15 najlepszych darmowych aplikacji do nauki niemieckiego

Dziś nauka języków obcych stała się łatwa - istnieją różne płatne i darmowe kursy online, wideo, lekcje, teksty i książki. Coraz większą popularnością i zainteresowaniem cieszą się aplikacje mobilne, które można łatwo pobrać na smartfona i otworzyć w każdej chwili. Najważniejsze to wybrać odpowiednią metodę i uczyć się od 5 do 45 minut dziennie.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka niemieckiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Mondly

Mondly pozwala na naukę języka niemieckiego za pomocą codziennych lekcji. Lekcje zaczynają się od prostych dialogów, w których użytkownik uczy się nowych słówek i zwrotów, co kilkakrotnie przyspiesza proces nauki – pomaga lepiej zapamiętać połączenia słów, a także pozwala poczuć język, jego strukturę i sposób budowy zdań. Można zapisywać i analizować swoje postępy. Warto też codziennie rozwiązywać quizy i pracować nad błędami. Mondly zawiera symulatory wymowy i pisowni oraz dialogi audio do słuchania obcej mowy. Wszystkie słowa i zwroty (ponad 5000) znajdują się w kategoriach tematycznych, które można otworzyć i przestudiować w razie potrzeby. W TOP-150 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (141 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Darmowa aplikacja do nauki niemieckiego, która działa bez połączenia z internetem. FunEasyLearn posiada dziesięć poziomów trudności, dzięki czemu dzieci mogą uczyć się na przykład na poziomie podstawowym, a rodzice doskonalić znajomość języka obcego na poziomie zaawansowanym. Oprogramowanie zawiera słownik z 11000 słów i wyrażeń z ilustracją, transkrypcją i podkładem głosowym (6000 słówek i 5000 zwrotów). Słownik podzielony jest na trzysta grup tematycznych. Znajduje się tu siedem zabawnych gier, przekształcających rutynowy proces nauki w intelektualnie pouczającą rozrywkę. Korzystając z FunEasyLearn użytkownik uczy się czytać, pisać i biegle posługiwać się językiem obcym. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 4,6 (66,9 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Babbel

Babbel to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języka niemieckiego od podstaw. Kurs online oparty jest na metodzie "krok po kroku", gdzie najpierw uczy się prostych słów i zasad, co później pomaga w zrozumieniu języka obcego (również ze słuchu). Średnio jedna lekcja trwa 15 minut (fiszki, materiały multimedialne, dialogi na żywo, podcasty i gry), co pozwala na naukę we własnym tempie. Skuteczność programu została potwierdzona przez badaczy z Uniwersytetu Yale. Działa w trybie offline. W czołowej trzydziestce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,7 (821 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trener Słownictwa

Bezpłatny kurs niemieckiego dla początkujących i zaawansowanych, dorosłych i dzieci. Nauka odbywa się za pomocą fiszek (flashcards) ze słówkami w dwóch językach: niemieckim i polskim. Fiszki zawierają ilustrację, podpis i podkład głosowy. W sumie słownik zawiera ponad 10 tysięcy słów. Można uczyć się bez konieczności spoglądania na ekran, tylko przez słuchanie nagrań, np. w samochodzie w drodze do pracy lub domu. Do codziennych ćwiczeń językowych wystarczy 10-15 minut. Działa bez połączenia internetowego. Pełne dostosowanie osobistych ustawień, takich jak poziom trudności, liczba powtórzeń, sposoby sprawdzania wiedzy i inne. Ponad milion instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,5 (65,7 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Busuu

Serwis łączy miliony ludzi (ponad 120 milionów użytkowników), którzy chcą się uczyć poprzez interakcję z native speakerami i innymi uczącymi się. Umożliwia naukę we własnym tempie, w dogodnym dla siebie czasie. Kurs Busuu zawiera około 80 kompleksowych lekcji służących zapamiętywaniu niemieckich słówek, ćwiczeniu umiejętności komunikacyjnych i poznawaniu zasad gramatycznych. Można zdawać proste testy i wybierać trudniejsze lekcje. Istnieją ćwiczenia łączone, w których uczeń słucha tekstu i wykonuje tłumaczenie. W apce są elementy rywalizacji - dostajesz punkty za poprawne wykonanie ćwiczeń. Z dodatkowych funkcji warto wymienić możliwość komunikacji z native speakerami oraz działania w trybie offline. Wśród 5 najlepszych aplikacji w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad 10 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,5 (518 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LinDuo

Aplikacja LinDuo spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Użytkownik jest zachęcany do nauki nowych słów i zdań poprzez gry i atrakcyjne ćwiczenia. Do wyboru ma wiele opcji: słuchanie, tworzenie zdań, wpisywanie odpowiednich słów i inne. Można nauczyć się 2375 słów (z ilustracją i wymową od native speakerów), które są dostępne w 180 lekcjach tematycznych. Za każde poprawnie wykonane zadanie uczeń otrzymuje punkty na swoje konto. W rezultacie możesz śledzić swoje postępy dzięki zaawansowanym statystykom. Jest to fajny sposób na poznanie języka niemieckiego: pomaga zwiększyć zasób słownictwa za pomocą gier. Działa również w trybie offline. Ponad 500 tysięcy instalacji. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (26,4 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Duolingo

Duolingo to chyba jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych na świecie. Już ponad 150 milionów ludzi uczy się angielskiego, francuskiego, niemieckiego i innych języków. Taką popularność zawdzięcza łatwemu i skutecznemu sposobowi nauki: uczniowi proponuje się gry, pytania i inne rodzaje interakcji, które pomagają mu opanować mówienie, pisanie i słuchanie. Nauka rozpoczyna się od najprostszych czasowników i zwrotów, stając się stopniowo coraz trudniejszą. Jedyną wadą jest brak interfejsu w języku polskim, co oznacza, że można się uczyć tylko z angielskim lub innym językiem obcym. Jest to jednak plus, ponieważ uczysz się jednego języka i jednocześnie utrwalasz znajomość drugiego. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). Ponad 100 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (14,1 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Rosetta Stone

Dzięki Rosetta Stone można szybko zanurzyć się w nauce niemieckiego - aplikacja oparta jest na metodzie immersji. Wszystkie zajęcia prowadzone są w języku niemieckim, co sprawia, że kurs jest bardziej efektywny. Na początku są zadania polegające na opanowaniu podstawowego słownictwa, a nieco później następuje przedstawienie idiomów i zwrotów. Ćwiczenia podzielone są na tematy: praca, rodzina, wakacje, biznes itp. Odgrywane są scenariusze, które każdy z nas spotyka w życiu. Lekcje są krótkie: 5-10 minut dziennie. Pomaga również ćwiczyć wymowę i gramatykę. Działa bez połączenia z internetem. Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (352 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Niemiecki od zera

Bezpłatna aplikacja do nauki niemieckiego od podstaw. Nadaje się zarówno do samodzielnej nauki, jak i do utrwalania wiedzy na kursach językowych. Najważniejsze jest, aby częściej otwierać program, uczyć się nowych słów i wyrażeń oraz ćwiczyć pisanie - funkcjonalność programu służy właśnie temu celowi. Oprogramowanie posiada atrakcyjny design, system nagród oraz zaawansowane statystyki. Istnieje możliwość wykonania testów i quizów. Nagrania audio zostały przygotowane przez native speakerów. Wszystkie treści są udostępniane za darmo. Apka działa w trybie offline. Ponad 100 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (2,05 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ling

Interaktywny kurs języka niemieckiego składający się z 200 lekcji. Uczy obcych wyrażeń i poprawnego konstruowania zdań, a także poprawnej wymowy, pozwalając na stworzenie indywidualnego planu nauki. Zawiera ponad dwieście dialogów audio, testy ze słownictwa, fiszki i mini-gry. Ling przeznaczony jest dla osób początkujących, dzięki czemu można nauczyć się niemieckiego od zera. W ciągu zaledwie 10 minut dziennie można uzyskać dobre wyniki. Do ćwiczenia mówienia służy funkcja bezpośredniej komunikacji z native speakerami. Kurs odpowiedni dla dorosłych i dzieci. Ponad 50 tysięcy pobrań. Ocena w Google Play to 4,7 (1,65 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Der Die Das

Dzięki tej aplikacji zwiększysz swój zasób słownictwa i poznasz artykuły, które są szczególnie trudne w nauce języka niemieckiego. Zawiera słownik z ponad 17 000 rzeczowników. Oprogramowanie umożliwia szybkie wyszukiwanie - wystarczy wpisać kilka pierwszych liter. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii "Materiały źródłowe". Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,4 (9,29 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nemo German

Nemo German pomoże poprawić słownictwo i wymowę. Dla tych ostatnich oprogramowanie ma funkcję korekty akcentu. Aby to zrobić, należy nagrać się na dyktafon i porównać to, co się mówi, z wymową lektora. Wygodne i praktyczne. Jeśli chodzi o słownictwo, to aplikacja codziennie podrzuca nowe słowa, a później sprawdza ich znajomość. Program nie wymaga stałego połączenia z internetem, co oznacza, że można z niego korzystać zawsze i wszędzie. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (1,93 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dowiedz się 600 słów w ciągu 30 dni

Aplikacja pomoże poznać 600 najważniejszych niemieckich słówek w 30 dni. Nauka ta ma charakter interaktywny: dostępne są cztery rodzaje gry. W kursie zostaną przedstawione niemieckie słowa w kontekście z transkrypcjami, obrazkami, podkładem głosowym i tłumaczeniem. Na lekcje wystarczy 10-15 minut dziennie. Działa bez internetu. Ponad 10 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (626 opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


italki

Możliwość komunikacji z native speakerami w ponad 100 językach, w tym w języku niemieckim. Nie ma teorii, jest tylko praktyka i komunikacja na żywo. Członkowie społeczności lub nauczyciel natychmiast poprawiają wymowę, gramatykę i składnię użytkownika. Co fajne, liczba lekcji jest nieograniczona - wybierz sobie partnera do rozmowy i ćwicz. To świetna opcja, która pomoże zarówno nauczyć się języka, jak i nawiązać nowe znajomości na całym świecie. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (9,81 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


WordBit Niemiecki

Oryginalny pomysł aplikacji WordBit pozwala na naukę języka niemieckiego poprzez wykonywanie codziennych czynności przy użyciu ulubionego gadżetu. Po zainstalowaniu oprogramowania (dostępne tylko dla urządzeń z systemem Android), przy każdym odblokowaniu ekranu użytkownikowi proponowane jest nowe obce wyrażenie lub zdanie. Serwis zawiera tryby nauki w postaci slajdów oraz w formie quizów, akompaniamentu audio. W nauce pomagają powtórki ze słuchu, wyrażanie zdania poprzez obraz wizualny, sortowanie słów na poziomy wiem, nie wiem i mam wątpliwości. Ponad 100 tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play to 4,2 (1,79 opinii).

Pobierz aplikację na Android


16 741