15 najlepszych darmowych aplikacji do nauki angielskiego

Nowoczesna technologia daje ogromne możliwości poprawy i rozwoju w wielu dziedzinach życia. Edukacja nie jest wyjątkiem. Obecnie istnieje wiele programów mobilnych, które pozwalają na naukę angielskiego w dowolnym czasie i formacie. Pobierz aplikacje, ucz się nowych słów, czytaj, słuchaj poprawnej wymowy i oczywiście rozmawiaj.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka angielskiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Duolingo

Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie do nauki języków obcych. A wszystko dzięki swojej skuteczności, którą przetestowało już ponad 300 milionów użytkowników. Jak twierdzą twórcy, "34 godziny spędzone z Duolingo są równe pod względem efektywności semestrowi na studiach". Osiąga to poprzez naukę opartą na zabawie, gdzie nie ma miejsca na nudne wykłady. Są tu gry, ćwiczenia interaktywne, samouczki wideo i krótkie testy utrwalające wiedzę. Wystarczy 20 minut dziennie na 3-4 lekcje i w ciągu trzech miesięcy będziesz miał 1500 angielskich słów i zwrotów w swoim słownictwie. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). Ponad 100 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (16,3 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Darmowa aplikacja do nauki angielskiego, która działa bez połączenia z internetem. FunEasyLearn posiada dziesięć poziomów trudności, dzięki czemu dzieci mogą uczyć się na przykład na poziomie podstawowym, a rodzice doskonalić znajomość języka obcego na poziomie zaawansowanym. Zawiera jedenaście tysięcy pozycji słownictwa (6000 słów i 5000 zwrotów) z transkrypcją, możliwością odsłuchania, tłumaczeniem i ilustracją do wizualnego zapamiętania. W programie dostępnych jest aż 300 tematów i siedem zabawnych gier, które zmieniają zwykłą naukę w intelektualną i poznawczą zabawę. Korzystając z FunEasyLearn użytkownik uczy się czytać, pisać i biegle posługiwać się językiem obcym. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (232 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Babbel

Babbel to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języka angielskiego od podstaw. Kurs online oparty jest na metodzie "krok po kroku", gdzie najpierw uczy się prostych słów i zasad, co później pomaga w zrozumieniu języka obcego (również ze słuchu). Średnio jedna lekcja trwa 15 minut (fiszki, materiały multimedialne, dialogi na żywo, podcasty i gry). W trybie powtórek trzeba będzie wybrać poprawne tłumaczenie słów spośród proponowanych wariantów. Wszystkie odpowiedzi są zapamiętywane przez serwis i prezentowane w przejrzystej dynamice analizującej wyniki. Skuteczność programu została potwierdzona przez badaczy z Uniwersytetu Yale. Działa w trybie offline. W czołowej dwudziestce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,7 (821 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trener Słownictwa

Bezpłatny kurs angielskiego dla początkujących i zaawansowanych, dorosłych i dzieci. Nauka odbywa się za pomocą fiszek (flashcards) ze słówkami w dwóch językach: angielkim i polskim. Fiszki obejmują ilustrację, podpis i podkład głosowy. W sumie słownik zawiera ponad 10 tysięcy słów. Wbudowane mini-gry sprawiają, że nauka przebiega w sposób przyjemny i ciekawy. Można uczyć się bez patrzenia na ekran, jedynie słuchając wymowy, w dowolnym miejscu i czasie: w domu, w samochodzie, wykonując obowiązki domowe, a nawet we śnie. Do codziennych ćwiczeń językowych wystarczy 10-15 minut. Serwis generuje statystyki dotyczące opanowania materiału, pokazując dane za tydzień, miesiąc, rok. Działa bez połączenia z Internetem. Ponad 5 milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,6 (214 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Memrise

Zapamiętywanie nowych słów nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Memrise to aplikacja, która pomaga pokonać nudę i uczyć się słownictwa z elementem zabawy poprzez kreatywne i rozrywkowe aktywności. Wszystkie aspekty są zaangażowane w celu osiągnięcia maksymalnych wyników: kursy do nauki nowych słów, gramatyki, materiały wideo i audio od native speakerów, aby poprawić umiejętności słuchania i mówienia, gry celowe, aby motywować, testy, aby sprawdzić wiedzę. Lekcje są krótkie, trwają od 5 do 15 minut. Można wyznaczyć indywidualny cel dla codziennej nauki oraz szlifować swoją wymowę. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,8 (1,4 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


EWA: Nauka Angielskiego

Aplikacja jest idealna dla osób z pamięcią audiowizualną. Cała zasada nauki języka opiera się na wideo, audio i czytaniu: urywki z polarnych filmów i seriali, wiadomości, reklamy, wideoklipy, dialogi, audiobooki, książki i inne treści. Absolutnie wszystko zostało zaprojektowane tak, aby użytkownik mógł czytać i słyszeć oryginalny angielski. Ponadto każdy fragment treści wzbogacony jest o interaktywne napisy. Ułatwia to naukę słów, których nie rozumiesz - możesz kliknąć na każde nieznane słowo i zobaczyć jego obrazek, znaczenie i wymowę. Do dyspozycji jest 10 000 książek i 40 000 fiszek obrazkowych - wyświetlanych zgodnie z wybranym poziomem trudności. Poza tym zawiera kurs gramatyki. W rankingu 20 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii Edukacja. Ponad 10 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,7 (602 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Rosetta Stone

Dzięki Rosetta Stone można szybko zanurzyć się w nauce angielskiego - aplikacja oparta jest na metodzie immersji. Wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim, co sprawia, że kurs jest bardziej efektywny. Na początku znajdują się ćwiczenia mające na celu opanowanie podstawowego słownictwa, a nieco później wprowadzenie do idiomów i wyrażeń frazeologicznych. Ćwiczenia podzielone są na tematy: praca, rodzina, wakacje, biznes itp. Odgrywa się scenariusze, które każdy z nas spotyka w życiu. Lekcje są krótkie: 5-10 minut dziennie. Pomaga również ćwiczyć wymowę i gramatykę. Działa bez połączenia z internetem. Ponad 10 milionów ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (351 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Mondly

Twórcy programu zapowiadają szybkie opanowanie umiejętności mówienia po angielsku dzięki codziennym lekcjom, które rozpoczynają się od prostych dialogów. Słuchając dialogów native speakerów, użytkownicy zapamiętują nowych słów i zwrotów, a także ich wymowy, co pozwala na lepsze zrozumienie struktury języka i zasad konstruowania zdań. Nauka w Mondly obejmuje przede wszystkim często używane słownictwo pogrupowane tematycznie i stosowane w rzeczywistych sytuacjach - w sumie około 5000 słów i zwrotów. Program jest wyposażony w funkcje rozpoznawania mowy i wskazówki audio, które pomagają sprawdzić i poprawić wymowę. Kurs zawiera również lekcje z podstaw gramatyki i koniugacji czasowników. Odpowiedni dla początkujących i tych, którzy chcieliby odświeżyć swoją dotychczasową wiedzę. W TOP-150 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (99,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Livango

Aplikacja Livango doskonale nadaje się dla uczących się na wszystkich poziomach językowych (w tym zerowym) i w każdym wieku, od dzieci po osoby starsze. Główny nacisk kładziony jest na poszerzanie słownictwa i naukę wymowy przy minimalnym czasie spędzanym na ćwiczeniach, wynoszącym zaledwie kilka minut dziennie. Użytkownicy mają do dyspozycji szeroką gamę narzędzi: fiszki i ilustracje ułatwiające zapamiętywanie słówek, profesjonalne nagrania audio, słownik zawierający 1500 pozycji słownictwa, gry językowe, system nagród itp. Kurs obejmuje również teorię i testy z gramatyki języka angielskiego. Ponad milion użytkowników. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (46,9 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Busuu

Busuu pomaga w nauce podstaw języka w skuteczny, sprawdzony sposób - poprzez zapamiętywanie nowych słów i lekcji gramatyki, rozwiązywanie interaktywnych quizów i słuchanie poprawnego angielskiego. Za każde prawidłowo wykonane zadanie przyznawane są punkty, dzięki czemu przechodząc od prostego do złożonego, od jednego poziomu do następnego, rywalizujesz ze sobą, ciągle odkrywając nowe rodzaje ćwiczeń. Ukończone zadania można wysłać do native speakera w celu sprawdzenia i skomentowania, co pomoże wyeliminować błędy i pogłębić wiedzę użytkownika. Na zakończenie kursu wydawany jest certyfikat. Działa bez połączenia z internetem. Wśród 10 najlepszych aplikacji w App Store w gatunku "Edukacja". Ponad 10 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,6 (566 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LinDuo English

Aplikacja LinDuo spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Autorzy programu wierzą, że nauka powinna być łatwa i przyjemna, a dla osiągnięcia sukcesu ważna jest regularność, a nie czas trwania. Dlatego też każda ze 180 codziennych lekcji LinDuo trwa nie dłużej niż 10-15 minut, ale to wystarczy, aby ostatecznie opanować 2375 podstawowych słów. Zapamiętanie słówek ułatwiają ilustracje, nagrania audio nagrane przez profesjonalnych lektorów, dwie opcje transkrypcji oraz gra utrwalająca poznany materiał. Serwis wyposażony jest w ortograficzny trenażer. LinDuo dostosowuje się do użytkownika, a interfejs można personalizować. Działa w trybie offline. Ponad milion instalacji. Wysoka ocena w Google Play - 4,9 (86,3 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


British Council

British Council to globalna organizacja posiadająca ośrodki szkoleniowe w ponad 100 krajach. Pod jego redakcją wydaje się wiele podręczników. Nie dziwi więc fakt, że serwisy tej instytucji cieszą się popularnością. Aplikacje British Council pozwalają na naukę języka angielskiego poprzez gry, filmy i podcasty. Dzieci, młodzież i dorośli mogą wybierać spośród ćwiczeń o różnym poziomie trudności. Z pomocą British Council poznasz nowe słowa, nauczysz się gramatyki i opanujesz poprawną wymowę. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników programu LearnEnglish Podcasts w Google Play - 4,8 (81,9 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Angielski od zera

Bezpłatna aplikacja do nauki angielskiego od podstaw. Nadaje się zarówno do samodzielnej nauki, jak i do utrwalania wiedzy na kursach językowych. Najważniejsze jest, aby częściej otwierać program, uczyć się nowych słów i wyrażeń oraz ćwiczyć pisanie - funkcjonalność programu służy właśnie temu celowi. Oprogramowanie posiada atrakcyjny design, system nagród oraz zaawansowane statystyki. Istnieje możliwość wykonania testów i quizów. Nagrania audio zostały przygotowane przez native speakerów. Wszystkie treści są udostępniane za darmo. Apka działa w trybie offline. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (39,9 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dowiedz się 90% słów w ciągu tygodnia

Po zapoznaniu się z 300 najpopularniejszymi angielskimi słowami, użytkownicy programu poczują się pewnie podczas podróży po całym świecie. Głównym celem aplikacji jest stworzenie w ciągu 7 dni zasobu słownictwa umożliwiającego skuteczną komunikację z obcokrajowcami w typowych sytuacjach życia codziennego (zakupy, podróże, powitania, wskazówki dojazdu, zakwaterowanie w hotelu itp.). Do zapamiętywania słówek wykorzystywany jest system powtórek. Spędzając zaledwie 30 minut dziennie w programie, można znacznie poszerzyć swoje umiejętności językowe w ciągu jednego tygodnia. Działa w trybie offline. Ponad pięć milionów ściągnięć. Dobre recenzje w Google Play ze średnią oceną 4,7 (123 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Ling

Interaktywny kurs angielskiego składający się z 200 lekcji. Uczy nowych słów, zwrotów i poprawnego konstruowania zdań, a także poprawnej wymowy, pozwalając na stworzenie indywidualnego planu nauki. Zawiera ponad dwieście dialogów audio, testy ze słownictwa, fiszki i mini-gry. Ling przeznaczony jest dla osób początkujących, dzięki czemu można nauczyć się języka od zera. Ćwicząc zaledwie 10 minut dziennie, można uzyskać dobre wyniki. Do praktyki mówienia służy funkcja bezpośredniej komunikacji z native speakerami. Ponad 50 tys. pobrań. Ocena w Google Play to 4,5 (1,94 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


+ Bonus. iTalki

Aplikacja iTalki daje dostęp do praktyki mówienia w ponad stu językach obcych, w tym angielskiego. Chodzi o rozmowę na żywo z native speakerami z innych krajów, którzy w czasie rzeczywistym sprawdzają wiedzę użytkownika. Sprawdzenie odbywa się również w formie audio lub pisemnej. Można samodzielnie wyznaczać godziny lekcji i tematy dla nauczyciela, tworzyć plan zajęć i kontaktować się z członkami społeczności. Zajęcia skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (10,9 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


English Grammar Book

Aplikacja będzie przydatna dla tych, którzy są zainteresowani poprawą swojego pisemnego języka angielskiego. Głównym celem English Grammar Book to dostarczenie kompleksowej wiedzy na temat struktury języka, poprzez zapoznanie użytkowników ze 138 popularnymi regułami gramatycznymi. Jednocześnie można uczyć się według dwóch algorytmów: albo krok po kroku - od prostych do złożonych, albo koncentrując się na poszczególnych częściach mowy (rzeczownikach, czasownikach itp.). Postępy uczniów są doceniane poprzez przyznawanie punktów i medali. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (10,9 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tandem

Aplikacja mobilna do komunikacji z native speakerami z całego świata. Opiera się na metodzie wymiany językowej. Użytkownicy znajdują siebie nawzajem na własną rękę. Poprzez czat, audio lub wideo, doskonalą swoje umiejętności mówienia. Wbudowany translator pomaga skomponować tekst wiadomości, tłumaczy to, co wysłał rozmówca. Funkcja korekty komentarzy pozwala na praktyczną analizę i zrozumienie błędów. Podczas komunikacji z native speakerem wyostrzasz swoją gramatykę, wzbogacasz słownictwo i poprawiasz wymowę. Dla osób, które nieśmiało chcą jako pierwsze rozpocząć rozmowę, program oferuje gotowe szablony na różne tematy. W czołowej setce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (323 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


English Idioms and Phrases

Twórcy English Idioms and Phrases postawili sobie za zadanie przekształcenie osoby posługującej się językiem na przeciętnym poziomie w błyskotliwego rozmówcę z piękną, pomysłową mową. Zadanie to jest rozwiązywane poprzez naukę popularnych zwrotów frazeologicznych i innych stabilnych wyrażeń, które odgrywają ważną rolę w codziennej komunikacji w języku angielskim. Program zawiera szczegółowe opisy ponad 15 tysięcy przysłów, zwrotów slangowych, formuł z etykiety mowy itp., pomagając użytkownikom zrozumieć znaczenie idiomów i włączyć je do swojego słownictwa. Ponad pięćset tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play to 4,4 (9,1 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


BBC Learning English

Ponieważ wymowa spikerów stacji BBC jest ogólnie uważana za standardową, ta oficjalna aplikacja z dużym katalogiem materiałów BBC będzie szczególnie przydatna dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje słownictwo i poprawić swoje umiejętności mówienia (chociaż istnieją również różne ćwiczenia na zrozumienie gramatyki i składni). Użytkownicy są zachęcani do wysłuchania programu audio lub obejrzenia filmu, a następnie zapoznania się z nim ponownie, korzystając ze wsparcia tekstowego, takiego jak stenogramy i napisy. Quizy mogą być używane do testowania poziomu rozumienia ze słuchu i czytania. Treści BBC Learning English są aktualizowane codziennie. Ponad 10 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,7 (19,6 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Aplikacje do nauki angielskich słówek


3 980