Darmowe kursy koreańskiego online

Koreański ma dość demokratyczne podejście do porządku słów w zdaniach i jasne zasady tworzenia słów. Istnieją pewne obawy związane z wymową, ale je również można opanować, jeśli wybrać odpowiednie kursy do nauki online. Odwiedzaj serwisy internetowe, ucz się nowych słów, czytaj, słuchaj poprawnej wymowy i oczywiście rozmawiaj.

Wybraliśmy najlepsze strony internetowe z przydatnymi materiałami dla początkujących do darmowej nauki koreańskiego w domu.


Book2

Goethe-verlag.com — darmowy kurs koreańskiego Book2. Kurs audio dla początkujących obejmuje 100 lekcji, z których każda została uzupełniona o pliki mp3. Treści audio nagrane są przez native speakerów, co pozwala zminimalizować błędy wymowy. Lekcje skierowane są do osób, które uczą się języka od zera lub znają tylko jego podstawy. Fabuła każdej lekcji oparta jest na okolicznościach lub dialogach spotykanych w życiu codziennym. Ponad połowa lekcji skupia się na codziennych sytuacjach, takich jak wizyty u specjalistów, wyjścia do kawiarni, banków czy na basen. 50 lekcji audio skupia się na częściach mowy i poprawnej budowie zdań. Kurs jest dostępny zarówno online, jak i offline poprzez pobranie aplikacji na iPhone lub Android.


Lingohut

Lingohut.com — darmowe lekcje do samodzielnej nauki języka koreańskiego. Autorzy skierowali swój projekt do użytkowników, dla których zajęcia w klasie lub czytanie tradycyjnych podręczników jest nudne. Na stronie znajduje się 125 lekcji z fiszkami dotyczącymi popularnych sytuacji życiowych. Dostępne są ćwiczenia pozwalające na powtórkę materiału. Lista darmowych lekcji jest regularnie aktualizowana. Kurs zawiera łącznie ponad 1450 słów i zwrotów.


Mondly

Mondly.com — narzędzie do nauki języków obcych oparte na grze. Na stronie głównej strony internetowej, w specjalnych okienkach, należy wybrać dwa języki - swój rodzimy i język, którego chcemy się uczyć - oraz podać swój adres e-mail, na który zostanie wysłany specjalny kod. Ten ostatni jest potrzebny do rozpoczęcia nauki w serwisie. Grając z oferowanym programem można szybko opanować koreański na poziomie podstawowym. Z Mondly łatwo jest nauczyć się mówić bez akcentu, zapamiętać zwroty potrzebne w prawdziwych sytuacjach życiowych i ćwiczyć mówienie. System dostosowuje się do tempa każdego użytkownika. Trudność zadań można ustalić indywidualnie. Zawiera bazę 5000 słów i wyrażeń do rozbudowy słownictwa. Przedstawione dialogi są nagrane przez native speakerów. Ponad 100 milionów użytkowników.


Forvo

Forvo.com — interaktywne rozmówki ze słówkami z różnych grup tematycznych. Zapewnia tłumaczenie tekstowe słowa lub zwrotu z języka polskiego na koreański oraz głosowe przedstawienie wyniku. Treści audio nagrane są przez native speakerów, co gwarantuje poprawną wymowę tłumaczonych informacji. W części początkowej znajdują się grupy słówek z kategorii Kolor i liczby, Pozdrowienia i przeprosiny, Ciało człowieka, Pojazdy itp. Znajduje się tu wybór zwrotów przydatnych podczas podróży po Korei: przy okazji poznawania ludzi, przemieszczania się w nieznanym otoczeniu, wizyty u lekarza, wyjścia do banku i na zakupy. Całkowicie darmowy kurs, odpowiedni dla początkujących.


Lekcje dla początkujących

Bezpłatne lekcje — wybór darmowych wideo z różnych działów językowych. Na playliście kursu znajduje się ponad 20 lekcji koreańskiego, z których można dowiedzieć się m.in. o alfabecie, zaimkach, czasownikach, zdaniach przymiotnikowych i pytających. Korean language jest uważany za jeden z najbardziej uprzejmych języków na świecie, ponieważ tylko on ma specjalne przyrostki, które okazują szacunek mówiącemu lub obiektowi narracji.


Loecsen

Loecsen.com — bezpłatny kurs koreańskiego dla początkujących. Projekt obejmuje wprowadzenie do języka, naukę wyrażeń przydatnych w podróży i prawdziwych zwrotów z życia codziennego. Zabawny sposób prezentowania informacji, specjalne ilustracje i szybkie testy sprawiają, że kurs jest łatwy do opanowania. Można uczyć się na stronie internetowej lub pobierając zestawy mp3 i pdf na swój gadżet.


Memrise

Memrise.com — zawiera kilkanaście interaktywnych kursów do nauki koreańskiego. Lekcje podzielone są na podstawowe tematy (pierwsze słowa, poznawanie się, w domu, na lotnisku, w sklepie, w pracy itp.) Zawierają one słówka i zwroty nagrane przez native speakerów oraz ciekawe filmiki ułatwiające zapamiętanie całych zwrotów. Odpowiednie dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Można uczyć się online w przeglądarce lub pobrać darmową aplikację na gadżety z systemem Android i iOS.


Lingq

Lingq.com — lekcje koreańskiego oparte na metodzie Steve'a Kaufmanna. Jest to system pozwalający na szybszą naukę nowego materiału poprzez zanurzenie w środowisku językowym. Serwis zawiera dużą listę lekcji, podcastów i audiobooków. Można uczyć się na urządzeniach z dowolną platformą. Istnieje możliwość śledzenia swoich postępów w nauce. Początek kursu jest bezpłatny.


Nauka koreańskiego

Nauka od zera - dwadzieścia darmowych lekcji koreańskiego dla początkujących. Lekcje charakteryzują się przejrzystością, prostotą i zwięzłością. Kurs wideo obejmuje podstawowe słowa i zwroty, wyrażenia potoczne oraz główne pojęcia gramatyczne. Warto zapoznać się z kulturą Korei Południowej, oglądać lokalne seriale i filmy oraz komunikować się z native speakerami.


Internet Polyglot

Internetpolyglot.com - darmowa nauka koreańskiego w rozrywkowym formacie. Aby przetłumaczyć słowa, co jest zasadą, na której opiera się funkcjonalność serwisu, można wybrać różne pary językowe. Użytkownik może grać w "Wpisywanie", "Zgadywanie" lub "Dopasowywanie". Jest słownik, gdzie słowa i zwroty są pogrupowane w grupy tematyczne. Logując się na stronie, można śledzić własne sukcesy i publikować swoje wpisy.


Digital Dialects

Digitaldialects.com — portal z interaktywnymi grami, który oferuje również naukę w nienudzący sposób. Głównymi odbiorcami projektu, według twórców strony, są uczniowie i studenci. Zadania do wykonania na Digital Dialects są zróżnicowane tematycznie. Przykładowe ćwiczenia to liczenie od zera do setki, kolory i odcienie, produkty, zwierzęta i dni tygodnia. Są quizy ortograficzne, proste krzyżówki, potoczne zwroty i testy doskonalące słuchanie i wymowę. Znajdują się tu również darmowe fiszki do nauki koreańskiego (flashcards). Odpowiedni dla dzieci i dorosłych.


How to Study Korean

Howtostudykorean.com — anglojęzyczna strona z darmowymi lekcjami koreańskiego. Twórcy postarali się, by proces nauki był jak najprostszy. Każdy z siedmiu rozdziałów kursu zawiera 25 lekcji, kilka quizów i testów sprawdzających. Pierwsze trzy są przeznaczone dla zupełnie początkujących (podstawowe czytanie, gramatyka), kolejne trzy na poziomie średnio zaawansowanym, a ostatnie trzy na poziomie zaawansowanym. Do poszczególnych tematów dostępne jest wsparcie audio oraz rozdział z materiałami dodatkowymi. Lekcje pozwalają również użytkownikom na opanowanie słownictwa obejmującego 9000 koreańskich słów i zrozumienie wszystkich gramatycznych osobliwości tego języka.


Nauka słów i zwrotów

Nauka słownictwa — w bezpłatnych nagraniach wideo, które zaleca się odtwarzać wieczorem przed pójściem spać, zwroty i słowa wypowiadane przez niewidocznych mówców w języku polskim i koreańskim. Regularne słuchanie pozwala zachować materiał w pamięci na długi czas. Wyraźna wymowa pozwala usłyszeć każdy dźwięk, a wersja tekstowa na ekranie pokazuje znaczenie i pisownię. Nagranie można odtwarzać i ćwiczyć w dowolnym momencie, sprzątając, idąc do pracy lub na spacer do parku.


Duolingo

Duolingo.com — zabawowy format nauki języków obcych to idea towarzysząca platformie rozrywkowo-edukacyjnej Duolingo. Wybierając kurs "Korean", musisz zdecydować, w jaki typ gry chcesz zagrać. Jeśli wybierzesz "Choose a word", możesz ćwiczyć wybieranie odpowiedniego wyrażenia spośród słów, które są wyświetlane losowo na ekranie. W tym przypadku, dozwolone kierować się własną wiedzą lub korzystać z podpowiedzi. W zakładce "Listen and Memorize" można znaleźć słowa zapowiedziane przez native speakerów i zilustrowane odpowiednimi obrazkami. Klikając na sekcję "Lessons", uczeń uzyskuje dostęp do mini-treningów z nowymi wyrazami z głoskami. Dobrym pomysłem jest ćwiczenie w darmowej aplikacji. Interfejs serwisu jest w angielskim. Kurs nadaje się dla dzieci i dorosłych.


LinGo Play

Lingo-play.com — kurs online do nauki koreańskiego zawiera samouczki, teksty do czytania, dziesiątki ćwiczeń, 5000 fiszek dydaktycznych, 4000 słów i ponad 300 zwrotów. Lekcje trwają 10-15 minut dziennie. Treści są zróżnicowane, obejmują takie tematy jak zdrowie, przyroda, edukacja, wyposażenie wnętrz i tak dalej. Po każdym przestudiowanym temacie użytkownik zostaje oceniony i sprawdzony ze znajomości materiału. Po zakończeniu kursu pocztą elektroniczną wysyłany jest certyfikat. Pozycje nie oznaczone jako "Premium" są bezpłatne.


Użytkownicy, którzy nie znają Korean language, są prawdopodobnie przekonani, że jest on skomplikowany, ponieważ używa hieroglifów. Jest to błędne przekonanie: to, co wiele osób uważa za hieroglificzne reprezentacje słów lub całych fraz, jest w rzeczywistości specyficznym pismem dla elementów alfabetu. System pisma Hangul używany w Korei pojawił się w XV wieku. Alfabet został stworzony celowo, więc jest logiczny i prosty.


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki koreańskiego


766