15 najlepszych darmowych aplikacji do obróbki zdjęć

Czy możliwe jest stworzenie pięknych i profesjonalnych zdjęć na telefonie w kilka minut? Profesjonalna obróbka, edycja, stosowanie filtrów, dodawanie różnych efektów, tła, masek, naklejek, podkreśleń - tworzenie ekskluzywnych zdjęć jest proste.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do edycji i obróbki zdjęć na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Picsart

Picsart to jedna z najpopularniejszych aplikacji do obróbki zdjęć. Dzięki potężnemu edytorowi, w programie można wykonać ponad tysiąc czynności, co daje duże możliwości do kreatywności i eksperymentowania w świecie fotografii. Pozwala zastosować oryginalne filtry, tła i różne efekty specjalne, usunąć niepotrzebne obiekty. Istnieje funkcja malowania za pomocą artystycznych pędzli, pracy z warstwami obrazu.

Gotowe obrazy można połączyć w kolaż lub po prostu zapisać w wysokiej jakości. Podczas przesyłania na Instagram zaleca się użycie hashtagu #picsart, który pomoże w promocji postu ze względu na dużą, 150-milionową społeczność użytkowników. Wśród 10 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Zdjęcia i wideo". Ponad miliard instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (11,7 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Photoshop Express

Jedna z najbardziej znanych aplikacji do edycji zdjęć dostępna jest również na gadżety mobilne (w uproszczonej wersji). Pozwala rysować, dokonywać korekty, stosować różne filtry, tworzyć kolaże, dodawać znaki wodne i wiele więcej. Aplikacja umożliwia redukcję szumu i ziarnistości zdjęć wykonanych przy słabym oświetleniu, zwiększenie wyrazistości i kontrastu, usunięcie zamglenia i mgły.

Istnieje opcja szybkiej, automatycznej obróbki zdjęć. Przy zapisywaniu obrazy nie tracą swojej jakości. W czołowej trzydziestce darmowych aplikacji fotograficznych w Apple Store. Ponad 100 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,5 (1,91 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Photo Lab

Artystyczny edytor, który wnosi nowe życie do zwykłego zdjęcia. Aplikacja oferuje użytkownikowi ponad osiemset efektów do całkowitej transformacji. Profesjonalne filtry artystyczne służą do całkowitej korekty obrazu, poprawiania kolorów, dodawania ramek, rozświetleń i tła (może zostać rozmyte lub zastąpione).

Po wprowadzeniu korekty program oferuje zabawne maski do ozdabiania wyglądu, jak dodanie nakrycia głowy lub nietypowego makijażu. Dodatkowe funkcje: dodawanie animacji, tworzenie kolażu. W TOP-150 darmowych aplikacji fotograficznych w Apple Store. Ponad 100 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (3,61 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Snapseed

Potężny edytor zdjęć opracowany przez Google. Poruszając się po interfejsie, użytkownik wybiera zdjęcie źródłowe i poddaje je edycji. Aplikacja zawiera około trzydziestu rodzajów filtrów i efektów do profesjonalnej obróbki fotograficznej. Istnieją możliwości retuszowania portretów i artystycznej edycji obrazów. Dzięki funkcjom malowania i grafiki, zdjęcia można przekształcić w prawdziwe dzieła sztuki. Obsługuje pliki w formatach JPG i RAW. Znajduje się w Top-20 w App Store w kategorii "Zdjęcia i wideo". Ponad 100 milionów instalacji. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,7 (1,62 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Photo Editor

Profesjonalny program do edycji zdjęć na telefonie. Aplikacja umożliwia: regulację koloru i kontrastu, zmianę rozmiaru i pochylenia, tła oraz dodawanie układów ramek. Dzięki funkcji rysowania, kreatywne obiekty umieszczane są bezpośrednio na fotce. Szeroki zakres możliwości profesjonalnej obróbki fotograficznej. Ponad pięćdziesiąt milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,5 (502 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Fotogenic

Zawiera innowacyjny i łatwy w obsłudze interfejs - początkujący użytkownik szybko pozna techniki obróbki zdjęć. Fotogenic gromadzi narzędzia do korekty kadrów w fotografii mobilnej. Dziewczyny i chłopaki mogą skorygować swoją sylwetkę poprzez rozciągnięcie zdjęcia, wyszczuplić się, wygładzić skórę, zmienić odcień włosów, wybielić zęby - to niewielka część funkcji tej darmowej aplikacji. Ponad pięć milionów instalacji. Wysoka ocena w Google Play - 4,9 (476 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


AirBrush

Obróbka zdjęć za pomocą prostych narzędzi. Profesjonalne efekty specjalne dodają zdjęciom głębi dzięki korekcie koloru i światła. Możliwość łatwego skorygowania poziomu rozmycia. Kreator dopasuje obraz do odpowiedniego rozmiaru i kąta. Program zawiera filtry tematyczne dla fotografii dziecięcej. Ponad 50 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (1,51 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Lightroom

Mobilna wersja popularnego programu do profesjonalnej obróbki zdjęć. Za pomocą Lightrooma można zmienić jasność, kontrast, wielkość i temperaturę barwową kadru. Istnieje możliwość edycji poszczególnych elementów ekspozycji. Dużo uwagi poświęca się fotografii portretowej. Korekcja twarzy, wybielanie zębów i zmiana koloru skóry. Eliminuje efekt czerwonych oczu. Bezpłatna apka numer dziesięć w gatunku Zdjęcia i wideo w App Store. Ponad sto milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (1,8 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pixlr

Prosta i przyjazna dla użytkownika aplikacja pozwala szybko obrobić zdjęcie za pomocą filtrów oraz dokonać lekkich korekt kolorystycznych. Można usunąć niechciane obiekty, dodać naklejki lub stworzyć kolaż. Za pomocą narzędzia pędzla i pióra można tworzyć kolorowe szkice. Ponad 50 milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,2 (1,21 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


PhotoDirector

Program do edycji zdjęć z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Odpowiedni dla dynamicznych osób, które robią wszystko w biegu. Możliwość zrobienia zdjęcia w aplikacji z natychmiastową obróbką. "Inteligentne usuwanie obiektów" - to świetny sposób na poprawę jakości i pozbycie się niechcianych szczegółów. Miłośnicy selfie docenią korektę portretów oraz kreskówkowe filtry. Apka wyposażona jest w funkcję tworzenia kolaży. Ponad 50 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,4 (927 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Camera360

Mini laboratorium efektów fotograficznych. Profesjonalny edytor służy do korekcji ostrości obrazu, nasycenia, jasności, zmiany rozmiaru, kąta nachylenia i rozmycia tła. Oferuje retusz selfie i błyskawiczną obróbkę zdjęć. Możliwe jest dodanie naklejek i filtrów na żywo oraz stworzenie kolażu. Ponad miliard pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (5,05 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Photo Wonder

Nowy obraz jest tworzony w czasie rzeczywistym. Apka daje możliwość modyfikacji za pomocą efektów i filtrów pozwalających na obróbkę i udostępnienie gotowego rezultatu już po kilku minutach. Potężny wbudowany system do tworzenia kolaży. Co tydzień użytkownicy dodają nowe naklejki. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (98,9 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Photo Studio

Studio fotograficzne w telefonie. Program jest odpowiedni dla początkujących i przydatny dla zaawansowanych użytkowników. Funkcja obraz w obrazie pozwala na połączenie dwóch zdjęć w jedno. Mocne strony aplikacji to szybka obróbka, korekta kolorów, regulacja jasności i kontrastu, nakładanie na obraz różnych filtrów, naklejek. Dzięki funkcji kolażu edytowane zdjęcia są grupowane w kolorowe ramki. Ponad pięćdziesiąt milionów pobrań. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (557 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Glitter

Wysokiej jakości zdjęcia z efektami brokatu i blasku. Poręczna aplikacja z prostym interfejsem i możliwością dostosowania obrazu. Wybierz zdjęcie, dodaj efekty brokatu lub pyłu - rysując rękami, stosując efekty specjalne. Apka proponuje udekorowanie gotowego wyniku osobistym tekstem lub dekoracyjnymi naklejkami. Rezultatem są kolorowe obrazy - tworzenie kartek okolicznościowych jest łatwe. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 4,7 (57,5 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Picsa

Edytor z dużą liczbą narzędzi dostosuje i przekształci obrazy. Filtry, zmiany tła, efekty specjalne, naklejki i czcionki wszystko w jednej aplikacji. Zabawne twarze zwierząt połączone ze zdjęciami dodadzą twista do galerii. Efekt makijażu dodaje jasności i ekspresji. Ponad sto milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (2,18 mln opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


109