10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki geografii

Geografia to ekscytująca nauka, w ramach której poznajemy naszą planetę, jej zjawiska i zasoby. Ten interesujący, ale złożony temat wymaga zapamiętania wielu obiektów, od krajów i stolic po rzeki i masywy górskie. Nowoczesne aplikacje geograficzne pomogą szybciej i łatwiej opanować te materiały i są odpowiednie zarówno dla dzieci jako uzupełnienie edukacji, jak i dla dorosłych do samorozwoju. Wykorzystanie gier i interaktywnych lekcji ułatwi ten proces, a zdjęcia, mapy polityczne i quizy przyspieszą przyswajanie informacji, a także zapewnią świetną zabawę.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki geografii na telefony komórkowe, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


StudyGe

Interaktywny kieszonkowy globus w smartfonie. Aplikacja pomoże zapamiętać, które kraje znajdują się na różnych kontynentach, nauczyć się nazw stolic i miast, być w stanie zidentyfikować flagi według wzoru. Proces nauki ma formę quizu, w którym najpierw użytkownik zapoznaje się z częścią teoretyczną, a następnie odpowiada na pytania, aby zdobyć punkty. Program jest odpowiedni dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat krajów świata i nauczyć się pracy z mapami, a prawidłowe odpowiedzi sprawią, że poczujesz się jak ekspert. W TOP-100 aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (40,5 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Mapa świata - Quiz

Oprogramowanie pomaga poznać kraje, ich stolice i flagi. Wystarczy wybrać kontynent i rozpocząć interaktywną naukę państw. W trakcie tego procesu dowiesz się wielu nowych rzeczy: powierzchni kraju, liczby ludności, a także wyglądu flagi. Aby utrwalić materiał, zadawane są pytania, a za każdą poprawną odpowiedź przyznawane są punkty. Eksperci zajmują miejsca w tabeli liderów, co motywuje do większej staranności i poświęcania temu tematowi więcej czasu. W gronie 100 najlepszych darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (53,7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Seterra Geography

Program do nauki różnych działów geografii: krajoznawstwa, kartografii, oceanologii, nauki o krajobrazie, glacjologii i wielu innych. Użytkownik z łatwością zapamięta nazwy kontynentów i ich położenie, znajdzie na mapie kraje, stolice, oceany, rzeki i morza, pozna lodowce, góry, wulkany. Nauka materiału odbywa się za pomocą quizu - dzięki temu łatwiej jest mózgowi ogarnąć wiele nazw i źródeł różnych zjawisk. Ponadto dostępnych jest około trzystu ćwiczeń do pracy z mapami. Serwis będzie interesujący dla dorosłych i dzieci. Wśród 50 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad 500 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (3,4 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Geo Fiszki

Geo Fiszki to aplikacja edukacyjna do nauki geografii w szkołach średnich. Uczniowie będą mogli zapoznać się z mapą fizyczną świata, rozszerzoną mapą Polski z miastami, mapą fizyczną i polityczną Europy (państwa i stolice), województwami i stolicami województw. Geo Fiszki posiada trzy tryby nauki: "wskazuj" (określ lokalizację na mapie), "wpisuj" (napisz lub wybierz nazwę z listy) oraz "ucz się" (przeglądaj listę i wybieraj interesujące miejsca). Użytkownicy mogą tworzyć własne fiszki, a także wybierać ich styl. Aplikacja oferuje również tryb nocny, umożliwiający wygodne korzystanie z niej w nocy. Ponad 1000 instalacji. Ocena w Google Play - 4,2 (6 opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


GeoExpert: Geografia świata

Program pomoże poszerzyć wiedzę z różnych działów geografii. Pozwoli przypomnieć sobie, na którym kontynencie nie ma wulkanów, poznać pięć najmniejszych państw świata, zapamiętać kolory flag, znaleźć na mapie najdłuższą rzekę i najwyższą górę. Najpierw trzeba opanować część edukacyjną, a następnie odpowiedzieć na pytania quizu. Format gry pomoże uporządkować zdobytą wiedzę i dobrze się przy tym bawić. Serwis można wykorzystać do przygotowania się do lekcji w szkole lub do ogólnego rozwoju. Dostępne są treści bezpłatne i płatne. Ponad 100 tysięcy instalacji. Ocena w Google Play - 2,8 (487 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Knowunity

Wszechstronny poradnik ucznia, łączący treści teoretyczne i praktyczne z 25 przedmiotów szkolnych, w tym geografii. Materiały do nauki w Knowunity dodawane są przez użytkowników serwisu społecznościowego (ponad 600 tysięcy treści edukacyjnych). Przyda się uczniom szkół podstawowych (klasy 1-8) i średnich. Można dodawać fiszki, robić notatki i zadawać pytania. Program zawiera również quizy oraz gotowe zestawy fiszek do samodzielnej nauki. W TOP-10 darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,4 (33,4 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Geography Quiz

Aplikacja quizowa sprawdzi wiedzę z geografii, dzięki pytaniom o kontynenty, kraje, flagi i zabytki. Podczas gry użytkownik pozna wiele interesujących faktów, a w razie trudności może skorzystać z podpowiedzi lub pominąć pytanie. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnicy otrzymają serduszka, a jeśli wszystkie odpowiedzi będą poprawne, otrzymają certyfikat. Program obsługuje 15 języków, dzięki czemu można wybrać grę w języku polskim lub obcym, wzbogacając swoją wiedzę w dwóch obszarach jednocześnie. Ponad 500 tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,1 (4,98 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Geografia: Dowiedz się, grając

Aplikacja edukacyjna z quizem pomoże zapoznać się z położeniem wszystkich krajów świata, nazwami ich stolic, flagami i godłami państwowymi. Najpierw użytkownicy udadzą się w wirtualną podróż po kontynentach: dowiedzą się ponad 4000 interesujących faktów, zaznajomią się z zabytkami Europy, zapamiętają nazwy państw i miast (ponad 1200). Wszystko to będzie można obejrzeć na ponad 3000 tysięcy zdjęć atrakcji, które zawiera program. Następnie warto sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania, gdzie za każdą poprawną odpowiedź przyznawane są punkty. Znawcy otrzymają elektroniczny certyfikat. Gra przyda się zarówno uczniom, jak i osobom dorosłym. Ponad sto tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,0 (1,79 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


World Geography for kids

Aplikacja wprowadzająca dziecko w świat geografii. Opowiada dzieciom o naszej planecie prostym i zrozumiałym językiem. Aby się nie nudzić, dzieci zagrają w quiz, zapamiętają fakty patrząc na kolorową animację, będą mogły obracać palcem interaktywny globus i zobaczyć na nim położenie kontynentów. Wszystko jest jasne i przystępne. Są też zabawne fakty, które na pewno zostaną zapamiętane. Platforma jest odpowiednia dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Jeśli dziecko nie umie czytać - nie ma problemu. Wystarczy włączyć mu bajkę audio. Będzie ciekawie, a rodzice będą mieli wolny czas. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie treści w programie są w języku angielskim. Ponad 50 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Backpacker

Aplikacja umożliwia wirtualną podróż do interesujących miejsc na całym świecie i sprawdzenie swojej wiedzy za pomocą pytań quizowych. Dla każdego kontynentu dostępne są odpowiednie pytania i zadania. Poprawna odpowiedź daje dostęp do następnej sekcji i małą nagrodę - unikalną pamiątkę. Z Backpacker odwiedzisz Tokio, Paryż, Londyn i inne słynne miasta. Dowiedz się o zabytkach tych miast, populacji, walucie, kulturze i narodowych potrawach. Jasne ilustracje i grywalizacja pomogą szybko i bez wysiłku zapamiętać wszystkie informacje. Platforma jest przydatna do samorozwoju i jako przygotowanie do podróży za granicę. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 4,3 (26,8 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


144