10 najlepszych aplikacji do nauki mówienia po angielsku

Szybka nauka konwersacyjnego angielskiego nie musi wiązać się z przebywaniem w otoczeniu native speakerów: można to zastąpić interaktywnymi aplikacjami mobilnymi zaprojektowanymi, aby pomóc w nauce mówienia w języku angielskim. Dzięki nim można porozumieć się z londyńczykami czy nowojorczykami bez wychodzenia z pokoju, pozbyć się akcentu, a nawet opanować lokalny slang. Po kilku tygodniach wirtualnej nauki, nawet początkujący będą w stanie płynnie wypowiadać się na codzienne tematy, poprawnie wymawiać słowa i formułować zdania.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki mówienia po angielsku na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Mondly

Zaprojektowana głównie dla początkujących, aplikacja koncentruje się na nauce słownictwa i ćwiczeniu umiejętności mówienia, chociaż materiał edukacyjny zawiera informacje między innymi na temat koniugacji czasowników i ćwiczeń pisemnych. Lekcje zaczynają się od prostych dialogów, w których użytkownik uczy się jednocześnie nowych słówek i zwrotów, co kilkakrotnie przyspiesza proces nauki – pomaga lepiej zapamiętać połączenia słów, a także pozwala poczuć język, jego strukturę i sposób budowy zdań. Aby rozwinąć perfekcyjną wymowę, Mondly wykorzystuje technologię rozpoznawania mowy: użytkownik wymawia poszczególne słowa i frazy i otrzymuje natychmiastową informację zwrotną. Inne narzędzia do doskonalenia umiejętności mówienia obejmują chatbota i opcję komunikacji w wirtualnej rzeczywistości dostępną dla użytkowników premium. Mondly dysponuje słownikiem zawierającym ponad 5000 słówek i zwrotów. Przedstawione dialogi są nagrane przez native speakerów. System dostosowuje się do tempa każdego użytkownika. W TOP-30 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (101 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


ELSA

Aplikacja ELSA (English Language Speech Assistant) posiada sztuczną inteligencję, która ocenia, czy użytkownik poprawnie wymawia angielskie słowa i pomaga skorygować ewentualne błędy. Oprogramowanie sprawia wrażenie dialogu z prawdziwą osobą, pozwalając pozbyć się sztywności i szybko zacząć mówić po angielsku. Dzięki ponad 7100 lekcjom, od początkujących do zaawansowanych, i 190 tematom, od podróży po rozmowę kwalifikacyjną z angielskim ankieterem, ELSA jest idealnym rozwiązaniem dla każdego uczącego się. Dzięki ELSA można łatwo opanować amerykańską wymowę, poszerzyć swój zasób codziennego słownictwa, a nawet przygotować się do egzaminu ustnego IELTS. Znajduje się w Top-50 darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (766 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


iTalki

Serwis umożliwia prowadzenie rozmów wideo z native speakerami z krajów anglojęzycznych, takimi jak nauczyciele, studenci i korepetytorzy. Istnieje kilka wariantów nauki: poprzez bezpłatną komunikację i konsultacje w społeczności iTalki; na zasadzie wymiany językowej (w zamian użytkownik bezpłatnie uczy języka polskiego zagranicznego rozmówcę), a także płatnie (na platformie zarejestrowanych jest kilkadziesiąt tysięcy certyfikowanych nauczycieli oferujących niedrogie lekcje). iTalki jest szczególnie przydatne dla tych, którzy potrzebują aktywnej praktyki konwersacyjnej. Ponad milion ściągnięć. W TOP-150 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Średnia ocena w Google Play - 3,9 (10,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


EWA: Nauka Angielskiego

Codzienne lekcje w EWA trwają tylko 5 minut, ale to wystarczy, aby zacząć komunikować się w języku angielskim. System dydaktyczny opiera się na połączeniu elementów poznawczych i rozrywkowych: symulatory i audiobooki są używane obok fragmentów przebojowych filmów i seriali telewizyjnych, gifów i gier edukacyjnych. Kursy obejmują zarówno podstawowe zwroty dla początkujących, jak i zaawansowane konwersacje w angielskim. Interaktywne rozmowy z postaciami filmowymi pomagają doskonalić umiejętności komunikacyjne, a konkurs Duelling Game pozwala na porównanie swoich wyników z innymi uczestnikami z całego świata. Oryginalne podejście EWA zostało docenione przez ponad 60 milionów użytkowników i jest szczególnie popularne wśród osób uczących się języka od podstaw. W rankingu 25 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii Edukacja. Ponad 10 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,7 (638 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Babbel

Zrównoważona równowaga między komponentami gry a materiałami do nauki sprawia, że Babbel jest świetną opcją dla tych, którzy chcą zdobyć podstawowe umiejętności mówienia: użytkownicy będą mogli płynnie mówić po 3 miesiącach lekcji. Każda z 20-minutowych lekcji łączy praktykę mówienia z zapamiętywaniem nowych słów i elementami gramatyki. Tematy ćwiczeń są związane z rzeczywistymi sytuacjami: zamawianie jedzenia, organizowanie podróży itp. Istnieje system automatycznego rozpoznawania i korygowania wymowy. Skuteczność programu została potwierdzona przez badaczy z Uniwersytetu Yale. Działa w trybie offline. W czołowej trzydziestce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,6 (879 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Rosetta Stone

Krótkie lekcje Rosetta Stone są przeznaczone dla tych, którzy chcieliby mówić jak native speaker. Zaczyna się od opanowania poprawnej wymowy dzięki TruAccent, oryginalnej opatentowanej technologii rozpoznawania i korekcji wymowy. Kolejną cechą kursu jest zastosowanie metody immersji: wszystkie informacje w Rosetta Stone są prezentowane wyłącznie w języku angielskim. Lekcje odzwierciedlają rzeczywiste sytuacje, a zestawienie słów i zdań z odpowiednimi ilustracjami pozwala intuicyjnie uchwycić znaczenie każdego nowego wyrażenia bez konieczności korzystania ze słownika. Użytkownik ustala tempo i cele nauki, podczas gdy Rosetta Stone wybiera materiał do nauki. Działa bez połączenia z internetem. W TOP-100 bezpłatnych apek w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (361 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Busuu

Aplikacja doskonale nadaje się do nauki wymowy prostych angielskich zdań i dialogów. Została opracowana przez lingwistów i oferuje komunikację z anglojęzycznymi rozmówcami, w tym ocenę wymowy i konstrukcji zdań. Użytkownicy mają dostęp do regularnie aktualizowanych materiałów szkoleniowych, 10-minutowych lekcji, funkcji rozpoznawania wymowy i wideo z prawdziwymi ludźmi. Oficjalne certyfikaty z platformy Busuu służą jako potwierdzenie osiągnięć uczących się. Wśród 15 najlepszych bezpłatnych aplikacji w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad 10 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,3 (525 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LetMeSpeak

Twórcy aplikacji twierdzą, że użytkownicy będą w stanie mówić po angielsku bez akcentu w ciągu zaledwie 21 dni, budując idealnie poprawne gramatycznie zdania. Główną metodą nauki LetMeSpeak jest zanurzenie w środowisku językowym, dzięki czemu uczniowie poznają nie tylko mowę literacką, ale także współczesny angielski slang. Wszystkie 3-minutowe dialogi są oparte na rzeczywistych sytuacjach (np. podczas kontroli paszportowej, zwiedzania muzeum, przywoływania taksówki itp.) i zawierają ekscytujące zwroty akcji, takie jak sprzedawca hot dogów próbujący pójść na skróty. Kurs LetMeSpeak zawiera około 60 tematów i 120 dialogów, a także umożliwia naukę ponad 6000 słów. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (4,67 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


BoldVoice

Celem BoldVoice jest nauka mówienia po angielsku jak gwiazdy filmowe. Lekcje wideo od hollywoodzkich trenerów pomogą go osiągnąć: demonstrują poprawną wymowę, podkreślają akcenty, intonację, rytm i wysokość brzmienia. Następnie uczniowie nagrywają swoją wypowiedź, a sztuczna inteligencja ocenia, jak dobrze pasuje ona do wzorca, dając spersonalizowane informacje zwrotne. Drugą mocną stroną BoldVoice jest możliwość dostosowania kursu do języka rodzimego ucznia: plan lekcji skupi się na aspektach amerykańskiej wymowy, które są dla nich szczególnie trudne. W 2021 roku Forbes uznał BoldVoice za najlepszą aplikację edukacyjną roku. Ponad 50 tysięcy pobrań. Ocena w Google Play to 4,7 (1,85 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tandem

Darmowy serwis społecznościowy, w którym miliony ludzi wspólnie uczą się języków obcych. Umożliwia komunikację w dowolnym wybranym formacie ─ czaty, rozmowy audio i wideo, wiadomości głosowe. Dwie osoby odnajdują się, rozpoczynają korespondencję i ćwiczą swoją gramatykę, wymowę i słownictwo. Znalezienie odpowiedniej osoby nie sprawia trudności. Wystarczy użyć filtrów dla języków, lokalizacji i zainteresowań. Rozmowę można rozpocząć od jednego z gotowych, standardowych zwrotów. Wbudowany tłumacz pomoże przy formułowaniu zdań. Funkcja korekty wiadomości pozwala znaleźć i poprawić błędy. Tandem nadaje się dla użytkowników z podstawową znajomością języka angielskiego. W czołowej setce bezpłatnych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (316 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


SpeakingPal

Żywa rozmowa po angielsku w czasie rzeczywistym z postacią wideo to główna cecha aplikacji SpeakingPal, która sprawiła, że stała się ona popularna wśród 4 milionów osób na całym świecie. Podczas rozmowy oprogramowanie nie tylko natychmiast reaguje na każdą frazę, ale także ocenia wymowę. Uczniowie mogą nagrywać własne wypowiedzi i porównywać je z native speakerami. Zawiera 16 bezpłatnych poziomów, treść wideo obejmuje 2000 dialogów trwających 3-4 minuty na określone tematy, pytania ćwiczeniowe i 1300 wskazówek pomagających budować słownictwo. SpeakingPal jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i tych, którzy chcą poprawić swoje dotychczasowe umiejętności mówienia. Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 3,8 (17,4 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki angielskiego


3 152