15 najlepszych darmowych aplikacji do nauki angielskich słówek

Nauka nowego języka obcego z wirtualnymi programami jest łatwa. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym użytkownikiem, obszerna baza oprogramowania mobilnego przyjdzie z pomocą. Od prymitywnych obrazków ze słowami i zwrotami, do mówienia z native speakerami, to tylko kilka kroków - zacznij je robić już dziś.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do zapamiętywania angielskich słów na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Memrise

Nauka angielskiego lub innych języków obcych w znajomej atmosferze - z obrazkami i wypowiedziami prawdziwych ludzi. Pozwala docenić barwę dźwięku i wymowę słów. Ćwiczenia poznawcze pomagają uporać się z trudnymi do wymówienia zwrotami. Dwa tryby powtórek z gramatyką wymowy utrwalą wyniki. Można ustalić indywidualny cel dla codziennej nauki. Działa również w trybie offline. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,8 (1,4 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Fiszki

Fiszki pomagają zapamiętać słowa, daty, terminy, formuły i popularne zwroty. Działa w trybie offline. Możesz dodawać i edytować osobiste wypowiedzi i zdjęcia z sieci. Nauka dostępna jest w stu osiemnastu językach, w ośmiu zestawach tematycznych. Dodano tryb słownictwa i powtórek. Preferencje słuchania i niestandardowe ustawienia czcionek. Dużo dobrych opinii. Ponad pół miliona pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,9 (26,1 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Duolingo

Duolingo umożliwia opanowanie języka od podstaw i jest przydatne do nauki nowych słów. Zawiera pogrupowanie zadań według poziomów trudności. Trenuje umiejętności czytania, słuchania i pamięci wzrokowej. Podczas testu wiedzy koryguje odpowiedzi uczniów. Duolingo oferuje statystyki poprawności zadań oraz licznik czasu spędzonego nad zadaniami. Aplikacja zajmuje pierwsze miejsce w kategorii Edukacja w App Store. Ponad sto milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (14,1 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Program do nauki angielskich słów od FunEasyLearn zawiera dziesięć poziomów trudności i pięćdziesiąt dziewięć opcji językowych interfejsu. Sześć tysięcy słów z transkrypcją, słuchaniem, tłumaczeniem i obrazkiem do wizualnego zapamiętania. Pięć tysięcy popularnych zwrotów i wyrazów. Trzysta tematów i siedem zabawnych gier przekształca rutynową naukę w intelektualnie pouczającą zabawę. Możliwość tworzenia własnych list. Nie wymaga połączenia z Internetem. Ponad dziesięć milionów pobrań. Ocena użytkowników w Google Play - 4,5 (232 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Livango

Sprytnie zaprojektowany i przemyślany system zapamiętywania nowych słów poprzez skojarzenia wizualne (fiszki angielskie). Program jest również dobrze skonfigurowany do pracy z pamięcią słuchową. Istnieje okresowy test wiedzy, po którym następuje korekta błędów. Codziennie pojawiają się skrzynie ze słownictwem oraz trener wzmocnień. Uproszczona gramatyka z dostosowanymi zasadami. Unikalne statystyki oparte na poznanym materiale. Ponad milion instalacji. Bardzo wysoka ocena w Google Play - 4,9 (39,3 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Babbel

Babbel to narzędzie do szybkiej nauki dla początkujących. Zawiera ponad pięćdziesiąt kategorii tematycznych ze słówkami i zwrotami w języku angielskim (fiszki). Twórcy dodali kurs podstawowy z ćwiczeniami jako fundament zrozumienia języka. Unikalna metodyka zapamiętywania w postaci algorytmu. Dostępne jest wsparcie audio dla poprawnej wymowy z przykładami użycia. Są podcasty i gry. Zalecany do stosowania kilka razy dziennie. Skuteczność potwierdzona przez badaczy z Uniwersytetu Yale. W czołowej dwudziestce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,7 (821 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Angielski Słówka

Nauka oparta na wzroku - z obrazków i zdjęć z podpisami. W aplikacji z fiszkami znajduje się ponad 1000 najważniejszych angielskich słówek. Odpowiedni do nauki języka od podstaw. Kurs podzielony jest na trzy etapy. Pierwszy uczy przez ilustrację z rozszyfrowaniem znaczenia terminu i znajomością transkrypcji. Drugi sprawdza poziom wiedzy. Trzeci odsiewa materiały do nauki od masy i umieszcza je w osobnym folderze. Ponad 500 000 pobrań. Ocena w Google Play - 4,7 (0,6 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na podobną iOS


Ling

Serwis, który zmienia proces uczenia się w zabawę. Ustala poziom wiedzy użytkownika, generując naukę krok po kroku. Ling charakteryzuje się dostępnością i łatwością użytkowania. Pomaga w nauce obcych zwrotów i wyrazów dzięki funkcji słuchania native-speakerów. Uczy gramatyki w uproszczonej formie z dostosowanymi regułami opartymi na pamięci wzrokowej i słuchowej. Posiada testy sprawdzające wiedzę, dzięki którym można śledzić swoje postępy i braki w nauce. Ponad 50 tys. pobrań. Ocena w Google Play to 4,5 (8,56 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Mondly

Mondly zawiera wirtualną bazę słownictwa, gramatyki i komunikacji z 200 tematami i 5000 tysiącami słów i zwrotów, która pomoże udoskonalić umiejętności językowe. Obejmuje podstawowe sytuacje życiowe z korektą wymowy w sytuacjach konwersacyjnych. Zdania rozmowne, podstawowe i często używane. Idealny do codziennych ćwiczeń. Wyraźne i realistyczne wskazówki głosowe. W TOP-100 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (739 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dowiedz się 90% słów w ciągu tygodnia

Szybko naucz się dziewięćdziesięciu procent najczęściej używanych słówek (w sumie 300). Każda karta to losowy termin z transkrypcją, tłumaczeniem i podkładem głosowym, który musisz powtórzyć i przetłumaczyć pięć razy. Oprogramowanie oznaczy je wtedy jako poznane. Prowadzone są statystyki dotyczące opanowanego materiału i popełnionych błędów. Kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami. Działa w trybie offline. Ponad pięć milionów ściągnięć. Dobre recenzje w Google Play (ocena - 4,7, 123 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Lingualeo

Serwis uwzględnia wcześniejszą wiedzę i dobiera materiał do nauki. Lingualeo oferuje zabawne ćwiczenia w pisaniu, czytaniu, słuchaniu i słownictwie, które poszerzają znajomość słownictwa. Szybka i łatwa nauka w niezobowiązujący sposób. Można założyć nowy profil lub zalogować się poprzez konto Google lub Facebook. Ponad 10 milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,2 (354 000 recenzji).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


My Dictionary

Dzięki My Dictionary możesz nauczyć się kilku języków. Osiem różnych odmian ćwiczeń dla skutecznego zapamiętywania. Każde słowo posiada wymowę, transkrypcję i tłumaczenie. Możliwość dodawania tematycznych zdjęć i obrazków. Udostępnianie zestawów słownictwa innym użytkownikom, przesyłanie plików z katalogu. Wyposażony w elastyczne ustawienia z funkcjami alarmowymi. Prowadzi statystyki dotyczące przyswojenia materiału. Pomaga w przygotowaniu do egzaminów międzynarodowych na każdym poziomie: TOEFL, IELTS, ESP, FCE, PET, TOEIC. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (19 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


VOA Learning English

Aplikacja oferuje kurs składający się z pięćdziesięciu dwóch lekcji. Każdy tydzień otwiera nową lekcję z akompaniamentem wideo i świeżymi zwrotami. Wizualizacje pokazują życie Amerykanów z dziwnymi, niestandardowymi sytuacjami. Stosowany jest sytuacyjny instruktaż językowy z instrukcją wymowy i słownictwem dostosowanym dla początkujących. Serwis pomaga wykorzystać w praktyce znajomość słownictwa i wprowadza podstawowe zwroty. Ponad pół miliona pobrań. Ocena użytkowników w Google Play to 4,6 (5,33 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Lingokids

Kolorowy program edukacyjny do wczesnego rozwoju dziecka w wieku od dwóch do ośmiu lat, ale odpowiedni również dla dorosłych. Fachowo zaprojektowane przez nauczycieli, korepetytorów i ekspertów. Nauka liczb, liter, kształtów, zwierząt, jedzenia, kolorów i trzech tysięcy słów, aby porozumieć się z dziećmi planety w formacie gry. Aby przejść do kolejnego zadania, należy w całości wykonać poprzednie - funkcja ta wymaga staranności i odpowiedzialnego podejścia do testu. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,0 (162 tys. głosów)

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Proste karteczki

Serwis z fiszkami jest odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, którzy nie znają wcześniej języka angielskiego. Wszystkie słowa podzielone są na kategorie tematyczne. Zawiera dwa rodzaje ćwiczeń. Pierwszym z nich jest skojarzenie obrazka z jednym z oferowanych wyborów. W drugiej - termin z wybranej kategorii z odpowiadającym mu obrazkiem. Proces przypomina grę edukacyjną z jasnymi ilustracjami. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (4,3 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacji do nauki angielskiego


328