15 najlepszych darmowych aplikacji do ćwiczeń w domu

Nie trzeba zapisywać się na siłownię, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów lub po prostu poprawić swoją sprawność fizyczną i sylwetkę. Wystarczy pobrać aplikację mobilną i zacząć ćwiczyć w domu. Fitness, joga, pilates, kardio, tabata, ćwiczenia siłowe itd. ─ każdy rodzaj treningu jest dostępny dla użytkowników gadżetów.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do ćwiczeń w domu na telefony komórkowe, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


7 Minutowe Ćwiczenia

Trening w domu, na świeżym powietrzu lub na siłowni, trwający 7 minut w jednym podejściu. Pomaga osiągnąć maksymalny efekt w minimalnym czasie. Wystarczy 14-21 minut ćwiczeń dziennie, aby mieć dobrą kondycję. Jako podstawę programu wykorzystano trening HICT (program treningu interwałowego o wysokiej intensywności, pomoże szybko schudnąć). Sesje treningowe składają się z dwunastu 30-sekundowych zestawów ćwiczeń i 10-sekundowych przerw. Można wybrać cel, poziom kondycji, określić porę i częstotliwość ćwiczeń – system stworzy spersonalizowany program. Wirtualny instruktor pokaże, jak wykonywać ćwiczenia. Aplikacja zawiera wizualny timer, wyraźne ilustracje, animacje 3D i instrukcje głosowe. Program ma przyjazny dla użytkownika design, wiele ustawień i możliwość przechowywania danych w chmurze. Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena - 4,7 (391 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ćwiczenia w Domu - Bez Sprzętu

Darmowa aplikacja z ćwiczeniami do treningu w domu bez konieczności posiadania dodatkowego sprzętu sportowego. Pomoże ujędrnić ciało, schudnąć, zbudować mięśnie i wyostrzyć sylwetkę. Nad przedstawionymi w programie ćwiczeniami pracowali profesjonalni trenerzy. Samouczki wideo i wysokiej jakości ilustracje pozwalają na poprawny i skuteczny trening. Zawiera wybór ćwiczeń rozgrzewających, rozciągających i na całe ciało. Istnieje możliwość realizacji 30-dniowego planu treningowego, w którym intensywność jest zwiększana stopniowo, dzień po dniu. W ciągu miesiąca użytkownik wypracuje sobie abs, nogi, pośladki, plecy i ramiona. Postępy są automatycznie zapisywane w aplikacji. Można dzielić się swoimi postępami na mediach społecznościowych. W TOP-50 apek w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad 100 milionów instalacji. Bardzo wysoka ocena w Google Play - 4,9 (2,64 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Codzienne Ćwiczenia

Darmowa aplikacja do treningów domowych. Programy ćwiczeń o różnej intensywności i trudności, trwające od 5 do 30 minut. Odpowiednie dla kobiet i mężczyzn. Treningi są uniwersalne: obejmują wszystkie grupy mięśniowe. Ćwiczenia (ponad 100 rodzajów) są nagrywane na wideo przez trenera personalnego. System oblicza czas trwania aktywności fizycznej i liczbę spalonych kalorii. Stretching, pilates, fitness czy trening siłowy - wybór aktywności sportowej jest dowolny. Dostęp do Internetu nie jest wymagany. Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (149 tys. głosów). Znajduje się w pierwszej dwusetce apek w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness".

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Fitify

Aplikacja zawiera ponad 900 ćwiczeń dla początkujących i doświadczonych sportowców. Można trenować ze sprzętem gimnastycznym (takim jak ciężarki, taśmy oporowe, piłka gimnastyczna, sztanga, hantle i inne) lub bez niego. Sesje treningowe trwające 10-30 minut. System przygotowuje dla użytkowników spersonalizowane plany, istnieje również unikalny kreator treningów. Co tydzień dostosowuje się stopień obciążenia. Wirtualny trener pokazuje techniki na wideo, wskazówki audio pomagają w ich wykonaniu. Statystyki pozwalają na śledzenie wyników. Program działa w trybie offline. Wśród 50 najlepszych bezpłatnych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Zdrowie i fitness". Ponad dziesięć miliony użytkowników. Ocena w Google Play - 4,1 (94,4 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Sportowiec. Trening w domu

Zbiór treningów na poszczególne części i całe ciało, które pomogą zbudować masę mięśniową lub schudnąć. Spersonalizowane programy do wyboru: podciąganie, skręty, pompki, przysiady, abs, podskoki itp. Lekcje dobierane są w zależności od poziomu sprawności fizycznej. Istnieje możliwość zmiany zestawu ćwiczeń w przypadku szybkiego postępu lub nadmiernej ekscytacji. Instrukcje są przedstawiane w formacie wideo. Do dyspozycji użytkownika jest licznik kalorii i ręczne wprowadzanie wyników, a także system wyzwań, przypomnień i wbudowany terminarz. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (25,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tabata HIIT

Aplikacja do treningu Tabata (interwałowy trening o wysokiej intensywności) pomoże spalić tłuszcz i poprawić metabolizm. Lekcje online trwają po 4 minuty: 20 sekund intensywnych ćwiczeń, 10 sekund przerwy na oddech, a następnie 8 podobnych sesji treningowych na całe ciało. W zależności od początkowego poziomu wytrenowania stopień trudności wykonywanych ćwiczeń zmienia się, ale format pozostaje ten sam – 4 minuty podczas jednej sesji. Harmonogram można samodzielnie dopasować. Jest tu timer, licznik kalorii i przypomnienia. Interfejs programu ma prostą strukturę. Istnieje możliwość wyboru zestawu ćwiczeń, które odpowiadają potrzebom użytkownika. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (23,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Joga dla początkujących

Darmowa aplikacja do praktyki jogi w domu. Joga pozwala zwiększyć ruchomość stawów, rozwinąć elastyczność, uspokoić nerwy, przywrócić oddech, pozbyć się zbędnych kilogramów. Sesje trwają od 10 do 90 minut. Odpowiednie dla początkujących i praktykujących. Zapoznanie z praktykami odbywa się według łagodnego planu treningowego. Każda pozycja jest wyjaśniona i omówiona osobno. Zawiera ponad 300 ćwiczeń jogi z instrukcjami wideo. Istnieją codzienne przypomnienia, które pozwolą na utrzymanie motywacji. Ponad milion instalacji. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (51,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Adidas Training

Trening fitness krok po kroku od 7 do 45 minut dziennie. Przygotowane zestawy zawierają lekcje o odchudzaniu i nabieraniu masy mięśniowej. Adidas Training nauczy jak prawidłowo wykonywać pompki, przysiady i ćwiczenia na abs. Testy pomogą określić poziom wytrenowania. System przygotuje plan treningowy, aby pracować nad konkretnym obszarem lub wszystkimi częściami ciała. Aplikacja zawiera ponad 180 wysokiej jakości wideo z instrukcjami. Można ćwiczyć od 2 do 5 razy w tygodniu w domu, na zewnątrz lub na siłowni. Interfejs programu jest jasny i łatwy w użyciu. Istnieje możliwość skorzystania z Chromecasta, który pozwala na strumieniowanie wideo na ekran telewizora. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (250 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


30 Dni Wyzwania Fitness

30-dniowy plan fitness pomoże schudnąć, ujędrnić ciało i zbudować mięśnie z komfortu własnego domu. Nad planem treningowym pracowali profesjonalni trenerzy. W ciągu miesiąca użytkownik będzie ćwiczył abs, nogi, pośladki, plecy i ramiona. Intensywność zwiększa się stopniowo, dzień po dniu. Poradnik wideo pozwala na prawidłowe i efektywne wykonywanie ćwiczeń. Postępy są automatycznie zapisywane w aplikacji. Można dzielić się swoimi postępami na mediach społecznościowych. Ponad 10 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (539 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Freeletics

Darmowa wersja aplikacji zawiera 20 treningów HIIT z masą ciała, 5 rozgrzewek, 25 ćwiczeń i 20 sesji audio. Krótkie intensywne sesje trwające od 5 do 10 minut dla różnych grup mięśniowych. Dla początkujących dostępne są podpowiedzi głosowe, dla profesjonalistów – rekomendacje doświadczonych sportowców. Stałe monitorowanie aktywności fizycznej. Praktyczne i teoretyczne sekcje dotyczące snu, odżywiania, motywacji i koncentracji pomagają osiągnąć cele i kształtować zdrowe nawyki. Ponad 10 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,2 (239 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nike Training Club

Wybór ćwiczeń na każdy dzień i tydzień. Istnieją dwie opcje treningu: można podążać za instrukcjami wideo z wirtualnym trenerem lub wykonywać pojedyncze ćwiczenia na konkretne grupy mięśni. Poziom intensywności treningów dla początkujących różni się od tych dla osób sprawnych fizycznie. Część ćwiczeń zakłada pracę z hantlami i sztangą. Swoimi wynikami można dzielić się w newsfeedzie. Artykuły od ekspertów poinformują jak odzyskiwać siły, jak się prawidłowo odżywiać i jak wprowadzić zdrowe nawyki. Ponad pięć rodzajów treningów, od jogi po trening siłowy. Program nadaje się do odchudzania. Jest to jedna ze 100 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Health & Fitness". Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (357 tys. głosów)

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Daily Yoga

Program daje dostęp do zajęć, które zawierają ponad 500 asan jogi, pilates i fitness. Są zajęcia dla tonowania, relaksacji i utraty wagi. Są nawet oddzielne ćwiczenia na obszary problemowe, takie jak talia, pośladki i klatka piersiowa. Treningi są zaprojektowane dla 3 poziomów trudności: umiarkowanego, wysokiego i swobodnego. Możliwe jest również ustawienie pożądanego czasu treningu: od 5 do 45 minut. Dla wygody użytkownika, asanom towarzyszą instrukcje wideo i wskazówki głosowe. Ponad dziesięć milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,1 (147 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Fitness Buddy

Aplikacji fitness dla początkujących z programami treningowymi, tutorialami wideo i przepisami. Zawiera 1700 ćwiczeń siłowych i fitness o różnym stopniu trudności z głosowymi wskazówkami wirtualnego trenera. Ćwiczenia z użyciem własnej masy ciała i sprzętu sportowego na siłowni, w parku lub w domu. Spersonalizowany wybór lekcji dotyczących utraty wagi, nabrania masy mięśniowej i zdrowego odżywiania. Dostosowanie poziomu trudności: gdy trening przebiega za ciężko lub zbyt lekko. Ponad milion pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 3,9 (19,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Fitplan

Serwis indywidualnego wyboru programu treningowego. Trenerami są ─ gwiazdy sportu. Ćwiczyć można wszędzie: na siłowni, w plenerze, w domu. Kierunek treningu można wybierać według własnych preferencji – joga, fitness, stretching, bodybuilding, podnoszenie ciężarów itp. Zadania treningowe zmieniają się co 7 dni w zależności od osiągnięć użytkownika. Istnieją spersonalizowane sekcje przygotowujące do zawodów, plany ćwiczeń dla kobiet w ciąży i kobiet, które niedawno urodziły. Spersonalizowane menu pomaga w prawidłowym odżywianiu. Szczegółowe statystyki motywują do dalszych treningów i osiągania lepszych wyników. Bezpłatny tygodniowy okres próbny. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (5,67 tys. opinie)

Pobierz aplikację na Android, na iOS


8fit

Aplikacja 8fit ma dwie główne sekcje: planer posiłków i trening interwałowy. Ćwiczenia trwające 5-20 minut pomogą schudnąć, zbudować masę mięśniową i poprawić kondycję. Do wyboru są: kardio, bieganie, crossfit i spacery. Test sprawności fizycznej pozwala zmierzyć postępy. Tracker kroków – być fizycznie aktywnym. Można ćwiczyć bez sprzętu i w dowolnym miejscu (w domu, na zewnątrz, na siłowni). Planer posiłków tworzy menu smacznych, zdrowych dań na cały tydzień. Do dyspozycji jest ponad 400 przepisów. Ponad 10 milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,3 (149 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje sportowe do treningów


2 653