15 najlepszych darmowych aplikacji do nauki języków obcych

Nauka nowego języka obcego dla wielu osób wydaje się trudnym zadaniem. Obecnie jednak istnieje mnóstwo aplikacji do gadżetów, które to ułatwiają. Niektóre aplikacje pomagają w poszerzaniu słownictwa, inne w nauce gramatyki, a jeszcze inne w poprawie wymowy. Tak czy inaczej, są one niezbędne do samodzielnej nauki.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języków obcych na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


FunEasyLearn

Program pomoże udoskonalić słownictwo dzięki zastosowaniu unikalnej metodyki zapamiętywania opartej na siedmiu typach zróżnicowanych ćwiczeń. FunEasyLearn zapewnia dostęp do 34 języków obcych, z których większość jest przystosowana dla polskojęzycznego użytkownika i dostępna w trybie offline. Kurs krok po kroku: od nauki alfabetu do opanowania pięciu tysięcy najpopularniejszych słów i wyrażeń. Dzięki niemu użytkownik uczy się czytać, pisać i biegle posługiwać się językiem obcym. Ćwiczenia w formie gry całkiem dobrze nadają się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W FunEasyLearn można nauczyć się ponad 30 języków, spośród oryginalnych można wymienić amerykański angielski, rumuński, brazylijski portugalski, chorwacki, duński, hindi, kataloński, słowacki, tajski, ukraiński. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (19 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Busuu

Ponad 120 milionów użytkowników zainstalowało aplikację do nauki języków: hiszpańskiego, niemieckiego, angielskiego, francuskiego, włoskiego, portugalskiego, tureckiego, arabskiego, chińskiego i japońskiego. Program zawiera lekcje o różnym poziomie trudności. Znajdują się tutaj między innymi fiszki ze słowami, ćwiczenia w czytaniu, pisaniu oraz quizy. Za każde wykonane ćwiczenie uczeń otrzymuje punkty, więc nauka staje się jeszcze przyjemniejsza. Funkcjonuje również przydatny serwis dla tych, którzy chcą się uczyć poprzez komunikację. System automatycznie znajduje tutora dla użytkownika. Interakcja z native speakerem pozwala na uzupełnienie braków w nauce, zadawanie interesujących pytań i zanurzenie się w kulturze i mentalności obcokrajowców. Wśród 5 najlepszych aplikacji w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad 10 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,5 (518 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Memrise

Serwis umożliwia atrakcyjną naukę dwudziestu języków bezpośrednio z materiałów wideo z udziałem native speakerów. Metodyka pozwala docenić smak brzmienia i wymowy słów w realnym środowisku. Dodatkowe ćwiczenia poznawcze pomagają radzić sobie ze słowami trudnymi do wymówienia. Memrise ma dwa tryby powtórek z gramatyką wymowy nastawione na utrwalenie wyniku. Aplikacja pozwala na ustalenie indywidualnego celu nauki i pracę w trybie offline. Dzięki Memrise można nauczyć się większości popularnych na świecie języków, a także takich oryginalnych jak meksykański hiszpański, islandzki, yoruba, mongolski, słoweński. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,8 (1,4 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Babbel

Babbel to idealna aplikacja do nauki podstaw języka obcego. Do dyspozycji użytkowników jest teraz 14 języków: angielski i niemiecki w interfejsie polskojęzycznym, a także hiszpański, francuski, włoski, brazylijski portugalski, rosyjski, turecki, indonezyjski, holenderski, duński, szwedzki i norweski w interfejsie angielskojęzycznym. Pobierając program na swój smartfon, użytkownik otrzymuje dostęp do ogromnej liczby lekcji, w których najpierw uczy się najprostszych słów i zasad, a następnie percepcji obcej mowy ze słuchu. Jedna lekcja trwa średnio 15 minut. Są podcasty i gry. Zalecany do stosowania kilka razy dziennie. Skuteczność potwierdzona przez badaczy z Uniwersytetu Yale. W TOP-30 darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,7 (821 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Mondly

Aplikacja oferuje naukę 33 języków obcych poprzez codzienne lekcje, zaczynające się od prostych dialogów, podczas których użytkownik poznaje ich sens i zapamiętuje poszczególne słowa, a także uczy się używać tych słów w konstruowaniu osobistych zwrotów i zdań. Cały proces nauki podzielony jest na krótkie i łatwe do przeprowadzenia lekcje. Mondly jest wyposażony w rozpoznawanie mowy i wskazówki audio, aby pomóc sprawdzić swoją wymowę i posłuchać poprawnej wymowy. Zawiera bazę 5000 słów i wyrażeń do rozbudowy słownictwa. Przedstawione dialogi są nagrane przez native speakerów. W TOP-25 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (749 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Duolingo

Dla polskojęzycznych użytkowników Duolingo otwiera dostęp do nauki języka angielskiego, a dzięki znajomości tego ostatniego można nauczyć się ponad 40 różnych języków obcych. Program nauki jest zbudowany w formie drzewka osiągnięć, to znaczy, że aby przejść na nowy poziom, należy zdobyć określoną liczbę punktów. Punkty te można zdobyć poprzez poprawne odpowiedzi na zadania: dopasowanie słowa do ilustracji, przetłumaczenie zdania z języka ojczystego na język, którego się uczysz i odwrotnie. Możesz porównać swoje osiągnięcia z innymi użytkownikami, a nawet podzielić się nimi w sieciach społecznościowych. Dostępne są darmowe kursy angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, rosyjskiego, portugalskiego, tureckiego, holenderskiego, irlandzkiego, duńskiego, szwedzkiego, ukraińskiego, esperanto, greckiego, norweskiego, hebrajskiego, walijskiego, łacińskiego, hawajskiego, szkockiego gaelickiego, wietnamskiego, koreańskiego, japońskiego i innych. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). Ponad 100 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (14,1 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Fiszki

Aplikacja pomaga zapamiętać słowa, wyrażenia i popularne zwroty poprzez fiszki obrazkowe. Nauka dostępna jest w stu osiemnastu językach obcych, w ośmiu zestawach tematycznych. Flashcards zawiera 5 gier, tryb słownictwa i powtórek, dostosowywane rozumienie ze słuchu i dostosowywane ustawienia czcionki. Istnieje możliwość załadowania własnych zestawów słówek do fiszek z Internetu, plików tekstowych, Excela itp. Działa w trybie offline. Ponad 500 000 pobrań. Wysoko oceniana w Google Play z wynikiem 4,9 (26,5 tysięcy głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


iTalki

Aplikacja italki daje dostęp do praktyki mówienia w ponad stu językach obcych, w tym głównych językach europejskich i azjatyckich. Chodzi o rozmowę na żywo z native speakerami z innych krajów, którzy w czasie rzeczywistym sprawdzają wiedzę użytkownika. Sprawdzenie może być w formie audio lub pisemnej. Można samodzielnie wyznaczać godziny lekcji i tematy dla nauczyciela, tworzyć plan zajęć i kontaktować się z ludźmi. Przy okazji aplikacja pozwala nie tylko uczyć się, lecz także uczyć. Każdy ma więc okazję spróbować swoich sił w roli nauczyciela języka rodzimego. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (9,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Bluebird

Oprogramowanie pozwala na wykorzystanie jednej aplikacji do nauki 163 różnych języków. Główną cechą aplikacji jest 11 milionów interaktywnych lekcji audio (trwające od 15 do 45 minut) o różnorodnej tematyce. Zawiera także zestawy słówek według tematów i specjalizacji zawodowych oraz kilka różnych typów skutecznego treningu pamięci. Każde wyrażenie posiada wymowę, transkrypcję i tłumaczenie. Dostępne elastyczne opcje edukacyjne. Do ciekawych języków w apke, które trudno znaleźć gdzie indziej, należą albański, ormiański, baskijski, białoruski, bengalski flamandzki, galicyjski, gruziński, kazachski, łotewski, litewski, macedoński, malajski, maltański, marathi, mongolski, nepalski, tamilski, uzbecki, urdu. Ponad milion pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,3 (14,1 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ling

Nauka ponad 60 języków w formie rozrywki. Program zawiera 200 lekcji dotyczących gramatyki, słownictwa i pisania. Wzbudzaj emocje i chęć zdobywania nagród, przechodzenia poziomów i ponownego grania. Oprogramowanie wykorzystuje pięć rodzajów ćwiczeń, aby kompleksowo przeszkolić użytkownika. Ling posiada system oceny wiedzy, osiągnięć i konieczność indywidualnego powtarzania słabo opanowanego materiału. Nauka mówienia i gramatyki. Odpowiednie dla dzieci i dorosłych. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (8,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drops

Program pozwala na wizualną naukę ponad 40 języków i dialektów, zmieniając pięciominutową lekcję w ekscytującą grę pełną wrażeń. Podkład edukacyjny składa się z tysiąca siedmiuset słów, podzielonych na dziewięćdziesiąt dziewięć tematów nauczanych poprzez ilustracje z podkładem głosowym i szybkie mini-gry. W pierwszej kolejności proponowane są najczęściej używane słowa i zwroty, stopniowo przechodząc do tych mniej znanych i rzadszych. Szybkie tempo rozwija reakcję, pamięć i logikę. Po zakończeniu tematu serwis oferuje utrwalenie wyniku i ocenę wiedzy uczącego się, co pozwala na uzupełnienie braków i płynne przejście do kolejnego etapu rozwoju. Nauka wszystkich standardowych popularnych języków obcych, dodatkowo można wyróżnić takie języki jak hiszpański z ameryki łacińskiej, arabski, tagalog (filipiński), hebrajski, islandzki, chiński kantoński, tajski, wietnamski, maoryski, perski, węgierski, hindi, samoański, indonezyjski, serbski, esperanto, estoński, hawajski, joruba, bośniacki, suahili, igbo, sanskryt, ajnoski. W czołowej setce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 5 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (252 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


HiNative

Darmowy serwis do komunikacji z native speakerami ze stu dwudziestu państw poprzez pytania i odpowiedzi, czaty i transmisje. Dzięki aplikacji można łatwo zanurzyć się w kulturze, tradycjach i osobliwościach obcych krajów, komunikując się z ich mieszkańcami. HiNative - pomoże znaleźć mentorów i poszerzyć horyzonty, zadając im interesujące Cię pytania poprzez pobranie nagrania audio lub wypełnienie wbudowanego szablonu zapytania. Lektorzy języków obcych w razie potrzeby dokonają korekty pytania, a także ocenią poziom komunikacji mowy i pomogą w doborze metod nauczania i niezbędnej literatury. Ponad 5 milionów użytkowników. Ocena w Google Play - 4,6 (43,7 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nemo

Oprogramowanie ma na celu poprawę słownictwa i wymowy w trzydziestu językach europejskich i azjatyckich. Program zawiera funkcje korekty mowy i korekty akcentu oferując nagranie audio na dyktafonie porównujące tekst z wymową lektora. Baza słowników jest codziennie aktualizowana z okresowym sprawdzaniem wiedzy, śledzeniem postępów i osiągnięć. Odpowiedni dla poziomu początkującego, średnio zaawansowanego i zaawansowanego. Dostęp do Internetu nie jest konieczny. Ponad 500 tysięcy pobrań wszystkich wariantów apki.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LingoDeer

Oprogramowanie pomoże zanurzyć się w nauce angielskiego, portugalskiego, koreańskiego, japońskiego, chińskiego, wietnamskiego i innych języków azjatyckich. Nauka odbywa się metodą "krok po kroku" ze stopniowym wzrostem złożoności: pełne osłuchanie i opanowanie jednej lekcji pozwala na naukę kolejnej. LingoDeer zawiera ćwiczenie ze słownictwa i gramatyki z oceną okresową zdobytej wiedzy. Ponad dziesięć milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,5 (429 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Loecsen - Rozmówki audio

Rozmówki sytuacyjne pozwalają poznać czterysta popularnych zwrotów w czterdziestu językach. Cały materiał dydaktyczny jest pogrupowany na siedemnaście tematów sytuacyjnych, co umożliwia szybkie zapoznanie się z nim. Loecsen zawiera przykłady słuchania, towarzyszące im ilustracje, wbudowane quizy ułatwiające zapamiętywanie oraz odniesienie do niuansów wymowy. W ciągu zaledwie 10 minut dziennie można uzyskać dobre wyniki. Oprogramowanie działa również bez połączenia z internetem. Ponad 100 tysięcy instalacji. Ocena w Google Play - 4,7 (8,89 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


2 704