15 najlepszych darmowych aplikacji do nauki angielskiego

Wielu z nas uczyło się angielskiego w szkole, na studiach, niektórzy chodzili na kursy, ale nadal nie opanowaliśmy płynnej konwersacji z powodu braku praktyki. Aby pomóc skorygować braki w naszej edukacji, proponujemy wybór przydatnych aplikacji.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka angielskiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Duolingo

Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie. A wszystko dzięki swojej skuteczności, którą przetestowało już ponad 150 milionów użytkowników. Jak twierdzą twórcy, "34 godziny spędzone z Duolingo są równe pod względem efektywności semestrowi na studiach". Osiąga to poprzez naukę opartą na zabawie, gdzie nie ma miejsca na nudne wykłady. Są tu gry, ćwiczenia interaktywne, samouczki wideo i krótkie testy utrwalające wiedzę. Wystarczy 20 minut dziennie na 3-4 lekcje i w ciągu trzech miesięcy będziesz miał 1500 wyrazów w swoim słownictwie. Oferuje statystyki poprawności wykonania zadań oraz timer czasu poświęconego na ich rozwiązanie. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). Ponad 100 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (14,1 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


British Council

British Council to globalna organizacja posiadająca ośrodki szkoleniowe w ponad 100 krajach. Pod jego redakcją wydaje się wiele podręczników. Nie dziwi więc fakt, że serwisy tej instytucji cieszą się popularnością. Aplikacje pozwalają na naukę języka angielskiego poprzez gry, filmy i podcasty. Dzieci, młodzież i dorośli mogą wybierać spośród ćwiczeń o różnym poziomie trudności. Z pomocą British Council poznasz nowe słowa, nauczysz się gramatyki i opanujesz poprawną wymowę. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników programu LearnEnglish Podcasts w Google Play - 4,8 (81,9 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Babbel

Samouczek języka angielskiego pozwalający na zwiększenie znajomości słownictwa i poprawę rozumienia mowy obcej ze słuchu. Babbel koncentruje się na nauce słówek, czytaniu, wymowie i tłumaczeniu w podejściu krok po kroku z codziennymi lekcjami od ekspertów. W trybie powtórek trzeba będzie wybrać poprawne tłumaczenie słów spośród proponowanych wariantów. Wszystkie odpowiedzi są zapamiętywane przez serwis i prezentowane w przejrzystej dynamice analizującej wyniki. W czołowej dwudziestce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,7 (821 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Memrise

Zapamiętywanie nowych słów nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Jest to również bardzo męczące. Memrise to aplikacja, która pomaga pokonać nudę i uczyć się słownictwa z elementem zabawy poprzez kreatywne i rozrywkowe aktywności. Główna funkcja to poznawanie angielskich zwrotów za pomocą fiszek z ilustracjami i wymową od native speakerów lub oryginalnych filmików. Można wyznaczyć indywidualny cel dla codziennej nauki oraz szlifować swoją wymowę. Warto zauważyć, że sporo ćwiczeń zostało wymyślonych przez samych użytkowników, więc na pewno są przetestowane. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,8 (1,4 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Aplikacja do nauki angielskiego słownictwa posiada dziesięć poziomów trudności i sześćdziesiąt jeden opcji językowych interfejsu. Zawiera jedenaście tysięcy wyrażeń (6000 słów i 5000 zwrotów) z transkrypcją, możliwością odsłuchania, tłumaczeniem i ilustracją do wizualnego zapamiętania. W programie 300 tematów i siedem zabawnych gier przekształca rutynowe uczenie się w intelektualnie pouczającą grę. Możliwość tworzenia własnych list. Nie wymaga połączenia z Internetem. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,5 (232 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Rosetta Stone

Aplikacja Rosetta Stone proponuje unikalny sposób nauki języka angielskiego bez użycia języka ojczystego (immersja językowa). To znaczy, że wszystkie słowa są wyjaśniane albo za pomocą ilustracji, albo poprzez użycie słów już poznanych - daje to całkowite zanurzenie w środowisko językowe. Ważne zalety oprogramowania: szybkie lekcje indywidualne (5-10 minut), wyćwiczenie poprawnej wymowy, praca w trybie offline. Ponad 10 milionów ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (351 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Busuu

Jeden z efektywnych serwisów do nauki języka angielskiego. Aplikacja jest uzupełnieniem strony internetowej, która przechowuje wiele przydatnych informacji: kursy, lekcje, wideo, dialogi audio. Istnieje możliwość komunikacji z native speakerami - społeczność Busuu liczy już ponad 120 milionów członków z całego świata. Jeśli chodzi o aplikację, to jest ona ciekawa przede wszystkim ze względu na swój rywalizacyjny aspekt. Przechodząc od prostego do złożonego, z jednego poziomu na drugi, rywalizujesz ze sobą, ciągle odkrywając nowe rodzaje ćwiczeń. Głównym celem jest nauka nowych słów i gramatyki. Interfejs ma bardzo prosty i kreskówkowy wygląd. Działa również bez połączenia z internetem. Kurs online jest płatny, ale istnieją darmowe lekcje próbne. Busuu wydaje własny certyfikat. Wśród 10 najlepszych aplikacji w App Store w gatunku "Edukacja". Ponad 10 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,5 (517 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


EWA: Nauka Angielskiego

Aplikacja jest idealna dla osób z pamięcią audiowizualną. Cała zasada nauki języka opiera się na wideo, audio i czytaniu: urywki z polarnych filmów i seriali, wiadomości, reklamy, wideoklipy, dialogi, audiobooki, książki i inne treści. Absolutnie wszystko zostało zaprojektowane tak, aby użytkownik mógł czytać i słyszeć naturalny angielski. Ponadto każdy fragment treści wzbogacony jest o interaktywne napisy. Ułatwia to naukę słów, których nie rozumiesz - możesz kliknąć na każde nieznane słowo i zobaczyć jego obrazek, znaczenie i wymowę. Do dyspozycji jest 10 000 książek i 40 000 fiszek obrazkowych - wyświetlanych zgodnie z wybranym poziomem trudności. Poza tym zawiera kurs gramatyki. W rankingu 20 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii Edukacja. Ponad 10 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,7 (602 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dowiedz się 90% słów w ciągu tygodnia

Apka oferuje naukę trzystu niezbędnych angielskich słów w siedmiodniowym kursie, które pozwolą na komunikację z ludźmi w każdej części świata. Proces ten ma charakter interaktywny. Samouczek zawiera przykłady w języku angielskim, transkrypcje i tłumaczenia. Celem kursu jest wysłuchanie całego materiału i samodzielne odnalezienie podanych przykładów, rozpoznanie ich ze słuchu i pisemnie. Po całkowitym opanowaniu materiału możliwe jest przejście do kolejnego poziomu trudności. Prowadzone są statystyki dotyczące opanowanego materiału i popełnionych błędów. Działa w trybie offline. Ponad pięć milionów ściągnięć. Dobre recenzje w Google Play ze średnią oceną 4,7 (123 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Mondly

Nauka w aplikacji to codzienne darmowe lekcje składające się z prawdziwych dialogów z akompaniamentem audio i świeżych wyrażeń. Stosowany jest sytuacyjny sposób ćwiczenia języka z wskazówkami dotyczącymi wymowy i słownictwa dostosowanego do osób początkujących. Serwis pomaga wykorzystać w praktyce znajomość słownictwa i wprowadza podstawowe zwroty. Mondly analizuje wyniki użytkownika, więc aplikacja będzie polecać lekcje, które zawierają sprawdzone techniki edukacyjne. W rezultacie powstaje swego rodzaju spersonalizowany kurs. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (99,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Livango

Livango pomaga w zapamiętywaniu nowych słów i poszerzaniu angielskiego słownictwa. Odpowiedni dla początkujących i użytkowników z ponadprzeciętnym angielskim. Aplikacja jest prosta i nieskomplikowana, zawiera fiszki do 1500 popularnych angielskich słów i zwrotów, 21 gotowych lekcji tematycznych oraz możliwość tworzenia własnych zestawów i śledzenia postępów. Wykorzystuje 4 typy ćwiczeń słownictwa oraz metodę powtórek interwałowych. W programie uwzględniono gamifikację - rywalizuj z przyjaciółmi, ucz się słów, zdobywaj punkty i bonusy. Ponad milion użytkowników. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (39,6 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


English Grammar Book 

Jeśli nie masz problemu z mówieniem, ale masz luki w pisaniu, Grammar Book pomoże Ci się z nimi poradzić. Program zawiera różnie złożone zadania do pracy indywidualnej i grupowej. Świetnie nadaje się do utrwalania wiedzy gramatycznej. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (10,9 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LinDuo English 

Metoda nauki oparta jest na kolorowych kartach obrazkowych z profesjonalnym audio autorstwa amerykańskiego lingwisty, co pozwala na połączenie percepcji wzrokowej i słuchowej. Serwis wyposażony jest w ortograficzny trenażer, przypominający grę dla dzieci. Każde słowo posiada transkrypcję i szczegółowe statystyki. LinDuo pozwala poświęcić dodatkowy czas na naukę wybranych, trudnych i starych zwrotów i idiomów. System posiada ustawienia wymowy głosu, głośności, muzyki i efektów. Działa w trybie offline. Ponad milion instalacji. Wysoka ocena w Google Play - 4,9 (86,3 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


English Idioms and Phrases

Jeśli użytkownik ma już podstawowy poziom wiedzy i jedyną rzeczą, która stale stawia go w trudnej sytuacji są niejasne slangowe słowa, zwroty i wyrażenia, to ta aplikacja pomoże poprawić tę sytuację. Wykonując ćwiczenia i czytając szczegółowe opisy fraz, można nauczyć się każdego z 15 000 znanych zwrotów i idiomów. Ponad pięćset tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play to 4,4 (9,1 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Ling

Apka dostosowana do wszystkich grup wiekowych i poziomów znajomości języka. Master Ling zapewnia szybką naukę nowych słów i wyrażeń w języku angielskim, na zasadzie powtarzania, słuchania, pisania i literowania. Pozwala zdobyć wiedzę w łatwy, rozrywkowy sposób. Ling posiada spersonalizowane statystyki z lekcji, które pozwalają na monitorowanie wyników osiąganych przez użytkownika. Ponad 50 tys. pobrań. Ocena w Google Play to 4,5 (1,94 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


+ Bonus. Wiadomości Google

Aplikacja pozwoli być na bieżąco z wiadomościami. Serwis umożliwia czytanie prasy anglojęzycznej. To z kolei wzbogaca słownictwo i gramatykę. Oczywiście warto mieć na uwadze, że czytanie prasy zakłada pewien zasób wiedzy, który trzeba początkowo opanować.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Aplikacje do zapamiętywania angielskich słówek


374