15 najlepszych darmowych aplikacji do rysowania na telefonie

Na naukę rysowania nigdy nie jest za późno, niezależnie od wieku i płci. Jedna aplikacja może zastąpić lata studiów w szkole artystycznej. Samouczki krok po kroku lub efektowne bazgroły, rysowanie na zdjęciu lub tworzenie szkicu dla warstwy - to wszystko jest w zasięgu ręki.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do rysowania, szkicowania i malowania na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


ibis Paint X

Prosta aplikacja z przyjaznym interfejsem. Głównym celem jest stworzenie kreatywnych obiektów. Do dyspozycji użytkownika oddano sto czterdzieści dwa pędzle do wyboru, trzydzieści siedem filtrów do obróbki obrazu, dwadzieścia siedem rodzajów miksowania warstw oraz ponad siedemset czcionek. Program pozwala na udostępnianie gotowych prac w sieciach społecznościowych i zapisywanie obrazów innych artystów. Można nagrać filmik z procesu twórczego i zobaczyć w trybie normalnym lub w przewijaniu. Wśród 5 najlepszych darmowych aplikacji w App Store znajdujących się w kategorii "Grafika i DTP". Ponad sto milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (2,24 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


SketchBook

Inteligentny interfejs intuicyjnie podąża za użytkownikiem i zapewnia szereg niezbędnych narzędzi twórczych. Dzięki funkcji powiększania i obracania obrazu, łatwo jest pracować przez małe obiekty. "Skanowanie szkicu" - zamienia papierowe zdjęcie w cyfrową formę z możliwością wypełniania, rysowania i kolorowania. Dostosowany do wszystkich urządzeń. W rankingu TOP-10 bezpłatnych apek w App Store w kategorii Grafika i DTP. Ponad sto milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,7 (587 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drawing Desk

Edycja zdjęć, tworzenie rysunków, szkiców i obiektów art. Oprogramowanie od 4Axis Technologies zawiera szeroką gamę narzędzi artystycznych. Dodawanie do zdjęć cytatów, replik, podpisów i naklejek pomoże stworzyć własne memy. Łatwo jest dzielić się swoimi kreacjami z przyjaciółmi i zwolennikami. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Grafika i DTP. Ponad 10 milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play to 4,2 (101 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


MediBang Paint

Program do tworzenia komiksów i rysowania. Prosty interfejs i dostosowane skróty klawiszowe dla początkujących. Tysiące narzędzi do rysowania zawiera profesjonalne instrumenty dla ilustratorów i artystów. Materiały zaprojektowane i dostosowane do smartfonów i tabletów. Zawiera możliwość przechowywania w chmurze. Ponad 10 milionów pobrań. Ocena w Google Play - 3,8 (277 tys. opinii), w App Store - 4,5 (434 głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


PaperColor

Program nie uczy rysowania, ale urzeczywistnia twórczy potencjał. Zawiera maksymalnie realistyczne pędzle z indywidualnym odręcznym podpisem gotowego rysunku. Możliwe jest zaimportowanie zdjęcia lub obrazu i stworzenie na nim kreatywnych przekształceń. Skalowanie umożliwia wysokiej jakości renderowanie drobnych szczegółów. Gotowy efekt zapisuje się w dobrej jakości. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (200 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Picsart Color

Program nadaje się dla początkujących i przyda się profesjonalistom. Wyposażony jest w prosty, ergonomiczny interfejs. Umożliwia rysowanie warstwami, tworzenie palety poprzez mieszanie kolorów. Dostosować pędzle i ich teksturę. Rysować liniami i tekstem, z korektą czcionki i rozmiaru. Szybko przejdź od prostego szkicowania do profesjonalnych ilustracji. Ponad 50 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,0 (248 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Learn to Draw Tutorial

Wszechstronna aplikacja nauczy rysowania zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zawiera bibliotekę materiałów plastycznych o różnym poziomie trudności. Zadanie składa się ze szkicu etapowego i uczy rysowania po podstawowych liniach. Działa przy braku internetu, zajmuje mało miejsca, działa w pełni na urządzeniach mobilnych. Ponad pięćset tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,6 (2,44 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


FlipaClip

Kreatywna baza do tworzenia kreskówek. Możliwość tworzenia szkiców, rysunków, komiksów. Dodano funkcję importu dźwięku i nagrania. Nałożenie warstw buduje oś czasową kadr po kadrze z możliwością rysowania obiektu. Zawiera narzędzia artystyczne i edytory tekstu do tworzenia filmów z animacją. Umożliwia publikowanie filmów w sieciach społecznościowych. Ponad 10 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,1 (593 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Jak rysować 3D

Nauka rysowania z efektem objętości krok po kroku. Technika z zadaniami o różnym stopniu trudności. Dla początkujących zaleca się rysowanie na kwadratach. Pełnią one funkcję przewodnika po kształtach. Instrukcje fotograficzne pomogą stopniowo, postępując zgodnie z sekwencją, stworzyć obraz 3D. Ponad 5 milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play to 3,4 (36 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Cool Art Drawing Ideas

Platforma do rysowania artystycznego z najnowszymi pomysłami. Łączy tworzenie komiksów, rysunków, obrazów 3D, graffiti, bazgrołów. Przypadnie do gustu zarówno początkującym, jak i doświadczonym artystom. Oferuje kreatywne bazgroły przy użyciu ołówka, długopisu, flamastrów, kredy, farb. Pięćdziesiąt pomysłów na kreatywne szkicowanie. Działa w trybie offline, nie obciąża pamięci telefonu. Ponad 100 000 ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,7 (482 opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Easy Drawing

Biblioteka artystyczna posiada dziewięćdziesiąt ilustracji krok po kroku z możliwościami nauki dla dzieci i dorosłych. Menu składa się z ośmiu grup: zwierzęta, ptaki, zabawki, samochody, transport, kwiaty, jedzenie i kawaii. Użytkownik jest proszony o wybranie interesującego go obrazu i wykonanie algorytmu na papierze. Gotowe prace są kolorowane według uznania. Nie wymaga rejestracji. Ponad 10 milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,3 (85,7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Kids Doodle

Edukacyjna zabawa w rysowanie dla dzieci w wieku od dwóch do ośmiu lat. Rozwija zdolności twórcze i drobne umiejętności motoryczne. Proponuje: tworzenie obrazów na papierze, płótnie lub fotografii. Siedemnaście kreatywnych narzędzi do wyboru. Możliwość rysowania palcem na zdjęciu, czarne tło, rysowanie neonów, dodawanie znaczków. Nie wymaga rysika, nie wymaga rejestracji. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 3,8 (4,19 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Adobe Fresco

Krewny programu Photoshop firmy Adobe, nastawiony na szybkie rysowanie. Nie wymaga żadnych nośników papierowych, cały proces odbywa się na ekranie dotykowym za pomocą rysika. Zawiera wirtualne ustawienia: ołówek, marker, pędzle i tusz, farby akwarelowe i akrylowe, gumka. Gotowy rysunek wykorzystaj jako warstwę do obróbki fotograficznej. W TOP-30 na App Store w rozdziale Grafika i DTP. Średnia ocena użytkowników w App Store - 4,7 (911 głosów).

Pobierz aplikację na iOS


Artecture Draw

Edytor do tworzenia artystycznych rysunków, notatek i szkiców. Maksymalnie realistyczny proces rysowania, przypominający rysunki na papierze. Łatwe w obsłudze menu z kontrolą funkcji za pomocą przycisku głośności. Zapisuje się automatycznie podczas rysowania. Zajmuje minimum miejsca, zapewnia wysoką jakość pracy na urządzeniach mobilnych. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,9 (11,8 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Nauka rysowania ołówkiem

Interaktywny poradnik rysowania pozwala nauczyć się ilustrować monochromatyczne obrazy ołówkiem. Samouczek oparty jest na filmach z prostymi technikami, przydatnymi wskazówkami, trikami i poradami profesjonalnych artystów i ilustratorów. Rozszerzone możliwości nauki z dodatkiem cieni i odbić, głębi i realizmu zmienią sposób myślenia o procesie rysowania.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


2 694