15 najlepszych darmowych aplikacji do odchudzania

Twórcy interaktywnych aplikacji prezentują różne techniki odchudzania i nabywania zdrowych nawyków żywieniowych. Czy schudnąć szybko poprzez połączenie diety i ćwiczeń lub podjąć łagodniejszą drogę ze zmianą nawyków żywieniowych – każdy wybiera dla siebie.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do odchudzania na telefony komórkowe, smartfony i tablety na systemach Android i iOS, które pomogą zrzucić zbędne kilogramy.


Trener odchudzania

Program wykorzystuje motywację, główne narzędzie do utraty wagi i utrzymania wyników. Uczy, jak walczyć z lenistwem, głodem i chęcią objadania się w stresie. Aplikacja została zaprojektowana tak, aby pomóc schudnąć w sposób rozrywkowy, dzięki codziennym wyzwaniom. Zawiera dziennik diety i przypomnienia z poradami dotyczącymi odchudzania. Oprogramowanie ma przyjazny dla użytkownika interfejs z prostymi elementami sterowania. Ponad milion pobrań. Średnia ocena - 4,3 (8,72 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Krokomierz

Utrata wagi i utrzymanie ciała w dobrej kondycji bez ćwiczeń czy diety to główny cel aplikacji od Pacer Health. Wbudowany tracker mierzy codzienną aktywność użytkownika. Nawigator generuje trasę z przebiegiem. Z dziennikiem i licznikiem kalorii łatwo ustalić najlepszą dietę. Nie są wymagane żadne dodatkowe sprzęty, bransoletki, zegarki - wystarczy zainstalować na telefonie. Dziesięć milionów instalacji. Ocena - 4,7 (886 tys. głosów). Znajduje się w pierwszej dwusetce apek w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness".

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Schudnąć w 30 dni

Aplikacja do szybkiego i bezpiecznego schudnięcia. Efektywne treningi od doświadczonych trenerów uzupełnione o niskokaloryczny plan dietetyczny. Kurs zawiera animacje i poradniki wideo, które pomogą prawidłowo wykonać ćwiczenia. Dodatkową motywacją jest wykres odchudzania i utraty kalorii. Możliwość ustawienia własnej intensywności treningu z określeniem celów. Ponad 50 milionów ściągnięć. Wysoka średnia ocena - 4,9 (916 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dieta i treningi by Ann

Encyklopedia zdrowych nawyków. Aplikacja pomaga przestrzegać zasad zdrowego odżywiania, regularnie ćwiczyć i znaleźć równowagę między pracą a odpoczynkiem. Indywidualizuje i dopasowuje program odchudzania. Ponad sto pięćdziesiąt porad i zaleceń dotyczących pozbycia się zbędnych kilogramów i pozostania w formie. Rozbudowana baza przepisów na zdrowe odżywianie - możesz wybrać 3 lub 5 posiłków. Ponad 90 różnych treningów, aby schudnąć lub utrzymać mięśnie w dobrej kondycji. Przypomnienia o posiłkach, ćwiczeniach i godzinach snu. Wśród 50 najlepszych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Zdrowie i fitness". Ponad trzy miliony użytkowników. Ocena w Google Play - 4,8 (9,45 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Joga na odchudzanie

Zawiera ponad 100 ćwiczeń na wszystkie grupy mięśniowe. Programy treningowe ze stopniowym obciążeniem od początkującego do zaawansowanego użytkownika. Wizualne wskazówki wideo i głosowe z systemem oddechowym, które pomagają uniknąć błędów. Inteligentne powiadomienia przypominają o treningu wraz z nagrodami za aktywność. Odpowiednie dla kobiet i mężczyzn. Ponad milion pobrań. Wysoka średnia ocena w App Store i Google Play - 4,9 (75,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Fitatu

Unikalny asystent oferuje możliwość schudnięcia bez wyczerpujących diet i treningów. Wirtualny dietetyk nastawia organizm na naturalne odchudzanie poprzez zmianę nawyków żywieniowych. Program oferuje znane techniki spalania tłuszczu. Zawiera katalog z ilustracjami potraw i przepisami. Wyposażony w przypomnienia o potrzebie przyjmowania posiłków, picia wody i przyjmowania witamin. Posiada zaawansowany licznik kalorii. Możliwość synchronizacji z apkami fitness. Znajduje się w pierwszej dziesiątce aplikacji w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad 5 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,8 (67,2 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pilates

Zawiera zestaw z 60 ćwiczeń Pilates na odchudzanie, rozciąganie i przyspieszenie metabolizmu. Przyjazny dla użytkownika interfejs z przewodnikiem wizualnym, wsparciem tekstowym i samouczkami wideo. Podstawowy zestaw treningowy trwa od piętnastu do pięćdziesięciu minut, ćwiczenia powinny być wykonywane codziennie. Zawiera indywidualne ustawienia obciążenia i statystyki treningów wraz z harmonogramem. Ponad 500 000 pobrań. Ocena w Google Play - 4,6 (5,36 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Schudnij w 30 dni. Trening w domu

Aplikacja składa się z połączonych treningów fizycznych opartych na diecie. Obciążenie wynikające z planu narasta stopniowo i pozwala na ćwiczenie wszystkich grup mięśniowych. Treningi nie wymagają dodatkowego sprzętu. Wykresy aktywności pozwalają monitorować tempo spalania kalorii. Ponad pięćset tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play to 4,6 (8,7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Licznik kalorii FatSecret

Aplikacja FatSecret zawiera jedną z największych baz danych dotyczących liczby kalorii w produktach żywnościowych. Prowadzi w czasie rzeczywistym statystyki dotyczące spożywanych przez użytkownika kalorii, a także utraty i zwiększenia jego wagi. Przy pozytywnym trendzie przyznawane są wirtualne nagrody. Posiada dziennik żywieniowy z szybkim wprowadzaniem danych i kontrolą wody. Deweloperzy dodali czat, aby komunikować się z podobnie myślącymi ludźmi, dzielić się doświadczeniami i konsultować z ekspertami. Z programu mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W TOP-50 apek w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad 10 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play to 4,7 (467 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Lifesum. Planer posiłków

Aplikacja to dziennik posiłków z codziennymi przepisami i poradami dotyczącymi odchudzania. Planer dostosowuje dietę do potrzeb klienta z pełnym opisem i historią. Dzienniczek żywieniowy buduje zdrowe nawyki, które pozwalają zredukować wagę. Program wyposażony jest w licznik kalorii i skaner kodów kreskowych. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (326 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Fitness dla kobiet

Aplikacja dla kobiet. Zawiera treningi dla początkujących i entuzjastów zdrowia. Ćwiczenia nie wymagają żadnego dodatkowego sprzętu. Wszystkie treningi fitness są podzielone według części ciała i towarzyszą im animowane kreskówki z poradami trenera. W programie znajduje się licznik spalonych kalorii. Wyraźnie widać ogólną dynamikę utraty wagi. Ponad 50 milionów ściągnięć. Bardzo wysoka ocena w Google Play - 4,9 (597 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Schudnąć w 30 dni

Trzydziestodniowy plan treningowy z codzienną dietą. Ćwiczenia zawierają animowaną demonstrację procesu treningowego. Obciążenie narasta stopniowo, a do wykonywania ćwiczeń nie są wymagane żadne dodatkowe elementy. Przestrzeganie zaleceń gwarantuje utratę zbędnych kilogramów i poprawę sprawności fizycznej. Statystyki są generowane na podstawie wykonanych przez użytkownika treningów. Ponad dziesięć milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,5 (98,3 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dziennik masy ciała

Aplikacja aktiBMI pozwala obliczyć swój indeks masy ciała (BMI), a wykresy pokazują, ile kilogramów należy stracić lub zyskać. Dziennik zarządzania wagą monitoruje wagę i powiadamia o istotnych zmianach. Kompatybilny z innymi apkami w tym segmencie. Przyda się kobietom w okresie ciąży i sportowcom. Ponad 10 milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,7 (80,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Yazio

Poręczny program na odchudzanie i utrzymanie ciała w dobrej formie. Oferuje liczenie kalorii i dzienniczek żywieniowy. Dostępna jest szeroka gama tabel kalorycznych. Opisuje popularne diety wraz z codziennym menu. Śledzi wyniki i wydaje zalecenia dotyczące poprawy sytuacji. Mieści się w pierwszej 30-tce aplikacji zdrowotnych i fitnessowych w App Store. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (475 tys. głosów)

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Czas do wody

Aplikacja przypomina o potrzebie picia wody. Pomaga unormować bilans wodny, oczyścić organizm i schudnąć. Aplikacja ma zwięzły design, łatwe do ustawienia przypomnienia i alarmy. Automatycznie oblicza wymaganą objętość wody. Apka przyda się w każdym wieku. Jest to jedna z 50 najlepszych aplikacji w App Store w kategorii "Health & Fitness". Ponad pięć milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (148 tys. głosów)

Pobierz aplikację na Android, na iOS


14 536