15 najlepszych darmowych aplikacji do zarządzania finansami

Każdy człowiek codziennie spotyka się z kwestiami finansowymi w swoim życiu, co wymaga kontrolowania osobistych przepływów pieniężnych i i budżetu domowego. Pomóc w tym mogą nowoczesne programy do rozliczania dochodów i wydatków na smartfonach.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do zarządzania finansami osobistymi i budżetem domowym na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Monefy

Pomaga zorganizować komfortowy, bieżący system śledzenia osobistych wydatków użytkownika. Aplikacja ma elastyczne ustawienia i intuicyjny interfejs, który pozwala szybko dodawać nowe wpisy i kolorowo wyświetlać wydatki jako procent na wykresie kołowym. Wbudowana funkcja synchronizacji za pośrednictwem Dropbox lub Google Drive odzwierciedla stan pieniędzy, pokazując je całej rodzinie dzięki połączeniu wielu urządzeń w jeden portfel.

Usługa w chmurze przechowuje kopie zapasowe danych, błyskawicznie przywracając informacje w przypadku utraty lub awarii gadżetu. Monefy posiada zaawansowany kalkulator i umożliwia ustawianie hasła. Wśród 10 najlepszych darmowych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Finanse". Ponad 5 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,5 (183 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Wallet

Aplikacja łączy w sobie funkcje notatnika i portfela. Posiada tabele budżetowe, współpracuje z czterema tysiącami banków i automatycznie kategoryzuje zakupy. Wallet pozwala zbudować elastyczny budżet, uzupełniony o harmonogram spłat lub zapisy dotyczące pożyczek. Przeglądy finansowe i wykresy przepływu środków pieniężnych w przejrzysty sposób pokazują stan zadłużenia i wpływy pieniężne dla wszystkich kont bankowych, kart debetowych i kredytowych. Zawiera szczegółowe informacje według kategorii wydatków, podsumowując wyniki za dany miesiąc.

Funkcja udostępniania pozwala na korzystanie z serwisu całej rodzinie. Istnieje możliwość podłączenia kont z banków w celu automatycznej aktualizacji. Posiada certyfikat eTrust. Można stosować kilka różnych walut. W TOP-100 darmowych aplikacji finansowych w App Store. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play to 4,6 (277 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Finanse

Co miesiąc każdy robi listę obowiązkowych operacji finansowych związanych z wydatkami na media, czynsz, opłaty za szkołę, przedszkole, klub, siłownię. Spóźnienie się z płatnością wiąże się z dodatkowymi kosztami. Finanse dba o terminowe płatności, umożliwiając powiązanie linii wydatków z konkretną datą kalendarzową i ustawienie przypomnienia. Pełna lista transakcji pieniężnych zapisywana jest w historii płatności.

Aplikacja posiada zaawansowany system katalogów, który pozwala na szybkie wyszukiwanie informacji według kluczowych parametrów. Wyświetla wydatki w postaci atrakcyjnego wizualnie wykresu z objaśnieniami do każdego segmentu. Jest to jednocześnie potężny i łatwy w użyciu program. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Finanse. Ponad pięć milionów ściągnięć. Bardzo wysoka ocena w Google Play - 4,9 (252 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Money Manager

Aplikacja wyświetla przepływy pieniężne poprzez graficzne przedstawienie poziomu dochodów i wydatków, wyświetlanie danych analizy statystycznej dla dowolnego okresu. Wykorzystuje funkcję podwójnego wpisu i pozwala na planowanie budżetu według różnych kategorii indywidualnych, zarządzanie kartami debetowymi i kredytowymi. Często dokonywane transakcje można dodać do kategorii "Wybrane".

Użytkownik ma dostęp do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych, eksportowania informacji do wysyłania pocztą elektroniczną oraz do arkuszy kalkulacyjnych Excel. Prywatność danych jest zapewniona poprzez ustawienie osobistego hasła użytkownika. Program umożliwia dostęp do danych za pomocą komputera. Ponad dziesięć milionów pobrań. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (353 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Spendee

Wielofunkcyjny serwis do zarządzania finansami osobistymi, który wyraźnie pokazuje wszystkie wydatki na wykresie. Program posiada prosty interfejs i konfigurowalne oznaczenie kolorystyczne kategorii przychodów i wydatków. Rachunki, paragony w formie zdjęć, można połączyć z notatkami, przygotować się na nadchodzące planowane wydatki.

Spendee obsługuje automatyczny eksport z kont bankowych, kart kredytowych i debetowych. Wykres kołowy w przejrzysty sposób informuje o kategoriach, na które najwięcej wydajemy. Mieści się w pierwszej 100-tce darmowych aplikacji finansowych w App Store. Ponad trzy miliony użytkowników. Ocena w Google Play - 4,6 (42,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Bluecoins

Pomaga utrzymać pod kontrolą finanse osobiste: tworzy budżet, pokazuje wydatki pieniężne i wyświetla aktualny bilans. Można wprowadzić długi i obowiązkowe płatności, kontrolując terminowe przekierowanie przepływu gotówki na ich pokrycie. Bluecoins jest w stanie pokazać dane statystyczne dla dowolnego okresu.

Bluecoins obsługuje funkcję synchronizacji, pozwala na ustalanie celów finansowych, zawiera folder z kolorowymi ikonami i konfigurowalne alarmy o przekroczeniu limitu. Narzędzie pozwala na dzielenie się wirtualnymi danymi z rodziną i przyjaciółmi. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play to 4,6 (33,9 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


4grosze

Serwis do prowadzenia budżetu domowego przy użyciu metody kopertowej. Posiada prosty i przyjazny dla użytkownika interfejs, uzupełniony o minimalną liczbę ustawień. Na ekranie głównym znajdują się zakładki dla kont, zapisów i wydatków, dostępna jest też funkcja dodawania nowej transakcji. 4grosze pozwala użytkownikowi na planowanie budżetu, wyznaczanie celów i wykonywanie analiz finansowych na transakcjach. Istnieje wersja webowa do obsługi na komputerach i laptopach, co zwiększa funkcjonalność apki. Ponad 10 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (144 opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Finance PM

Program szczegółowo analizuje budżet osobisty lub rodzinny, umożliwiając tworzenie planów krótko i długoterminowych. Wspiera ustalanie limitów, kontrolując wielkość wydatków poszczególnych kategorii. Umożliwia jednoczesne podłączenie i zarządzanie kilkoma portfelami, zawiera dane analityczne odzwierciedlające transakcje finansowe w postaci przejrzystych wykresów i diagramów. Mocną stroną programu jest różnorodność trybów i funkcji, elastyczne ustawienia połączone ze zwięzłym designem i przejrzystym interfejsem. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (34,5 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Goodbudget

Oprogramowanie do kontroli wydatków osobistych, które działa jako osobisty analityk finansowy. Goodbudget oferuje użytkownikowi tworzenie planu finansowego na dany miesiąc z płatnościami powiązanymi z określonymi datami kalendarzowymi, wprowadzając dane odzwierciedlające dopuszczalną kwotę wydatków na obowiązkowe płatności i inne kategorie wydatków. Program pokazuje, jak dobrze użytkownik trzyma się zaplanowanego celu, prezentując dane na wykresie kołowym z materiałem wyjaśniającym. Do każdej transakcji dołączany jest raport finansowy, a funkcja synchronizacji obsługuje do pięciu urządzeń. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 4,6 (19,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


1Money

Stabilnie działająca aplikacja do śledzenia finansów i budżetowania z szybkim dodawaniem nowych transakcji. Umożliwia kategoryzowanie wydatków i dochodów, wyświetlanie sald kart płatniczych, notowanie długów, wyszczególnianie wydatków i analizowanie przepływów finansowych. Istnieje funkcja synchronizacji, która pozwala na prowadzenie budżetu rodzinnego. Ponad 5 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play to 4,7 (119 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Budżet rodzinny

Oprogramowanie docenią rodziny, które wspólnie wychowują dzieci. Głównym celem aplikacji jest kontrola wydatków. Pozwala ona na szybkie dodawanie wielu transakcji. Program wyświetla saldo każdego konta i śledzi wydatki użytkownika według przeznaczenia. Prosty interfejs z ikonkami. Zaktualizowana wersja ma funkcję synchronizacji. Ponad 10 000 ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zenmoney

Uwalnia użytkownika od żmudnego wprowadzania danych, rejestrując wydatki na zakup towarów i płatności za usługi po podłączeniu funkcji importowania transakcji, współdziałając z popularnymi bankami i systemami płatności. Aplikacja jest w stanie odczytywać informacje z wiadomości, jasno pokazując ogólny obraz przepływów pieniężnych, pozwalając użytkownikowi oszacować ilość dostępnej gotówki i jej rezerwę pokrywającą obowiązkowe płatności i spłaty. Pokazuje główne obszary ucieczki pieniędzy. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (24,5 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


CoinKeeper

Aplikacja do rejestracji i śledzenia wydatków CoinKeeper dzieli przepływy pieniężne na cztery grupy: przychody, wydatki, konta, cele. Przychody to przepływy pieniężne na konto użytkownika z jednego lub więcej źródeł. Wydatki - łączna kwota wydatków (program umożliwia ustalenie miesięcznego limitu wydatków na określone kategorie, o osiągnięciu którego system powiadamia użytkownika). Konta - pieniądze, które są dostępne, każda karta jest pokazana z indywidualnym kontem. Cele - stworzenie przepływu finansowego mającego na celu zakup czegoś z wykazaniem skumulowanego postępu. Po zarejestrowaniu serwis przechowuje wszystkie dane w chmurze, dzięki czemu są one dostępne z każdego urządzenia. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (9,88 tys. głosów)

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Księgowość Domowa

Program do prowadzenia domowej księgowości. Standardowo dostępnych jest czternaście kategorii przychodów i wydatków z pełnymi podkategoriami. Umożliwia ustawienie kont w różnych walutach, dzięki czemu można szybko poruszać się po swoich oszczędnościach finansowych. Księgowość domowa wskazuje, na co najczęściej wydajesz swoje pieniądze, podając szczegóły każdej transakcji, przedstawiając informacje w sposób graficzny. Zawiera funkcje synchronizacji, tworzenia kopii zapasowych danych, rzeczywistych kursów walut. Ponad pięćset tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play to 4,4 (6,71 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Financial Monitor

Prosty program do zarządzania finansami osobistymi. Umożliwia szybkie wprowadzanie czeków do systemu za pomocą zdjęć. Można tworzyć listę zakupów, zakładać krótko- i długoterminowe budżety, wyznaczać cele i monitorować postępy w oszczędzaniu. Rozpoznaje bankowe powiadomienia SMS i automatycznie wprowadza je do systemu, prowadzi rejestr długów i dłużników, w przejrzysty sposób pokazuje wirtualny portfel wszystkim członkom rodziny, obsługuje księgowość w różnych walutach i zapewnia bezpieczeństwo danych osobowych. Ponad 100 tysięcy pobrań. Ocena w Google Play - 4,0 (5,41 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


3 140