10 najlepszych aplikacji do nauki tabliczki mnożenia

Tabliczka mnożenia zajmuje szczególne miejsce w szkolnym systemie wiedzy: bez jej znajomości nie jest możliwa produktywna nauka matematyki. W praktyce jednak młodsi uczniowie często mają trudności z samodzielnym mnożeniem liczb. Zamiast zmuszać ich do uczenia się tabliczki na pamięć, warto skorzystać z nowoczesnych aplikacji, które pozwolą im przyswoić materiał w łatwy sposób, bez przemęczania się. Niektóre programy przeznaczone są dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat i mają charakter gier edukacyjnych, a inne mogą zainteresować nawet dorosłych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności matematyczne.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki tabliczki mnożenia na telefony komórkowe, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Tabliczka mnożenia IQ

Bezpłatna aplikacja do nauki tabliczki mnożenia dla dzieci. Nazwa oprogramowania odzwierciedla jego główną cechę: dostosowuje materiał do aktualnego poziomu intelektualnego dziecka, koncentrując się na operacjach matematycznych, z którymi ma ono największe trudności. Z pomocą oprogramowania można opanować nie tylko mnożenie, lecz także dzielenie. Podstawową metodologią nauczania jest inteligentny system powtórek. Dzięki numerowanym lekcjom rodzice mogą śledzić postępy dziecka i monitorować jego postępy. Innym sposobem śledzenia postępów, zarówno dla poszczególnych ćwiczeń, jak i dla całej grupy, jest zbieranie gwiazdek postępu. Ustawienia programu pozwalają na zmianę trybów edukacyjnych. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (33 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zabawna Tabliczka Mnożenia

Zaprojektowane z myślą o dzieciach oprogramowanie pozwala im uczyć się tabliczki mnożenia w sposób zabawowy. Użytkownicy pomagają głównej bohaterce, zabawnej koali Kelly, zbierać zdjęcia do Muzeum Kosmosu, a jednocześnie ćwiczą pracę z liczbami od 1 do 12. Dodatkową motywacją jest odblokowywanie ubrań i akcesoriów Kelly. Gra zawiera 76 poziomów, pogrupowanych w 11 epizodów. Sercem procesu uczenia się, oprócz grywalizacji, jest metodologia interwałowego powtarzania. Uzupełnia ją algorytm, który personalizuje zadania w zależności od poziomu umiejętności dziecka. Program jest wyposażony w animowany film wyjaśniający, jak wykonywać ćwiczenia. Działa również bez połączenia z internetem. Ponad milion ściągnięć. Wysoka ocena w Google Play - 4,7 (33,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tabliczka mnożenia

Symulator matematyczny daje możliwość nauki tabliczki mnożenia nie tylko w wersji klasycznej do 12, lecz także w wersji zaawansowanej, czyli do 30. Program posiada 3 tryby pracy do wyboru: tryb uczenia się, tryb testowania (utrwalanie informacji) oraz tryb wyzwania z nietrywialnymi rozwiązaniami. Do nauki wykorzystywane są fiszki i symulator. Po każdym ćwiczeniu użytkownik widzi prawidłowe i błędne odpowiedzi i może ponownie przejść przez ćwiczenie, biorąc pod uwagę popełnione błędy. Aplikacja ma prosty i intuicyjny interfejs. Times Tables: Multiplication może być używany nie tylko przez uczniów, lecz także przez dorosłych jako narzędzie do ćwiczeń intelektualnych. Ponad 10 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,2 (105 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Gry Tabliczka Mnożenia

Zamiast nudnego wkuwania, aplikacja oferuje balonową podróż z zabawnym chomikiem odwiedzającym 20 fantastycznych światów, w których żyją liczby. Przechodząc przez wszystkie światy, dzieci w dyskretny sposób uczą się tabliczki mnożenia do 20x20. Poza komponentem gry, Times Tables World oferuje 5 interaktywnych trybów i możliwość rywalizacji z innymi uczniami, w tym bezpośrednie bitwy na podzielonym ekranie. Dodatkową zachętą jest możliwość zobaczenia swojego nazwiska w tabeli liderów z najwyższym wynikiem. Oprogramowanie daje uczestnikowi możliwość wyboru zadań, które sprawiają mu najwięcej trudności i ćwiczenia ich do momentu, aż przestaną stanowić problem. Działa w trybie offline. Ponad milion pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tabliczka mnożenia. Matematyka

Przekształcenie rutynowej nauki tabliczki mnożenia w zabawną rywalizację jest jednym z najlepszych sposobów na pobudzenie zainteresowania. Aktywując odpowiedni tryb, użytkownicy mogą rywalizować ze sobą, zdobywając punkty za poprawne odpowiedzi. Tabliczka mnożenia (Math) ma trzy poziomy, więc nawet jeśli niższy poziom jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, dorośli będą mogli korzystać z wyższego poziomu. Program nadaje się zarówno do nauki nowych obszarów tematycznych, jak i do powtarzania tego, czego już się nauczyłeś, a także do ćwiczenia uwagi i pamięci. Ponad 5 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (46,4 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pinkfong Fun Times Tables

Aplikacja dla dzieci w wieku 2-3 lat została zaprojektowana z uwzględnieniem cech psychologicznych tego wieku. Wprowadzenie do tabliczki mnożenia można rozpocząć od zabawnych piosenek i prostych, ale wciągających mini-gier. Niezawodnymi pomocnikami w podróży przez świat arytmetyki będą postacie zwierząt, które przypominają różne liczby, a dziecko może zrobić sobie zdjęcie i wysłać je do sieci społecznościowych. Element animacji, interaktywność i quizy sprawiają, że gra jest niezwykle interesująca. Ponad 500 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tabliczka mnożenia dla dzieci

Składająca się z dwóch części aplikacja pomoże zdobyć nową wiedzę i wzmocnić to, czego nauczyło się w szkole. Pierwsza część zawiera tabliczkę mnożenia i testy; druga część zawiera gry zaprojektowane w celu utrwalenia informacji w umyśle dziecka. Testy podzielone są na 3 poziomy (najłatwiejszy, średniozaawansowany i zaawansowany). Każdy test składa się z serii pytań, a oprogramowanie natychmiast ocenia odpowiedź jako prawdziwą lub fałszywą. Interfejs gry Mnożenie został zaprojektowany tak, aby nawigacja po aplikacji mobilnej była intuicyjna dla dzieci w wieku od 6 lat. Ponad milion instalacji.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Zamek Mnożeń

Twórcy oprogramowania pozycjonują je jako pełnoprawną grę, która ma nie tylko fabułę i zestaw różnorodnych postaci, ale także wewnętrzną walutę gry: można ją zarobić, mnożąc liczby od 1 do 10. Zdobywanie wiedzy arytmetycznej odbywa się w tle: dziecko nawet nie zauważa, że gra i uczy się w tym samym czasie. Gracz w Zamku Mnożenia, chcąc zademonstrować swoje umiejętności i wiedzę, może wybrać między prostą wycieczką po zamku bez przygód i niebezpieczeństw a bardziej ryzykowną i wymagającą. Ponad 100 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Mnożenie z Maxem

Nawet trzyletnie dziecko może z łatwością nauczyć się mnożenia podczas zabawy z zabawnym szczeniakiem Maxem i innymi postaciami. Intrygujące tytuły mini-gier Max i jajecznica, Małpy i kameleony, Jaskiniowcy itp. są połączone z żywą grafiką, aby natychmiast przyciągnąć uwagę dziecka. - łączą się z jasną grafiką, aby natychmiast przyciągnąć uwagę dziecka. Operacje arytmetyczne są wykonywane w tradycyjny sposób - tak jak mnożenie w kolumnie w zeszycie. Oprócz wyboru różnych arkuszy, Mnożenie z Maxem zawiera ćwiczenia, trener i testy szybkości. Aplikacja nadaje się do zajęć grupowych: może z niej korzystać do 6 osób jednocześnie. Ponad 500 tysięcy pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Cool Times Tables

Apka Cool Times Tables proponuje, aby duch rywalizacji, który jest charakterystyczny dla dzieci w wieku szkolnym, stał się główną zachętą do nauki. Celem użytkownika jest osiągnięcie maksymalnej, 100-procentowej oceny poprzez rozwiązywanie coraz trudniejszych zadań i dotarcie do tabeli liderów. Program automatycznie dostosowuje poziom trudności w zależności od posiadanych umiejętności mnożenia. Inne zalety Cool Times Tables obejmują możliwość wyboru poprawnej odpowiedzi spośród wielu opcji oraz możliwość dostosowania schematu kolorów tła.

Pobierz aplikację na iOS, podobną na Android


Zobacz także:


8 860