14 najlepszych stron do rozmów z obcokrajowcami

W dzisiejszych czasach na portalach społecznościowych można nie tylko polubić zdjęcia i śledzić życie znajomych, lecz także uczyć się języków obcych. Specjalne językowe portale społecznościowe pomogą znaleźć żywego partnera do rozmowy, który pozwoli udoskonalić znajomość języka obcego. Dodatkowo pomoże to wzbogacić słownictwo i dać impuls do nauki angielskiego, niemieckiego, włoskiego, chińskiego czy jakiegokolwiek innego języka. Zebraliśmy wybór popularnych językowych sieci społecznościowych stworzonych właśnie w tym celu.

Potrafisz już porozumiewać się "ze słownikiem", ale wciąż martwisz się o swoją wymowę? Wtedy z pomocą przyjdą media społecznościowe do rozmów z native speakerami, gdzie można znaleźć nowych przyjaciół z całego świata.


HiNative

Sieć społecznościowa łączy ludzi ze 190 krajów, co daje 112 języków do nauki. Idea serwisu jest prosta: użytkownik pisze zdanie lub post w języku, którego się uczy, a native speaker sprawdza i poprawia błędy w mowie, gramatyce i pisowni, jeśli takie występują. Do notatek można dołączać tagi, a te najpopularniejsze trafiają na górę.

Z sieci można korzystać na dwa sposoby: płatny i bezpłatny. Drugi pozwala na naukę tylko dwóch języków i robienie nie więcej niż 500 notatek w jednym zeszycie. W płatnej treści nieograniczona liczba postów i języków, a przy tym dozwolone zamieszczanie zdjęć, pozostawianie komentarzy w formacie pdf.

Strona internetowa: hinative.com


Tamdem

Nowy portal społecznościowy do komunikacji w języku obcym ma obecnie ponad 10 mln użytkowników z 56 krajów. Strona zwraca szczególną uwagę na naukę języka angielskiego: są tu zarówno kursy dla początkujących, jak i dla tych, którzy chcą zwiększyć zasób słownictwa i poprawić gramatykę. Ponadto znajdują się tam przydatne artykuły oraz forum, na którym można znaleźć partnera do rozmowy w nauce języka chińskiego, arabskiego, koreańskiego i innych.

Serwis posiada darmowe aplikacje na telefony z systemem Android i iOS.

Strona internetowa: tandem.net


Italki

Ponad 2 miliony osób jest zarejestrowanych na stronie, otrzymując pełną wymianę językową, lekcje z nauczycielami i praktykę konwersacyjną z native speakerami. Oprócz komunikacji znajduje się tam dział z przydatnymi artykułami. Porozumiewa się w ponad 100 językach, w tym europejskich, arabskich i azjatyckich. Na stronie znajduje się również społeczność językowa. Kolejnym plusem jest możliwość zarejestrowania się jako nauczyciel.

Są treści płatne i darmowe.

Strona internetowa: italki.com


Speaky

Sieć łączy ludzi z ponad 180 krajów, czyli w ponad 110 językach. Można zarejestrować się na stronie przez Facebooka, można też pobrać aplikację na urządzenie mobilne. Szybko można się zarejestrować. Jak tylko masz profil, możesz od razu zacząć nawiązywać nowe znajomości. Rozmawiaj na czacie lub wykonuj połączenia wideo z przyjaciółmi.

Strona internetowa: speaky.com


Paltalk

Serwis oferuje ponad 5 000 aktywnych czatów, w których można dyskutować o aktualnych wiadomościach muzycznych, sporcie, bieżących wydarzeniach i po prostu rozmawiać z ludźmi z całego świata. Istnieje 37 głównych języków europejskich i azjatyckich. Dodatkowo można porozumiewać się za pomocą wiadomości tekstowych, co pozwoli na opanowanie języka pisanego.

Strona internetowa: paltalk.com


Internations

Strona dla zaawansowanych użytkowników języków obcych. Społeczność, która może pomóc nie tylko w znalezieniu rozmówców i przyjaciół na całym świecie, ale także zaoferować udział w wydarzeniach i spotkaniach. Usługa będzie bardzo przydatna dla imigrantów - w krótkim czasie osoba będzie mogła zdobyć nowy krąg społeczny i poznać miasto.

Strona internetowa: internations.org


HelloTalk

Aplikacja do czatowania na urządzenia mobilne, która oferuje komunikację tekstową i głosową w ponad 100 językach. Opcje programu pozwalają na ćwiczenie wymowy, a także na gromadzenie własnej bazy materiałów dotyczących poznawanego języka (audio, słówka, zdania, obrazki).

Strona internetowa: hellotalk.com


Livemocha

Witryna pozwoli na ćwiczenie języka, którego się uczysz. Na stronie głównej można od razu wybrać język interfejsu: angielski, francuski i hiszpański. Możesz samodzielnie wybrać swojego rozmówcę: płeć, język ojczysty, język studiowany. Dodatkowo znajdują się tam działy "Forum", "Artykuły" oraz "Zaproszenia". Aby móc się komunikować należy zarejestrować się na stronie.

Strona internetowa: livemochas.com


English, Baby!

Główną cechą strony jest komunikowanie się w poprawnym języku angielskim, amerykańskim lub brytyjskim. W tym celu serwis oferuje codziennie darmowe lekcje na nowy temat, aktualne materiały audio, w tym monologi i wywiady z gwiazdami. Wiele osób korzysta z sieci, aby przygotować się do egzaminu TOEFL. Są też tacy, którzy wolą dotknąć swojej gramatyki i po prostu się socjalizować.

Dla nauczycieli języka angielskiego jest osobny dział, w którym nauczyciele dzielą się swoimi doświadczeniami. Są treści płatne.

Strona internetowa: englishbaby.com


Interpals

Strona umożliwiająca znalezienie partnera do wymiany językowej. W tej chwili dostępni są przyjaciele ze 154 krajów. A to ponad 100 języków, w tym główne języki europejskie i azjatyckie. Sieć społecznościowa jest całkowicie darmowa. Można się w nim zarejestrować za pośrednictwem Facebooka. Do komunikacji służy forum i czat, można wybrać sobie partnera. Możesz wybrać swojego rozmówce według wieku i płci lub możesz wybrać konkretny kraj. Resource zawsze pokazuje, kto jest online, a kto nie. 6 mln użytkowników.

Strona internetowa: interpals.net


Preply

Strona dla tych, którzy są bardziej za rozmową z prawdziwymi nauczycielami native speakerami. Nie chodzi tylko o ćwiczenie mówienia, ale o naukę. W tym celu na stronie wybieramy język, którego chcemy się nauczyć, wybieramy interesującego nas nauczyciela (a profili z biografiami są tysiące) i rezerwujemy konkretną godzinę lekcji. Strona posiada aplikację mobilną. Komunikacja z nauczycielami jest płatna i odbywa się w formie wideoczatu.

Strona internetowa: preply.com


ConversationExchange

W ConversationExchange należy się zarejestrować i wybrać partnera do rozmowy w Windows Messenger lub Skype. Inną ciekawą rzeczą w serwisie jest to, że pomaga on znaleźć native speakera w Twoim własnym mieście. Daje to dodatkową możliwość odbycia indywidualnej rozmowy z daną osobą. Dodatkowo można poprawić swój język pisany. 850 tys. użytkowników.

Strona internetowa: conversationexchange.com


Speaking24

Po zarejestrowaniu się na stronie pojawi się szybkie wyszukiwanie native speakerów. Można wybrać partnera do rozmowy według wieku, płci i języka, którego się uczymy. Główna zaleta strony to fakt, że jest ona przeznaczona wyłącznie do komunikacji. Zachęca się do swobodnego wypowiadania się, a nacisk na błędy gramatyczne jest niewielki.

W serwisie można zapisać się na newsletter "słowo dnia".

Strona internetowa: speaking24.com


Lingq

Lingq skupia się na budowaniu słownictwa, więc do komunikacji potrzebna jest przynajmniej minimalna znajomość języka obcego. Sieć społecznościowa działa od 2007 roku i dziś oferuje dostęp do 16 języków, w tym angielskiego, francuskiego, japońskiego, szwedzkiego, włoskiego, chińskiego i niemieckiego. Wszystkie nowe słowa można łatwo zapisać w profilu. Oprócz swobodnej komunikacji jest dostęp do lekcji audio oraz istnieje możliwość przesyłania prac pisemnych do weryfikacji.

W serwisie znajdują się treści płatne i bezpłatne.

Strona internetowa: lingq.com


10 673