Lekcje pilates dla początkujących

Trening pilates jest polecany dla osób w każdym wieku i o każdym poziomie sprawności fizycznej. Prostota ćwiczeń i brak specjalnego sprzętu pozwalają na wykonywanie ich samodzielnie w domu.

Wybraliśmy najlepsze darmowe lekcje wideo z ćwiczeniami pilates dla początkujących, prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. Trening w domu pozwala wzmocnić ciało i zrzucić zbędne kilogramy.


Pilates dla początkujących

Prosty 30-minutowy trening dla początkujących. Pilates kładzie nacisk na jakość ruchu, więc instruktor radzi skoncentrować się na każdym ćwiczeniu i słuchać swojego ciała, aby uzyskać komfortową liczbę powtórzeń. Sesja online z trenerem może pomóc w utrzymaniu napięcia mięśni, wyprostowaniu pleców i poprawie samopoczucia fizycznego i emocjonalnego.


5-minutowa sesja treningowa

Ludzie żyją w ciągłym stresie. Jest on stymulowany przez różne okoliczności i rytm życia. Nikt nie jest w stanie uniknąć okazjonalnego stresu emocjonalnego, a jeśli nasz styl życia nie jest związany ze sportem, tym trudniej będzie zachować zdrowie. Gdy mamy wolny czas, warto poświęcić chociaż jego część na aktywne zajęcia, które rozwijają ciało. Lekka aktywność fizyczna pozwala na uzyskanie pozytywnych emocji i przypływu energii.


Pilates w domu

Wideo do ćwiczeń w domu. Regularne powtarzanie zestawu daje pewność chodu, grację ruchów, poczucie wewnętrznej koncentracji i harmonii. Oprócz korzyści dla kręgosłupa, stawów i mięśni, ćwiczenia Pilates mają dodatkowe efekty. Normalizują krążenie krwi i stabilizują ciśnienie krwi, zapobiegają obrzękom, problemom ze skórą i włosami, bólom głowy i zmęczeniu.


Równowaga i relaks

Najprostsze, ale jednocześnie bardzo przyjemne i relaksujące ćwiczenia można wykonywać w pozycji leżącej. Szczególną cechą treningu jest wolne tempo i brak zewnętrznej intensywności: ćwiczenia wykonywane są w spokojnym tempie. Mięśnie są obciążane poprzez pracę z własnym ciężarem. Trening obejmuje ćwiczenia rozciągające i oddechowe, angażuje wszystkie mięśnie od szyi po stopy i może być stosowany zarówno rano, jak i wieczorem.


Podstawowe ćwiczenia pilatesu

Instruktor wyjaśnia podstawowe zasady gimnastyki: znaczenie prawidłowej postawy, oddychania, pozycji stóp i rozciągania kręgosłupa podczas wykonywania ćwiczeń. Każde ćwiczenie jest szczegółowo komentowane przez trenera, więc istnieje możliwość wysłuchania instrukcji.


Trening pilates dla zajęć w domu

Tego typu ćwiczenia wzmacniają ciało i poprawiają samopoczucie. Już po pierwszym zajęciu można poczuć przypływ energii i dobrego nastroju. Podobnie jak w przypadku klasycznego fitnessu, trening ten charakteryzuje się powtarzalnością, koncentracją na wytrzymałości, spalaniu tkanki tłuszczowej oraz uzyskaniu dobrej formy i plastyczności.


Ćwiczenia na smukłość i elastyczność

Nietrudny trening z instruktorem pilates ma na celu ujędrnienie ciała i zwiększenie elastyczności, równowagi i koordynacji.


20-minutowy trening

Pilates rozwija nawyk prawidłowego oddychania. W rezultacie organizm otrzymuje wystarczającą ilość tlenu i uruchamia mechanizmy regeneracyjne.


Duża intensywność

Dla miłośników dynamiki i eksperymentów wymyślono połączenie intensywnego fitnessu i statycznego pilatesu.


30-minutowy trening

Pilates to połączenie wschodniego i zachodniego podejścia do pracy z ciałem. Z jogi i taichi, pilates zapożyczył kontrolę umysłu, mentalną koncentrację na wykonywanych ruchach i równowagę.


Trening na całe ciało

Instruktor przygotował zestaw składający się z 10 ćwiczeń na całe ciało. Trening trwa dwadzieścia minut i może być włączony do tradycyjnych zajęć lub wykorzystany jako niezależna sesja.


Mocny brzuch

Warto wybierać niektóre ćwiczenia tylko w celu wzmocnienia mięśni brzucha. Tamtejsza grupa tkanek jest łatwa do wzmocnienia nawet bez nadmiernego wysiłku, ale wymaga specjalnej techniki.


Lekcja 60 minut

Kompletny program, od rozgrzewki po bardziej zaawansowane elementy. Filmik pomoże nauczyć się nowych kombinacji i utrwalić te, które już znasz.


Trening mięśni głębokich


Praca nad mięśniami pośladków


Ćwiczenia z piłką

Kolejna hybryda fitness - połączenie gimnastyki pilates i fitball. Wideo pomoże popracować nad wszystkimi mięśniami, zapewniając napiętą i wyrzeźbioną sylwetkę. Ćwiczenia z fitballem ćwiczą balans i równowagę.


Duża piłka

Duża piłka umożliwia rozciąganie ciała w zupełnie nowy sposób. Dzięki formowaniu podparcia pod udami w pozycji siedzącej nagle znajdujemy nowe, nietypowe punkty wsparcia, a jednocześnie ćwiczenia przynoszą zupełnie inne efekty. Istnieją dziesiątki ciekawych zajęć w pozycji siedzącej, które są przyjemne i pomagają rozgrzać najgłębiej położone grupy mięśni.


Piłka do ćwiczeń mięśni brzucha i ud

Treningi tego typu mogą być bardzo różne, ale szczególnie dobrze działają te, które mają bezpośredni wpływ na biodra i brzuch. Przy okazji, można pracować zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Dzięki temu sprzętowi każda czynność wnosi coś nowego, a praca zawsze łatwa, ale skuteczna.


Kurs pilatesowy


Ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Zachowanie aktywności fizycznej podczas ciąży jest ważne dla dobrego samopoczucia matki i dziecka. Oczywiście szczególnie intensywny wysiłek fizyczny jest w tym stanie przeciwwskazany. Rozwiązaniem tej sytuacji pozostaje zrelaksowany i bezpieczny trening, który powinien być zoptymalizowany w zależności od etapu ciąży.


Najbezpieczniejsze ćwiczenia

Zalety pilatesu to: umiarkowany wysiłek, brak bólu mięśni po treningu, skupienie się na zdrowiu, praca mięśni głębokich bez obciążania układu kostnego i stawów.


Dla kręgosłupa


Ćwiczenia fizyczne i oddechowe obniżają poziom hormonu stresu - kortyzolu, eliminując stres i niepokój. W przypadku osób wykonujących zawody kreatywne - aktorów, modelek, tancerzy - wysiłek fizyczny zapewnia wyprostowaną postawę i łatwość poruszania się. W przypadku sportowców ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć ryzyko kontuzji poprzez poprawę rozciągania i elastyczności, a także regenerację po kontuzji.


2 740
24 wideo