Lekcje gimnastyki artystycznej dla początkujących

Gimnastyka artystyczna to dla wielu osób prawdziwe marzenie. Wymaga ogromnej siły woli, dużego wysiłku fizycznego i ćwiczeń od najmłodszych lat. Do zajęć w klubie sportowym dziecko warto zapisać już od 4 lub 5 roku życia. Jeśli jednak w sporcie obowiązują ścisłe ograniczenia wiekowe, to dla własnej przyjemności można rozpocząć treningi i w późniejszym wieku.

Obecnie w dużych miastach istnieją sale gimnastyczne dla kobiet i dzieci, które zdecydowały się realizować swoje marzenia, a bezpłatne zajęcia online pozwalają ćwiczyć w domu za pomocą wideo.


Rozgrzewka

Aby uniknąć dyskomfortu i urazów, każdy trening powinien rozpocząć się od rozgrzania mięśni, wypracowania stawów i więzadeł. Najlepiej, aby odbywało się to przy wesołej, rytmicznej muzyce.


Rozgrzewka rozciągająca

Rozgrzać organizm przed treningiem i sprawić, by było elastyczne i giętkie, można dzięki różnorodnym ćwiczeniom rozciągającym, które przygotowują do płynnych, pełnych gracji ruchów ciałem. Nie trzeba wykonywać wszystkich ćwiczeń (zwłaszcza tych trudnych), jeśli dopiero zaczynasz.


Rozgrzewka dla dzieci

Pięciominutowa rozgrzewka dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat, ale nadaje się również dla starszych dzieci i dorosłych. Trudne elementy nie powinny być wykonywane bez odpowiedniego przygotowania i kontroli profesjonalnego trenera.


Rozciąganie

Dobre rozciąganie jest niezbędną umiejętnością dla przyszłej gimnastyczki. Należy poświęcić jej maksimum uwagi, zwracając szczególną czujność na prawidłowe wykonanie.


Trening ogólnorozwojowy

Zestaw ćwiczeń o charakterze ogólnorozwojowym, które nadają się dla osób początkujących w gimnastyce.


Ćwiczenia na gięcie

W gimnastyce artystycznej ogromną rolę odgrywa elastyczność ciała.


Mostek

Jak przejść z pozycji ciała wyprostowanego do mostka? Są do tego specjalne instrukcje i ćwiczenia. Zalecenia nadają się dla amatorów, osób, które chcą nauczyć się pewnych umiejętności gimnastyki artystycznej.


Ślimak

Młody sportowiec podzieli się w wideo techniką wykonywania elementu zwanego „ślimakiem”. Dopuszcza się wykonanie poszczególnych elementów po wysokiej jakości rozciąganiu i przygotowaniu.


Nauka szpagatu

W tej lekcji dowiesz się, jak nauczyć się szpagatu. Techniki są proste, skuteczne i łatwe do powtórzenia w domu.


Rozciąganie do szpagatu

W lekcji zademonstrowano ćwiczenia rozciągające, które pomogą zrobić szpagat.


Trening na gibkość

Szybki 2-minutowy trening na gibkość do wykonania w warunkach domowych.


Stanie na rękach

Element dla sprawnych fizycznie dzieci i dorosłych, które potrafią wykonać podstawowe przewroty w tył i w przód. Przed ćwiczeniami należy się dobrze rozgrzać, aby uniknąć kontuzji. Wszystkie ćwiczenia należy wykonywać stopniowo i pod okiem profesjonalnego trenera. Wskazane jest nabranie pewności w jednej pozycji przed przejściem do innych pozycji - jeśli poczujesz się pewnie w jednej, będziesz w stanie wykonać pozostałe znacznie szybciej.


Trening w domu

Świetny trening gimnastyki artystycznej do zajęć domowych.


Z elementami tanecznymi


Równowaga

Równoważenie w sporcie, o to należy dążyć od pierwszych lekcji. Każdy ruch wymaga stabilności i kompetentnego, precyzyjnego wykonania. Na początek należy wykonywać lekkie ćwiczenia na tej samej linii, a za każdym razem elementy powinny stawać się trudniejsze, a balansowanie lepiej. Zobacz klasę mistrzowską i zapamiętaj elementy, które przydadzą się później.


Gwiazda

Jedno z podstawowych ćwiczeń w gimnastyce, które można łatwo wykonać oglądając filmik. Wraz ze swoją młodą uczennicą trenerka demonstruje przesunięcie boczne lub "gwiazdę".


Wskazówki


Ćwiczenia zginania

Gimnastyczka prowadzi dla wytrenowanych sportowców lekcję zginania ciała różnymi technikami. Taki ładunek przyda się do osiągania nowych wyżyn w sportach akrobatycznych.


425
20 wideo