10 najlepszych aplikacji do tworzenia filmów ze zdjęć

Funkcjonalność i moc nowoczesnych smartfonów pozwala na tworzenie fajnych filmików ze zdjęć. Użytkownicy sieci społecznościowych i profesjonalni blogerzy często używają swoich telefonów do montażu takich treści. Aby osiągnąć maksymalną jakość i zebrać wiele polubień, używane są specjalne aplikacje do edycji wideo.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do tworzenia filmów ze zdjęć na telefonach, smartfonach i tabletach z systemami Android i iOS.


YouCut

Narzędzie do tworzenia pokazów slajdów i krótkich filmików ze zdjęć, a następnie eksportowania ich do serwisów społecznościowych. Jakość przesyłanych plików nie ulega pogorszeniu. Obsługuje rozdzielczość 4K. Darmowa wersja nie zawiera znaku wodnego. Ponadto ─ można utworzyć własny znak wodny i dodać go do projektu filmu. YouCut posiada wiele efektów: usuwanie tła, przycinanie, dodawanie muzyki, spowalnianie i przyspieszanie, efekty przejścia, korekcja zdjęć, nakładanie tła na gotowy film. Menu jest w języku polskim. Wersja bez subskrypcji pozwala na pracę z podstawowymi opcjami edycji. Płatna subskrypcja rozszerza funkcjonalność programu. Znajduje się w TOP-150 darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Zdjęcia i filmy". Ponad 100 milionów pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (6,65 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


InShot

Darmowa aplikacja do tworzenia wideo na potrzeby sieci społecznościowych. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z podstawami edycji, dostępne jest szkolenie. W programie można zmontować wideo ze zdjęć i plików multimedialnych. Funkcjonalność pozwala na użycie do 55 przejść między zdjęciami, zmianę kontrastu, nasycenia, jasności, nakładanie muzyki, tekstu lub naklejek. Menu jest w języku polskim. Dostępne są wbudowane szablony dla TikTok, YouTube, Instagram. Film zapisywany jest w rozdzielczości 720p, 1080p, 4K do wyboru. Na minus ─ znak wodny w darmowej wersji i wiele reklam. W TOP-10 darmowych aplikacji w App Store w gatunku "Zdjęcia i wideo". Ponad pięćset milionów instalacji. Bardzo wysoka ocena w Google Play - 4,9 (18,7 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


CapCut

Prosty, funkcjonalny i łatwy do zrozumienia edytor wideo. Wystarczy wybrać odpowiednie zdjęcia, a program stworzy z nich klip z muzyką, tytułami i efektownymi przejściami. Można łatwo zmieniać miejsca, usuwać i wstawiać nowe klatki. W bibliotece znajduje się ponad 130 ścieżek dźwiękowych. Każda ścieżka dźwiękowa automatycznie dostosowuje się do długości klipu. W edytorze można dostosowywać punkty ostrości, głębię ostrości, dodawać logo i lektorów. Projekt jest zapisywany w rozdzielczości 4K. Eksport do sieci społecznościowych bez utraty jakości. Wśród 5 najlepszych darmowych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Zdjęcia i wideo". Ponad pół miliarda pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play to 4,5 (7,33 mln opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Filmora

Filmora umożliwia tworzenie klipów i filmików do relacji ze zdjęć i utworów muzycznych. Aplikacja jest łatwa w użyciu i posiada wiele funkcji: efekty przejścia, filtry, nakładanie dźwięku, tekstu i naklejek, korekta zdjęć. W bibliotece edytora znajduje się wiele utworów muzycznych. Kompozycje można wykorzystać jako ścieżki dźwiękowe do wideo lub dodać własne utwory. Filmora obsługuje rozdzielczość 4K. Eksport do sieci społecznościowych lub telefonów komórkowych odbywa się bez utraty jakości. Darmowa wersja ogranicza się do podstawowych funkcji. Płatna subskrypcja daje dostęp do zaawansowanych opcji montażu. Ponad 50 milionów pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,7 (885 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


GoPro Quik

Program przeznaczony do edycji klipów nakręconych aparatem smartfona, kamerą GoPro lub pobranych z galerii telefonu. GoPro Quik ma ręczny i automatyczny tryby edycji. Automatyczny ─ program wybiera najlepsze zdjęcia, nakłada na nie muzykę, dodaje odpowiednie przejścia i montuje film. Ręczny ─ użytkownik robi to samodzielnie, kreatywnie. Podczas tworzenia filmów można edytować zdjęcia: wyrównywać horyzont, korygować jasność i nasycenie, przycinać i stosować profesjonalne efekty przejścia. Do pracy niezbędne jest połączenie z Internetem. Bez niego niektóre opcje będą niedostępne. Znajduje się w Top-50 apek w App Store w kategorii Zdjęcia i wideo. Ponad 10 milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,4 (858 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


KineMaster

Proste narzędzie do obróbki zdjęć, tworzenia pokazów slajdów i montowania filmów, odpowiednie dla początkujących użytkowników. Edytor posiada wiele efektów wizualnych, filtry kolorów, bibliotekę muzyczną, możliwość wstawiania naklejek i tekstu. Sztuczna inteligencja pomaga poprawić jakość obrazu. Filmy są zapisywane w rozdzielczości 4K. Można je eksportować do YouTube, Instagram, Facebook, TikTok, chmury lub telefonu. Kolejna niestandardowa funkcja edytora wideo ─ praca nad projektem wspólnie ze znajomymi i zapisywanie wyników w sieciach społecznościowych. O wadach ─ duży znak wodny. Można go usunąć, wykupując płatną subskrypcję. Ponad sto milionów pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 3,8 (5,56 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Magisto

Aplikacja do tworzenia pokazów slajdów, kolaży i filmów przy użyciu sztucznej inteligencji. Oprogramowanie automatycznie stabilizuje obrazy, stosuje do nich efekty wizualne i filtry. Użytkownik musi wybrać styl edycji, ulubione szablony, wymyślić tekst do wstawienia, zaimportować zdjęcia i muzykę. Magisto zajmie się resztą. Wersja podstawowa ma ograniczoną liczbę opcji. Do stałego użytku zaleca się wykupienie subskrypcji. Ponad 50 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,0 (1,16 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Adobe Premiere Rush

Popularna wśród profesjonalistów aplikacja do edycji wideo z dużą kolekcją grafik i efektów specjalnych. Do tworzenia animacji z obrazów wykorzystywane są presety do korekcji kolorów, funkcja przesuwania i powiększania oraz efekty przejścia. Program dysponuje sklepem z darmowymi zdjęciami stockowymi, utworami muzycznymi, tytułami i klipami wideo. Można tworzyć materiały z własnych zdjęć lub korzystać z gotowych. Jeśli nie ma wystarczającej liczby wtyczek do przetwarzania multimediów, użytkownicy mogą pobrać wtyczki innych firm. Gotowy projekt jest eksportowany w rozdzielczości 4K. Płatny plan oznacza szersze możliwości twórcze. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 3,2 (33,4 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


WeVideo

Program do tworzenia filmików i pokazów slajdów. Edytor posiada wiele filtrów, efektów, animacji. Można dodawać muzykę, głos lektora, komentarze tekstowe, przycinać zdjęcia, czynić je jaśniejszymi, wyraźniejszymi i bardziej kontrastowymi. Klipy można zapisywać i publikować w formacie 4K, przesyłać do chmury lub sieci społecznościowych. Tylko jeden projekt jest przesyłany za darmo bez znaku wodnego. Jednak sam znak jest niewielki, znajduje się w rogu ekranu i nie przeszkadza w oglądaniu. Podstawowa wersja jest dość ograniczona. Subskrypcja otwiera profesjonalne możliwości tworzenia filmów. Menu jest całkowicie w języku angielskim. Jeśli użytkownik pracował wcześniej wyłącznie z oprogramowaniem w języku polskim, mogą pojawić się trudności. Ponad 10 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 3,3 (167 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


PhotoStage Slideshow

Darmowy program do tworzenia klipów ze zdjęć. Fotografie można przetwarzać ─ zmieniać ekspozycję, nasycenie, jasność, rozmiar, wyostrzanie i przezroczystość. Można łączyć zdjęcia i wideo, dodawać przejścia, muzykę, tekst i własne znaki wodne, obracać i przycinać obrazy. Gotowe filmy są eksportowane do sieci społecznościowych bez utraty jakości. Obsługiwane są najpopularniejsze formaty wideo, audio i obrazów. Program jest w języku angielskim. Wersja darmowa PhotoStage nie ma ograniczeń czasowych. Ponad 10 000 ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


240