15 darmowych aplikacji do nauki słówek z angielskiego

Naukę angielskich słówek można zamienić w przyjemną aktywność. Aplikacje mobilne pozwalają na opanowanie słownictwa przy minimalnym nakładzie czasu, zastępując rutynowy proces interaktywną formą gry, która pozwala na śledzenie osobistych postępów, osiągnięć i przebiegu nauki.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki słówek angielskich na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Duolingo

Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. A wszystko dzięki swojej skuteczności, którą przetestowało już ponad 150 milionów osób. Program umożliwia opanowanie języka od podstaw i jest przydatne do nauki nowych słów. Zawiera pogrupowanie zadań według poziomów trudności. Trenuje umiejętności czytania, słuchania i pamięci wzrokowej. Lekcje mają formę gry i trwają 5-10 minut. Podczas testu wiedzy koryguje odpowiedzi użytkownika. Duolingo oferuje statystyki poprawności wykonywanych zadań oraz licznik czasu spędzonego na ich rozwiązywaniu. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). Ponad 100 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (14,9 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Program do nauki angielskich słów, która działa bez połączenia z internetem. Są trzy główne poziomy (7 podpoziomów): początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. W sumie słownik zawiera ponad 6000 słów, które opatrzone są obrazkami i transkrypcją, a także podkładem głosowym przez native speakerów. Wszystkie słowa są podzielone na tematy i podtematy. Można uczyć się słownictwa poprzez gry, co jest szczególnie wciągające dla dzieci. Program oferuje również inne skuteczne metody zapamiętywania, ćwiczenia i utrwalania nowych informacji. Istnieje możliwość tworzenia własnych list. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,5 (232 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Memrise

Aplikacja Memrise pomoże szybko opanować język angielski. Metodyka opiera się na zapamiętywaniu słów i zdań, zrozumieniu ich znaczenia i komunikacji z ludźmi. Na początek należy wybrać jeden z gotowych kursów, które składają się z poszczególnych słów połączonych w jeden temat. Zestawów słówek może być jeden lub więcej. Użytkownik albo uczy się zestawów słówek po kolei, albo losowo. Ćwiczenia poznawcze pomagają uporać się z trudnymi do wymówienia zwrotami.  Dwa tryby powtórek z gramatyką wymowy utrwalą wyniki. Można ustalić indywidualny cel dla codziennej nauki. Dostępne są lekcje audio i wideo z native speakerami. Pozwalają docenić kolorystykę brzmienia i wymowy słów. Działa w trybie offline. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,8 (1,4 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trener Słownictwa

Darmowy słownik języka angielskiego, który pomoże szybko i łatwo nauczyć się podstawowych słów i zwrotów. Wszystkie przedstawione wyrażenia występują z oryginalną wymową. Słownictwo jest łatwe do zapamiętania dzięki fiszkom (10000 sztuk). Można uczyć się bez patrzenia na ekran, jedynie słuchając wymowy, np. podczas jazdy samochodem, spaceru czy wykonywania obowiązków domowych. Wbudowane mini-gry sprawiają, że nauka przebiega w sposób przyjemny i ciekawy. Działa bez połączenia internetowego. Ponad 5 milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,6 (214 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Livango

Sprytnie zaprojektowany i przemyślany system zapamiętywania nowych słów poprzez skojarzenia wizualne (fiszki angielskie). Program jest również dobrze skonfigurowany do pracy z pamięcią słuchową. Istnieje okresowy test wiedzy, po którym następuje korekta błędów. Codziennie pojawiają się skrzynie ze słownictwem oraz trener wzmocnień. Uproszczona gramatyka z dostosowanymi zasadami. Unikalne statystyki oparte na poznanym materiale. W programie uwzględniono gamifikację - rywalizuj z przyjaciółmi, ucz się słów, zdobywaj punkty i bonusy. Ponad milion instalacji. Bardzo wysoka ocena w Google Play - 4,9 (39,3 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Babbel

Babbel to narzędzie do szybkiej nauki angielskiego dla początkujących. Zawiera ponad pięćdziesiąt kategorii tematycznych ze słówkami i zwrotami w języku angielskim (fiszki). Twórcy dodali kurs podstawowy z ćwiczeniami jako fundament zrozumienia języka. Unikalna metodyka zapamiętywania w postaci algorytmu. Dostępne jest wsparcie audio dla poprawnej wymowy z przykładami użycia. Są podcasty i gry. Zalecany do stosowania kilka razy dziennie. Skuteczność potwierdzona przez badaczy z Uniwersytetu Yale. W czołowej dwudziestce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,7 (821 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drops

Drops pomaga w nauce podstawowego słownictwa angielskiego (łącznie 2300 słów, podzielonych na 110 kategorii tematycznych). Twórcy metody porzucili długie, żmudne lekcje i przyjęli rozrywkowe podejście do nauki. Wystarczy 5 minut dziennie, aby skutecznie uczyć się nowych słów. Krótkie lekcje (stąd nazwa "drops") pozwalają lepiej się skoncentrować. Fiszki z ilustracjami tworzą w mózgu obraz docelowego słowa i ułatwiają jego zapamiętanie. Głos lektora powtarza każde słowo kilka razy (dzięki czemu również szybciej wbija się w pamięć). Użytkownicy też odgadują znaczenia słów znajdujących się na fiszkach, tworzą słowa z liter, a także utrwalają poznany materiał, odpowiadając na pytania quizowe. Zajęcia skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Można nauczyć się do 100 słów tygodniowo. Drops działa w trybie offline. Znajduje się w Top-100 darmowych aplikacji edukacyjnych w App Store. Ponad 500 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (28,7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Fiszki

Fiszki pomagają zapamiętać słowa, daty, terminy, formuły i popularne zwroty z języka angielskiego. Możliwe jest dodawanie i edytowanie osobistych fiszek ze słowami i ilustracjami z sieci. Do dyspozycji jest słownik oraz tryb powtórek. Oprogramowanie jest przeznaczone dla początkujących i tych, którzy po prostu potrzebują zwiększyć swoje słownictwo. Nadaje się dla dorosłych i dzieci. Działa w trybie offline. Ma zaawansowane ustawienia audio i możliwość indywidualnego dostosowania ustawień czcionek. Nauka dostępna jest w stu osiemnastu językach, w ośmiu zestawach tematycznych. Dużo dobrych opinii. Ponad pół miliona pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,9 (26,1 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Ling

Serwis, który zmienia proces uczenia się w zabawę. Ustala poziom wiedzy użytkownika, generując naukę krok po kroku. Ling charakteryzuje się dostępnością i łatwością użytkowania. Pomaga w nauce obcych zwrotów i wyrazów dzięki funkcji słuchania native-speakerów. Uczy gramatyki w uproszczonej formie z dostosowanymi regułami opartymi na pamięci wzrokowej i słuchowej. Posiada testy sprawdzające wiedzę, dzięki którym można śledzić swoje postępy i braki w nauce. Ponad 50 tys. pobrań. Ocena w Google Play to 4,5 (8,56 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Mondly

Mondly zawiera wirtualną bazę słownictwa, gramatyki i komunikacji z 200 tematami i 5000 tysiącami słów i zwrotów, która pomoże udoskonalić umiejętności językowe. Obejmuje podstawowe sytuacje życiowe z korektą wymowy w sytuacjach konwersacyjnych. Zdania rozmowne, podstawowe i często używane. Idealny do codziennych ćwiczeń. Wyraźne i realistyczne wskazówki głosowe. W TOP-100 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (739 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dowiedz się 90% słów w ciągu tygodnia

Szybko naucz się dziewięćdziesięciu procent najczęściej używanych słów (w sumie 300). Każda karta to losowy termin z transkrypcją, tłumaczeniem i podkładem głosowym, który musisz powtórzyć i przetłumaczyć pięć razy. Oprogramowanie oznaczy je wtedy jako poznane. Prowadzone są statystyki dotyczące opanowanego materiału i popełnionych błędów. Kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami. Działa w trybie offline. Ponad pięć milionów ściągnięć. Dobre recenzje w Google Play (ocena - 4,7, 123 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Nemo American English

Darmowa aplikacja, która pozwala na naukę najpopularniejszych angielskich słów i zwrotów. Wszystkie słowa są wypowiadane przez native speakerów, więc uczysz się jednocześnie słuchać języka i poznawać poprawną wymowę. Aby ocenić swoje postępy, możesz nagrać swoją wymowę w "Speech Studio" i porównać ją z poprawną. Nemo American English przeznaczony jest dla osób początkujących, dzięki czemu można nauczyć się angielskiego od podstaw. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (3,14 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Lingualeo

Serwis uwzględnia wcześniejszą wiedzę i dobiera materiał do nauki. Lingualeo oferuje zabawne ćwiczenia w pisaniu, czytaniu, słuchaniu i słownictwie, które poszerzają znajomość słownictwa. Szybka i łatwa nauka w niezobowiązujący sposób. Można założyć nowy profil lub zalogować się poprzez konto Google lub Facebook. Ponad 10 milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,2 (354 000 recenzji).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Angielski Słówka

Nauka oparta na wzroku - z obrazków i zdjęć z podpisami. W aplikacji z fiszkami znajduje się ponad 1000 najważniejszych angielskich słówek. Odpowiedni do nauki języka od podstaw. Kurs podzielony jest na trzy etapy. Pierwszy uczy przez ilustrację z rozszyfrowaniem znaczenia terminu i znajomością transkrypcji. Drugi sprawdza poziom wiedzy. Trzeci odsiewa materiały do nauki od masy i umieszcza je w osobnym folderze. Ponad 500 000 pobrań. Ocena w Google Play - 4,7 (0,6 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na podobną iOS


My Dictionary

Dzięki My Dictionary możesz nauczyć się kilku języków. Osiem różnych odmian ćwiczeń dla skutecznego zapamiętywania. Każde słowo posiada wymowę, transkrypcję i tłumaczenie. Możliwość dodawania tematycznych zdjęć i obrazków. Udostępnianie zestawów słownictwa innym użytkownikom, przesyłanie plików z katalogu. Wyposażony w elastyczne ustawienia z funkcjami alarmowymi. Prowadzi statystyki dotyczące przyswojenia materiału. Pomaga w przygotowaniu do egzaminów międzynarodowych na każdym poziomie: TOEFL, IELTS, ESP, FCE, PET, TOEIC. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (19 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


VOA Learning English

Aplikacja oferuje kurs składający się z pięćdziesięciu dwóch lekcji. Każdy tydzień otwiera nową lekcję z akompaniamentem wideo i świeżymi zwrotami. Wizualizacje pokazują życie Amerykanów z dziwnymi, niestandardowymi sytuacjami. Stosowany jest sytuacyjny instruktaż językowy z instrukcją wymowy i słownictwem dostosowanym dla początkujących. Serwis pomaga wykorzystać w praktyce znajomość słownictwa i wprowadza podstawowe zwroty. Ponad pół miliona pobrań. Ocena użytkowników w Google Play to 4,6 (5,33 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Lingokids

Kolorowy program edukacyjny do wczesnego rozwoju dziecka w wieku od dwóch do ośmiu lat, ale odpowiedni również dla dorosłych. Fachowo zaprojektowane przez nauczycieli, korepetytorów i ekspertów. Nauka liczb, liter, kształtów, zwierząt, jedzenia, kolorów i trzech tysięcy słów, aby porozumieć się z dziećmi planety w formacie gry. Aby przejść do kolejnego zadania, należy w całości wykonać poprzednie - funkcja ta wymaga staranności i odpowiedzialnego podejścia do testu. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,0 (162 tys. głosów)

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Proste karteczki

Serwis z fiszkami jest odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, którzy nie znają wcześniej języka angielskiego. Wszystkie słowa podzielone są na kategorie tematyczne. Zawiera dwa rodzaje ćwiczeń. Pierwszym z nich jest skojarzenie obrazka z jednym z oferowanych wyborów. W drugiej - termin z wybranej kategorii z odpowiadającym mu obrazkiem. Proces przypomina grę edukacyjną z jasnymi ilustracjami. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (4,3 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki angielskiego


3 876