Lekcje pilates dla początkujących

Trening pilates jest polecany dla osób w każdym wieku i o każdym poziomie sprawności fizycznej. Prostota ćwiczeń i brak specjalnego sprzętu pozwalają na wykonywanie ich samodzielnie w domu.

Zebraliśmy najlepsze darmowe wideo z ćwiczeniami pilates dla początkujących, prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. Trening w domu pozwala wzmocnić ciało i zrzucić zbędne kilogramy.


Proste ćwiczenia dla początkujących

Rozgrzewka zawsze na pierwszym miejscu i bez niej trudno rozpocząć trening. To nic nadzwyczajnego i warto na zmianę rozgrzewać stawy i rozciągać kończyny. Następnie należy przejść na matę i spróbować zrobić pierwsze kroki w kierunku harmonii ze swoim ciałem. Najlepiej wykonywać każdy ruch jak najdokładniej, aby poznać granice swojej elastyczności i zrozumieć, w którym momencie lepiej odłożyć zwiększenie wysiłku.


Pilates w domu

Ludzie stale żyją w stresie. Stymulują go różne okoliczności, rytm życia i pozycja w społeczeństwie. Nikt nie jest w stanie uniknąć okresowego obciążenia emocjonalnego, a jeśli tryb życia nie ma związku ze sportem, jeszcze trudniej będzie zachować zdrowie. 

Gdy mamy wolny czas, warto przynajmniej jego część przeznaczyć na aktywne ćwiczenia rozwijające ciało. Lekkie zajęcia fizyczne nie szkodzą, a raczej pozwalają na uzyskanie przypływu energii i pozytywnych emocji, co ma dobry wpływ na zdrowie. 


Trening pilates dla zajęć w domu

Tego typu ćwiczenia wzmacniają ciało i poprawiają samopoczucie. Już po pierwszym zajęciu można poczuć przypływ energii i dobrego nastroju. 

 

Równowaga i relaks

Najprostsze, ale jednocześnie bardzo przyjemne i relaksujące ćwiczenia można wykonywać w pozycji leżącej. W tych pozach należy skoncentrować się na kończynach i równowadze. Na przykład w klęku należy unikać przenoszenia obciążenia na drugą nogę podczas podnoszenia nogi. Idea jest taka, że po wyprostowaniu kończyny ciało powinno być podtrzymywane przez przeciwległe ramię, podczas gdy druga noga pozostaje na szerokości barków i odgrywa jedynie pośrednią rolę podporową. Brzmi to dziwnie, ale w praktyce wszystko od razu nabiera sensu.


30 minutowy trening

Oczywiście to prawda, że istnieją różne rodzaje sportu i czasami to kwestia nie tyle wyboru, co psychologii człowieka. Zbyt intensywne treningi wymagają siły, ale nie zawsze one dostępne, a ze względu na brak doświadczenia trudno znaleźć optymalne rozwiązania.


Rozgrzewka dla elastyczności

Przed przystąpieniem do bardziej wymagających ćwiczeń, które polegają na maksymalnym wykorzystaniu stawów, należy wykonać rutynę rozciągającą. Powinno to obejmować stanie i leżenie. Wynika to z konieczności umożliwienia ciału aktywacji wszystkich mięśni głębokich do dalszej pracy. W przeciwnym razie po treningu mogą pojawić się nieprzyjemne uczucia. Osoby muszą unikać przechodzenia do bardziej zaawansowanych ćwiczeń bez wcześniejszego przygotowania.


20 minutowy trening

Żeby poczuć piękno aktywności fizycznej, wystarczy włożyć w nią kawał wysiłku. Pilates idealny dla osób, które chcą osiągnąć równowagę pomiędzy duchowym i fizycznym uspokojeniem w zdrowym i spokojnym otoczeniu, bez konieczności wykonywania szybkich i intensywnych ruchów. 


Pilates klasyczny na matach. Trening

Warto również zauważyć, że sport ten bardzo dobrze rozwija mięśnie brzucha i bioder. Możliwe także ćwiczenie w domu, nawet przez minimalny czas. Innymi słowy, to jedna z najlepszych opcji sportowych zapewniających spokój ducha.


Duża intensywność

Czasami brakuje dużej szybkości i trzeba zrobić coś dynamicznego. Chociaż sam pilates składa się z ćwiczeń, w których ruchy powolne i bardzo płynne, nadal istnieją wyjątki. W przypadku aktywnych ćwiczeń na macie istnieje program o maksymalnym wpływie na szybkość, ale bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze, dlatego należy unikać zwiększania ryzyka traumy.


Trening na całe ciało

Pilates zwraca szczególną uwagę na jakość ruchu, dlatego instruktor radzi, aby skoncentrować się na każdym ćwiczeniu i wsłuchać się w swoje ciało w trakcie wykonywania komfortowej liczby powtórzeń.


Ćwiczenia z piłką

Używanie narzędzi pomaga w rozwoju fizycznym i czyni ten proces bardziej interesującym. Piłka daje poczucie pewnej koncentracji na przedmiocie, co ma pozytywny wpływ na ćwiczenie, ponieważ równowaga lepiej odczuwana, a każdy ruch wykonywany w pełni zgodnie z wymaganiami. Istnieje wiele różnych zastosowań, zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej.


Mocny brzuch

Rozsądne przeznaczenie niektórych ćwiczeń tylko na okolice korpusu. Znajdująca tam grupa tkanki łatwa do wzmocnienia nawet bez nadmiernych obciążeń, ale wymaga specjalnej techniki. Polega to głównie na leżeniu i ustabilizowaniu oddechu. Im bardziej ruch jest równomierny i zsynchronizowany z rytmem oddychania, tym lepiej. Najlepiej praktykować na macie, aby plecy nie nie były uszkodzone od nacisku.


Lekcja 60 minut

Wideo do ćwiczeń w domu. Regularne powtarzanie tego kompleksu daje pewny chód, grację ruchów, poczucie wewnętrznej koncentracji i harmonii.


Trening mięśni głębokich

Ten rodzaj ćwiczeń powolny, ale jednocześnie trudny. W tym przypadku szczególnie skutecznie aktywowane mięśnie głębokie.


Duża piłka

Ten rodzaj sprzętu umożliwia rozciąganie ciała w zupełnie nowy sposób. Dzięki formowaniu podparcia pod udami w pozycji siedzącej nagle znajdujemy nowe, nietypowe punkty wsparcia, a jednocześnie ćwiczenia przynoszą zupełnie inne efekty. Istnieją dziesiątki ciekawych zajęć w pozycji siedzącej, które są przyjemne i pomagają rozgrzać najgłębiej położone grupy mięśni.


Piłka do ćwiczeń mięśni brzucha i ud

Treningi tego typu mogą być bardzo różne, ale szczególnie dobrze działają te, które mają bezpośredni wpływ na biodra i brzuch. Przy okazji, można pracować zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Dzięki temu sprzętowi każda czynność wnosi coś nowego, a praca zawsze łatwa, ale skuteczna.


Kurs pilatesowy


Pulse Pilates


Praca nad mięśniami pośladków


Ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Oczywiście w tym stanie szczególnie aktywne zajęcia fizyczne nie są możliwe i trudno coś zrobić, ale jednocześnie nie oznacza to, że trzeba cierpieć z powodu braku aktywności. Rozwiązaniem tej sytuacji będą spokojne i bezpieczne treningi, które powinny być zoptymalizowane odpowiednio do etapu ciąży. W początkowym okresie prawie wszystko odpowiednie, ale po 20 tygodniach cały program powinien być ograniczony do pracy nad sobą w pozycji leżącej.


Najbezpieczniejsze ćwiczenia

Na początek warto wypróbować swoją siłę i gibkość za pomocą prostszych i najmniej urazowych ćwiczeń. Oczywiście sport przynosi korzyści, ale środki ostrożności czynią go również bezpiecznym, dlatego warto pamiętać o technikach rozwojowych. Lepiej poznać stan organizmu, aby później mieć pewność co do swoich sił, i dobrze przedtem przygotować sobie.


Dla kręgosłupa


Sport dobrze wpływa na życie osobiste i pracę. Wzmacnia zdrowie, dodaje optymizmu i pozbawiony jakichkolwiek minusów, jeśli prawidłowo wykonywany. Każdy powinien ćwiczyć przynajmniej raz na jakiś czas, a pozytywne rezultaty pojawią się prawie natychmiast.


1 254
25 wideo