15 najlepszych darmowych aplikacji do nauki włoskiego

Włoski nie należy do najczęściej używanych języków, mówi się nim głównie na Półwyspie Apenińskim, ale słusznie uważany jest za jeden z najpiękniejszych. To bardzo melodyjny, rytmiczny i dźwięczny język, wypowiadany ekspresyjnie i emocjonalnie (przypomnijcie sobie jak Włosi uwielbiają gestykulować). Jeśli nie masz problemu z gestami, ale masz luki w znajomości włoskiego, czas pobrać aplikację do nauki na swoje urządzenie mobilne i poświęcić swój wolny czas ulubionemu językowi.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka włoskiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Mondly

Aplikacja oferuje możliwość nauki języka włoskiego poprzez codzienne darmowe lekcje, rozpoczynające się od prostych dialogów. Użytkownik stopniowo podchwytuje znaczenie i zapamiętuje poszczególne słowa, ucząc się używać ich w konstruowaniu osobistych zwrotów i zdań. Cały proces nauki podzielony jest na krótkie i łatwe do przeprowadzenia lekcje. Mondly jest wyposażony w funkcje rozpoznawania mowy i wskazówki audio, które pomagają sprawdzić wymowę i posłuchać, jak tekst jest wymawiany poprawnie. Oprogramowanie posiada słownik zawierający ponad 5000 słów i wyrażeń. W TOP-100 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (69,3 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Busuu

Busuu pomaga w nauce podstaw języka w stary sprawdzony sposób - poprzez zapamiętywanie nowych słów i lekcji gramatyki, rozwiązywanie interaktywnych quizów i słuchanie poprawnego włoskiego. Za każde ukończone ćwiczenie przyznawane są punkty, więc proces zdobywania wiedzy staje się jeszcze przyjemniejszy. Uzupełnione zadania można wysłać do native speakera, który chętnie pomoże studentom w pogłębianiu wiedzy. Wśród 10 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w gatunku "Edukacja". Ponad 120 milionów użytkowników. Ocena w Google Play - 4,5 (517 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Memrise

Memrise postawił na interaktywny i rozrywkowy sposób nauki języków obcych. Wszystkie aspekty są zaangażowane w celu osiągnięcia maksymalnych wyników: kursy do nauki nowych słów, gramatyki, materiały wideo i audio od native speakerów, aby poprawić umiejętności słuchania i mówienia, gry celowe, aby motywować, testy, aby sprawdzić wiedzę. Uczniowie mają do wyboru kilka poziomów trudności. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,8 (1,4 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Samouczek słownictwa włoskiego od FunEasyLearn zawiera dziesięć poziomów trudności i sześćdziesiąt jeden opcji językowych interfejsu. Apka zawiera 6000 włoskich słów i 5000 włoskich wyrażeń z transkrypcją, możliwością odsłuchania, tłumaczeniem i obrazkiem do wizualnego zapamiętania. Ponad 300 tematów i siedem zabawnych gier przekształca proces uczenia się w stymulującą intelektualnie grę. Możliwość tworzenia własnych list. Nie wymaga połączenia z Internetem. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 4,7 (22,8 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Babbel

Babbel to idealna aplikacja do nauki podstaw języka włoskiego. Po pobraniu aplikacji na smartfona użytkownik otrzymuje dostęp do ogromnej liczby lekcji, które najpierw uczą najprostszych słów i zasad gramatycznych oraz pomagają zrozumieć obcą mowę ze słuchu. Jedna lekcja trwa średnio 15 minut, co pozwala na naukę w każdym czasie dogodnym dla Ciebie. Jedyną wadą aplikacji jest brak interfejsu w wersji polskiej, co oznacza, że można się uczyć tylko z angielskim lub innym językiem obcym. Jest to jednak zaleta, ponieważ uczysz się jednego języka i jednocześnie utrwalasz znajomość drugiego. W czołowej dwudziestce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,7 (821 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LinDuo

Uzupełnienie słownictwa z wykorzystaniem fiszek z nagraniem lektorskim przez native speakerów. Po ukończeniu kursu dla początkujących (180 lekcji tematycznych, ponad 2000 słów) uczeń otrzymuje od razu trzy sposoby na sprawdzenie swojej wiedzy: umieszczenie słowa w kontekście, powtórzenie zdania za lektorem lub zapisanie go za pomocą zaproponowanych liter. Działa w trybie offline. Ponad 100 tysięcy instalacji. Wysoka ocena w Google Play - 4,9 (9,1 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Rosetta Stone

Rosetta Stone to aplikacja językowa, za pomocą której można w łatwy sposób nauczyć się kilkunastu języków obcych, w tym włoskiego. Kurs rozpoczyna się od prostych zadań ze słownictwa, a później pojawiają się idiomy i zwroty. Ponadto apka pomoże ćwiczyć wymowę i gramatykę. Program ma własną metodykę, która opiera się głównie na całkowitym zanurzeniu w studiowanym języku. Ponad 10 milionów ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (351 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ling

Apka proponuje słuchanie dialogów i codzienne doskonalenie wymowy. Będziesz mógł analizować własne postępy i pracować nad swoimi błędami. Każdego dnia nie będziesz uczył się pojedynczych słów, ale całych zwrotów z prawdziwego życia. Na koniec lekcji możesz odpowiedzieć na pytania w formie quizu, aby sprawdzić swoją wiedzę. Oprogramowanie posiada również edukacyjne mini gry. Do ćwiczenia mówienia służy funkcja bezpośredniej komunikacji z native speakerami. Ponad 10 tys. ściągnięć. Ocena w Google Play to 4,3 (652 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Włoski od zera

Osobisty korepetytor w kieszeni, który pomoże nauczyć się nowych słów i zwrotów, zaproponuje różne zadania dla określonego poziomu znajomości języka, a także będzie monitorował postępy w nauce i proponował wzmocnienie wiedzy, pokazując wyuczone już słowa do sprawdzenia. Wszystkie treści są udostępniane za darmo. Program działa również w trybie offline. Ponad 100 tysięcy ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (2,85 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Duolingo

Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie. A wszystko dzięki swojej skuteczności, którą przetestowało już ponad 150 milionów osób. Jak twierdzą twórcy, "34 godziny spędzone z Duolingo są równe pod względem efektywności semestrowi na studiach". Osiąga to poprzez naukę opartą na zabawie, gdzie nie ma miejsca na nudne wykłady. Są tu gry, ćwiczenia interaktywne, samouczki wideo i krótkie testy utrwalające wiedzę. Wadą jest to, że do nauki języka włoskiego istnieje tylko anglojęzyczny interfejs. Ponad 100 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (14,1 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trener Słownictwa

Apka wykorzystuje do nauki fiszki. Serwis zawiera 10 000 ilustrowanych słów z podkładem lektorskim, podzielonych na grupy tematyczne, które pozwalają na poznanie popularnych fraz. Można uczyć się w dowolnym miejscu i czasie: w domu, w samochodzie, wykonując obowiązki domowe, a nawet we śnie. Są trzy poziomy trudności, można też tworzyć indywidualne zestawy fiszek. Serwis generuje statystyki dotyczące opanowania materiału, pokazując dane za tydzień, miesiąc, rok. Działa bez połączenia z Internetem. Ponad pięćset tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play to 4,7 (18,7 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Tandem

Aplikacja mobilna do komunikacji z native speakerami z całego świata. Dla użytkowników dostępne są dwie formy komunikacji: chaty i wiadomości głosowe. Istnieje funkcja - bezpośrednie połączenia z rozmówcami. Nawet jeśli nie mówisz po włosku, ale naprawdę chcesz się porozumieć, dostępne są wbudowane tłumacze i rozmówki. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (297 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drops

Program do zapamiętywania włoskich słówek. Oferuje codzienne 5-minutowe lekcje słownictwa (ponad 1700 słów w 99 tematach). Twórcy twierdzą, że to wystarczy, aby opanować podstawy języka. Wykorzystuje cztery rodzaje testów sprawdzających zapamiętywanie. Posiada system nagród i ocen. W czołowej setce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 100 000 pobrań. Ocena w Google Play - 4,7 (24,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Rozmówki polsko-włoskie

Łatwe w użyciu mobilne rozmówki włoskie. Będą świetnym towarzyszem podróży - działają w trybie offline. Wszystkie słowa zostały nagrane przez native speakerów, więc usłyszysz autentyczną wymowę i przygotujesz się zawczasu, by zrozumieć emocjonalnych Włochów. Szybkie wyszukiwanie w bazie danych (ponad 1000 słówek i zwrotów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


WordBit

Oryginalna koncepcja aplikacji pozwala na naukę włoskiego poprzez wykonywanie codziennych czynności przy użyciu ulubionego gadżetu. Po zainstalowaniu oprogramowania, przy każdym odblokowaniu ekranu użytkownikowi proponowane będzie nowe włoskie słowo lub zdanie. Serwis zawiera dużą bazę materiałów edukacyjnych o różnym stopniu trudności (od początkujących do zaawansowanych), tryby lekcji na slajdach i w formie quizów, akompaniament audio. W zdobywaniu wiedzy pomagają powtórki ze słuchaniem audio, pokazywanie frazy poprzez ilustrację wizualną oraz sortowanie słów na poziomy wiem, nie wiem i wątpię. Ponad 5 tys. ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,1 (24 opinie).

Pobierz aplikację na Android


401