Lekcje strzyżenia męskiego dla początkujących

Podstawowy kurs fryzjerstwa obejmuje opanowanie technik wykonywania popularnych męskich strzyżeń. Wiedza ta jest przydatna dla uniwersalnego fryzjera, ponieważ daje możliwość pracy zarówno w salonie damskim, jak i męskim. Jest to również dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą zajmować się wyłącznie męskimi fryzurami - barberów.

Wybraliśmy najlepsze darmowe lekcje wideo, dzięki którym początkujący mogą rozwijać swoje kompetencje, obserwując bardziej doświadczonych fryzjerów przy pracy. Ucząc się od nich, można doskonalić swoje umiejętności w domu.


Praca maszynką

Samouczek wideo dla początkujących we fryzjerstwie.


Strzyżenie męskie maszynką

Wideo w zrozumiały sposób przedstawia i objaśnia etapy pracy nad klasyczną męską fryzurą. Szczegółowe komentarze mistrza ułatwią początkującym fryzjerom opanowanie techniki i samodzielne jej powtarzanie. W trakcie pracy mistrz udzieli wskazówek dla początkujących.


Praca nożyczkami

Instruktor szczegółowo wyjaśni i pokaże wszystkie kroki.


Uniwersalne rozwiązania

Osoby, które lubią zmieniać swój wygląd każdego dnia, potrzebują uniwersalnej stylizacji, ale problem polega na tym, że każda zmiana wyglądu może mieć tylko jeden niepowtarzalny styl. W większości przypadków jest to prawda, ale dzięki szczegółowej analizie umiejętności fryzjera możliwe wymyślenie czegoś całkowicie uniwersalnego, co sprawi, że włosy za każdym razem będą miały nowy wygląd i mogą być naprawdę piękne. Wystarczy ściąć włosy symetrycznie i w określony sposób. Następnie, nawet w ciągu jednego dnia będzie można wykonać wiele różnych uczesań.


Jak wykonać krótkie strzyżenie męskie maszynką

Mistrzowska lekcja najprostszej męskiej fryzury. Praca jest wykonywana za pomocą maszynki.


Sposoby ciecia

Mistrz szczegółowo opisuje swoje działania i udziela rad, jak wykonać strzyżenie, zwracając uwagę na typy włosów klienta.


Włosy kręcone

To trend, który nigdy nie wychodzi z mody. W każdym przypadku wygląda to dobrze, niezależnie od tego, czy jest otwarte, czy nie u ucha. To samo można powiedzieć o tylnej części głowy. Niektóre osoby nie mają jednak kręconych włosów, ale można to poprawić, układając je po prostu przy użyciu wody i suszarki. Oczywiście efekt trzeba będzie utrzymywać z dnia na dzień, ale generalnie nie powinno to przynieść dyskomfortu, a w tym przypadku rezultat będzie bardzo piękny i, co najważniejsze, pasujący prawie każdemu.


Klasyk z przedziałkiem

Klasyczna fryzura jest popularna wśród mężczyzn w każdym wieku. Nie wymaga stylizacji ani specjalnej pielęgnacji.


Quiff

Popularny styl, który można zaobserwować u wielu młodych ludzi, w tym gwiazd show-biznesu. Wykonanie tej stylizacji nie jest trudne. To, co wyróżnia tę fryzurę, to fakt, że praktycznie nie wymaga ona codziennej pielęgnacji. Jeżeli włosy są naturalnie uniesione do góry, wystarczy zastosować tylko grzebień. Idealne do aktywnego trybu życia, spotkań biznesowych i na każdą inną okazję.


Klasyczny pompadour z fade

Przy niewielkiej praktyce na manekinach i wśród bliskich, jak to zwykle bywa, można stać się bardzo ważną osobą dla wielu klientów, którzy chcą być modni i zgodni z najnowszymi trendami w dziedzinie urody.


Strona boczna

W swojej długiej historii stała się doskonałym rozwiązaniem dla mężczyzn w każdym wieku. Podział włosów może być wykonany sztucznie za pomocą brzytwy lub w sposób naturalny.


Prosty schemat strzyżenia męskiego

Istnieje wiele fryzur, a większość z nich rzadko pasuje każdemu - tylko niektóre są uniwersalne i mogą doskonale uzupełnić wygląd w każdej sytuacji.


Stylizacja krótkich włosów

Niesforne włosy mogą zepsuć nawet najlepiej wyglądającą fryzurę. Aby uzyskać efekt przykuwający uwagę, trzeba wiedzieć, jak ich układać w odpowiednim kierunku. Można stosować zarówno pasty, jak i żele. Wybór zależy od pożądanego rezultatu. Najważniejsze, aby pamiętać, że stylizacja jest o wiele łatwiejsza, jeśli wcześniej umyjesz głowę. Dozwolone używanie suszarki, jeśli kierunek gorącego powietrza zgodny z naturalnym kierunkiem wzrostu owłosienia.


Flat Top

Był taki czas, kiedy każdy chciał mieć fryzurę typu "flattop". Symetryczne kształty i kąty proste włosów sprawiają, że w niektórych stylizacjach można uzyskać ciekawy kształt kwadratu. Wygląda to świetnie, ponieważ daje iluzję, że wierzch jest idealnie płaski. Nawet dziś wiele osób lubi mieć doskonale ułożone włosy. Maszynka do strzyżenia, nożyczki i grzebień. Są to podstawowe narzędzia potrzebne w tym przypadku.


Styl Vanguard

Ta stylizacja to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się zarówno na imprezach, jak i na poważnym wydarzeniu. Jest dość prosta, a jej wykonanie wymaga jedynie lekkiej korekty i w dużej mierze dobrego ułożenia włosów. Z roku na rok wygląda modnie i efektownie.


Strzyżenie maszynką na rekruta


Włosy do tyłu

Dobry styl dla konserwatywnych, dojrzałych osób, które mają wyczucie stylu i chcą nieco odmłodzić swój wygląd. Jest to fryzura elegancka i solidna, więc stanowi interesującą opcję.


High Fade

Nowoczesna fryzura męska "Fade" charakteryzuje się płynnym przejściem od krótkich włosów na karku do pożądanej długości na czubku głowy.


Tutoriale


Webinar


Dbałość o sprzęt roboczy

W tym zawodzie ważna jest dyscyplina i schludność. Profesjonaliści utrzymują każde narzędzie na swoim miejscu i w czystości. Mistrz musi przestrzegać norm higienicznych, ponieważ praca z włosami oznacza bezpośredni kontakt ze skórą głowy klienta. Ponadto same urządzenia i maszynki do golenia będą lepiej strzyc włosy, jeśli poświęcić im odpowiednią uwagę. Maszyny muszą być czyszczone, myte i dezynfekowane, aby praca była bezpieczna dla osób, które zaufały rzemieślnikowi.


Pielęgnacja brody

Włosy na brodzie wymagają dużo uwagi, a więc i czasu. Osoby noszące brodę będą musiały regularnie chodzić do specjalisty, aby utrzymać ją w dobrym stanie. Dlatego trzeba wiedzieć, jak przycinać i golić takie włoski. Nie wolno zapominać, że lepiej pracować w rękawiczkach kauczukowych, a klient musi mieć do dyspozycji ręczniki.


3 388
25 wideo