10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki bułgarskiego

Nowoczesna technologia daje ogromne możliwości poprawy i rozwoju w wielu dziedzinach życia. Edukacja nie jest wyjątkiem. Obecnie istnieje wiele programów mobilnych, które pozwalają na naukę języka bułgarskiego w dowolnym czasie i formacie. Pobierz aplikacje, ucz się nowych słów, czytaj, słuchaj poprawnej wymowy i oczywiście rozmawiaj.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka bułgarskiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Mondly

Codzienne lekcje bułgarskiego trwające 5-20 minut. Metoda opiera się na nauce prostych dialogów między native speakerami. Nie wymaga zapamiętywania pojedynczych słów: w trakcie jednego modułu edukacyjnego podstawowe słowa i zwroty zapamiętuje się automatycznie, bez dużego wysiłku. Za pomocą aplikacji można uczyć się i doskonalić umiejętności czytania, pisania i mówienia, a także rozwijać słownictwo. Mondly wykorzystuje rozpoznawanie głosu do poprawy wymowy. Wystarczy wypowiedzieć zdanie, a system zidentyfikuje błędy w wymowie i podpowie, jak je skorygować. Po zakończeniu kursu użytkownicy będą potrafili płynnie używać w rozmowie około 5000 nowych słów i zwrotów. W TOP-15 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad sto tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (7,15 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Darmowa aplikacja do nauki języka bułgarskiego z elementami grywalizacji, która działa bez połączenia z internetem. Baza słownictwa zawiera ponad 6000 słów i 1250 zwrotów z ilustracjami, transkrypcją fonetyczną, wymową głosową. Obejmuje łącznie 15 tematów i 140 podtematów. Ćwiczenia są zróżnicowane: zapamiętywanie słów, dobieranie obrazków, ćwiczenie pisania i rozumienia ze słuchu. Program nadaje się dla dzieci i dorosłych. Są trzy główne poziomy zaawansowania (7 podpoziomów): początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. Nie trzeba uczyć się materiału w określonej kolejności, można wybrać dowolny rozdział. Ponad 10 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (337 głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trener Słownictwa

Darmowy program do nauki nowych bułgarskich słów za pomocą fiszek. Słownik zawiera ponad 10 tysięcy pozycji słownictwa z ilustracjami, podpisami i podkładem głosowym. Wbudowane mini-gry sprawiają, że nauka przebiega w sposób przyjemny i ciekawy. Słówka podzielone są według tematów, ponadto system proponuje stopniowe opanowanie materiału zgodnie z poziomem zaawansowania językowego użytkownika. Po każdej lekcji system oferuje opcjonalny quiz. Ułatwia to zrozumienie, co zostało nauczone i gdzie pozostały luki. Można uczyć się bez patrzenia na ekran, jedynie słuchając wymowy, np. podczas jazdy samochodem, spaceru czy wykonywania obowiązków domowych. Oprogramowanie działa w trybie offline. Ponad 50 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (1,59 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Ling

Program do nauki języka bułgarskiego charakteryzuje się przyjaznym interfejsem oraz płynnym połączeniem elementów edukacyjnych i rozrywkowych. Zawiera ponad 200 lekcji, trzy poziomy nauki, nagrania audio native speakerów bułgarskich oraz szeroki wybór gier i ćwiczeń. Można porównywać słowa z ilustracjami, dokańczać zdania, rozmawiać z chatbotem, otrzymywać natychmiastową ocenę wymowy, zdawać test ekspresowy i tak dalej. Ling pomoże szybko nauczyć się podstaw języka bułgarskiego od zera. Kurs jest bardzo prosty, logiczny i dobrze skonstruowany. Ponad 10 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (555 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Bluebird

Twórcy Bluebird pozycjonują swój program jako jeden z największych programów do nauki języków obcych: dostępnych jest 11 milionów lekcji audio ze studyjnymi nagraniami, dzięki którym użytkownicy mogą uczyć się nie tylko języka bułgarskiego, ale 162 innych. Średnia lekcja trwa pół godziny, ale są też lekcje 15- i 45-minutowe. Stosując technikę powtarzania interwałowego uczniowie zapamiętują około 2000 słów o wysokiej częstotliwości, w tym 100 najczęściej używanych czasowników, uczą się tworzyć zdania, a także porozumiewać w dziesiątkach codziennych sytuacji i prowadzić trudne rozmowy. Ważną cechą Bluebird jest możliwość tworzenia spersonalizowanych kursów trwających od miesiąca do roku, w oparciu o wiek, poziom i zawód. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (14,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nauka bułgarskiego

Bezpłatna aplikacja pomoże użytkownikowi nauczyć się płynnie mówić po bułgarsku od zera, korzystając z szerokiej gamy kombinacji słów i gotowych fraz. Oferowane 5000 zwrotów jest wypowiadanych przez profesjonalnych native speakerów, a ich wersję mówioną uzupełnia dokładna transkrypcja fonetyczna. Materiał dydaktyczny podzielony jest na 20 tematów, które z kolei dzielą się na 145 podtematów. 11 gier opartych na metodzie mechanicznych powtórek pozwoli uniknąć rutyny. W zależności od poziomu zaawansowania uczniowie wybierają jeden z 4 poziomów trudności - od początkującego do zaawansowanego. Program działa w trybie offline. Dostępne są funkcje wyszukiwania i zapisywania kombinacji słów. Ponad 50 tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Simply Learn Bulgarian

Po nauczeniu się ponad 300 bułgarskich słów i zwrotów, użytkownicy będą czuć się pewnie podczas podróży po Bułgarii. Głównym celem Simply Learn Bulgarian jest zbudowanie słownictwa do skutecznej komunikacji w typowych sytuacjach życia codziennego (zakupy, powitanie, wskazówki, zakwaterowanie w hotelu, itp.) Całe słownictwo prezentowane jest zarówno w formie ustnej, jak i pisemnej, a ponadto istnieje możliwość ustawienia odtwarzania wypowiedzi lektora w zwolnionym tempie. Do zapamiętywania słów służą fiszki, a do sprawdzania wiedzy zabawny quiz. Kurs podstawowy obejmujący trzysta fraz jest dostępny bezpłatnie. Ponad 10 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tobo

Nauka słownictwa bułgarskiego za pomocą fiszek. Na jednej stronie znajduje się bułgarskie słowo, na drugiej ─ jego znaczenie w języku polskim. Na każdej fiszce znajduje się ilustracja, która tworzy wizualny obraz. Do nauki poprawnej wymowy służą nagrania głosowe w wykonaniu profesjonalnych lektorów. Twórcy aplikacji zalecają zapamiętywanie co najmniej 5 słów dziennie. Informacje podawane są w sposób rozrywkowy. Grając w uczenie się nowych zwrotów i słów, uczniowie zdobywają punkty. Pod koniec kursu użytkownicy poznają 3500 słówek: rzeczowniki, liczby, czasowniki, przymiotniki. Ponad 5 tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


iTalki

Aplikacja iTalki daje dostęp do praktyki mówienia w ponad stu językach obcych, w tym bułgarskiego. Chodzi o rozmowę na żywo z native speakerami z innych krajów, którzy w czasie rzeczywistym sprawdzają wiedzę użytkownika. Sprawdzenie może być w formie audio lub pisemnej. Można samodzielnie wyznaczać godziny lekcji i tematy dla nauczyciela, tworzyć plan zajęć i kontaktować się z ludźmi. Przy okazji aplikacja pozwala nie tylko uczyć się, lecz także uczyć. Każdy ma więc okazję spróbować swoich sił w roli nauczyciela języka rodzimego. Zajęcia skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. W TOP-150 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 3,9 (10,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


50 języków

Darmowy kurs bułgarskiego dla początkujących. 100 lekcji z aplikacji 50 języków wystarczy, aby od zera zbudować podstawowe słownictwo bułgarskiego i nauczyć się porozumiewać za pomocą krótkich zwrotów w hotelu, restauracji, gabinecie lekarskim, banku i w dziesiątkach innych sytuacji. Bazową metodą nauczania stanowi połączenie tekstu i materiału audio, z przewagą tego drugiego. Pliki audio można słuchać wszędzie, podczas joggingu, w samochodzie, podczas lunchu, przy czym optymalna jest jedna lekcja dziennie. 50 języków nadaje się również jako narzędzie uzupełniające dla osób uczących się w szkołach językowych i na kursach. Ponad pięćdziesiąt tysięcy pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki języków obcych


923