15 najlepszych darmowych aplikacji do nauki szwedzkiego

Nowoczesne aplikacje są bardzo przydatne w nauce języków obcych, pomagają w łatwy sposób poznawać nowe słowa, ćwiczyć gramatykę i poprawną wymowę, a wszystko to w formie zabawy. Języki skandynawskie nie są tu wyjątkiem. Obecnie istnieje wiele programów mobilnych, które pozwalają na skuteczną naukę szwedzkiego w dowolnym czasie i formacie.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka szwedzkiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Mondly

Aplikacja oferuje codzienne lekcje zaczynające się od prostych dialogów i stopniowo, w miarę jak użytkownik poznaje znaczenie i chwyta poszczególne terminy, uczy się używać ich do konstruowania własnych zwrotów i zdań. Cały proces nauki podzielony jest na krótkie i łatwe do przeprowadzenia lekcje. Zawiera bazę 5000 słów i wyrażeń do rozbudowy słownictwa. Przedstawione dialogi są nagrane przez native speakerów. Dostępna jest funkcja rozpoznawania mowy, która pomaga sprawdzić swoją wymowę i posłuchać, jak poprawnie wymawia się tekst. W TOP-10 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad sto tysięcy pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,7 (16,1 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Darmowa aplikacja do nauki szwedzkiego, która działa bez połączenia z internetem. Pomaga w doskonaleniu słownictwa poprzez zastosowanie unikalnej techniki zapamiętywania opartej na siedmiu rodzajach zróżnicowanych ćwiczeń. Dziesięć poziomów trudności, z którymi można się uczyć krok po kroku: od nauki alfabetu do opanowania pięciu tysięcy najpopularniejszych słów i zwrotów. Wszystkie słowa (ponad 6000) są podzielone na tematy i podtematy. Korzystając z FunEasyLearn użytkownik uczy się czytać, pisać i biegle posługiwać się językiem obcym. Apka nadaje się dla dzieci. Ponad 500 tysięcy pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (8,27 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Babbel

Aplikacja oferuje opartą na fiszkach metodę nauki nowych słów, a także dialogi i ćwiczenia gramatyczne. Jedynym warunkiem jest znajomość jednego z popularnych języków europejskich, gdyż aplikacja nie posiada polskiego interfejsu. Pozwala jednak na naukę dwóch języków obcych jednocześnie, na przykład angielskiego i szwedzkiego. Aby poligloci się nie nudzili, jest osobny dział z fascynującymi łamańcami językowymi. Proponowane są konkretne zestawy zwrotów dla podróżników, pracowników, biznesmenów i miłośników życia kulturalnego. Działa w trybie offline. Skuteczność potwierdzona przez badaczy z Uniwersytetu Yale. W czołowej trzydziestce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,5 (859 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drops

Program do nauki języka szwedzkiego, zmieniający pięciominutową lekcję w zabawną grę pełną emocji. Zawiera tysiąc siedemset słów, podzielonych na dziewięćdziesiąt dziewięć tematów. Kilka rodzajów ćwiczeń, w tym fiszki z ilustracjami z podkładem głosowym i szybkie mini-gry. Najpierw podane są słówka i zwroty najczęściej używane, stopniowo przechodząc do tych mniej znanych i rzadszych. Po zakończeniu tematu serwis daje możliwości utrwalenia wyniku i oceny wiedzy uczącego się, co pozwala na płynne przejście do kolejnego etapu zaawansowania. Ponad 100 tysięcy ściągnięć. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (9,13 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trener Słownictwa

Darmowy słownik języka szwedzkiego, który pomoże szybko i łatwo nauczyć się podstawowych słówek i zwrotów. Wszystkie przedstawione wyrażenia występują z oryginalną wymową. Słownictwo jest łatwe do zapamiętania dzięki fiszkom (10000 sztuk). Można uczyć się bez patrzenia na ekran, jedynie słuchając wymowy, np. podczas jazdy samochodem, spaceru czy wykonywania obowiązków domowych. Działa bez połączenia internetowego. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,3 (5,68 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Rosetta Stone

Jeśli chcesz nauczyć się szwedzkiego metodą immersyjną (pełne zanurzenie w środowisku językowym), ta aplikacja jest niezbędna. Zapewnia naukę języka poprzez skojarzenia, powtórzenia i komunikację. Nie ma tu polskich ani angielskich słów, tylko szwedzkie zwroty i zdania. Z każdą nową lekcją poziom trudności wzrasta. Działa również bez połączenia z internetem. Ponad 10 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (360 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Duolingo

Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. Jest to kompletny kurs szwedzkiego dla początkujących, z ćwiczeniami dotyczącymi zapamiętywania nowych słów, gramatyki i umiejętności pisania. Jedynym minusem jest to, że interfejs jest w języku angielskim. Jednak do zrozumienia materiału wystarczy znajomość angielskiego na poziomie podstawowym. A tak naprawdę możesz uczyć się dwóch języków jednocześnie: angielskiego i szwedzkiego. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). Ponad 100 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (14,8 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Szwedzki od zera

Świetny mobilny program do samodzielnej nauki języka szwedzkiego dla początkujących. Aplikacja przypomina bardziej grę z elementami nauki fonetyki i słownictwa. Wszystkie słowa w apke są wykorzystywane w życiu codziennym, więc użytkownik natychmiast uczy się poprawnej wymowy, pisowni i rozumienia ze słuchu nowego języka. Kurs obejmuje 200 lekcji (opartych na fiszkach), z dialogami nagranymi przez native speakerów. Ling posiada wysokiej jakości wsparcie wizualne i dźwiękowe. Dostępne są również quizy i testy. Ponad 10 000 pobrań. Średnia ocena w Google Play to 4,3 (373 recenzji).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Memrise

Memrise to lekcje szwedzkiego na podstawowe tematy (pierwsze słowa, poznawanie się, dom, na lotnisku, w sklepie, w pracy itp.). Są to słowa i zwroty nagrane przez native speakerów, a także ciekawe filmiki pozwalające zapamiętać całe wyrażenia. Uczniowie mają do wyboru kilka poziomów trudności. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,6 (1,49 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tobo

Uzupełnianie słownictwa za pomocą fiszek szwedzkich. Na jednej stronie znajduje się szwedzkie słowo, na drugiej ─ jego znaczenie w języku polskim. Na każdej fiszce znajduje się ilustracja, która tworzy wizualny obraz. Do nauki poprawnej wymowy służą nagrania głosowe w wykonaniu profesjonalnych lektorów. Twórcy aplikacji zalecają zapamiętywanie co najmniej 5 słów dziennie. Informacje podawane są w sposób rozrywkowy. Grając w uczenie się nowych zwrotów i słów, uczniowie zdobywają punkty. Postępy można śledzić w statystykach. Pod koniec kursu użytkownicy poznają 3500 słówek: rzeczowniki, liczby, czasowniki, przymiotniki. Ponad 10 tysięcy ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (887 głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LinGo Play

Za pomocą LinGo Play można uczyć się online lub na dowolnej wersji gadżetów mobilnych. Twórcy położyli nacisk na rozrywkowy styl nauki nowych słów i zasad. Aplikacja zawiera ponad 600 lekcji oraz 16 rodzajów ćwiczeń i testów. Zwroty pochodzą ze wszystkich dziedzin życia, od przedsiębiorczości i nauk ścisłych po macierzyństwo i codzienne zakupy. Użytkownicy mogą pozostać w kontakcie ze swoimi międzynarodowymi kolegami i komunikować się na wewnętrznym czacie aplikacji. Pozwala na ćwiczenie umiejętności komunikacji pisemnej. LinGo wydaje własny certyfikat. Ponad dziesięć tysięcy instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,4 (118 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Hej Svenska 1

Hej Svenska oferuje rosnącą złożoność umiejętności językowych w poszczególnych aplikacjach (łącznie 4 poziomy). Metoda zapamiętywania oparta jest na fiszkach (flashcards) oraz profesjonalnym akompaniamencie audio w wykonaniu native speakerów, co pozwala na połączenie percepcji wzrokowej i słuchowej. Serwis wyposażony jest w symulator ortograficzny, który pozwala na doskonalenie umiejętności pisania przez obcokrajowców. Dla początkujących nadaje się Hej Svenska 1. Ponad dziesięć tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nemo Swedish

Darmowa aplikacja ma na celu naukę popularnych szwedzkich słów i wyrażeń oraz rozwijanie płynności mówienia. Wszystkie słowa są wypowiadane przez native speakerów, więc uczysz się jednocześnie słuchać języka i poznawać poprawną wymowę. Aby ocenić swoje postępy, możesz nagrać swoją wymowę w "Speech Studio" i porównać ją z poprawną. Nemo Swedish przeznaczony jest dla osób początkujących, dzięki czemu można nauczyć się szwedzkiego od podstaw. Przyspiesza adaptację do nowego środowiska językowego. Nadaje się dla podróżników, dzieci, uczniów i nastolatków. Ponad 50 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


iTalki

Aplikacja italki daje dostęp do praktyki mówienia w ponad stu językach obcych, w tym szwedzkiego. Chodzi o rozmowę na żywo z native speakerami z innych krajów, którzy w czasie rzeczywistym sprawdzają wiedzę użytkownika. Sprawdzenie może być w formie audio lub pisemnej. Można samodzielnie wyznaczać godziny lekcji i tematy dla nauczyciela, tworzyć plan zajęć i kontaktować się z ludźmi. Przy okazji aplikacja pozwala nie tylko uczyć się, lecz także uczyć. Każdy ma więc okazję spróbować swoich sił w roli nauczyciela języka rodzimego. Zajęcia skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 3,9 (10,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Språkkraft Reading Coach

Darmowy serwis dla migrantów do nauki języka szwedzkiego poprzez immersję językową. Oferują sześć kategorii treści. Dla początkujących są to krótkie tweety, piosenki, lekkie artykuły i filmy na YouTube. Zaawansowani uczniowie mogą czytać artykuły, opowiadania i powieści, aby rozwijać swoją wiedzę i znajomość kultury. Ułatwia to adaptację do nowego kraju. Specyfika kursu polega na tym, że program działa tylko na terenie Królestwa Szwecji. Språkkraft Reading Coach posiada polską wersję interfejsu. Ponad 50 tysięcy pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki języków obcych


983