10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki rumuńskiego

Nowoczesne technologie dają ogromne możliwości doskonalenia i rozwoju w wielu dziedzinach życia. Edukacja nie jest tu wyjątkiem. Obecnie istnieje wiele programów mobilnych, które pozwalają na naukę języka obcego w dowolnym czasie i formacie. Przy 5-15 minutach codziennej nauki, po kilku miesiącach jest całkiem realne, aby zacząć mówić i pisać po rumuńsku.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka rumuńskiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Mondly

Kurs rumuńskiego opiera się na nauce podstawowych dialogów pomiędzy dwoma native speakerami. Dzięki temu łatwiej opanować poprawną wymowę. Lekcje, wykorzystujące metodologię od prostego do trudnego, są krótkie i zrozumiałe. Jeden moduł wystarczy, aby zapamiętać podstawowe słowa i wyrażenia z omawianego tematu. System rozpoznawania mowy określa, jak dobrze uczeń wymawia słowa (w przypadku błędów koryguje je). Używane są tylko zwroty przydatne w rzeczywistych sytuacjach. Zajęcia dostosowuje się do każdej z osób indywidualnie. Po kilku lekcjach system analizuje tempo nauki i proponuje optymalny program. W TOP-10 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad sto tysięcy pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (12,5 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Darmowa aplikacja do nauki nowych słów i zwrotów, a także pisania, czytania i mówienia w języku rumuńskim. Interaktywne 5-10 minutowe lekcje sprawiają, że nauka przebiega w atrakcyjny sposób, a zabawna forma gier (ponad 30 różnych wariantów) eliminuje z niej rutynę. Materiał podzielony został na ponad 300 tematów. Baza słownictwa zawiera ponad 5000 słów i 1250 zwrotów przydatnych w codziennej komunikacji, podróży i spotkaniach biznesowych. Fiszki ze słownictwem ilustrowane i zapowiadane przez native speakerów ułatwiają poznawanie nowych słówek. Program nadaje się dla dzieci i dorosłych o poziomach zarówno początkującym, jak i zaawansowanym. Szczegółowe statystyki ułatwiają analizę postępów w nauce. Istnieje system powtórzeń. Oprogramowanie działa bez połączenia z internetem. Ponad 100 tysięcy pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (3,73 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Rumuński od zera

Nauka rumuńskiego poprzez gry językowe. Program zawiera 200 lekcji dotyczących gramatyki, słownictwa i pisania. Materiał dzieli się na moduły tematyczne. Za darmo dostępnych jest 11 z nich. Ćwiczenia są różnorodne: zapamiętywanie słów z kartami obrazkowymi, dopasowywanie obrazków do słów, nauka alfabetu, układanie zdań, quizy, ćwiczenia w pisaniu i wymowie. Dla wzmocnienia poruszanego tematu przygotowane zostały quizy. Odpowiadając na pytania, uczniowie zdobywają bonusy. Kurs jest opracowany przez native speakerów. Odpowiedni dla uczniów o każdym poziomie wiedzy. Można uczyć się w wygodnym tempie. Aktywni użytkownicy są nagradzani dodatkowymi punktami.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LinGo Play

Szybki sposób na naukę języka rumuńskiego. Aplikacja zawiera ponad 5000 fiszek, 600 lekcji i 16 różnych typów ćwiczeń. Zadania przeznaczone są dla wszystkich poziomów znajomości języka, od początkujących do zaawansowanych. Gry, testy i poradniki pomogą opanować gramatykę i wzbogacić słownictwo. Lekcja trwa 10-15 minut, a materiał tłumaczony przy pomocy prostych i zrozumiałych metod. Kurs dzieli się na obszary tematyczne: znajomość, jedzenie, turystyka, zdrowie, sport, natura, rodzina itp. Można zacząć od pierwszego tematu lub wybrać najciekawszy i od razu przejść do niego. System motywacyjny pozwala na śledzenie swoich postępów. Za ukończone lekcje przyznawane są bonusy, błędy są wyróżniane. Wyniki wpisywane są do tabeli ligowej. Najlepsi uczniowie otrzymują nagrody. Po ukończeniu kursu zostaje wysłany certyfikat na e-mail. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,5 (4,06 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tandem

Aplikacja mobilna do komunikacji z native speakerami z całego świata. Opiera się na metodzie wymiany językowej. Użytkownicy znajdują siebie nawzajem na własną rękę. Poprzez czat, audio lub wideo, doskonalą swoje umiejętności mówienia. Wbudowany translator pomaga skomponować tekst wiadomości, tłumaczy to, co wysłał rozmówca. Funkcja korekty komentarzy pozwala na praktyczną analizę i zrozumienie błędów. Podczas komunikacji z native speakerem wyostrzasz swoją gramatykę, wzbogacasz słownictwo i poprawiasz wymowę. Dla osób, które nieśmiało chcą jako pierwsze rozpocząć rozmowę, program oferuje gotowe szablony na różne tematy. W czołowej setce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (310 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Duolingo

Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. A wszystko dzięki swojej skuteczności, którą przetestowało już ponad 150 milionów osób. Jest to kompletny kurs rumuńskiego dla początkujących, z ćwiczeniami dotyczącymi zapamiętywania nowych słów, gramatyki i umiejętności pisania. Lekcje mają formę gry i trwają 5-10 minut. DuoLingo proponuje rozpocząć od łatwych tematów i przejść do trudniejszych. Użytkownicy uczą się tematu, wykonują ćwiczenia i odpowiadają na krótkie pytania utrwalające materiał. Następnie otrzymują dostęp do kolejnego modułu. System dostosowuje poziom trudności i tempo nauki do każdego użytkownika. Jedynym minusem jest to, że interfejs jest w języku angielskim. Jednak do zrozumienia materiału wystarczy znajomość angielskiego na poziomie podstawowym. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). Ponad 100 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (14,8 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nemo Romanian

Program pozwala na opanowanie minimalnego zestawu słów w krótkim czasie. Uczniowie uczą się najpopularniejszych zwrotów, pytań i wyrażeń za pomocą fiszek. Nowe słowa wprowadzane są stopniowo i dopiero po mocnym zakorzenieniu się dotychczasowego materiału w pamięci długotrwałej. Dodatkowe opcje "Studio nagrań" i "Wieczorne powtórki" pomagają pozbyć się akcentu i utrwalić materiał. Do działania nie jest wymagany Internet. Do działania nie wymaga dostępu do Internetu. Szkolenie jest tak skonstruowane, że każdy może opanować podstawy ucząc się 5-10 minut dziennie. Ponad pięćdziesiąt tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Lengo

Przydatna aplikacja do nauki języka rumuńskiego w formie gry. Uczniowie poznają słowa z ilustrowanych fiszek, ćwiczą poprawną wymowę i wykonują ćwiczenia z możliwością wielokrotnego wyboru. Poziom trudności stopniowo wzrasta. Na końcu każdego bloku znajduje się test. Informacja zwrotna pomaga w szybszym opanowaniu materiału. System zachęt motywuje do dalszej nauki. Oprogramowanie posiada wysokiej jakości wizualizację i audio. Ponad 500 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


HelloTalk

Serwis do komunikacji na żywo z obcokrajowcami. Praktyka językowa w naturalnym środowisku. Ponad 40 milionów członków ze 150 krajów jest częścią społeczności edukacyjnej. Komunikują się oni ze sobą przez internet w pokoju głosowym (voiceroom) lub na czacie. W ten sposób szybciej uczą się mówić. Jeśli ktoś popełni błąd, system natychmiast go koryguje. Oprogramowanie ma wbudowany translator i transliterację. Podczas rozmowy nie trzeba korzystać z żadnych słowników. W HelloTalk można nie tylko prowadzić rozmowy, lecz także opanować podstawy teoretyczne. W sekcji "Nauka" znajdują się ćwiczenia do treningu słownictwa, gramatyki i rozumienia ze słuchu. Dostępne są bezpłatne lekcje online na różne tematy, takie jak tradycje, podróże i kultura Rumunii. Wykłady prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 3,0 (196 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Słownik polsko-rumuński

Rozmówki dla początkujących i tych, którzy już nieco znają język. Użytkownik znajdzie tłumaczenia z rumuńskiego na polski i odwrotnie. Każde słowo lub zwrot można odsłuchać z poprawną wymową. Funkcja tworzenia indywidualnego zasobu słownictwa pomoże stworzyć osobisty słownik często używanych słów. Nie trzeba będzie szukać ich w rozmówkach, zawsze będą na wyciągnięcie ręki. Aplikacja pozwala na ćwiczenie słuchania, czytania, pisania, gramatyki i wymowy. Używając słownika codziennie, uczący się zbudują swoje słownictwo i pozbędą się akcentu. Działa bez dostępu do internetu. Ponad 5 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (31 opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki języków obcych


1 024