Lekcje rysunku dla dzieci

Rysowanie to najprostszy sposób na rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia i sprawności manualnej u dzieci. Nawet najprostsze obrazy i przedmioty stworzone ołówkiem, piórem lub farbą mogą być łatwo przekształcone w coś wspaniałego, jeśli młody artysta lubi czas związany z twórczością.

Takie zajęcia zabawne i odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych, można współtworzyć z przyjaciółmi i rodzicami. Jeśli dodatkowo poznamy pewne techniki rysowania przedmiotów, nauka będzie jeszcze przyjemniejsza.


  • Na początku tej publikacji znajdują się bardzo proste wskazówki dla najmłodszych dzieci. Lekcje dla starszych dzieci i młodzieży szkolnej można znaleźć w dalszej części artykułu.


Marker i farba

Nawet najzwyklejsze linie flamastrem można połączyć w piękny obraz, pod warunkiem, że nie próbujemy robić czegoś skomplikowanego. Na przykład góry, niebo i morze dość łatwe do narysowania i prawie zawsze wyjdą dobrze.


Zwierzątka

Instrukcje krok po kroku dotyczące rysowania różnych zwierząt za pomocą zwykłego czarnego flamastra. Nadaje się dla najmłodszych dzieci.


Statek

Każdy z nas przynajmniej raz chciał narysować taki transport na papierze. Marzenie spełnione. Warto powiedzieć, że nie zajmuje to dużo czasu i powinno być łatwe trudne do wykonania.


Królik

Ten zwierzak występuje jako bohater w wielu kreskówkach. Nie ulega wątpliwości, że umiejętność odtworzenia w domu wersji kreskówkowej na papierze będzie procesem przyjemnym.


Łazienka

Przedmioty we wnętrzach zawsze przyciągają wzrok, gdy szukamy pomysłu na obraz. Warto spróbować swoich sił jako artysta, aby odtworzyć najważniejsze elementy w życiu człowieka. Świetny pomysł i zawsze łatwo znaleźć szablon. 


Proste rysunki

Proste rysunki, które pomogą zacząć rysować od najmłodszych lat. Twórczość pomaga uchwycić indywidualne rozumienie otaczającego nas świata lub świata magicznego, prawdziwych lub wymyślonych postaci, a także wyrazić myśli i emocje.


Pszczoła

Kiedy myślisz o pszczołach ciężko nie wyobrazić sobie miodu. Sensowne opanowanie techniki rysowania ciała tych insektów, dzięki czemu można zrobić piękne i miłe obrazki, które wszyscy pokochają.


Pies

Te zwierzęta są dość rozpowszechnione i ludzie ich lubią. Rysowanie małego psa łatwe, ale to nie czyni procesu mniej interesującym, ponieważ zawsze miło zrobić coś, co kochasz.


Pieski


Święty Mikołaj

Popularny i znany na całym świecie bohater bajkowy, tak bardzo lubiany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Poznanie niektórych tajników formowania kształtów podobnych do człowieka poprzez sekwencyjne rysowanie figur geometrycznych na papierze może być bardzo pomocne w rozwijaniu umiejętności.


Bałwan

Zima jest fajna, ale zima też krótka, jednak niezależnie od pory roku można narysować prawdziwy symbol sezonu chłodnego. Wszystko, czego potrzebujemy, to arkusz papieru i kilka ołówków.


Mysz

Jednym z najlepszych sposobów na zabawę jest narysowanie czegoś. Zwierzęta są łatwe do wykonania na papierze, jeśli model nie będzie zbyt realistyczny, ale całkiem naturalnie wyglądające warianty można uzyskać, gdy zastosujemy odpowiednie metody.


Kwiaty

Rośliny reprezentują coś przyjemnego i pięknego. Wiele gatunków ma wiele kolorów i przyjemny zapach. A na dodatek one również popularne wśród profesjonalnych i początkujących artystów.


Kwitnące wiśnie


Abstrakcyjna natura

Kiedy nie mamy już pomysłów, a chcemy zacząć nad czymś pracować, abstrakcja stanowi jedyne wyjście, a warto zauważyć, że czasem rezultaty bywają dobre. Nie ma znaczenia, co dokładnie zostało przedstawione. Najważniejsze, aby obraz był umiarkowany w stosunku do kolorystyki. 


Ptak


Koń

Konie ściśle związane z życiem człowieka i mogą być włączone do obrazu jako jeden z elementów kompozycji lub jako główny obiekt.


Triki

Za pomocą Internetu można pomóc dzieciom w zdobyciu umiejętności artystycznej, poszerzyć ich wyobraźnię oraz dostarczyć inspiracji i nowych pomysłów na realizację twórczych aspiracji.


Jak narysować oko


Brwi


Nos


Ucho


Usta


Włosy kręcone


Twarz


Portret

Chyba marzenie każdego początkującego artysty jednak narysowanie twarzy osoby z wysokim stopniem podobieństwa nie bywa łatwe, ale możliwe nawet na poziomie podstawowym. Trzeba najpierw opanować proporcje części ciała, a potem wszystko idzie dość gładko.


Storczyk


Leo

Są rysunki, które trudno wykonać samemu na początku nauki, ale wszystko zmienia się diametralnie, jeśli skorzystamy z rad profesjonalnego artysty. Powtarzanie i stosowanie wskazówek szybko rozwinie umiejętność.


Latarnia morska

Krajobraz to jedna z najpopularniejszych opcji malowania. Rzadko można malować z wykorzystaniem prawdziwego wzoru, ale łatwo sobie wyobrazić wszystko. Latarnia morska to idealny sposób na rozpoczęcie.


Rysunek przestrzenny


Perspektywa


Światło i cień


Artyści nie mają praktycznie żadnych granic, gdy chodzi o ekspresję twórczą. Na papierze można namalować wszystko, co chcemy. Najważniejsze, żeby to było przyjemne.


1 344
30 wideo