15 najlepszych stron i aplikacji do rozmów po angielsku

Nauka angielskiego konwersacyjnego wymaga ciągłych rozmów z osobami mówiącymi po angielsku, najlepiej z native speakerami. Jeśli takich ludzi nie ma w pobliżu, można znaleźć ich w sieci za pomocą specjalnych stron i aplikacji. Czołowe światowe serwisy łączą dziesiątki milionów użytkowników i zapewniają szerokie możliwości komunikacji.

Wybraliśmy najlepsze strony internetowe i aplikacje do rozmów po angielsku na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Tandem

Najlepszym sposobem na doskonalenie angielskiego konwersacyjnego jest komunikowanie się z ludźmi, którzy są bliscy ci duchem i zainteresowaniami, tak aby tematy do rozmów pojawiały się same. Tandem oferuje właśnie taką komunikację poprzez wiadomości tekstowe i audio, rozmowy wideo, a nawet wymianę zdjęć. Nie trzeba czekać na kontakt ze strony innych użytkowników: można samodzielnie wyszukiwać osoby bliskie zainteresowaniom, dołączać do aktywnych czatów grupowych lub tworzyć własne. Łączna liczba użytkowników Tandem wynosi około 15 milionów. Oprogramowanie umożliwia naukę kilku języków jednocześnie. Twórcy sieci społecznościowej obiecują nie tylko ekscytujące, jak również bezpieczne rozmowy: każda aplikacja w serwisie jest rozpatrywana indywidualnie. Aplikacja Tandem znajduje się w TOP-100 darmowych w App Store w gatunku Edukacja.

Strona internetowa: Tandem.net

Aplikacja na Android, na iOS


iTalki

Za pomocą iTalki można zacząć płynnie mówić po angielsku i poszerzyć swoją wiedzę na temat stylistyki, morfologii i składni. Serwis oferuje dołączenie do jednej z największych (ponad 10 milionów użytkowników) społeczności językowych na świecie w celu zdobycia partnera do konwersacji, znalezienia płatnego nauczyciela lub darmowego korepetytora na zasadzie wymiany językowej. Ponadto iTalki umożliwia zadawanie nieograniczonej liczby pytań językowych innym członkom społeczności, uzyskiwanie informacji zwrotnych na temat pisowni i gramatyki, poszerzanie słownictwa i doskonalenie języka mówionego. Funkcja przypomnienia wysyła szczegóły sesji na adres e-mail. Zawiera prywatny terminarz i funkcję zapisu notatek. Ponieważ wśród użytkowników reprezentowanych jest ponad 240 krajów, do komunikacji i nauki dostępny jest nie tylko angielski, lecz także 150 innych języków. Rejestracja na stronie pozwala także na oferowanie swoich usług jako korepetytor.

Strona internetowa: Italki.com

Aplikacja na Android, na iOS


HiNative

Wśród ponad 5 milionów native speakerów - członków HiNative - łatwo jest znaleźć rozmówcę, który jest gotowy wyjaśnić każde złożone pytanie w języku angielskim lub poprawić błąd w tekście, frazowaniu lub wymowie. Oprogramowanie pozwala komunikować się za pomocą wiadomości głosowych i tekstowych, a także udostępniać materiały wizualne. Istnieje możliwość wyszukiwania wśród 14 milionów pytań zadanych wcześniej przez innych użytkowników. W HiNative można również skorzystać z odpowiedzi sztucznej inteligencji. Do skutecznej komunikacji wymagana jest znajomość "English" przynajmniej na poziomie podstawowym.

Strona internetowa: Hinative.com

Aplikacja na Android, na iOS


Preply

Ponad 32 tysiące native speakerów i doświadczonych korepetytorów ze 185 krajów współpracuje z Preply, oferując szeroką gamę lekcji konwersacyjnych. Sesje odbywają się za pośrednictwem połączeń wideo w aplikacji lub na stronie internetowej. Uczniowie sami wybierają godziny lekcji, rezerwując je na komputerze lub telefonie komórkowym. Dostępne są różnorodne kursy języka angielskiego, w tym dla początkujących, konwersacyjne, dla dzieci, biznesowe, dla podróżujących, przygotowujące do pracy lub egzaminów. Proponują wzięcie lekcji próbnej, co daje gwarancję, że w przypadku odmowy współpracy z wybranym nauczycielem, pieniądze zostaną zwrócone. Ale jest ograniczenie, nie więcej niż 2 darmowe zmiany. Aplikacja Preply znajduje się w rankingu 50 najlepszych w App Store w kategorii Edukacja.

Strona internetowa: Preply.com

Aplikacja na Android, na iOS


HelloTalk

Aplikacja do wymiany językowej HelloTalk jest atrakcyjna ze względu na swój oryginalny zestaw narzędzi komunikacyjnych: obejmują one nie tylko czatowanie z native speakerami, lecz także dyskutowanie na interesujące tematy na forach i prowadzone na żywo lekcje z profesjonalnymi nauczycielami. Ponieważ platforma umożliwia publikowanie krótkich postów tekstowych lub wizualnych podobnych do wiadomości na Twitterze (pozwalają one dzielić się informacjami lub uzyskiwać porady), można ją również postrzegać jako rodzaj sieci społecznościowej. Kilka rozdziałów aplikacji jest przeznaczonych do ćwiczenia umiejętności językowych, od zapamiętywania słów po rozumienie ze słuchu. HelloTalk ma ponad 40 milionów użytkowników. W rankingu 100 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii Edukacja.

Strona internetowa: Hellotalk.com

Aplikacja na Android, na iOS


RealLife

Będąc zarówno edukacyjną, jak i konwersacyjną, aplikacja jest odpowiednia dla tych, którzy chcą nauczyć się słownictwa i gramatyki, a także dla tych, którzy chcą pokonać barierę językową i komunikować się z anglojęzycznymi ludźmi z całego świata. Tym pierwszym oferuje podcasty edukacyjne (ponad 100 godzin) i fiszki, tym drugim - możliwość nawiązania połączenia audio lub wideo i rozpoczęcia dialogu z innym uczniem w dowolnym momencie. RealLife pomoże opanować nie tylko mowę literacką, lecz także współczesne wyrażenia slangowe i popularne idiomy. Ponad 500 tysięcy instalacji. Ocena użytkowników w Google Play - 4,8 (15 tys. opinie).

Strona internetowa: Reallifeglobal.com

Aplikacja na Android, na iOS


Speaky

Zasada wymiany językowej stojąca za Speaky polega nie tylko na swobodnej konwersacji, ale także na wzajemnym uczeniu się poprzez poprawianie błędów i wyjaśnianie zasad. Aplikacja łączy ludzi z ponad 180 krajów posługujących się 110 językami. Aby uprościć proces komunikacji, zaleca się dokładne wypełnienie swojego profilu, wskazując swoje preferencje: ułatwi to znalezienie idealnego partnera językowego do rozmów. Speaky ułatwia poprawę znajomości języka angielskiego, zdobycie pewności siebie w rozmowie, a nawet zbudowanie własnej sieci społecznościowej ludzi z całego świata.

Strona internetowa: Speaky.com

Aplikacja na Android, na iOS


Wakie Chat

Chociaż Wakie Chat jest przede wszystkim aplikacją do prowadzenia rozmów telefonicznych, posiada również czaty. Twórcy oprogramowania pozycjonują je jako miejsce, w którym można rozmawiać przez całą dobę o wszystkim, w tym o nauce języka angielskiego - wystarczy stworzyć własny temat. W sekcji "Live Feed" prezentowane są aktualne tematy, a w sekcji "Carousel" użytkownicy, którzy są gotowi do rozmowy w tej chwili. Aby dzielić się doświadczeniami i uzyskać porady, można dołączyć do klubów językowych - grup osób o podobnych poglądach. Dzięki staraniom moderatorów na Wakie Chat stworzono bezpieczne i przyjazne środowisko komunikacyjne, ale aby maksymalnie wykorzystać jego możliwości, potrzebna jest znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie podstawowym.

Strona internetowa: Wakie.com

Aplikacja na Android, na iOS


Linguado

Zaprojektowane z myślą o komunikacji z native speakerami, oprogramowanie posiada interaktywnego tłumacza, który pozwala nawet początkującym na bezproblemową wymianę wiadomości audio i pisemnych. Funkcja nagrywania i odsłuchiwania wypowiedzi pomaga poprawić wymowę, a wzajemne poprawianie błędów pozwala opanować trudne zagadnienia gramatyczne. Istnieje możliwość wyszukiwania profili według języka i narodowości, a także na podstawie lokalizacji: można znaleźć osoby mówiące po angielsku w swoim mieście. Kolejną zaletą Linguado jest opcja personalizacji profilu. Program służy również do poszerzania swojego bagażu kulturowego, a w celach turystycznych - do uzyskiwania unikalnych informacji o ponad 200 krajach od mieszkańców. Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,2 (6,76 tys. głosów).

Strona internetowa: Linguado.com

Aplikacja na Android, na iOS


Slowly

Powolna wymiana wiadomości w serwisie Slowly pomaga rozwijać umiejętności pisania, nie spiesząc się z doborem odpowiednich słów i tworzeniem perfekcyjnych zdań. Aplikacja łączy ludzi z całego świata, którzy chcą znaleźć partnera do korespondencji i dowiedzieć się więcej o innych kulturach, a czas potrzebny na dostarczenie wiadomości zależy od odległości między nimi i waha się od 2-3 godzin do kilku dni. Uczestnicy mogą wybierać partnerów do komunikacji na podstawie wieku i wspólnych zainteresowań. Dodatkowym bonusem jest możliwość zebrania ponad 1000 wirtualnych znaczków z różnych krajów. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (103 tys. głosów)

Strona internetowa: Slowly.app

Aplikacja na Android, na iOS


Cambly

Serwis umożliwia doskonalenie umiejętności mówienia poprzez rozmowy wideo z certyfikowanymi nauczycielami języka angielskiego. W przeciwieństwie do innych programów, Cambly automatycznie nagrywa każdą lekcję, dzięki czemu uczeń może odtworzyć ją ponownie, aby przeanalizować swoją mowę i utrwalić materiał. Istnieje możliwość wyboru partnerów językowych w zależności od celów, od nauki minimalnego słownictwa potrzebnego do codziennych rozmów po przygotowanie do egzaminu IELTS. Dostępne są lekcje indywidualne i grupowe, a także kursy dla dzieci.

Strona internetowa: Cambly.com

Aplikacja na Android, na iOS


Hallo

Szczególną cechą programu do nauki języków jest to, że pozwala on komunikować się zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i ludźmi mieszkającymi na różnych kontynentach. Codzienna praktyka konwersacyjna zajmuje zaledwie 5 minut, ale to wystarczy, by zacząć płynnie mówić po angielsku. Użytkownicy, którzy nie są jeszcze pewni swoich umiejętności, mogą wybrać rozmowę ze sztuczną inteligencją: wystarczy nacisnąć przycisk, a w ciągu 3 sekund rozpocznie się dialog z wirtualnym nauczycielem. A rozmowy z innymi uczestnikami pomogą ci uzyskać wsparcie i nawiązać nowe znajomości. Oprócz umiejętności mówienia, Hallo daje możliwość ćwiczenia rozumienia ze słuchu. Informacje zwrotne i system nagród pomogą ocenić postępy w nauce.

Strona internetowa: Hallo.ai

Aplikacja na Android, na iOS


Lingbe

Oprogramowanie pozwala rozwijać umiejętności mówienia poprzez codzienną komunikację z native speakerami. Nie trzeba poświęcać czasu na ich wyszukiwanie: Lingbe samodzielnie dobiera odpowiednią osobę. Po rozmowie użytkownik otrzymuje informację zwrotną z oceną swojej wymowy i poprawności konstrukcji zdania. Jeśli partnerzy komunikacyjni się spodobają, mogą kontynuować rozmowę w dowolnym momencie. Lingbe zachęca do aktywnych działań: pomagając innym członkom serwisu użytkownik zdobywa punkty, podnosi swój status i uzyskuje dostęp do ekskluzywnych nagród i funkcji. Aplikacja jest również używana jako sieć społecznościowa do poznawania ciekawych ludzi, poszerzania wiedzy o innych kulturach i znajdowania nowych przyjaciół. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play to 4,6 (47,6 tys. opinii).

Strona internetowa: Lingbe.com

Aplikacja na Android, na iOS


Interpals

Członkowie internetowego klubu korespondencyjnego mogą wyszukiwać zarówno partnerów do wymiany językowej, jak i przyjaźni, ustawiając odpowiednie parametry wyszukiwania. Z ponad 6 milionami członków, łatwo jest nawiązać nowe znajomości. Interpals: Friends & Languages umożliwia ćwiczenie umiejętności pisania po angielsku poprzez wymianę wiadomości tekstowych. Dostępna jest opcja wyszukiwania rozmówcy na podstawie określonych parametrów oraz narzędzia do regulowania komunikacji (na przykład możliwość blokowania przedstawicieli niektórych krajów). Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 3,8 (12,7 tys. głosów).

Strona internetowa: Interpals.net

Aplikacja na Android, na iOS


Bitu, Let's Speak English

Autorzy aplikacji oferują komunikację w języku angielskim na określone tematy związane z życiem codziennym i hobby. Po kilku sekundach od wybrania tematu następuje połączenie z moderatorem i rozpoczyna się sesja konwersacyjna trwająca do 30 minut. Plan rozmowy zawiera słownikowe definicje kluczowych słów i opcje odpowiedzi. Dodatkowe funkcje obejmują konwersacje grupowe i ogromną kolekcję hashtagów. Odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Strona internetowa: Bituenglish.com

Aplikacja na Android, na iOS


Mimo że absolutna większość uczestników społeczności językowych to odpowiednie i przestrzegające prawa osoby, nadal ważne jest stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie należy klikać w podejrzane linki, wysyłać swoich zdjęć lub filmów nieznajomym, podawać swojego adresu fizycznego lub danych osobowych.


655