Lekcje florystyczne dla początkujących

Zapotrzebowanie na kwiaciarnie we współczesnym świecie jest duże i stale rośnie. Ze świątecznego atrybutu florystyka przeniosła się do codziennego wystroju. Z roku na rok ulepszane są materiały i techniki, rośnie umiejętności projektantów tworzących arcydzieła kwiatowe: bukiety i kompozycje prezentowe, rzeźby ogrodowe i dekoracje wnętrz.

Dzięki darmowym samouczkom wideo można nauczyć się florystyki i bukieciarstwa oraz jak prawidłowo łączyć rośliny, dobierać kolorystykę w zależności od sytuacji, układać proste kwiaty w świąteczne bukiety. Materiały skierowane są do osób początkujących i zawierają przydatne wskazówki dotyczące wykonania kompozycji kwiatowych od podstaw.


Co oznacza pojęcie florysta

Często do pracy w danej dziedzinie potrzeba czegoś więcej niż tylko wiedzy. Florystyka nie jest wyjątkiem, a specjalista w tej sferze to osoba kreatywna, która potrafi dostrzec piękno nawet w najprostszych rzeczach. Umiejętności takiego specjalisty mogą być potrzebne w absolutnie różnych okazjach i miejscach.


Przydatne narzędzia do pracy

W ostatnich latach na rynku florystycznym pojawiło się mnóstwo narzędzi do pracy z kwiatami i tworzenia bukietów. Wszystkie z nich mają swoje zalety i wady. Wideo zapoznaje początkujących z popularnymi narzędziami wykorzystywanymi w pracy florysty.


Jak zostać florystą

Gdy ktoś zdecyduje się poświęcić sztuce pracy z kwiatami, będzie zadowolony. Jest to przyjemne zajęcie w zazwyczaj spokojnym i przytulnym otoczeniu. To okazja, by zaskoczyć, zachwycić i zainspirować innych do czynienia dobra, bo piękno roślin i ich zapach bardzo pozytywnie wpływają na na ludzi.


Kombinacja kolorów w stylu angielskim

Różnice kulturowe łatwo znaleźć nie tylko w tradycji i jedzeniu, ale nawet w bukietach kwiatów. Styl angielski zakłada bujne rośliny z w pełni otwartymi płatkami. Dopuszczalne są opcje jedno- lub wielokolorowe. Zwróć uwagę na kąt, aby kształt kompozycji był trójkątny. Dobrze, jeśli ozdoby są wykonane z folii, ale bogactwo bukietu powinno być podkreślone, a nie przysłonięte przez elementy dekoracyjne.


Technika spiralna

Autorka demonstruje najpopularniejszą, spiralną technikę wykonywania bukietów.


Przygotowywanie elementów do uroczystości ślubnych

Wesele to wielki dzień dla pary młodej, kiedy wszystko musi być idealne. Na taką uroczystość najlepiej zadbać o mnóstwo dekoracji, a najlepszą opcją będą świeże kwiaty.


Bukiet ślubny

Bukiet ślubny symbolizuje czułość i kruchość, piękno i wyjątkowość, dlatego zawsze jest wykonany ze szczególnym gustem i troską.


Ogródek w szkle

Nie jest tajemnicą, że kompozycje florystyczne w szkle mogą pełnić funkcję zarówno ozdoby, jak i prezentu. A połączenia kwiatów z innymi elementami, takimi jak kamienie, świece czy biżuteria są bardzo popularne i doskonale się uzupełniają.


Bukiet okolicznościowy

Tutorial na temat wykonania bukietu okolicznościowego uczy jak układać kwiaty i zieleń w odpowiednich proporcjach, ilościach i kierunkach.


Bukiet na szczególną okazję

Aby skomponować elegancki, obfity lub prosty bukiet z różnych kwiatów, nie wystarczy twórcza inspiracja i wyobraźnia. Doświadczeni floryści polegają na profesjonalnej intuicji, natomiast początkujący na podstawowej wiedzy z zakresu kompozycji i kolorystyki.


Bukiet na urodziny


Kompozycja biznesowa

Podczas przydatnej lekcji autor daje wiele cennych wskazówek dla przyszłych kolegów w zakresie tworzenia bukietu biznesowego.


Tworzenie kompozycji z wykorzystaniem specjalnych pudełek na prezenty

Bukiety z wykorzystaniem specjalnych pudełek podarunkowych nadają się na prezent, wyraz uczuć i dekorację. Florysta demonstruje techniki składania, dobór barw, strukturę kwiatów i bukietu oraz proces pakowania. Początkujący nauczą się jak na bieżąco poprawiać wady kompozycji.


Flower box

Flower boxy to modny trend florystyczny. Projektantka florystyczna Klaudia Jachna wyjaśnia korzyści płynące z takiego ułożenia bukietów i tworzy wspaniałą aranżację. Film pokazuje, jak umieścić wilgotną gąbkę na dnie skrzynki, przyciąć i wyciąć łodygi oraz jak pracować z roślinami.


Jak moczyć gąbkę


Bukiet z suszonych roślin

Bukiety z suszonych roślin mają przewagę nad żywymi aranżacjami. Suszone kwiaty, jeśli są pielęgnowane z należytą troską, mogą zdobić wnętrze i cieszyć oko przez wiele miesięcy, a nawet lat.


Bukiet horyzontalny


Ozdobienie świątecznego stołu

Wigilia Bożego Narodzenia celebrowana w zdecydowanej większości krajów na świecie. To jasne i ciepłe święto, w którym każdy chce okazać miłość i troskę tym, którzy go otaczają. Stół z dobrym jedzeniem jest integralną częścią uroczystości wieczornych, ale ważne również, aby dekoracje tworzące atmosferę wyjątkowego spotkania były bardzo piękne i odpowiednie do okazji. Doświadczony florysta potrafi sprawić miłą niespodziankę.


Jak wykonać wianek

Kwiaty są używane wszędzie, także do upamiętniania osób, które odeszły. W tym kierunku panuje określony styl i kolorystyka. Wieńce powinny być solidne i długo zachowywać swoje piękno. Dlatego należy połączyć rośliny żywe i sztuczne. Jedno z najlepszych rozwiązań jest szczegółowo przedstawione w tym filmie.


Wymiana gąbki w kompozycji

Nie ma nic, co byłoby niezastąpione. Chociaż gąbki są uważane za bardzo przydatne i niedrogie akcesorium, wciąż można znaleźć dla nich alternatywy. A jeśli posłuchać rad ekspertów, łatwo będzie znaleźć naprawdę wiele opcji wymiany. Wideo pokazuje, czego i kiedy należy używać.


Bukiet hortensji i lilii


Walentynkowe serce z róż


Jak pięknie zapakować bukiet

Stylowe pakowanie kwiatów jest zbliżone do prawdziwej sztuki - warto je poznać.


Praca w kwiaciarni


Wywiad

Piękno natury ukryte jest w kwiatach. Florysta to ktoś, kto wie jak podkreślić piękno roślin i zmieścić je w jednym bukiecie. Po opanowaniu techniki układania kompozycji można wziąć udział w dekorowaniu świąt, tworzeniu prezentów i ozdabianiu pomieszczeń. Dla wielu osób może być to zarówno zawód, jak i pasja.


6 103
25 wideo