10 najlepszych darmowych aplikacji z metronomem

Każda melodia ma swoje tempo i rytm. Do ćwiczenia tych elementów potrzebny jest metronom: urządzenie to wydaje regularne dźwięki w stałych odstępach czasu. Kierując się nim, nauczysz się grać równo - nie będziesz zwalniać i przyspieszać, gdy nie jest to wymagane, wyostrzysz swoją technikę. Metronomy są mechaniczne i elektroniczne. Aplikacja mobilna to rodzaj urządzenia elektronicznego. Pod względem funkcjonalności niczym się nie różnią, ale są darmowe i zawsze na wyciągnięcie ręki.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje z metronomem na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Metronom Soundbrenner

Aplikacja metronomu pomoże uzyskać kontrolę nad rytmem muzyki podczas grania na różnych instrumentach. Rozmiar taktu i częstotliwość są regulowane ręcznie. Głośność dźwięku jest również zmieniana tak, aby nie przeszkadzała w grze i aby miernik był słyszalny. Nie trzeba za każdym razem ustawiać właściwych parametrów - można zapisywać setlisty często używanych rytmów i dzielić się nimi z kolegami i znajomymi. Program jest prosty i nieskomplikowany, odpowiedni nawet dla początkujących, którzy szybko zrozumieją, jak z niego korzystać. W TOP-100 darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Muzyka". Ponad 10 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,3 (125 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Easy Metronome

Elektroniczny metronom pomaga utrzymać właściwe tempo gry podczas prób i występów. Jest dokładny i łatwy w użyciu. Dostępne są elastyczne ręczne ustawienia dźwięku, rozmiaru taktu i uderzeń na minutę, a także efekty wizualne. Użytkownik może nie tylko ustawić pożądane parametry, ale także wybijać rytm palcami na ekranie, a program sam wszystko określi i dostosuje. Jedyną wadą jest to, że nie można zapisać ustawionych parametrów, trzeba je wprowadzać ponownie przy każdym uruchomieniu programu. Ponad 100 tysięcy instalacji. Wysoka ocena w Google Play - 4,9 (1,46 tys. opinie).

 Pobierz aplikację na Android, na iOS


Metronome Beats

Jedna z najpopularniejszych aplikacji z metronomem. Pomaga ustawić i określić tempo kompozycji, rozwijać poczucie rytmu i słuch muzyczny, a także dyscyplinę. Główne cechy Metronome Beats: dokładność pomiaru, przenośność, możliwość wyboru rozmiaru taktu, podziałów, płynna adaptacja do różnych stylów gry. Elastyczne ustawienia pozwalają eksperymentować z różnymi tempami, łatwo opanować trudne odcinki melodii. Istnieje również możliwość wyboru żądanego tempa w zakresie od 1 do 300 uderzeń na minutę. Do ręcznego określenia odpowiedniego tempa można użyć funkcji TAP TEMPO. Dostępna jest także wizualizacja ułatwiająca śledzenie rytmu, gdy dźwięk jest wyłączony. W rankingu 100 najlepszych darmowych apek w App Store w kategorii Muzyka. Ponad 10 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (164 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Metronome Pro

Program metronomu służy do grania z maksymalną precyzją i bez utraty tempa. Nadaje się do codziennych ćwiczeń, nagrań studyjnych i występów na żywo. Najważniejsze funkcje: ręczna regulacja BPM w zakresie od 30 do 250, 15 stylów dźwięku metronomu, efekty wizualne - animacje dla każdego taktu i lampa błyskowa aparatu zamiast dźwięku. Oprogramowanie jest odpowiednie dla każdego instrumentu - fortepianu, gitary, perkusji itp. Metronome Pro zawiera też gry treningowe, które pomagają rozwijać poczucie rytmu, zapewniając zabawne i efektywne doświadczenie. Za udział w grach użytkownicy otrzymują punkty, co motywuje ich do doskonalenia swoich umiejętności i kontynuowania ćwiczeń. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (15 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


BandLab

Program do tworzenia i nagrywania muzyki zawiera wiele przydatnych narzędzi, w tym metronom. BandLab umożliwia ręczne ustawienie żądanego tempa, wielkości taktu i poziomu głośności. Ostatni parametr jest bardzo ważny: głośność należy ustawić tak, aby nie przerywała muzyki i nie rozpływała się w niej. BandLab może być używany zarówno jako metronom, jak i narzędzie do tworzenia muzyki. Oprogramowanie ma do dyspozycji 15 tysięcy sampli, 16 ścieżek audio, looper, 330 wirtualnych instrumentów MIDI. Podstawowe opcje są darmowe. Za dodatkowe trzeba zapłacić. Subskrypcja PRO blokuje reklamy. Wśród 50 najlepszych darmowych aplikacji muzycznych w App Store. Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,6 (419 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Stroik & Metronom

Wielofunkcyjna, bezpłatna aplikacja przeznaczona do ćwiczenia gry na różnych instrumentach muzycznych, w tym smyczkowych, perkusyjnych i dętych. Zawiera tuner, metronom oraz możliwość nagrywania i odtwarzania. Tuner zapewnia precyzyjne strojenie gitary akustycznej i elektrycznej w trybie ręcznym lub automatycznym. Można dostosować częstotliwość referencyjną, kontrolować poziom głośności w decybelach i zapoznać się ze szczegółowymi instrukcjami. Opracowany przez zespół muzyków i inżynierów dźwięku, program jest wspierany przez sztuczną inteligencję, która nie tylko pomaga w nauce gry, ale także ocenia umiejętności użytkownika. W TOP-100 darmowych aplikacji muzycznych w App Store. Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (147 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Natural Metronome

Szybki, prosty i dokładny metronom z naturalnym, dyskretnym dźwiękiem. Wśród funkcji znajdują się: ręczna regulacja uderzeń na minutę, rozmiar taktu i poziom głośności, a także efekty wizualne, które synchronizują się w czasie z kliknięciem i odtwarzaną melodią. Natural Metronome działa w tle, nawet gdy ekran jest zablokowany, co pomaga oszczędzać baterię. Ustawienia są elastyczne i intuicyjne. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (9,29 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Pro Metronome

Aplikacja metronomu zawiera 13 różnych liczników, w tym wbudowany głos. Można łatwo dostosować wielkość uderzeń i liczbę uderzeń na minutę. Tryby oszczędzania energii i pracy w tle pomagają wydłużyć czas korzystania z baterii smartfona. Użytkownik może dostosować głośność do swoich upodobań, a wbudowany zegar przypomni mu o zbliżającej się próbie. Darmowa wersja aplikacji jest pozbawiona reklam i jest odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Jeśli jednak szukasz więcej funkcji, takich jak efekty wizualne, tryb wibracji i polirytmy, możesz aktywować subskrypcję. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,0 (20,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Metronome

Aplikacja metronomu z efektem przyspieszenia i rozmytego ruchu wirtualnego wahadła. Elastyczne ustawienia: zakres częstotliwości uderzeń na minutę od 10 do 310, 3 efekty dźwiękowe do wyboru, możliwość ustawienia do 12 uderzeń na takt (dostępne są opcje ⅛, ¼, ½ nuty), suwak przyspieszania i zwalniania - od 0,1 do 10 uderzeń na minutę. Dźwięki urządzenia mogą być wyciszone lub wręcz przeciwnie, wyraźne i dzwoniące. Platforma jest całkowicie darmowa. Nie ma żadnych reklam. Jeden minus - program nie działa w tle i marnuje energię baterii. Ponad milion ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,3 (12,4 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Stage Metronome

Aplikacja stworzona przez muzyków dla muzyków, przeznaczona do ćwiczeń i występów na scenie. Stage Metronome jest łatwy w użyciu i umożliwia ustawienie BPM w szerokim zakresie od 10 do 400 uderzeń na minutę. Oprogramowanie zawiera sześć różnych stylów brzmienia, odpowiadających wszystkim gustom, 12 często używanych presetów, taktowanie ⅛, ¼, ½ nuty. Funkcja trybu pełnoekranowego dla łatwego użytkowania podczas występów. Kontrola głośności i działanie w tle. Wszystkie te opcje są bezpłatne. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (3,4 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


654