Lekcje pedicure dla początkujących

Pedicure dosłownie tłumaczy się z łaciny jako „pielęgnacja stóp”. Powszechnie przyjmuje się, że zabiegi na stopy mają korzystny wpływ na cały organizm. Zwyczaj malowania paznokci i pocierania nóg olejkami i ziołami pochodzi ze starożytnego Egiptu. Dziś każda kobieta stara się mieć zadbane paznokcie u stóp.

Wybraliśmy najlepsze darmowe lekcje wideo pedicure dla początkujących od zawodowych profesjonalistów.


Podstawy

Pedicure klasyczny to zabieg higieniczny i profilaktyczny, który poprawia kondycję i zapobiega wielu chorobom stóp i paznokci. Zabieg wykonywany jest w kilku etapach: moczenie i dezynfekcja, usuwanie starego lakieru, modelowanie kształtu paznokcia, usuwanie skórek, obróbka stopy maszynką i pilnikiem, nakładanie kosmetyków i masaż.


Pedicure w domu

Pomocne wskazówki od blogerki beauty o domowych zabiegach na stopy, aby wyglądać doskonale. Jak wykonywać prawidłowo te procesy w domu, można zobaczyć na filmie.


Zabieg SPA pedicure

Pedicure SPA wykorzystuje klasyczne techniki manicure dla paznokci oraz techniki pielęgnacji zdrowotnej stóp z wykorzystaniem ciepłej wody, naturalnych składników (ziół i olejków) oraz masażu. Zabieg ma charakter wyłącznie kosmetyczny i wyklucza pracę nad poważnymi dolegliwościami stóp.


Krok po kroku

Darmowe lekcje SPA pedicure dla początkujących pomogą wybrać odpowiednie narzędzia i materiały, dowiedzieć się, jak prawidłowo pielęgnować skórę stóp, masować stopy i nakładać lakier na paznokcie.


Pedicure hybrydowy

Samouczek pomoże zrozumieć tajniki prawidłowego przycinania naskórka, leczenia pięt, nakładania środków i kolorowania. W tym przypadku stosowany jest lakier hybrydowy.


Z użyciem frezarki

Przed przystąpieniem do koloryzacji paznokci należy ogólnie zadbać o kondycję nóg.


Domowy pedicure

Film instruktażowy pokazuje, jak przygotować paznokcie dla jakości gładkie wykończenie i jak zastosować lakier samodzielnie w domu.


Kombinowany

Pedicure kombinowany wykorzystuje technikę klasycznego manicure na palce i technikę sprzętową na stopy.


Styl francuski

Stylizacja paznokci w stylu French to klasyka w manicure i pedicure, opcja uniwersalna i zawsze aktualna. Odpowiednie na każdą porę roku i w każdym wieku.


Tutorial

Przydatne wskazówki dla początkujących dotyczące pedicure SPA dla stóp, aby zabiegi były wykonywane w najlepszy możliwy sposób.


Profesjonalny zabieg

W wideo szczegółowo przedstawiono wykonanie krok po kroku profesjonalnego pedicure od zera.


Zabieg w salonie

Anglojęzyczny poradnik dotyczący podstawowego pedicure z użyciem obcinacza i pilnika do paznokci. Specjalista pokazuje odpowiednio wyposażone stanowisko pracy oraz niezbędne procedury.


Żel i design

W tutorialu można zobaczyć jak przygotować paznokieć, aby uzyskać wysokiej jakości gładkie pokrycie oraz jak nakładać żelowy lakier.


Pedicure kosmetyczny

Istnieją dwa rodzaje maszynowego leczenia stóp: na sucho, gdzie technik pracuje tylko przyrządem obrotowym na suchej stopie, oraz z zastosowaniem środków zmiękczających.


Kompleksowa opieka

Specjalistka ds. urody udziela lekcji pielęgnacji stóp. Zwraca uwagę na pewne problemy, które pojawiają się w różnych okolicznościach. Duże znaczenie mają również cechy skóry.


Praca z obszarami problemowymi

Specjaliści od pedicure często mają do czynienia z problemami estetycznymi na palcach i stopach: modzele, pęknięcia, nagniotki, wrastające paznokcie. W wideo pokazano krok po kroku wykonanie pedicure dla stóp problematycznych. Widzowie dowiedzą się, jak korygować defekty kosmetyczne bez szkody dla płytek paznokciowych i skóry, diagnozować problemy z organizmem na podstawie stanu paznokci i udzielać przydatnych porad klientom.


Zabieg podologiczny


Jak oczyścić twarde paznokcie


Dostępna jest ogromna ilość technik i kosmetyków do pedicure. Wybór ten pokazuje najbardziej popularne i skuteczne techniki pielęgnacji stóp dostępne obecnie.

1 714
18 wideo