15 najlepszych darmowych aplikacji do nauki koreańskiego

Jednym z najłatwiejszych do nauki języków azjatyckich jest koreański. Wirtualni asystenci nauki języka zapewniają dobrze zorganizowany materiał dydaktyczny oparty na powszechnie używanych słowach i wyrażeniach, wsparty łatwymi do zrozumienia regułami. Kompaktowa aplikacja będzie zawsze pod ręką, co pozwoli w każdej chwili rozpocząć proces nauki.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka koreańskiego na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


LingoDeer

Serwis oferuje szereg lekcji łączących interaktywne dziesięciominutowe sesje dotyczące czytania, mówienia i pisania. Kursy składają się ze 150 lekcji, które zapoznają użytkownika z ponad dwoma tysiącami najczęściej używanych słów i zwrotów. LingoDeer wyposażony jest w funkcje powtórek, wzmacniające zdobytą wiedzę oraz możliwość selektywnego doskonalenia pożądanej umiejętności. Charakteryzuje się kompetentną prezentacją materiału i łatwą w realizacji formą szkolenia. W rankingu 100 najlepszych aplikacji w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena - 4,5 (429 tysięcy głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Write It! Korean

Serwis uczy koreańskich dźwięków, liter i ich pisowni. Unikalna metoda nauki łączy w sobie ćwiczenie wymowy, percepcję wzrokową oraz pisanie kombinacji liter i liter w polu gadżetowym. Trener liter jest łatwy w użyciu i dostarcza podpowiedzi na etapie wprowadzania nowej litery. Każda lekcja kończy się quizem, odzwierciedlającym poziom opanowania materiału i poświęcony czas. Ponad milion ściągnięć. Bardzo wysoka ocena w Google Play - 4,9 (41,3 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drops

Program oferuje unikalną pięciominutową metodę nauki opartą na wykorzystaniu technik gier, pozwalającą na rozbicie całej rutynowej góry informacji na krótkie, łatwe do zrozumienia kursy. Drops posiada wbudowaną bazę danych tysięcy ważnych, często spotykanych słów. Materiał kursu jest mądrze skonstruowany, a słowom towarzyszą kolorowe ilustracje, które pomagają budować skojarzenia i szybko je zapamiętać. Oprogramowanie ma prosty interfejs, a także elastyczne sterowanie tapnięciem i przesunięciem. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (256 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Memrise

Aplikacja do nauki języka koreańskiego. Pozwala docenić smak brzmienia i wymowy obcych słów poprzez wyznaczanie i pokonywanie codziennych celów nauki. Ćwiczenia poznawcze i wciągające gry pomagają poradzić sobie z trudnymi do wymówienia terminami. Memrise ustala poprawną wymowę poprzez nagranie wypowiedzi użytkownika w systemie i porównanie jej z native speakerami. Wszystkie materiały dydaktyczne zostały opracowane przez doświadczonych lingwistów, aby pomóc uczącym się jak najlepiej wykorzystać system. Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,8 (1,4 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nauka koreańskiego

Darmowa aplikacja z obszerną bazą słów koreańskich (6000 słów i 1250 wyrażeń). Cały materiał podzielony jest na grupy znaczeniowe, dzięki czemu użytkownik może wybrać blok do nauki. Każdemu słowu towarzyszy obrazek wizualny, transkrypcja, tłumaczenie oraz akompaniament audio w wykonaniu native speakerów. Oprogramowanie zawiera gry edukacyjne i symulatory powtórek dla różnych poziomów trudności. Serwis jest przetłumaczony na sześćdziesiąt jeden języków i działa w trybie offline. Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,6 (31,5 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Mondly

Aplikacja oferuje codzienne lekcje do nauki języka koreańskiego, zaczynając od prostych dialogów. Stopniowo rozwijając się, chwytając znaczenie i zapamiętując pewne pojęcia, użytkownik uczy się wykorzystywać je do konstruowania osobistych zwrotów i zdań. Cały proces nauki podzielony jest na krótkie i przystępne lekcje. Mondly jest wyposażony w rozpoznawanie mowy i wsparcie audio, pierwsze pomaga użytkownikowi wprowadzić mowę do certyfikacji programu, a drugie służy do odsłuchiwania poprawnej wymowy tekstu. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (739 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nauka słownictwa

Program uczy za pomocą ilustrowanych kart. Składa się z kilku kursów, z których każdy posiada pakiet słownictwa pokazujący wizualny obraz słowa, transkrypcję, przykładową wymowę i tłumaczenie na język koreański. Do dyspozycji użytkownika jest formacja słownictwa z dodatkiem osobistych list słów. Oprogramowanie dostosowuje się do potrzeb użytkownika, oferując pokłady często używanych terminów, w pełni funkcjonując na tabletach i telefonach w trybie offline. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (14,4 tys. głosów)

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Simya

Rozmówki w języku koreańskim. Wszystkie materiały dydaktyczne podzielone są na kategorie tematyczne. Zawiera trzysta darmowych często używanych wyrażeń i terminów z funkcją słuchania native-speakera, wysokiej jakości audio i powtórzeniami interwałowymi. Wbudowane quizy śledzą naukę i pokazują dane o postępach. Pozwala na dodawanie do ulubionych, szybkie wyszukiwanie i powolną wymowę audio. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (10,3 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LinGo Play

Wszechstronne oprogramowanie, które pozwala szybko nauczyć się i poprawić znajomość języka koreańskiego. Informacje są łatwo podzielone na grupy, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo wybrać kolejność nauki i zapisać informacje w kategorii "Ulubione". Sekcja "Introductions" wprowadza główne terminy i zwroty powszechnie używane w życiu, czemu towarzyszy słuchanie i tłumaczenie. Program obejmuje lekcje gramatyki, rozumienia ze słuchu oraz quizy oceniające wiedzę. Ponad dziesięć tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Loecsen. Rozmówki audio

To rozmówki sytuacyjne, dzięki którym poznasz czterysta popularnych zwrotów w języku koreańskim. Wszystkie materiały dydaktyczne są pogrupowane w siedemnaście grup tematycznych, co umożliwia ich szybkie wykorzystanie. Loecsen zawiera przykłady słuchania nagrane przez native speakerów, kolorowe ilustracje oraz wbudowane quizy usprawniające zapamiętywanie. Ponad sto tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (8,65 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nemo

W menu aplikacji znajdują się trzy obszary nauki języka: rozmówki, fiszki i nagrania dźwiękowe. Wbudowane rozmówki zawierają najczęściej spotykane zwroty, terminy i pytania często spotykane podczas podróży zagranicznych. Karty uczą poprawnej wymowy i doskonalą umiejętności językowe. Narzędzie do nagrywania dźwięku każe nagrać wypowiedziane przez użytkownika zdanie i porównać je z wymową native speakerów. Jest sekcja "Ulubione", wbudowany tryb wyszukiwania i powtarzania. Ponad sto tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Mój nauczyciel

Przyda się tym, którzy znają już trochę koreański. Oprogramowanie posiada kilka animowanych lekcji na poziomie początkującym, materiały do kształcenia ustawicznego i oceny. Kurs edukacyjny oferuje zapoznanie się z alfabetem, powiązanie obrazka przedstawionego na wirtualnej planszy z wyborami wyrazów poniżej, poznanie przydatnych w podróży terminów i zdań oraz rozwiązywanie problemów ortograficznych i interwałowych. Pięćset tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (29,7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


PopPopping

Program oferuje naukę w formie zabawy. PopPoppingKorean pomaga w nauce dźwięków, samogłosek i spółgłosek oraz tworzeniu sylab i słów poprzez ich poprawne wymawianie. Nauka oparta jest na animowanych obrazkach, które pomagają szybko zapamiętać i przyswoić poznany materiał. Oprogramowanie ma jasny, kolorowy design i prosty, intuicyjny interfejs. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (4,99 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ling

Oprogramowanie do nauki podstaw języka koreańskiego. Pomaga zdobyć podstawowe umiejętności językowe i rozbudować słownictwo. Wyposażony jest w wyszukiwarkę, która pozwala na znalezienie informacji w 1700 słownikach i przestrzeni internetowej. Posiada akompaniament dźwiękowy słów, zwrotów i zdań uczących użytkownika za pomocą kart. Umożliwia tworzenie własnych pokładów do nauki, zdobywania i sprawdzania wiedzy w formie gry. Ponad pół miliona pobrań. Ocena użytkowników w Google Play to 4,8 (21.6 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Conversation

Oprogramowanie oferuje przejście do najprostszych dialogów często używanych w prawdziwym życiu, wyposażonych w funkcję słuchania przez native speakerów. Nauka opiera się na kolorowych grach fabularnych, które przepracowują powszechne, codzienne sytuacje. Można słuchać, powtarzać i odpowiadać na pytania. Conversation zawiera lekcje łatwej do zrozumienia gramatyki, aby pomóc ćwiczyć pisanie i zapamiętać to, czego się nauczyłeś. Ponad 50 tysięcy instalacji. Ocena w Google Play - 3,9 (1,12 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


2 258