Lekcje HTML dla początkujących

Projektowanie stron internetowych istotne i wymagane w każdej działalności związanej z tworzeniem i uruchamianiem platform WWW, niezależnie od tego, czy to projekt komercyjny, czy prywatny, informacyjny. HTML stanowi najprostszy sposób pracy ze składnią komputerowej i zgodnie z opinią niektórych cenionych specjalistów najbardziej podstawowe umiejętności można opanować w ciągu pierwszych miesięcy regularnych ćwiczeń i poznawania teorii.

Początkujący programista potrafi pisać tylko prosty kod, ale z czasem pojawią inne umiejętności, ponieważ dziedzina informatyki na tyle duża, że zawsze znajdziemy w niej coś nowego i ciekawego. Wybraliśmy najlepsze darmowe lekcje wideo HTML do samodzielniej nauki w domu.


Najważniejsze, co trzeba wiedzieć na początek

Ten rodzaj języka komputerowego pozwala przeglądarce otwierać i wyświetlać strony niezależnie od typu systemu operacyjnego, zachowując przy tym wszystkie funkcje pierwotnie zamierzone przez twórcę. Taki typ kodu polega na stosowaniu znaków specjalnych, takich jak<,>,/ oraz liter. Natomiast w innym kontekście używany język standardowy i łatwy w percepcji przez człowieka. Istnieją pewne osobliwości związane z wyróżnianiem linków i markowaniem znaczników artykułów. Jeśli wskaźniki tekstowe są pomieszane lub nieprawidłowe, połączenie może przestać działać, a tekst nie będzie wyświetlany poprawnie.


HTML w 20 minut

Lekcja wprowadza podstawy HTML, cel jego tworzenia i główne funkcje. Język ten został stworzony do oznaczania treści w zasobach internetowych. Tekst nie jest wyświetlany w postaci jednolitego płótna, ale ma atrakcyjny i czytelny wygląd. 


Struktura strony

Każda platforma internetowa, niezależnie od tego, czy to złożony katalog, czy prosta, jednostronicowa witryna, powinny być podzielone na sekcje, aby zapewnić lepsze wrażenia wizualne. Podział należy przeprowadzić starannie i w zależności od celu projektu zostawić miejsce na bloki informacyjne, reklamy, treści graficzne i tym podobne.


Tworzenie linków, tła, schematów kolorów

Kontrolowanie elementów graficznych strony jest istotne, ponieważ to właśnie w ten sposób użytkownik wchodzi w interakcję z funkcjami platformy. Nawet początkujący programista może samodzielnie wybierać kolory, dostosowywać typ fontu i wybierać dostępne ikony. Wszystko to odbywa w trakcie pisania kodu. Można również wybrać podział na grupy i przezroczystość. Pod uwagę brane są również połączenia, a ich rozmieszczenie wybierane samodzielnie.


Nawigacja

W przypadku dużej ilości treści zrozumienie wszystkich dostępnych informacji może być trudne. W tym celu na początku stron zostaje utworzone specjalne menu, w którym łatwo znaleźć żądaną sekcję i przejść do niej jednym kliknięciem. To wygodne i całkiem skuteczne rozwiązanie, ponieważ w ten sposób użytkownik będzie miał tylko dobre wrażenia z interfejsu i samego serwisu. Funkcja scrollowania szczególnie przydatna, gdy witryna stanowi swego rodzaju magazyn z dużymi artykułami.


Darmowy kurs wideo

Hipertekstowy język te jest rozpoznawany przez przeglądarki i pomaga w prawidłowym wyświetlaniu formatowania dokumentu. Najnowszą wersją jest wersja piąta, która służy do tworzenia widocznych dla użytkownika szablonów stron internetowych. Istnieje kilka zasad, których przestrzeganie pomoże w nauce języka. Film wyjaśnia podstawowe zasady, terminy i pojęcia, metody i techniki pracy z kodem. Rozpoczyna się od utworzenia pliku z odpowiednim rozszerzeniem i obejmuje podstawowy zestaw tagów oraz zasady ich zapisu.


Wyznaczanie zawartości

Każda strona, która umożliwia umieszczanie treści, będzie zawierać artykuły, nagłówki, menu nawigacyjne i inne pola. Wszystko to oczywiste dla człowieka, ale komputer potrzebuje pomocy w określeniu struktury, dlatego podczas pisania kodu należy używać specjalnych wskaźników, aby ułatwić orientację w systemie. W ten sposób można sprawić, że przeglądarka będzie wyświetlać platformę zgodnie z zamysłem projektanta.


Klasyczna funkcja wyboru

Zdarza tak, że zachodzi potrzeba stworzenia funkcjonalności, która pozwala użytkownikowi wybrać coś z listy dostępnych opcji. Może to być na przykład wersja samochodu lub smartfona w sklepie internetowym, a także opcje jedzenia przy zamawianiu potraw online i tak dalej. W zależności od oferty, możliwości wyboru będą różne. Jeśli interfejs zostanie źle zaimplementowany, większość wariantów nie będzie dostępna, a to łatwo prowadzi do strat lub niezadowolenia klienta, gdy mówimy o projekcie komercyjnym.


Szkolenie online

Bezpłatny kurs online podstaw HTML i CSS pomoże nauczyć się nowego zawodu w tworzeniu stron internetowych, usystematyzować i rozwinąć umiejętności, które już posiadasz.


Pola informacji dodatkowej

Aby uzyskać wysoki poziom konwersji na stronie internetowej i jak najskuteczniej zbierać ważne informacje o potencjalnych klientach, należy dodać formularz do wypełnienia, w którym trzeba podać skrzynkę pocztową i numer telefonu. Dzięki takim opcjom komunikacja będzie łatwiejsza, a jednocześnie nietrudno wtedy ustalić, czego naprawdę chce dana osoba.


Tworzenie stron

Lekcja na temat tworzenia kompletnej witryny WWW jest przydatna dla początkujących. Obserwując praktyczną realizację projektu, możesz łatwo zrealizować własne pomysły.


 Tabela oraz selektory CSS


Struktura strony

Struktura może być tworzona na kilka sposobów, ale zawsze należy określić znaczniki, aby przeglądarka nie pomyliła granic wyświetlania.

W porównaniu z kreator ręczny sposób pisania kodu o wiele bardziej efektywny, ponieważ człowiek od razu eliminuje niepotrzebne elementy.


Flexbox

Dostosowywanie treści do wyświetlania na różnych urządzeniach może być czasochłonne, ale dzięki tej technologii, która zresztą występuje integralną częścią języka HTML, da się szybko i łatwo rozwiązywać złożone problemy z układem bloków, dostosowując idealnie odstępy, wysokość i szerokość.


Opcje wyświetlania mediów

W niektórych przeglądarkach internetowych nie można otworzyć witryny w pełnym rozmiarze, ponieważ ekran ma bardzo niską rozdzielczość. Należy przewidzieć takie sytuacje i dostosować platformę w sposób umożliwiający każdemu użytkownikowi pełne wykorzystanie źródła.


Jak zbudować stronę internetową

Najpierw przepisuje się kodowanie, łączy arkusze stylów i tworzy układ strony. Następnie umieszcza się logo, menu, odnośniki do poszczególnych bloków witryny, skrypty animacji itp.


Siatka

Zastosowanie tej metody wyświetlania ma zastosowanie w przypadkach, gdy konieczne jest uwzględnienie priorytetu informacji i zachowanie atrakcyjności wizualnej projektu. Parametry powinny być dobierane niezależnie i w odniesieniu do jednego obiektu bazowego.


Formularz logowania


Poprawne kodowanie polskich znaków


Jeśli masz umiejętności tworzenia stron internetowych, możesz realizować unikalne projekty, a tym samym oferować swoje usługi organizacjom i osobom fizycznym. Ponadto wiedza taka czasem potrzebna do celów osobistych.


1 017
20 wideo