Lekcje angielskiego dla dzieci

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko rozwijało się w pełni, dlatego wielu z nich już od najmłodszych lat posyła swoje maluchy na kursy języka angielskiego. Jeśli nie jest to możliwe, można wykorzystać nagrania wideo, aby pomóc dziecku w stawianiu pierwszych kroków w nauce. Znajomość języka jest zawsze dodatkowym atutem i przyda się w życiu.

Wybraliśmy najlepsze darmowe lekcje wideo dla dzieci do nauki angielskiego od podstaw w domu.


Alfabet

Nauka języka zaczyna się od poznania alfabetu. Lepiej jest przedstawiać dzieciom informacje w sposób zabawny: gry, kreskówki, piosenki, kolorowe obrazki, w przeciwnym razie proces uczenia się języka obcego będzie bolesny i nieprzyjemny. Im ciekawsza i bardziej urozmaicona prezentacja, tym większa radość z lekcji.


Liczby od 1 do 10

Od najmłodszych lat dziecko stara się liczyć do 10. Każda cyfra wymaga szczególnej uwagi. Wesoła, muzyczna lekcja zostaje zapamiętana jako prosta piosenka. Maluchy uwielbiają powtarzać melodie i słowa, więc nauka ich będzie bardzo łatwa.


Kształty

Różne formy otaczają każdego w życiu codziennym. Warto się ich nauczyć. Film w jasnych kolorach pokaże, jak to wszystko jest ciekawe i proste. Pozostaje tylko zrozumieć, czy dziecko ma poprawną wymowę. Słuchajcie razem i pomagajcie. W ten sposób sprawy potoczą się znacznie szybciej.


Kolory

Od dzieciństwa rodzice uczą dziecko rozumienia kolorów. Rozpoznawanie podstawowych odcieni jest uważane za bardzo ważne. W obcym języku wszystko jest takie samo.


Zabawki

Zainteresuj swoje dziecko nauką. Wyjaśnij, że może samodzielnie nazywać zabawki w innym języku. Jak dotąd nowe i niezrozumiałe.


Pierwsze słówka

Z biegiem czasu dziecko będzie przyciągane tam, gdzie jest bardzo interesujące. Przyciągaj, angażuj się i ucz się razem.


Plan dzienny

Lekcja wideo nauczy prawidłowego nazywania słów z tej kategorii.


Części ciała

Film został specjalnie zaprojektowany, aby łatwo zapamiętywać i samodzielnie uczyć się wszystkich nowych słów. Należy potrafić określić nazwy poszczególnych części ciała, aby wymowa liter brzmiała tak, jak powinna.


Rodzina

18-minutowy wykład wyjaśnia obce imiona członków rodziny: mama, tata, siostra, brat, babcia, dziadek, ciocia, wujek. Wideo opiera się na obrazkach, które ilustrują słowa, a każdy z nich jest dubbingowany.


Natura

Każdego dnia, od rana do wieczora, każda osoba na planecie Ziemia jest otoczona życiem. Pory roku, warunki pogodowe i wiele innych cudów natury jest zawsze. Film oferowany do oglądania zawiera wszystkie niezbędne informacje na ten temat. Dzieci zbliżają się do otaczającego ich świata poprzez naukę języka obcego.


Uczucia i działania

Przez cały czas człowiek polega tylko na swoich uczuciach. Zwłaszcza dzieci, bo znają świat od samego początku. Ważne jest, aby na czas nauczyć się prawidłowo zdradzać swoje uczucia. Lekcja nauczy tego w najprostszy sposób.


Angielski z bajkami

Mówiąc o młodszym pokoleniu, rodzice myślą o korzyściach płynących z bajek. W końcu to właśnie ta forma prezentacji informacji jest najbardziej dostępna dla dziecięcego mózgu. 

A bajki połączone z nauką języka to podwójna korzyść. 

Dziecko dobrze się bawi i zdobywa wiedzę.


Miesiące

Film w formie dostępnej dla ucznia dostarcza niezbędnych informacji. Powtórz po mówcy i wszystko się ułoży.


Piosenki

Prosta piosenka z wpadającym w ucho motywem, ABC song, pomaga w nauce wszystkich liter alfabetu. Oglądając kilkakrotnie wideo, słuchając, powtarzając i nucąc melodię, dziecko szybko nauczy się prawidłowej wymowy.


Johny Johny Yes Papa

Piosenki niezmiennie zachwycają najmłodszych.


Incy Wincy spider


The Colors Song


I Can


Old MacDonald


The Wheels on the Bus


Angielski ze świnką Peppą

Animacja dla dzieci do nauki podstaw języka angielskiego: poprawnego wymawiania głosek i układania prostych zdań.

Poprzez oglądanie i powtarzanie ćwiczone są umiejętności mówienia i słuchania.


Dom

Jeśli od najmłodszych lat, oglądając lekcję wideo, nauczysz się takich słów, z wiekiem angielski będzie podawany bez żadnych problemów.


Pokój


Zacznij mówić po angielsku z Viki


Nauka angielskiego z Martą Mitschke


Zajęcia z Panią Eweliną


My Body


My Clothes


Our World


Przyimki

W edukacji anglojęzycznej liczy się każdy drobiazg. Samo zapamiętanie słów nie wystarczy. Wymaga jasno zrozumieć, jak poprawnie używać przyimków na, pod, w.


Liczba mnoga i przymiotnik

Czas zwrócić uwagę na liczbę mnogą. Lekcja pokaże wszystkie subtelności, na które dzieci powinny zwrócić uwagę.


Codzienne czynności


Dni tygodnia


Po przejściu przez wiele lekcji i zdobyciu nowej wiedzy dziecko może spróbować rozmawiać z rodziną, używając słów, których już się nauczyło. Potem pozostaje już tylko uzupełnić słownictwo o nowe zwroty, wyrażenia.


Zobacz także: Darmowe kursy angielskiego dla dzieci online


1 818
50 wideo