10 najlepszych aplikacji do nauki stolic i państw świata

Aby uniknąć nudnego zapamiętywania suchych faktów o państwach i ich stolicach, ważne jest, aby uczynić ten proces interesującym i wciągającym. Pomogą w tym nowoczesne aplikacje, które pozwalają uczyć się informacji o konkretnych regionach za pomocą ilustracji, interaktywnych map i gier. Wizualizacja materiału pomaga w lepszym zapamiętywaniu, a quizy dają możliwość sprawdzenia, jak dobrze materiał został przyswojony.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki stolic i państw świata na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Mapa świata - Quiz

Oprogramowanie pomaga poznać kraje, ich stolice i flagi. Wystarczy wybrać kontynent i rozpocząć interaktywną naukę państw. W trakcie tego procesu dowiesz się wielu nowych rzeczy: powierzchni kraju, liczby ludności, a także wyglądu flagi. Aby utrwalić materiał, zadawane są pytania, a za każdą poprawną odpowiedź przyznawane są punkty. Eksperci zajmują miejsca w tabeli liderów, co motywuje do większej staranności i poświęcania temu tematowi więcej czasu. W gronie 100 najlepszych darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (53,7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


StudyGe

Aplikacja z materiałami edukacyjnymi i quizem geograficznym pomoże opanować nazwy wszystkich krajów i stolic świata. Można tu dowiedzieć się wielu nowych rzeczy o naszej planecie: ile jest krajów, na jakich kontynentach się znajdują i jaki obszar zajmują. Wystarczy wybrać dowolny kraj, znaleźć go na mapie i przeczytać o nim bardziej szczegółowe informacje: kto tam mieszka, jak nazywa się stolica, jaka jest forma rządu, jakim językiem posługują się ludzie, jakie są ich zwyczaje. Po zapoznaniu się z teorią można sprawdzić swoją wiedzę w formie pytań i odpowiedzi, co pomaga utrwalić materiał w pamięci. StudyGe nadaje się zarówno dla dzieci w wieku szkolnym, pomagając im w nauce, jak i dla dorosłych pragnących wszechstronnego rozwoju. W TOP-100 aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (40,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Stolice państw świata quiz

Przydatna aplikacja do nauki stolic i państw świata w formie gry - w sumie 199 krajów. Pytania quizowe obejmują 6 kontynentów: od Ameryki po Australię. Dla tych, którzy lubią rywalizować, dostępne są wyzwania. Serwis spodoba się wszystkim, którzy chcą szybko nauczyć się państw i stolic. Ma prosty i wygodny dla użytkownika interfejs. Program działa bez połączenia z Internetem - wygodnie jest z niego korzystać w drodze, gdzie nie ma zasięgu sieci. Można grać w języku polskim. W TOP-200 darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 100 tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,3 (1,16 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Geografia Świata - Quiz Gra

Przewodnik po państwach i quiz sprawdzający wiedzę. Najpierw podane są ogólne informacje o sześciu kontynentach: jak się nazywają, gdzie znajdują się na mapie. Następnie państwa są analizowane bardziej szczegółowo. Użytkownicy poznają stolice, wygląd flag, dowiedzą się ilu ludzi mieszka na danym terytorium, jakimi językami się posługują i jakimi pieniędzmi płacą. Tryb gry umożliwia sprawdzenie badanych tematów.  Za poprawne odpowiedzi przyznawane są wirtualne punkty, prowadzony jest też ranking graczy. Apka będzie interesująca dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o naszym świecie. Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (208 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Flagi i stolice świata

Aplikacja pomoże zapoznać się z flagami i stolicami różnych krajów świata oraz przygotować się do lekcji geografii. Dostępne są dwa tryby: nauka i gra. W trybie nauki można uczyć się według list lub konturów państw na mapie. W formacie gry można sprawdzić swoją wiedzę na dany temat za pomocą testów. Odgadujesz flagi, odpowiadasz na pytania testowe, porównujesz, szukasz regionów na mapie. Do wyboru są trzy warianty gry. Użytkownik zawsze może zobaczyć swoje wyniki. Jest widget i system powtórek. Program jest darmowy, bez reklam i subskrypcji. Nadaje się dla dzieci i dorosłych. Ponad 10 tysięcy pobrań. Ocena w Google Play - 4,7 (239 głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


GeoExpert: Geografia świata

Aplikacja do nauki geografii zawiera oddzielne sekcje dla każdego kraju, które dostarczają szczegółowych informacji o jego stolicy, terytorium, populacji, strukturze politycznej i gospodarczej oraz poziomie życia. Interesujące są zwłaszcza rozdziały poświęcone miastom, w których można dowiedzieć się więcej o zabytkach architektury oraz miejscach kulturalnych i historycznych. Wiedza ta jest przydatna podczas tworzenia przewodnika turystycznego dla miłośników podróży. Program dostarcza również podstawowych faktów geograficznych o ukształtowaniu terenu, zbiornikach wodnych i minerałach, stale aktualizując swoje dane. Platforma jest odpowiednia do przygotowania uczniów do lekcji geografii. Dostępne są treści bezpłatne i płatne. Ponad 100 tysięcy instalacji. Ocena w Google Play - 2,8 (487 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Geografia: Dowiedz się, grając

Aplikacja edukacyjna z quizem pomoże zapoznać się z położeniem wszystkich krajów świata, nazwami ich stolic, flagami i godłami państwowymi. Najpierw użytkownicy udadzą się w wirtualną podróż po kontynentach: dowiedzą się ponad 4000 interesujących faktów, zaznajomią się z zabytkami Europy, zapamiętają nazwy państw i miast (ponad 1200). Wszystko to będzie można obejrzeć na ponad 3000 tysięcy zdjęć atrakcji, które zawiera program. Następnie warto sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania, gdzie za każdą poprawną odpowiedź przyznawane są punkty. Znawcy otrzymają elektroniczny certyfikat. Gra przyda się zarówno uczniom, jak i osobom dorosłym. Ponad sto tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,0 (1,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Seterra Geography

Quiz geograficzny z różnymi pytaniami, w tym rozpoznawanie granic kontynentów, znajdowanie krajów i prowincji na atlasie, wymienianie nazw stolic i głównych miast oraz określanie rzek, mórz i oceanów w różnych regionach. Aplikacja umożliwia zarówno tryb uczenia się, jak i testowania. Dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, dostępne jest przygotowanie teoretyczne: zapoznanie się z mapą i informacjami o różnych miejscowościach. Program działa w trybie offline. Wśród 50 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad 500 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (3,41 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Geografia: Stolice i Flagi

Interaktywna encyklopedia geografii i zabawne gry quizowe. W formacie gry można nauczyć się państw, stolic, głównych miast, ludności, zwyczajów. Wszystko jest proste: z proponowanych opcji znajdź właściwą odpowiedź. Na przykład wybierz odpowiedni kolor flagi, datę Dnia Niepodległości, porównaj obszar Ameryki Północnej i Południowej. Quiz obejmuje 6 kontynentów: od Afryki po Oceanię. Serwis obsługuje 15 języków. Wśród nich są polski, angielski, niemiecki. Udział w turniejach spodoba się uczniom i ich rodzicom. Za poprawne odpowiedzi przyznawane są wirtualne nagrody. Ponad 500 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (20 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Atlas świata MxGeo

Interesujące jest odkrywanie kontynentów i krajów w tym interaktywnym katalogu. Aplikacja dostarcza informacji o 260 państwach: jaka jest stolica, jaki jest obszar, jak wygląda flaga, ilu ludzi tam mieszka, jaką religię wyznają mieszkańcy. Dla każdego z nich podane jest skrócone podsumowanie informacji, można je porównywać według różnych parametrów, w tym czasu i odległości. Działa w trybie offline. Platforma zawiera płatne i bezpłatne treści. Ponad milion ściągnięć. Ocena w Google Play - 3,6 (14,4 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


139