15 najlepszych darmowych aplikacji do nauki japońskiego

Proces nauki nowego języka obcego pomaga rozwijać pamięć i umiejętność myślenia, poszerzać horyzonty oraz odkrywać i realizować swój ukryty potencjał. Możesz pokonać barierę językową podczas komunikacji z japońskimi przyjaciółmi, poczuć się pewnie podczas podróży, zrozumieć zagraniczne filmy i muzykę.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka japońskiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Mondly

Nauka języka japońskiego od podstaw krok po kroku przez codzienne darmowe lekcje. Na początku zajęć pojawiają się podstawowe dialogi, w których podkreślane są najbardziej popularne słowa i wyrażenia, na bazie których można budować zdania. Moduły systemu opatrzone są rozpoznawaniem mowy pozwalającym na powtarzanie tego, czego się nauczyłeś i korygowanie wymowy. Mondly wyposażony został w sztuczną inteligencję, która na podstawie indywidualnych możliwości użytkownika proponuje treści i tempo nauki. W TOP-100 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (739 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drops

Oprogramowanie oferuje unikalną pięciominutową metodę nauczania języka japońskiego opartą na grach, pozwalającą rozbić wszystkie prozaiczne góry informacji na krótkie, łatwe do zrozumienia kursy. Drops wyposażony jest w bazę danych tysięcy ważnych, często spotykanych słów. Samouczek jest sprytnie skonstruowany z użyciem słów i kolorowych ilustracji, które pomagają w budowaniu skojarzeń i zapamiętywaniu, w połączeniu z elastycznym sterowaniem za pomocą dotknięć i przesunięć. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (131 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Simya

Program charakteryzuje się zastosowaniem metody nauki krok po kroku. Rozpoczyna się od wprowadzenia do podstawowych struktur mowy, a następnie przechodzi do dialogów z treningiem poprawnych zwrotów często używanych w życiu. Zdobyta wiedza przyda się podczas podróży, oglądania ulubionych filmów i słuchania muzyki. Simya ma prosty i intuicyjny interfejs, przystępny i dobrze dobrany materiał. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (8,28 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Easy Japanese

Oprogramowanie zostało stworzone przez japońskiego nadawcę NHK WORLD RADIO JAPAN. Nacisk położony jest tu na słownictwo: nauka odbywa się poprzez lekcje audio, z wykorzystaniem codziennych zwrotów i zdań często używanych w życiu. Każda lekcja zapoznaje użytkownika z nowymi znakami, oferując od pięciu do piętnastu słów, z wyjaśnieniami i tłumaczeniem. LearnJapanese zawiera alfabety, słownictwo i lekcje gramatyczne, przygotowujące do czytania i słuchania informacji telewizyjnych. Ponad 500 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (9,63 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Busuu

Umożliwia zdobycie dobrej znajomości języka japońskiego w krótkim czasie. Zintegrowane rozmówki pokazują użytkownikowi listy najczęstszych słów, pytań i wyrażeń używanych w środowisku naturalnym. Wirtualne karty pokazują poprawną wymowę terminów i wyrażeń, a funkcja wprowadzania głosu pomaga korygować wypowiedzi native speakerów. Busuu posiada sekcję "ulubione", tryb powtórek oraz wbudowaną wyszukiwarkę. Wśród 10 najlepszych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Edukacja". Ponad 120 milionów użytkowników. Ocena w Google Play - 4,5 (517 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Darmowy program wykorzystuje technikę zapamiętywania opartą na fiszkach. Baza edukacyjna zawiera pięć tysięcy fraz, dzięki czemu użytkownik może indywidualnie wybierać działy do nauki i pobierać informacje ze słowników. FunEasyLearn wspiera synchronizację danych, oferując powtarzanie zakończonych cykli lekcyjnych w dowolnym miejscu i czasie, odzwierciedlając postępy w nauce. Pracuje w trybie offline. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (1,16 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Kanji Study

Nauka języka japońskiego krok po kroku poprzez gry. Trzy główne etapy to: poznanie podstaw rozpoznawania kanji, czytanie słów i zdobywanie umiejętności gramatycznych. Kanji Study zawiera sześć tysięcy trzysta pięćdziesiąt pięć znaków, podzielonych na kategorie dla początkujących i zaawansowanych. Oprogramowanie ocenia poziom opanowania materiału i wyświetla wykres postępów. Dostępne jest obszerne słownictwo oraz podpowiedzi systemowe, które są stosowane w trakcie gry. Ponad sto tysięcy ściągnięć. Średnia ocena użytkowników w App Store i Google Play - 4,8 (ponad 3,5 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LingoDeer

Program uczy języka japońskiego, czytania i pisania znaków, wyjaśnia ich podstawowe znaczenie i sposób zapisu krok po kroku. Przejście do kolejnego ćwiczenia jest możliwe, jeśli poprzednie zostanie wykonane poprawnie. Przypomina quiz z rysowaniem symbolów, rozpoznawaniem wizualizacji przez system, czytaniem i tłumaczeniem. LingoDeer zawiera ćwiczenia sprawdzające wiedzę, odzwierciedlające dynamikę procesu poznawania. Poziom postępu jest przedstawiony na animowanym wykresie. Ponad dziesięć milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,5 (429 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Znaki japońskie

Program do nauki chińskich znaków używanych w piśmie japońskim (Kanji) opisuje podstawowe znaczenia i nazwy. Będziesz miał dostęp do sześciu poziomów, gdzie każdy poziom podzielony jest na lekcje dotyczące dziesięciu znaków i trzech głównych komponentów: ćwiczenia, lista znaków, powtórzenia. Hieroglify rozszyfrowują znaczenie znaków i wyjaśniają ich nazwy. Ćwiczenia wykorzystują fiszki (flashcards) do nauki i powtarzania materiału z błyskawicznymi testami wiedzy. Jest również rozdział poświęcony Kana. Ponad pół miliona pobrań. Ocena użytkowników w Google Play to 4,7 (3,11 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Obenkyo

Oprogramowanie do nauki kanji, katakany i hiragany. Zawiera listy różnych poziomów oraz słownik czternastu tysięcy kanji z fiszkami. Obenkyo pozwala ćwiczyć pisanie katakany i hiragany palcem na ekranie gadżetu. Uzyskana wiedza z zakresu pisania i teoretyczne odpowiedzi na pytania są sprawdzane przez system w formie egzaminu. Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,7 (27,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Ling

Oprogramowanie ma jasny i przyjazny dla użytkownika interfejs w połączeniu z dużą ilością wysokiej jakości treści łączącej obrazy, wyrażenia, słowa, przykłady słuchania przez native speakerów. Ling działa na pamięć wzrokową, słuchową i mięśniową, aby pomóc szybko zapamiętać materiał. Sześćdziesiąt pięć lekcji podzielonych jest według tematów, odkrywających słowa i wymowę oraz utrwalających wiedzę za pomocą ciekawych quizów. Ponad100 tys. ściągnięć. Ocena użytkowników w Google Play to 4,7 (7,82 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dowiedz japoński

Wszystkie treści edukacyjne są opracowywane przez nauczycieli i native speakerów, co pozwala uzyskać najbardziej poprawne dane dotyczące tłumaczenia i wymowy słów i wyrażeń w dobrej jakości. Użytkownik może stworzyć osobistą listę zwrotów i słów do nauki i pracy w trybie offline. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 4,5 (17,5 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Yomiwa

Słownik posiada prosty, intuicyjny, interfejs oraz możliwość tłumaczenia znaków na język angielski i inne języki. Materiał szkoleniowy łączy w sobie bazę kanji sklasyfikowaną według poziomów, zestawy osobowe z listami znaków, przykłady, koniugacje i narzędzia dla początkujących. Imiwa korzysta z tradycyjnej chińskiej klawiatury i obsługuje funkcję rysowania znaków na ekranie gadżetu. Działa w trybie offline.

Pobierz aplikację na Android, na podobną iOS


Quizlet

Serwis specjalizuje się w zapamiętywaniu słów i kanji na kartkach. Quizlet charakteryzuje się przyjaznym dla użytkownika interfejsem i inteligentnym designem. Umożliwia łatwe dodawanie pakietów kart i słów w celu tworzenia osobistych list do nauki oraz korzystanie z tych już utworzonych przez innych uczących się. Posiada tryb zapamiętywania, test pisemny i tryb słuchania. Quizlet pozwala śledzić bieżące postępy i umożliwia dzielenie się kartami z przyjaciółmi i nauczycielami. Znajduje się w pierwszej dziesiątce aplikacji w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad dziesięć milionów pobrań. Ocena w Google Play - 3,6 (519 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tłumacz Google

Popularny serwis, który łączy ze sobą funkcje tłumaczenia i nauki nowych słów. Automatycznie rozpoznaje sfotografowane, odręczne hieroglify oraz tłumaczy słowa mówione i przechowuje dane w słowniku. Google szybko tłumaczy fragmenty i skopiowany tekst na sto trzy języki świata, zachowując jednocześnie dostęp offline do słowników. Należy do 10 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Materiały źródłowe". Ponad miliard pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,0 (8,61 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


4 994