10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki norweskiego

Nowoczesna technologia daje ogromne możliwości poprawy i rozwoju w wielu dziedzinach życia. Edukacja nie jest wyjątkiem. Obecnie istnieje wiele programów mobilnych, które pozwalają na naukę języka norweskiego w dowolnym czasie i formacie. Pobierz aplikacje, ucz się nowych słów, czytaj, słuchaj poprawnej wymowy i oczywiście rozmawiaj.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka norweskiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Mondly

Program oferuje naukę nie tylko pojedynczych słów, lecz całych zwrotów – podczas codziennych lekcji. Nauka zwrotów jest bardziej celowa i wygodna, ponieważ pomaga lepiej zapamiętać połączenia słów, a także pozwala poczuć język, jego strukturę i budowę. Główne cechy aplikacji to nauka adaptacyjna i rozpoznawanie wymowy użytkownika. Adaptacyjny system dostosowuje się do każdego użytkownika, aby uczynić naukę łatwiejszą i przyjemniejszą dla niego. Metoda rozpoznawania mowy pomaga w przyswajaniu poprawnej wymowy. Można zapisywać i analizować swoje postępy. Po zakończeniu kursu użytkownicy będą potrafili płynnie używać w rozmowie około 5000 nowych słów i zwrotów. Jedno zajęcie trwa nie dłużej niż 20 minut. W TOP-150 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad sto tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (17,7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Przydatna aplikacja do nauki norweskiego, która działa bez połączenia z internetem. Słownik zawiera 6000 słów i 1250 popularnych zwrotów z ilustracjami, transkrypcją fonetyczną i wymową głosową, używanych w codziennej komunikacji. Obejmuje łącznie 15 tematów i 140 podtematów. Lekcje mają charakter gry i są odpowiednie dla dorosłych i dzieci o dowolnym poziomie zaawansowania językowego. Ćwiczenia są zróżnicowane: zapamiętywanie słów, dobieranie obrazków, praktykowanie pisania i rozumienia ze słuchu. Nie trzeba uczyć się materiału w określonej kolejności, można wybrać dowolny rozdział. Ponad 100 tysięcy pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (4,86 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Babbel

Kurs z krótkimi, interaktywnymi lekcjami, które z łatwością zmieszczą się w nawet najbardziej zapracowanym harmonogramie. Lekcje są podzielone według tematów: praca, podróże, jedzenie, biznes itp. Program został zaprojektowany tak, aby uczyć pisania, słuchania i mówienia. Technologia rozpoznawania mowy poprawia wymowę. Zajęcia, które zostały ukończone, są przechowywane oddzielnie. W razie potrzeby zawsze można do nich wrócić. Gramatykę uczy się w miarę poznawania nowych tematów. Działa w trybie offline. Skuteczność potwierdzona przez badaczy z Uniwersytetu Yale. W czołowej trzydziestce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,6 (865 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ling

Aplikacja pomoże szybko nauczyć się podstaw języka norweskiego od zera. Kurs jest bardzo prosty, logiczny i dobrze skonstruowany. Ling zawiera 200 lekcji, dialogi z materiałem audio, interaktywne ćwiczenia i testy. Nauka przebiega od prostego do złożonego. Można praktykować wymowę z native speakerami. Ponad 10 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (676 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drops

Twórcy metody porzucili długie, żmudne lekcje i przyjęli rozrywkowe podejście do nauki. Wystarczy 5 minut dziennie, aby skutecznie uczyć się nowych słów. Krótkie lekcje (stąd nazwa "drops") pozwalają lepiej się skoncentrować, słowa są szybciej zapamiętywane. Odpowiednie dla wzrokowców i tych, którzy uczą się słuchowo. Dla wzrokowców zaprojektowaliśmy fiszki z ilustracjami. Dla słuchowców ─ profesjonalny podkład głosowy każdego słówka i zwrotu. Ponad 1000 wyrażeń zostało ręcznie wybranych przez nauczycieli: tylko aktualne zwroty, których Norwegowie używają podczas komunikacji. Metodyka pozwala wyrobić sobie nawyk uczenia się, dzięki czemu użytkownicy osiągają lepsze wyniki. Drops działa w trybie offline. Znajduje się w Top-100 darmowych aplikacji edukacyjnych w App Store. Ponad sto tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (9,32 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Duolingo

Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. A wszystko dzięki swojej skuteczności, którą przetestowało już ponad 150 milionów osób. Jest to kompletny kurs dla początkujących w języku norweskim z ćwiczeniami z zakresu słownictwa, gramatyki, czytania, słuchania i pisania. Lekcje mają formę gry i trwają 5-10 minut. DuoLingo proponuje rozpocząć od łatwych tematów i przejść do trudniejszych. Użytkownicy uczą się tematu, wykonują ćwiczenia i odpowiadają na krótkie pytania. System dostosowuje poziom trudności i tempo nauki do każdego użytkownika. Jedynym minusem jest to, że interfejs jest w języku angielskim. Jednak do zrozumienia materiału wystarczy znajomość angielskiego na poziomie podstawowym. Zalecana jest codzienna nauka, która zapewnia długotrwałe zapamiętywanie nowych informacji. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). Ponad 100 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (14,9 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LingoPlay

Lekcje języka norweskiego dla uczących się na wszystkich poziomach zaawansowania. Użytkownicy wzbogacają swoje słownictwo poprzez lekcje, gry online, ćwiczenia. Dzięki LingoPlay można szybko nauczyć się 3500 słów i zrozumieć, jak należy składać zdania. Treść podzielona jest na 600 tematów: jedzenie, natura, zdrowie, sport, edukacja, podróże, zwierzęta. Do każdego tematu dołączone są fiszki (flashcards) z ilustracjami i podkładem głosowym. Dla efektywnej nauki zaleca się poświęcenie na lekcje 10-15 minut dziennie. Aplikacja posiada system rankingów. Za udział w turniejach przyznawane są nagrody. Po ukończeniu kursu zostaje wysłany certyfikat na e-mail. Ponad 5 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Memrise

Aplikacja została opracowana przez lingwistów. Pomaga w nauce trzech głównych umiejętności: zapamiętywania wyrażeń i słów, rozumienia ich znaczenia w kontekście rozmowy oraz komunikacji z ludźmi. Lekcje są krótkie, trwają od 5 do 15 minut. Tysiące filmów i nagrań audio z udziałem native speakerów uczą użytkownika rozumienia mowy ze słuchu i poprawnego wymawiania słów. Technologia rozpoznawania mowy wykrywa błędy w wymowie i pomaga pozbyć się akcentu. Kompleksowa nauka: ortografia, słownictwo, gramatyka, słuchanie. Memrise jest odpowiedni dla wszystkich poziomów znajomości języka norweskiego. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,6 (1,49 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Norweski od zera

Nauka norweskiego dla wszystkich poziomów zaawansowania. Program jest opracowany przez nauczycieli, a lekcje trwają po 15-45 minut. Podczas kursu uczniowie poznają 2000 słów, nauczą się samodzielnie tworzyć proste i złożone zdania oraz poruszać w rozmowach z obcokrajowcami. Do każdej lekcji zostały przygotowane fiszki (flashcards) z ilustracjami, które pomagają skuteczniej zapamiętywać nowe słowa i utrwalać je w pamięci. W Bluebird znajdziesz testy oceniające umiejętności czytania, pisania i słuchania. Zdobytą wiedzę można utrwalić, odpowiadając na pytania quizowe. Statystyki dotyczące wykonanych zadań i quizów są wyświetlane na ekranie. Ponad 10 tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tobo

Darmowy program do nauki słówek i poprawnej wymowy. Słownik zawiera ponad 3500 norweskich słów: czasowników, przymiotników, rzeczowników, liczebników i standardowych zwrotów. Metoda oparta jest na nauce 5 nowych słówek dziennie. Materiał pomocniczy ─ fiszki z obrazkami. Ilustracje tworzą w mózgu obraz przedmiotu, dzięki czemu informacje są łatwiejsze i skuteczniejsze do zapamiętania. Tobo oferuje ciekawy sposób nauki języka: gry słowne i quizy. Za prawidłowe odpowiedzi przyznawane są punkty. Oprogramowanie działa w trybie offline. Ponad dziesięć tysięcy instalacji. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (424 opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Vocly

Nauka norweskich słówek za pomocą fiszek, quizów i słuchania. Wystarczy 7 minut dziennie, aby szybko zbudować słownictwo. Ponad 1000 słów w 100 kategoriach: liczby, kolory, zwierzęta, rodzina, dom itp. Metoda nauczania nie pozwoli na nudę. Użytkownicy uczą się języka poprzez fiszki z obrazkami, gry online, quizy, profesjonalną wymowę głosową. Powiadomienia sprawią, że nie zapomnisz o nadchodzących lekcjach. Postępy i osiągnięcia są zapisywane w programie.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki języków obcych


1 163