10 najlepszych aplikacji do nauki niemieckiego dla dzieci

Im wcześniej dziecko rozpocznie naukę niemieckiego, tym lepsze będą jej rezultaty: przyswajanie języków obcych w dzieciństwie przebiega znacznie szybciej niż u dorosłych. W rozwiązaniu tego problemu mogą pomóc interaktywne aplikacje na gadżety mobilne, które pozwalają na uczenie się języka w formie gry, a zapoznanie się ze słownictwem i gramatyką zamieniają w rozrywkę.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka niemieckiego dla dzieci na telefony komórkowe, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Mondly kids

Gra edukacyjna pomoże dziecku poznać niemiecki w krótkim czasie. Z Mondly Kids, chłopcy i dziewczęta wyruszają w ekscytującą podróż językową: będą badać i odkrywać nowy świat wokół siebie podczas nauki słów i wyrażeń. Zabawne ćwiczenia (opracowane specjalnie dla małych uczniów) pomagają w nauce pisania, czytania i mówienia oraz utrwalaniu zdobytej wiedzy. Są nieskomplikowane i intuicyjne. Dzieci wzbogacą swoje słownictwo dzięki fiszkom i grom słownym, nauczą się wymawiać zwroty i tworzyć zdania, będą komunikować się z native speakerami i osiągną doskonałą wymowę. Słowa podzielone są tematycznie: zwierzęta, owoce, przyroda, części ciała, zawód, szkoła, sport, rodzina itp. Codziennie darmowe lekcje. Ponad 500 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (7,76 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Chick

Przydatna aplikacja dla dzieci do nauki języka niemieckiego, która działa bez połączenia z internetem. Dzieciaki grają, odpowiadają na pytania quizowe i jednocześnie uczą się nowych niemieckich słówek. Do każdego słowa (w sumie ponad 500) istnieje fiszka z ilustracją, nazwą i nagraniem dźwiękowym. Słownictwo podzielone jest na 15 kategorii: alfabet, kolory, zwierzęta, liczby, owoce, części ciała, transport, jedzenie itp. Dla lepszego zapamiętania dzieci zachęcane są do rozgrywania quizu z ciekawymi zadaniami. Muszą na przykład wysłuchać nagranego słowa i odnaleźć je na obrazku, znaleźć taki sam kształt i nazwać go. Program pomoże rozbudować słownictwo, uczyć rozumienia ze słuchu i rozwijać umiejętność czytania. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (1,59 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Studycat

Aplikacja została opracowana przez doświadczonych ekspertów pedagogicznych pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Każdy temat jest przedstawiony w formie różnych humorystycznych gier. Podczas lekcji opanowywane są następujące umiejętności: mówienie, rozumienie ze słuchu, pisanie i gramatyka. W trakcie nauki trenuje się mózg, rozwija pamięć i logiczne myślenie. Każdy użytkownik uczy się we własnym tempie. Odpowiedni dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Darmowa wersja oferuje dwa kursy tematyczne, trzynaście lekcji, trzydzieści słów i wyrażeń. Apka może być używana offline bez dostępu do internetu. Ponad 50 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (425 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Niemiecki dla dzieci

Aplikacja do nauki języka niemieckiego dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Podczas gry dzieciaki poznają alfabet, liczby, kolory oraz nauczą się nowych słówek nauczą się nowych słówek z działów tematycznych dotyczących m.in. zwierząt, jedzenia, sportu i owoców. Po każdej lekcji wykonają ćwiczenia na poznany temat: nazwą zwierzęta z obrazków, napiszą brakujące litery w słowach, wybiorą odpowiedni kolor. Dla najmłodszych zaleca się, aby lekcje rozpoczynać wspólnie z rodzicami. Uczniowie i przedszkolaki nauczą się podstawowych umiejętności językowych: czytania, pisania i mówienia. Ponad 10 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Darmowa aplikacja do nauki niemieckiego, która działa bez połączenia z internetem. FunEasyLearn ma dziesięć poziomów trudności, więc dzieci mogą uczyć się na poziomie podstawowym. Oprogramowanie zawiera słownik z 11000 słów i wyrażeń z ilustracją, transkrypcją i podkładem głosowym (6000 słówek i 5000 zwrotów). Słownik podzielony jest na trzysta grup tematycznych. Znajduje się tu siedem zabawnych gier, przekształcających rutynowy proces nauki w intelektualnie pouczającą rozrywkę. Korzystając z FunEasyLearn użytkownik uczy się czytać, pisać i biegle posługiwać się językiem obcym. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 4,5 (67,5 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ucz się niemieckiego

Program w formie zabawy uczy chłopców i dziewczynki czytania, pisania i mówienia po niemiecku. Lekcje dostępne są na 36 tematów, które dzielą się na poziomy trudności. Podstawowy ─ alfabet, kolory, liczby, jedzenie. Średniozaawansowany ─ zwierzęta, ubrania, części ciała, życie codzienne. Zaawansowany ─ sport, dom, muzyka, wakacje. Łącznie można nauczyć się 500 słów. Twórcy programu do każdego z nich dobrali kolorowe ilustracje i profesjonalną narrację głosową. Po zakończeniu tematów uczniowie wykonują quizy i testy. Poprawne odpowiedzi nagradzane są gwiazdkami, kryształami i pucharami nagród. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (37,7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LinDuo

Aplikacja LinDuo spodoba się zarówno młodszym uczniom, jak i nastolatkom. Użytkownik jest zachęcany do nauki nowych słów i zdań poprzez gry i atrakcyjne ćwiczenia. Do wyboru ma wiele opcji: słuchanie, tworzenie zdań, wpisywanie odpowiednich słów i inne. Można nauczyć się 2375 słów (z ilustracją i wymową od native speakerów), które są dostępne w 180 lekcjach tematycznych. Zajęcia trwają 10-15 minut dziennie: zaczynają się od prostych tematów, potem płynnie przechodzą w bardziej złożone. Za każde poprawnie wykonane zadanie uczeń otrzymuje punkty na swoje konto. W efekcie można śledzić postępy w nauce dziecka za pomocą zaawansowanych statystyk. LinDuo został tak skonstruowany, aby do zapamiętywania wykorzystywać zarówno pamięć wzrokową, jak i słuchową. Oprogramowanie działa również w trybie offline. Jest odpowiednie dla dzieci w wieku od 6 lat. Ponad 500 tysięcy instalacji. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (28,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


German Learning For Kids

Nauka języka niemieckiego w sposób zabawny i przyjemny. Uczniowie pękają balony, aby zobaczyć i usłyszeć literę, cyfrę lub słowo na obrazku. Oprócz tego układają puzzle i kolorują obrazki. Zajęcia są odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Treść obejmuje podstawowe słownictwo, które jest używane w codziennych rozmowach. Słownik dzieli się na jednostki tematyczne: alfabet, liczby od 1 do 10, zwierzęta, kwiaty, warzywa, owoce itp. Wszystkie słówka są wypowiadane przez native speakerów. Dzięki systemowi powtórek dzieci mogą słuchać słówek, aż w końcu zapamiętają i nauczą się prawidłowej wymowy. Ponad 100 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (1,22 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


LuvLingua

Program do nauki niemieckiego obejmuje trzy główne obszary: kursy, rozmówki i gry. Aplikacja edukacyjna uczy mówienia i czytania w nieznanym języku szybko, wesoło i łatwo. Metodyka oparta jest na uczestnictwie w quizach. Zadania są różne: wybieranie słów ze słuchu, zaznaczenie właściwej odpowiedzi spośród kilku oferowanych wariantów, układanie słów z liter itp. Rozmówki pomogą poznać przydatne zwroty i popularne słowa. Alfabet uczy się podczas gry online. Każda litera jest wymawiana przez profesjonalnego lektora. Dzieci na poziomie zaawansowanym poznają tematy bardziej złożone: uczą się pisać, czytać dialogi i teksty oraz zapoznają się z gramatyką. Działa w trybie offline. Można uczyć się w dowolnym miejscu i czasie. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (4,16 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


FunBox

Aplikacja do nauki języka niemieckiego nadaje się dla dzieci od 3 roku życia. Kolorowe obrazki z profesjonalnym podkładem głosowym to świetny sposób na zapamiętanie nowego słownictwa. Zawiera Kilka tysięcy słów podzielonych jest na 60 tematów i kilka kursów: alfabet, kolory, zwierzęta, liczby, zabawki, cyfry, jedzenie, owoce itp. Dostępnych jest kilka trybów nauki: ciekawe krótkie wykłady, nauka nowych słów, zgadywanie słówek z obrazków i dźwięków, literowanie, dopasowywanie obrazków, gry pamięciowe. Zabawny kurs o alfabecie urozmaici naukę i ułatwi zapamiętanie wszystkich liter. System rejestruje, ile zadań zostało wykonanych poprawnie i ile słów zostało poznanych. Jako zachęta do ukończenia ćwiczeń wydawane są interaktywne naklejki. Ponad 10 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (314 głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki niemieckiego


1 591