Lekcje stretchingu dla początkujących

Stretching to popularna forma fitnessu dla wszystkich grup wiekowych. Wschodni i zachodni uzdrowiciele wiążą elastyczność kręgosłupa i stawów bezpośrednio z ogólnym stanem organizmu i zdrowiem wszystkich narządów. Rozciąganiem często kończą się zajęcia taneczne, fitness i aerobik, treningi tai-bo i tai-chi.

Stretching jest idealny do treningu domowego w formacie online. Najważniejsze jest prawidłowe wykonywanie ćwiczeń i stosowanie się do zaleceń instruktorów.


Rozciąganie w domu

Trening wideo przeznaczony jest dla początkujących, którzy chcą osiągnąć plastyczność, zrobić szpagat i pokazać cuda gibkości. 


10-minutowy trening

Prosty wariant rozciągania dla początkujących. 10-minutowa rozgrzewka zaczyna się od nóg i stopniowo angażuje wszystkie główne stawy, mięśnie i więzadła od dołu do góry. Polecany jest do codziennego stosowania po treningu cardio lub siłowym. Ćwiczenia pomagają więzadłom stać się elastycznymi, a mięśniom zregenerować się i rozluźnić po ciężkim treningu.


Rozciąganie całego ciała

Stretching polega na pracy nad elastycznością całego ciała: nóg, pleców, barków i ramion. Do wykonania treningu potrzebna będzie mata fitness.


Skłony

Seria lekcji wideo dotyczących podstaw rozciągania. Tajniki te pomogą ćwiczyć efektywnie, szybko i bez kontuzji. Najważniejsze, aby podczas treningów podchodzić do nich z głową: osiągać cel stopniowo, pamiętać o prawidłowej technice, oddechu i relaksie.


Stretching dla początkujących

Aktywność fizyczna jest zalecana dla wszystkich, niezależnie od grupy wiekowej. Po spokojnych i ostrożnych ćwiczeniach można zmniejszyć ból mięśni, zwiększyć swobodę ruchu i poprawić ogólne samopoczucie.


Ćwiczenie bioder

Regularny trening z ćwiczeniami bioder przybliża możliwość zrobienia szpagatu do rzeczywistości.


Jak się rozciągać w domu

Zestaw ćwiczeń od trenera odpowiednich dla wszystkich poziomów gibkości i panowania nad ciałem. W wideo przedstawiono warianty rozciągania dla początkujących i zaawansowanych


Trening rozciągający całego ciała

W ramach treningu rozciągamy i wzmacniamy mięśnie pleców, szyi, brzucha i bioder.


Kręgosłup

W filmie autorka pokazuje łatwe ćwiczenia na kręgosłup, w większości wykonywane w pozycji leżącej.


Poranne rozciąganie

Relaksujący trening online na wszystkie grupy mięśniowe, pomagający zwiększyć ruchomość stawów, złagodzić napięcie, tonizować ciało i stan emocjonalny. Gimnastyka wykonywana jest przy pięknej, spokojnej muzyce i komentarzu instruktora.


Wygięcie

Regularne wykonywanie ćwiczeń z wygięciem wpływa korzystnie na wszystkie grupy mięśniowe i sprawia, że tkanki głębokie będą gotowe do większego wysiłku.


Wieczorny relaks

Ćwiczenia mogą pomóc rozładować napięcie, zwłaszcza wieczorem – nie wymagają dużego wysiłku.


Skręty i skłony boczne

Lekcja dotycząca podstaw rozciągania. Instruktor komentuje każdy ruch i pokazuje prawidłową technikę. 


Głębokie rozciąganie dla szpagatu

Jeden z najpopularniejszych rodzajów stretchingu wśród kobiet – rozciąganie do szpagatu. Wymaga to pracy nad otwarciem stawów biodrowych. Ćwiczenia w filmiku zostały dobrane tak, aby w jak największym stopniu pracowały odpowiednie części ciała.


Szpagat poprzeczny

Lekcja o rozwijaniu elastyczności nóg. Dzięki przedstawionym ćwiczeniom można rozciągnąć się tak, aby wykonać szpagat poprzeczny. Klucz leży w regularnych treningach i cierpliwości.


60-minutowy stretching

Każdy rodzaj aktywności fizycznej przynosi korzyści, o ile jest wykonywany starannie, regularnie i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.


55 minut

Relaksujący trening odpowiedni do codziennych porannych i wieczornych ćwiczeń.


Flow

Ćwiczenia rozciągające to świetna inwestycja czasu i energii w zdrowie, piękny chód, prostą postawę i doskonałą kondycję.


Mostek

W lekcji zostanie wyjaśniona technika, która pomoże zrobić mostek.


1 106
19 wideo