10 najlepszych darmowych aplikacji do przeglądania PDF

Format PDF można otwierać na smartfonach i tabletach za pomocą odpowiednich aplikacji. Standardowe czytniki PDF umożliwiają jedynie przeglądanie plików, ale nie ich edycję, podczas gdy zaawansowane rozwiązania zapewniają bardziej rozbudowane funkcje, takie jak zmiana rozmiaru, dodawanie komentarzy, ustawianie haseł, kopiowanie tekstu i dzielenie dokumentów na osobne strony.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do przeglądania plików PDF na telefonach, smartfonach i tabletach z systemami Android i iOS.


Edytor i czytnik PDF

Adobe Acrobat Reader to jedna z najpopularniejszych aplikacji do pracy z formatem PDF. W darmowej wersji można jedynie przeglądać dokumenty: jest to wystarczające, jeśli użytkownik chce otworzyć plik z Internetu lub przeczytać książkę. Natomiast wersja płatna oferuje opcje edycji, w tym poprawianie literówek, dodawanie notatek, łączenie plików, eksport do Excela i Worda, zmianę rozmiaru i ochronę hasłem. Wszystkie zmiany zapisywane są w pamięci smartfona i na darmowym koncie w chmurze, co ułatwia dostęp do tekstu z różnych urządzeń bez utraty danych przy zmianie telefonu. Znajduje się w TOP-10 darmowych aplikacji w App Store w gatunku Biznes. Ponad 500 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (6,08 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


PDF Reader

Darmowa aplikacja do odczytu plików PDF: dokumentów, książek, list kontrolnych, umów, wniosków, biletów elektronicznych i itp. Pozwala na wyszukiwanie skopiowanego fragmentu tekstu, przeglądanie w poziomie i w pionie, powiększanie i pomniejszanie strony, przewijanie strona po stronie i przewijanie w sposób ciągły. Reader zawiera również funkcję edycji: można na przykład zaznaczać fragmenty, dodawać notatki, podpis elektroniczny, rysować, podkreślać i przekreślać słowa, kompresować plik do żądanego rozmiaru. System samodzielnie wyszuka pliki PDF na smartfonie i wyświetli je w programie. Ostatnio otwierane dokumenty są pokazywane chronologicznie. Ponad 10 milionów ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (269 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


PDF viewer lite

Darmowa przeglądarka plików PDF o niskim zużyciu pamięci RAM, niewielkich rozmiarach, płynnym przewijaniu, braku reklam i otwartym kodzie źródłowym. Aplikacja zapewnia efektywne wykorzystanie zasobów urządzenia i oferuje funkcje kompresji, ustawiania hasła, usuwania stron i łączenia plików, dzięki czemu jest wszechstronnym narzędziem do pracy z dokumentami PDF. Ponad milion instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,8 (18,7 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Foxit PDF Editor

Program nadaje się zarówno do przeglądania, jak i edycji dokumentów PDF. Umożliwia otwieranie, czytanie, wyszukiwanie fraz i pojedynczych słów, zmianę rozmiaru stron, dokonywanie prostych edycji, zabezpieczanie przed kopiowaniem. Foxit Reader konwertuje pliki PDF do JPEG, Excel, Word. Opcję docenią użytkownicy pracujący z elektronicznym obiegiem dokumentów. Dostęp do konwertera możliwy jest po wykupieniu subskrypcji premium. Aplikacja charakteryzuje się prostym interfejsem i szybkim działaniem. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (189 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Czytnik Dokumentów

Program ten umożliwia pracę z dokumentami w formacie PDF i innych. Można w nim otwierać pliki PDF, konwertować je, dokonywać drobnych edycji: na przykład usuwać tekst, poprawiać literówki, wyodrębniać grafikę i informacje tekstowe, przycinać marginesy, numerować strony, zmieniać czcionki. Wszystko to można zrobić za darmo, bez połączenia z Internetem. Dodatkowym plusem jest to, że apka zajmuje niewiele miejsca i ma mnóstwo przydatnych funkcji. Ponad dziesięć milionów ściągnięć. Wysoka ocena w Google Play - 4,9 (363 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


iLovePDF

Program do odczytu, skanowania, edycji i konwertowania plików PDF. Umożliwia zmianę rozmiaru, wstawianie bloków tekstu i ilustracji oraz ustawianie haseł do plików. Aplikacja pozwala na korzystanie z chmury, umożliwiając błyskawiczne pobieranie i przesyłanie danych. Prosty interfejs sprawia, że zrozumienie funkcji iLovePDF zajmuje kilka minut. W darmowej wersji istnieje ograniczenie rozmiaru skanu dostępnego do przetworzenia. Jeśli użytkownik pracuje z niewielkimi dokumentami, nie stanowi to problemu. W przeciwnym razie będziesz musiał skompresować w innym programie lub wykupić subskrypcję komercyjną. Ponad pięć milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,1 (116 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Kdan PDF Reader

Oprogramowanie zapewnia funkcje przeglądania, edycji i konwertowania plików PDF z możliwością rozpoznawania tekstu. Dostępnych jest ponad 10 narzędzi edycyjnych, takich jak kompresja, scalanie, dzielenie i usuwanie stron, a także sortowanie i modyfikowanie danych. Wysokiej jakości rozpoznawanie tekstu charakteryzuje się minimalną liczbą błędów. Aplikacja synchronizuje się z chmurą, a w darmowej wersji nie ma ograniczeń w tworzeniu plików. Platforma ta jest wygodna zarówno do czytania, jak i pełnoprawnej pracy z dokumentami cyfrowymi. Ponad 10 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (123 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Xodo PDF Czytnik & Edytor

Edytor umożliwia przeglądanie dokumentów PDF, dodawanie tekstu, obrazów i podpisu elektronicznego, obracanie i łączenie stron, kompresowanie plików, dzielenie ich i scalanie. Aplikacja jest łatwa do zrozumienia, jeśli masz doświadczenie z podobnym programem. Xodo nadaje się do pracy z cyfrową dokumentacją dzięki możliwości tworzenia notatek bezpośrednio w programie, ogromnej liczbie narzędzi do edycji i konwertowania. System ma szybki i wydajny silnik, jest doskonale zoptymalizowany do działania na tabletach, a także daje możliwość skonfigurowania synchronizacji z popularnymi rozwiązaniami chmurowymi. Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (448 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Edytor PDF

Aplikacja do edycji i przeglądania dokumentów PDF. Można w niej modyfikować i dodawać tekst, numerować strony, pracować ze stopkami, wstawiać tabele lub obrazy z uwzględnieniem struktury, edytować tła, używać ilustracji z portali fotograficznych, zmieniać rozmiar stron i stosować bezpłatne szablony. Pliki można przetwarzać pojedynczo lub razem, co przyspiesza cały proces. Przetwarzanie wsadowe pozwala zaoszczędzić czas. W apce dostępna jest również funkcja konwertowania. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (128 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Adobe Scan

Program skanuje dowolne dokumenty ─ czeki, wykłady, książki, paragony ─ i konwertuje je do formatu PDF. Plik można następnie wykorzystać do czytania i edycji. Skany są wysokiej jakości, źródło jest rozpoznawane tak dokładnie, jak to możliwe. Dostępnych jest wiele narzędzi: przycinanie, retuszowanie defektów, korekcja kolorów, zmiana rozmiaru, wstawianie notatek, zaznaczanie i kopiowanie tekstu. Subskrypcja Premium rozszerza możliwości serwisu: pozwala łączyć kilka skanów w jeden, eksportować je do programów Word i Excel oraz konwertować do 100 plików jednocześnie. W rankingu 10 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii Biznes. Ponad 100 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (2,67 mln opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


312