15 najlepszych aplikacji do rozmów z obcokrajowcami

Aplikacja to wygodne i kompaktowe narzędzie do komunikacji z obcokrajowcami w celu nauki, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także znalezienia nauczyciela do nauki lub ćwiczenia języka obcego. Każda apka jest na swój sposób wyjątkowa i dopasowana do osobistych potrzeb.

Wybraliśmy najlepsze płatne i darmowe aplikacje do rozmów z obcokrajowcami na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Tandem

Tamdem otwiera możliwości nieograniczonej komunikacji z native speakerami za pośrednictwem smartfona. Zawiera bazę stu pięćdziesięciu języków świata wraz z dialektami. Zapewnia łatwe znalezienie partnera do rozmowy na interesujący temat. Nie wymaga zaawansowanego planowania. Komunikacja odbywa się na czacie z wykorzystaniem wideo lub audio. Istnieje możliwość subskrybowania ulubionego użytkownika i wyróżnianie go za pomocą like'ów i rekomendacji. Tandem wspiera wymianę wiedzy i umiejętności w zakresie komunikacji mowy oraz kształci umiejętność słuchania. Znajduje się w TOP-100 darmowych aplikacji w App Store w gatunku Edukacja. Dziesięć milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,3 (298 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


HiNative

Łatwo można zanurzyć się w kulturze, tradycjach, osobliwościach obcych krajów, komunikując się z ich mieszkańcami. HiNative - oferuje możliwość poszukiwania przyjaciół i poszerzania horyzontów dzięki zadawaniu im interesujących nas pytań za pomocą nagrania audio lub wypełniania wbudowanego szablonu pytań. Native speakerzy w razie potrzeby skorygują pytanie i ocenią poziom opanowania mowy. Ponad milion instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,6 (43,7 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


HelloTalk

HelloTalk to świetna opcja do rozmów z obcokrajowcami z całego świata. Zawiera tłumacza i transliterację dla osób nieznających języków obcych. Oferuje dwa rodzaje komunikacji. Pierwszy poprzez wiadomości głosowe z rozmówcą, HelloTalk nagrywa rodzimą mowę i tłumaczy ją na język rozmówcy i odwrotnie. Drugi jest tekstowy, przez czat z automatycznym tłumaczeniem i możliwością sprawdzenia i poprawienia przed wysłaniem wiadomości. Czat z native speakerami sprzyja nauce w miłej atmosferze. Istnieje lista tematów do omówienia, włącz się do dyskusji i wyraź swoje zdanie. Znajduje się w rankingu 100 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,9 (210 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


italki

Przy pomocy serwisu italki poszerzysz swoją wiedzę i poznasz nowych ludzi z całego świata. Baza ma dwa miliony aktywnych użytkowników. Italki oferuje możliwość spotkania z nauczycielami i native speakerami. Można stworzyć indywidualny plan nauki online z lekcjami mowy, wymowy i rozumienia ze słuchu, otrzymywać zadania domowe, uczyć się według ustalonego indywidualnie harmonogramu. Funkcja przypomnienia wysyła szczegóły sesji na adres e-mail. Zawiera prywatny terminarz i funkcję zapisu notatek. Aplikację można zainstalować bezpłatnie, ale lekcje z native speakerami są płatne. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (9,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Lingbe

Specjalizuje się w codziennych treningach rozmowy z native speakerami. Po rejestracji Lingbe ocenia dane i oferuje asystenta do nauki i ćwiczenia języka obcego. Dane dotyczące postępów i umiejętności są widoczne po każdym dialogu z nauczycielem. Można zadzwonić do losowego użytkownika z obcego kraju i porozmawiać za darmo - pomaga to znaleźć przyjaciół na całym świecie. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play to 4,6 (45,7 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


InterNations

Darmowa aplikacja przeznaczona dla osób dobrze znających języki obce. Oferuje wyszukiwanie towarzyszy i przyjaciół z całego świata. InterNations jest optymalny dla ekspatów, którzy chcą być częścią nowego społeczeństwa, aby nawiązać przyjaźnie, uczestniczyć w wydarzeniach i spotkaniach. Zajmuje 28M i ma bardzo czytelną czcionkę na wszystkich urządzeniach. Ponad 500 tysięcy instalacji. Ocena użytkowników w Google Play - 4,1 (8,75 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Preply

Rozmowy online do nauki angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, chińskiego i innych języków. Preply wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby dostosować dane do wiedzy użytkownika. Po rejestracji program zbiera dane o nowym użytkowniku, ocenia poziom znajomości gramatyki, czytania i słuchania oraz proponuje system nauki. Nauczyciele, native speakerzy i uczniowie komunikują się na czacie. Lekcje indywidualne prowadzone są za pomocą połączeń wideo. Możliwość zainstalowania na wszystkich urządzeniach. Lekcje z native speakerami w Preply są płatne. Ponad 500 tys. ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (9,1 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


InterPals

Portal społecznościowy mający na celu wymianę doświadczeń językowych. Zrzesza podobnie myślących ludzi ze stu pięćdziesięciu czterech krajów i obejmuje sto języków i dialektów. Aby szukać, należy uszeregować swoje wybory według płci, wieku lub kraju zamieszkania. Serwis sam wyświetli listy możliwych znajomych. Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 3,8 (10,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Paltalk

Sieć społecznościowa grupowych czatów wideo z pięciu tysięcy aktywnych roomów. Definiując temat rozmowy, możesz dołączyć do jednego z tysięcy czatów i komunikować się z native speakerami z całego świata. Zawiera indywidualne funkcje połączeń wideo i wiadomości tekstowych. Ponad pięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,8 (71,1 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Bottled

Darmowy program skierowany jest do osób z różnych krajów i kultur, które chcą się wzajemnie uczyć języka i pogłębiać swoją wiedzę. Możesz wybrać do trzech języków do nauki i wskazać swój poziom biegłości. Wypełniając dane dotyczące znajomości języka ojczystego, można wyszukać rozmówcę. W czatach grupowych istnieje funkcja komunikacji. Problemy z porozumieniem się rozwiązuje wbudowany translator. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (ponad 56,7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Hello Pal

Oprogramowanie do pozyskiwania nowych znajomych, rozmów i wymiany kulturalnej. Filtr wyłapie nowe kontakty za pomocą wcześniej ustawionych parametrów. Komunikacja między rozmówcami odbywa się poprzez audio połączenia i czaty tekstowe. Wbudowane translatory i rozmówki tematyczne ułatwiają zrozumienie. Dodane funkcje: akompaniament audio i wielokrotne odsłuchiwanie poszczególnych fraz. Zawiera gry językowe. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,6 (4,76 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Speaky

Serwis oferuje możliwość poszukiwania przyjaciół za granicą oraz doskonalenie umiejętności mówienia poprzez aktywny trening. Po określeniu preferowanego języka i tematu, filtr znajdzie najlepszych kandydatów do pisania. Komunikacja odbywa się na czacie lub w rozmowach wideo. Jeśli jesteś doskonałym lingwistą, zaoferuj swoje usługi w programie, a zyskasz bezcenne doświadczenie i nowych przyjaciół. Prosty interfejs i minimum funkcji. Ponad 5 milionów pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Doongle

Sieć społeczna, która pomaga w nawiązywaniu nowych znajomości do rozmów, podróżowania i celów edukacyjnych. Oprogramowanie monitoruje użytkowników, umożliwiając wyszukiwanie znajomych w swoim mieście i za granicą w celu wymiany językowej. Komunikacja między rozmówcami odbywa się za pomocą czatu. Każdy użytkownik ma swój osobisty profil z danymi dotyczącymi wieku, płci, lokalizacji i znajomości języka. Istnieje możliwość dodawania zdjęć do profilu.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


idyoma

Wygodny i funkcjonalny serwis do wymiany językowej umożliwiający znajdowanie podobnie myślących osób do rozmów. Elastyczne ustawienia z możliwością wprowadzenia indywidualnych parametrów wyszukiwania. Idyoma buduje praktyczną znajomość mowy obcej w oparciu o tekst i grafikę. Wyposażony w automatyczne tłumaczenie i korektę dla wzajemnego zrozumienia między rozmówcami.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Bilingua

Darmowe oprogramowanie do poszukiwania partnerów i podobnie myślących ludzi, aby porozmawiać na tematy, które są przedmiotem wspólnego zainteresowania. Bilingua nawiązuje kontakt z native speakerem i wzbogaca wiedzę. Program zawiera partnerskie gry językowe z nagrodami i punktami. Obejmuje ćwiczenia w języku angielskim, chińskim, hiszpańskim, francuskim i japońskim.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Strony internetowe do rozmów z obcokrajowcami


4 435