15 najlepszych darmowych aplikacji do montowania filmów na telefonie

Wysokiej jakości mobilny edytor wideo uwolni od rutynowej obróbki filmów na komputerze i pomoże dodać napis, zabawny filtr lub stylowy efekt. Każdy, kto w życiu montował jakiś materiał filmowy, wie: oprogramowanie na smartfona czy tablet powinno być szybkie, poręczne i praktyczne.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje do montowania filmów i edycji wideo na telefonach, smartfonach i tabletach z systemami Android i iOS.


InShot

Prosta i przyjazna dla użytkownika aplikacja z profesjonalnym edytorem. Umożliwia obróbkę zdjęć i filmów, przycinanie multimediów, przyspieszanie odtwarzania, dodawanie muzyki, tekstu, efektów specjalnych i różnych filtrów. Obecny jest "tryb kolażu", z szeroką gamą układów i schematów. Program jest świetny dla początkujących, którzy chcą nauczyć się podstaw reżyserii. InShot obsługuje większość formatów, łatwo konwertuje oryginalne prace do MP4. Gotowy produkt świetny do umieszczenia na portalach społecznościowych. W top 10 darmowych aplikacji w App Store w gatunku "Zdjęcia i wideo". Ponad pięćset milionów instalacji. Bardzo wysoka ocena w Google Play - 4,9 (16,7 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Filmora

Oferuje dwa rodzaje działania. Tryb podstawowy programu Filmora pozwala: przeciągnąć i upuścić wideo, dodać muzykę i stworzyć film w kilka minut. Opcja zaawansowana zawiera magazyn filtrów (muzyka, dźwięki, ponad 5000 naklejek, filtrów, emotikonów, tła itp.), pozwala na dołączenie gotowych motywów i przejść efektowych. Gotowa wersja jest zapisana w dobrej jakości i można ją przesłać znajomym i umieścić w sieciach społecznościowych. Interfejs jest przejrzysty, a ustawienia użytkownika elastyczne. Ponad 50 milionów pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,7 (780 tys. głosów).

Pobierz aplikację dla Androida, dla iOS


YouCut

Popularne oprogramowanie rozrywkowe - ma imponującą funkcjonalność z szeroką gamą profesjonalnych efektów specjalnych, które przekształcają amatorskie wideo w produkt wysokiej jakości. Tutaj możesz dodać muzykę, zmienić tło, zastosować fajne maski, zmienić rozmiar i pozycję pojedynczego obiektu. Umożliwia ustawienie automatycznego dodawania efektów na całym filmie. Wyniki można udostępniać w sieciach społecznościowych i zapisywać na urządzeniu. Równie dobrze radzi sobie z materiałem filmowym o niskiej i wysokiej jakości. Znajduje się w top 150 darmowych w App Store w kategorii "Zdjęcia i filmy". Ponad 100 milionów instalacji. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (5,98 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Movavi Clips

W pełni funkcjonalny edytor wideo z wieloma standardowymi funkcjami, uzupełniony o trzydzieści unikalnych narzędzi do rysowania. Dzięki Movavi możesz montować filmy o wysokiej jakości. Aby ułatwić pracę, programiści zaimplementowali rozdział instruktażowy, który krok po kroku opisuje funkcje serwisu. Intuicyjny interfejs, stylizowany na półkę z książkami i szeroki zakres elastycznych ustawień. W TOP-100 apek w App Store w gatunku "Zdjęcia i wideo". Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (221 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Funimate

Oprogramowanie ułatwia obróbkę i modyfikację filmików w celu stworzenia unikalnych treści. Ma przepływ pracy krok po kroku od przesyłania i edycji, przez dodawanie efektów, które chcesz, do zapisania gotowej pracy wideo. Funimate pozwala na regulację jasności, palety kolorów, kontrastu, posiada setki bibliotek efektów specjalnych, pozwala na dodawanie muzyki, naklejek, nalepek i tekstu. Łatwo się z nim pracuje, a wszystkie narzędzia znajdują się bezpośrednio na ekranie, co ułatwia użytkownikowi wykonywanie pracy. Ponad dziesięć milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,2 (1,1 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


CapCut Video Editor

Możesz tworzyć zabawne filmy dla TikTok i innych sieci społecznościowych - używając filtrów, masek, naklejek, tekstu i itp. W bibliotece CapCut znajduje się duży zbiór muzyczny. Efekty są ustawiane w kilku prostych krokach i mogą radykalnie zmienić oryginalny materiał wideo. Wśród 5 najlepszych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Zdjęcia i wideo". Ponad pół miliarda pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play to 4,5 (5,36 mln opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


GoPro Quik

Tworzenie wideo charakteryzuje się tu szybkością, przypominającą trzystopniową instrukcję obsługi. Algorytm jest następujący: wybierz media z galerii (lub z kamery GoPro), zdecyduj się na narzędzia stylistyczne, zapisz swoją pracę w wysokiej jakości. W procesie tym można zmienić układ kadrów, dodać własną lub z biblioteki muzykę, przyciąć, przeformatować, zastosować filtry i style. Dodatkowe funkcje pozwalają na zmianę prędkości odtwarzania i dodawanie slajdów z tekstem. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Zdjęcia i wideo. Ponad 10 milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,3 (741 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Magisto

Oprogramowanie Vimeo pozwala na stworzenie kreatywnego produktu w trzech prostych krokach. Pierwszym krokiem jest wybór stylu. Następnie trzeba zdecydować się na źródłowy materiał medialny. Ostatnim krokiem jest nałożenie na wideo dźwięku, który można pobrać z biblioteki Magisto lub własnej playlisty. Serwis pomaga tworzyć muzyczne pokazy slajdów, kolaże multimedialne, pełnowymiarowe filmy. Wykorzystuje w swojej pracy sztuczną inteligencję, przekształcając materiał filmowy w doskonały, spójny, harmonijny obraz oddający istotę osobistych treści widza. Ponad 50 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,0 (1,16 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Camcorder

Przypadnie do gustu fanom retro-minimalizmu. Oprogramowanie ma za zadanie uchwycić efekt działania amatorskich kamer filmowych z lat 80, 90, nagrywających klipy na kasetach magnetycznych. W lewym dolnym rogu ramki znajduje się data i godzina nagrania, która jest ustawiana automatycznie i stosowana do wszystkich nagrań przetwarzanych przez system. Camcorder pozwala na załadowanie dowolnego nośnika z galerii i automatycznie konwertuje nagranie na VHS. Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, kompaktowymi rozmiarami i minimalnymi ustawieniami, wywołując emocje i nostalgię. Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,7 (39 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


PowerDirector

Profesjonalny edytor wideo charakteryzuje się intuicyjnym interfejsem i animowanymi dialogami. PowerDirector pracuje z zawartością z galerii urządzenia i pozwala na fotografowanie i robienie zdjęć podczas pracy. Są przycinanie, scalanie, punktowanie, dodawanie efektów, muzyki, tytułów i napisów. Dzięki potężnemu silnikowi możesz edytować swoje treści na wielu urządzeniach. Edytowane pliki zapisywane są w najlepszej możliwej jakości w pamięci urządzenia lub przesyłane do serwisów społecznościowych. Ponad 100 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,2 (1,68 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


KineMaster

Program ma potężny silnik, który pozwala na cięcie i łączenie oddzielnych fragmentów plików audio i wideo, dostosowanie jasności, nasycenia, ustawienie kontrastu, zastosowanie efektów specjalnych i filtrów, udostępnianie wysokiej jakości kanałów Full HD w sieciach społecznościowych, YouTube, Dropbox. KineMaster zawiera dwadzieścia pięć motywów i dużą liczbę efektów specjalnych. Wykorzystanie dyktafonu pozwala na dzielenie się osobistymi komentarzami, a osadzenie zdjęcia w klipie stworzy wrażenie powolnego przybliżania lub oddalania, symulując poczucie obecności i zanurzenia w obrazie. Ponad sto milionów pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 3,8 (5,31 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


TikTok

Oprogramowanie do montażu wideo dla telefonów komórkowych, które posiada własną sieć społecznościową. Tutaj możesz dzielić się swoimi ulubionymi pracami w społeczności, prowadzić bloga, znaleźć podobnie myślących ludzi, komunikować się, rozwijać swoje umiejętności, opisywać swoje fantazje i myśli. Łatwo się z nim pracuje: biblioteka zawiera setki efektów, przejść, szablonów, animacji i nowoczesnej muzyki. Swoje kreacje można zamieszczać w społeczności o tej samej nazwie, a także zapisywać. TikTok zachęca utalentowanych i dynamicznych ludzi do pokazywania. Wśród 3 najlepszych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Rozrywka". Ponad miliard pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,3 (54,1 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


VidTrim

Edytor wideo dla urządzeń z systemem Android - ma prosty interfejs i przejrzyste ustawienia użytkownika. VidTrim jest w stanie poprawić filmik za pomocą jednego stuknięcia. Możesz wyciąć niepotrzebny fragment za pomocą pojedynczego naciśnięcia charakterystycznego przycisku, obrócić klip, zmienić jakość. Narzędzie zawiera standardowy zestaw specjalnych filtrów, pozwala wyodrębnić obraz z nagrania i zapisać dźwięk w formacie mp3. Darmowa wersja zawiera reklamy - to niewielka cena za funkcjonalnego asystenta. Ponad 10 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,3 (256 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android


Splice

Splice potrafi szybko tworzyć nowe klipy z wykorzystaniem mediów zapisanych w galerii urządzenia. Narzędzie posiada imponującą bibliotekę muzyczną i obsługuje pobieranie muzyki z iTunes, pozwala na przycinanie klipów, stosowanie filtrów, ustawianie przejść między scenami, nagrywanie komentarza audio i dodawanie napisów. Charakteryzuje się prostym i łatwym w obsłudze interfejsem z algorytmicznie spójnym przewodnikiem po tworzeniu kreatywnego produktu. W rankingu 30 najlepszych aplikacji w App Store w kategorii Zdjęcia i wideo. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 4,5 (97,8 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Vintage etro Camera

Przekształca nowoczesne media w materiał filmowy z kamer VHS i 8mm. Projekt posiada trzydzieści pięć unikalnych efektów, które przekształcają oryginalne nagranie w wysokiej jakości obraz z lat 60-tych, 70-tych, 80-tych. Oprócz filtrów, Vintage Retro Camera może usunąć dźwięk i zastąpić go muzyką, ustawić datę przechwycenia, tworzyć zdjęcia i udostępniać gotowe klipy. Łatwy w użyciu, ze stylowym interfejsem w języku angielskim i elastycznymi ustawieniami użytkownika. Ponad 100 000 ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,1 (1,14 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


2 117