10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki flag świata

Flagi mogą wiele powiedzieć o państwie: jego położeniu geograficznym, klimacie, religii, formie rządów. Na przykład gwiazdozbiór Krzyża Południa mówi o położeniu geograficznym i symbolizuje kraje półkuli południowej - Nową Zelandię, Australię, Papuę Nową Gwineę. Nowoczesne aplikacje pomogą zapamiętać kolory, symbolikę i semantykę flag świata: użytkownicy będą je poznawać, kolorować, składać elementy w konstruktorze, odpowiadać na pytania quizowe i wiele więcej. Format gry sprawi, że proces stanie się ekscytujący i ciekawy.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki flag świata na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Flagi wszystkich państw świata

Bezpłatna aplikacja z grą geograficzną, która pomaga nauczyć się flag całego świata lub osobno według kontynentów: od Ameryki po Australię. Proces nauki opiera się na fiszkach z obrazkami i tabelach - można wybrać dogodny format. Wiedza jest testowana w formie gier: trzeba udzielić jak najwięcej odpowiedzi w ciągu 60 sekund, porównać kraje i ich flagi oraz rozwiązać zadania. Za poprawnie wykonane ćwiczenia przyznawane są gwiazdki. Jeśli użytkownik nie odgadnie flagi, symulator treningowy udzieli podpowiedzi. Program zawiera informacje o wszystkich 197 niepodległych krajach i 48 terytoriach zależnych na świecie. W TOP-20 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Słowo". Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (77,9 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Flagi i stolice świata

Aplikacja pomoże zapoznać się z flagami i stolicami różnych krajów świata oraz przygotować się do lekcji geografii. Dostępne są dwa tryby: nauka i gra. W trybie nauki można uczyć się według list lub konturów państw na mapie. W formacie gry można sprawdzić swoją wiedzę na dany temat za pomocą testów. Odgadujesz flagi, odpowiadasz na pytania testowe, porównujesz, szukasz regionów na mapie. Do wyboru są trzy warianty gry. Użytkownik zawsze może zobaczyć swoje wyniki. Jest widget i system powtórek. Program jest darmowy, bez reklam i subskrypcji. Nadaje się dla dzieci i dorosłych. Ponad 10 tysięcy pobrań. Wysoka ocena w Google Play - 5,0 (237 opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Flagi świata - quiz o flagach

Nauka flag świata w formie gry. Dostępne są dwa tryby nauki: kolorowanie i quiz. W pierwszym przypadku głównym narzędziem jest wizualizacja. Należy zapamiętać kolory i symbole, a następnie pokolorować proponowane wzory. W drugim przypadku użytkownik odpowiada na pytania, zgaduje, wybiera odpowiednią parę z kilku fiszek. Program prowadzi statystyki wykonanych zadań. Dzięki temu łatwo określić, w których tematach użytkownik pływa, a które dobrze opanował. Dla każdego symbolu państwa podane jest małe podsumowanie: populacja, powierzchnia zajmowanego terytorium, stolica i tak dalej. Aby dowiedzieć się więcej, można skorzystać z linku do Wikipedii. Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,3 (12,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


StudyGe

Interaktywna aplikacja do nauki geografii pomaga w rozrywkowy sposób poznać ponad 220 krajów świata. Gra quizowa sprawi, że poczujesz się jak prawdziwy ekspert: dowiesz się interesujących faktów na temat sześciu kontynentów i znajdujących się na nich krajów, głównych miast i stolic, flag, form rządów, waluty i populacji. Program jest odpowiedni do przygotowania się do lekcji geografii i egzaminów z tego przedmiotu. Jeśli nie jesteś już uczniem, będzie to również interesujące. Zdobyta wiedza przyda się w codziennym życiu, można stać się bardziej wszechstronną i wykształconą osobą. W TOP-100 aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (39,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Quiz Geograficzny

Darmowa aplikacja z quizem geograficznym i ćwiczeniami na rozpoznawanie stolic, flag, herbów i znajomość map. Zawiera 36 poziomów, każdy z 20 zagadkami. Dostępny jest tryb treningowy oraz quizy z podpowiedziami. Postępy użytkownika są śledzone dla każdej kategorii osobno - oprogramowanie gromadzi statystyki, które można przeglądać w dowolnym momencie. Interfejs i treści są w języku polskim. Do korzystania z gry nie jest wymagane połączenie z Internetem - program działa w trybie offline. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (52,2 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Flagi i stolice Quiz

Darmowy quiz geograficzny do nauki flag i stolic świata odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych. Dostępnych jest dwanaście różnych poziomów trudności. Początkujący otrzymują proste zadania z prostym zestawem elementów, stopniowo zadania stają się bardziej skomplikowane. Do nauki służą zintegrowane podpowiedzi. Aplikacja jest fascynująca i całkowicie darmowa. Ma jednak małą wadę - obecność reklam. Działa w trybie offline. Wśród 100 najlepszych bezpłatnych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Słowo". Ponad 100 tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,5 (5,08 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Flagi

Program pomoże opanować flagi wszystkich krajów świata, stolic i głównych miast. Użytkownicy dowiedzą się również o popularnych miejscach turystycznych i zabytkach. Nauka będzie przyjemna - materiał jest prezentowany w formie quizów. Istnieje pięć typowych gier. Każda z nich ma jedenaście poziomów. Stopniowo zadania stają się coraz bardziej skomplikowane, a odpowiedzi coraz trudniejsze. Przykładowe zadania: znaleźć odpowiednią flagę państwa lub jego stolicy w 20 sekund, odgadnąć miasto na podstawie zdjęcia, nazwać używaną walutę i liczbę ludności. Aby lepiej się uczyć, spójrz na tabelę liderów: każdy ma szansę znaleźć się w pierwszej trójce. Najważniejsze to starać się, zapamiętywać materiał i poprawnie wykonywać zadania. Oprogramowanie jest również dostępne na komputerach z systemem Windows. Znajduje się w TOP-100 darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Quizy". Ponad 5 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (67,3 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Flagi państw świata

Program do nauki flag państw z całego świata i gra quizowa. Najpierw można zapoznać się z teorią: użytkownicy zapamiętują flagi, przeglądając katalog w swobodnym formacie. Następnie możliwe jest sprawdzenie swojej wiedzy - w opcjach należy wybrać wszystkie kraje lub określone kontynenty. Grę można rozpocząć na dowolnym etapie - nawet jeśli udało się poznać tylko kilka państw. Nadaje się dla dzieci i dorosłych. Na liście 200 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w gatunku Edukacja. Ponad 50 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (410 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Flagi Świata IQ

Aplikacja do intelektualnego zapamiętywania flag świata. Dostępne są trzy tryby: lekcje, testowanie, baza danych flag. Lekcje są dostosowane do indywidualnego tempa nauki. Użytkownik nie będzie stale powtarzał tego, co już poznał. Ilustracje są prezentowane w wysokiej rozdzielczości. Łatwiej będzie je zobaczyć i zaangażować pamięć wzrokową. Program jest darmowy i zawiera reklamy z możliwością ich wyłączenia. Odpowiedni dla dzieci, uczniów, studentów i dorosłych. Ponad 1000 ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Quiz podróżniczy

Quiz dla podróżników i miłośników geografii. Istnieją 4 sekcje: podróżowanie po krajach, podróżowanie po miastach, flagi i kuchnie świata. Dla każdej z nich są osobne pytania: trzeba odgadnąć państwo lub miasto na podstawie zdjęcia, wybrać odpowiednią flagę, nazwać potrawy kuchni włoskiej, hiszpańskiej lub innej. Można grać bez połączenia z Internetem. Istnieje możliwość rywalizacji w turnieju online z ekspertami geografii. Aplikacja jest odpowiednia dla uczniów i ich rodziców. Można jej używać jako przewodnika przygotowującego do lekcji lub jako narzędzia do przyjemnej i edukacyjnej rozrywki. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (3,48 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


773