15 najlepszych darmowych aplikacji do nauki francuskiego

Dziś znajomość języka obcego jest niezbędna. Podczas gdy większość ludzi zaczyna naukę angielskiego w szkole lub nawet wcześniej, nauka drugiego języka obcego wymaga czasu. Ale dodatkowy język to przydatne i skuteczne narzędzie w arsenale współczesnego człowieka. I francuski nie jest wyjątkiem: setki milionów ludzi przyjmuje go jako swój podstawowy, drugi lub trzeci język. W sumie społeczności francuskie istnieją w około 56 krajach.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka francuskiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Duolingo

Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). A wszystko dzięki inteligentnej synergii nauki i rozrywki. Wystarczy 20 minut dziennie na 3-4 lekcje i w ciągu trzech miesięcy będziesz miał 1500 fraz w swoim słownictwie.

W wersji do nauki języka francuskiego znajduje się 60 jednostek lekcyjnych. Obejmują one przymiotniki, słowa pytające, czasy, terminy techniczne i rzeczowniki abstrakcyjne. Całe słownictwo i gramatyka są podzielone na bloki: bardzo łatwo wybrać to, czego trzeba się nauczyć. Serwis ma ponad 150 mln użytkowników. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (14,1 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Memrise

Apka aktywnie walczy z nudną nauką, dlatego wszystkie zadania są bardzo zabawne i kreatywne. I nie są one zaprojektowane przez profesjonalistów, ale przez członków społeczności Memrise. Oznacza to, że obrazki i sytuacje zostały przetestowane przez inne osoby uczące się języka francuskiego. Ta metoda jest bardzo skuteczna i wcale nie nudna.

Obecnie istnieje kilka poziomów trudności dla użytkowników, od początkujących do zaawansowanych. Wszystkie tematy z przybliżeniem podzielone są na 15 grup: czasowniki, kolory, słowa opisujące emocje i tak dalej. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,8 (1,4 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Busuu

Każda lekcja w serwisie jest skonstruowana według sprawdzonych standardów nauki: słownictwo, dialogi, ćwiczenia mówienia, słuchania i pisania. Jest wiele tematów związanych ze słownictwem i zwraca szczególną uwagę na zasady gramatyczne. Na pewno uda się poćwiczyć mówienie, pisanie i słuchanie po francusku.

Busuu posiada sekcję "ulubione", tryb powtórek oraz wbudowaną wyszukiwarkę. Wśród 15 najlepszych darmowych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Edukacja". Ponad 120 milionów użytkowników. Ocena w Google Play - 4,5 (517 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Francuski od zera

Nauka opiera się na lekcjach wizualnych. Serwis jest optymalny w zdobywaniu podstawowego poziomu wiedzy. Zajęcia podzielone są na trzy etapy. Pierwszy z nich uczy poprzez materiał ilustracyjny, rozszyfrowując znaczenie słowa i zapoznając z jego zapisem. Drugi etap sprawdza poziom wiedzy, przechodząc krok po kroku od jednego słowa do następnego podając prawidłową odpowiedź. Błędy spowodują powrót użytkownika do poprzedniego słowa. Trzeci poziom przesiewa przestudiowany materiał i umieszcza go w osobnym folderze, umożliwiając dalsze zdobywanie wiedzy. Сałkowicie darmowy serwis. Ponad 500 tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,7 (3,84 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Rosetta Stone

Metodyka Rosetta Stone opiera się na jednej zasadzie - cała nauka odbywa się wyłącznie w języku francuskim. Wydawałoby się, że nauka języka obcego w ten sposób będzie niemożliwa, ale praktyka i wielu poliglotów, w tym 16-języczny ekspert Kato Lomb, uczyło się i uczy języka w ten sposób - całkowicie zanurzając się w środowisku językowym. Ponad 10 milionów ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (351 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Mondly

Aplikacja o atrakcyjnym wyglądzie cieszy się popularnością wśród użytkowników ze względu na swoją akademicką strukturę. Lekcja składa się z wielu elementów, ale najpierw zaczyna się od dialogu, wokół którego zbudowana jest reszta materiału. Co ciekawe, podczas lekcji dwóch native speakerów może mówić po francusku i angielsku, więc uczysz się dwóch języków jednocześnie.

Po zajęciach można przejść do działu ze słownictwem lub wykonać zadanie pisemne na dany temat. Możesz też zadawać pytania w dziale dyskusji. W TOP-100 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (739 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LinDuo

Darmowa aplikacja stworzona przez ekspertów jest przydatna dla uczniów, którzy chcą lepiej zrozumieć język francuski, a także chcą poprawić swoją gramatykę. Jest tu wiele ćwiczeń gramatycznych, gier językowych i ćwiczeń audio. Do wyboru ma wiele opcji: słuchanie, tworzenie zdań, wpisywanie odpowiednich słów i inne. Można nauczyć się 2375 słów (z ilustracją i wymową od native speakerów), które są dostępne w 180 lekcjach tematycznych. Działa również w trybie offline. Ponad 500 tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,8 (21,1 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ucz się francuskiego

Program wykorzystuje technikę zapamiętywania na podstawie fiszek, a każde słowo lub wyrażenie jest wypowiadane przez native speakerów. Jest to przydatny program, jeśli posiadasz już pewien zasób wiedzy, ale chciałbyś poprawić swoje słownictwo i wymowę. Co wygodne, apka posiada opcję spowolnienia tempa ścieżki dźwiękowej, a także flashcards do zapamiętywania poszczególnych słów. Ponad milion pobrań. Ocena użytkowników w Google Play to 4,4 (33,6 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


MosaLingua

MosaLingua łączy interaktywną naukę francuskiego ze słownikiem audio. Istnieje 14 kategorii i 100 podkategorii. Każda kategoria i podkategoria posiada dialogi i pliki audio. Słownik audio przy okazji to ponad 3000 fraz.

Wybierając MosaLingua, wykorzystasz do nauki języka francuskiego technikę powtórek interwałowych. Oznacza to, że oprogramowanie będzie przypominać o słowach, których się nauczyłeś, abyś ich nie zapomniał. Ponad 150 mln użytkowników. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (10,7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Oprogramowanie sprawia, że nauka nowych słów jest zabawna i łatwa. Posiada trzy poziomy trudności, dzięki czemu dzieci mogą uczyć się na poziomie podstawowym, a rodzice doskonalić znajomość języka obcego. Serwis zawiera bazę 11000 fraz (6000 słów, 5000 zwrotów) z obrazkami, transkrypcją i rozumieniem ze słuchu. Słownictwo obejmuje piętnaście grup pytań tematycznych i siedem zabawnych gier przekształcających proces uczenia się w stymulującą intelektualnie grę. Działa w trybie offline. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 4,5 (37,8 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Learn French with Le Monde

Atrakcyjność aplikacji polega na nauce języka francuskiego poprzez zabawne, emocjonalne i pouczające teksty, dialogi, piosenki i filmy. Treści są opracowywane przez dziennikarzy Le Monde, więc na pewno usłyszysz autentyczny francuski: klipy, programy telewizyjne, reklamy, zwiastuny filmowe... Apka zawiera wyselekcjonowane treści w nowoczesnym języku, zgodne z dzisiejszą kulturą i humorem. Ponad 500 tys. ściągnięć. Ocena użytkowników w Google Play to 4,5 (6,23 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ling

Pomoże poprawić słownictwo i wymowę. W tym celu serwis posiada funkcje - konwersacji z native speakerami oraz dialogów audio. Wygodne i praktyczne. Co do słownictwa, aplikacja podrzuca codziennie nowe słowa, a żebyś ich nie zapomniał, wieczorem śledzi na bieżąco postępy, proponując sprawdzenie wiedzy. Ponad 50 tys. ściągnięć. Ocena użytkowników w Google Play to 4,6 (1,55 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


ReWord

Oprogramowanie opiera się na efektywnej nauce słownictwa poprzez fiszki (flashcards). Zawiera gotową bazę słowników z kolorowymi obrazkami i pozwala komponować osobiste zestawy kart, wybierając wymagane kategorie materiału dydaktycznego. Program wyposażony jest w funkcję powtórek, która wraz z nową wiedzą proponuje terminy z przeszłości, oceniając proces nauki i korygując braki. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (1,65 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drops

Kolorowa, interaktywna apka oparta na technikach rozrywkowych i zabawowych. Uniwersalnie nadaje się dla wszystkich grup wiekowych i poziomów zaawansowania językowego. Zapewnia szybkie zapamiętywanie wyrazów na podstawie powtórzeń, słuchania, pisania i ortografii. Pozwala na rywalizację z rówieśnikami w prostej w obsłudze formie gry. Serwis posiada wbudowane statystyki, które pozwalają na monitorowanie przebiegu nauki. W czołowej setce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 500 000 pobrań. Ocena w Google Play - 4,8 (31 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Le Conjugueur

Program pomagający w nauce koniugacji czasowników francuskich. Istnieje ponad 9000 różnych czasowników, więc możesz być pewien, że poradzisz sobie nawet z tymi najtrudniejszymi. Działa w trybie offline. Ponad pięć milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,6 (38,9 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


1 217