Lekcje Bodyflex dla początkujących

Unikalna gimnastyka Bodyflex pojawiła się dzięki amerykańskiej gospodyni domowej Greer Childers. System ten opiera się na połączeniu prostych treningów i specjalnych technik oddechowych. Potężne działanie na organizm jest znane na całym świecie: w połączeniu z ćwiczeniami wzmacniającymi i rozciągającymi mięśnie, głębokie, intensywne oddychanie daje niemal natychmiastowy efekt spalania tłuszczu.

Gimnastyka idealnie nadaje się do treningu w domu i zajmuje minimalną ilość czasu. Praktycznie nie ma darmowych lekcji Bodyflex w języku polskim, dlatego wybraliśmy najlepsze treningi w języku angielskim. Natomiast warto zauważyć, że większość wideo można zrozumieć nawet bez tłumaczenia.


Podstawy

Bodyflex może być świetnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy mają przedstawienie o swoich możliwościach i potrzebują nadzwyczajnego wariantu ćwiczeń na każdy dzień. Dana dyscyplina obejmuje zasady oddychania i gimnastyki. Pozwala zwiększyć objętość płuc i jednocześnie znormalizować wchłanianie tlenu. Przed rozpoczęciem ważne zwrócić uwagę na przeciwwskazania.


Technika oddechu

Wszystkie ćwiczenia Bodyflex oparte są na technice oddychania przeponowego (lub oddychania brzuchem). Inną powszechnie stosowaną nazwą jest Oxycise. Korzystnie wpływa na metabolizm, uruchamiając mechanizm intensywnej utraty wagi. Dodatkowym atutem jest regeneracja oskrzeli i płuc. Klasa mistrzowska pokazuje 4 etapy cyklu oddechowego: wydech i wdech przeponą, mocny wydech "pas" i zatrzymanie oddechu. Instruktor szczegółowo pokazuje technikę i przestrzega przed ewentualnymi błędami podczas zajęć.


7-minutowy trening z Greer Childers

Każdy trener dokonuje indywidualnych korekt zajęć w zależności od własnego wzroku i możliwości fizycznych. Dla tych, którzy chcą otrzymać oryginalne ćwiczenia ze źródła bez modyfikacji, proponujemy wideo z Greer Childers. Świetny do samodzielnego ćwiczenia w biurze lub w domu.


Trening online

Zajęcia online zawierają najskuteczniejsze techniki oddechowe i rozciągające, a także ćwiczenia trenujące siłę mięśni. Trener szczegółowo wyjaśnia mechanizm każdego ćwiczenia i poświęca maksimum uwagi na wyjaśnienie techniki oddychania.


15-minutowy trening

Intensywny trening odpowiedni dla początkujących. Dzięki przedstawionym ćwiczeniom można osiągnąć wymierne efekty w zakresie sylwetki i stanu skóry. Autorka pokazuje pracę na wszystkich grupach mięśniowych od szyi do stóp, rozciąganie kręgosłupa, rozciąganie nóg i boków.


Pozycje

Omówienie podstawowych pozycji w Bodyflex od założycielki tej gimnastyki, Greer Childers.


Pozycja lwa

Prosta i interesująca opcja która wyswobodzi napięcie w całym ciele, obniża ból w stawach i głównie eliminuje nieprzyjemne uczucie dyskomfortu w kręgosłupie po pracy, która odbywała się przez długi czas w krześle lub w pozycji wymuszającej cierpieć nieprawidłowe zgięcie kończyn. 

Wykonania przechodzi, gdy osoba stoi. Nie ma konieczności mieć dużo miejsca. Trzeba nakłonić górną część do przodu, a ręce postawić na kolana. Usta otwieramy szeroko i robimy głęboki wydechy.


Górna część ciała

Trening Greer Childers aktywnie angażuje górne partie ciała oraz pracuje nad talią i bokami. 


Dolna część ciała

7-minutowe ćwiczenie na rozwój fizyczny dolnej części ciała.


Trening odchudzający

Wystarczy dziewięć minut codziennych ćwiczeń, aby stopniowo tracić na wadze. Trening w wideo koncentruje się na najbardziej problematycznych obszarach, gdzie znajduje się dużo tkanki tłuszczowej. Gimnastyka pracuje nad mięśniami brzucha, ud, pośladków i boków, czyli tzw. magazynami tłuszczu. Oprócz pracy mięśni, ćwiczenia obejmują ćwiczenia rozciągające i nadające elastyczność głównym stawom.


Twarz i szyja

Wyćwiczone mięśnie twarzy i szyi rozwiązują wiele problemów związanych z wiekiem i estetyką. Specjalny kompleks działa na dwa sposoby: dotlenia komórki, poprawiając napięcie skóry, oraz trenuje mięśnie.


Aerobowy trening oddechowy

Kobiety mające marzenie zmniejszyć wagę mogą używać tej metody. Ona aktywuje procesy odpowiednie za wyswobodzenie zbędnego tłuszczu z brzucha. Potrzebowane tylko poświęcić czas na cykle głębokich oddechów.


Rozgrzewka

Na początku trzeba zrobić kilkadziesiąt wdechów i wydechów. Ciało musi być przygotowanym do obciążenia spowodowanego częstymi zmianami rytmu podania tlenu i gdy zaczniemy od razu z wysokiej intensywności istnieje prawdopodobieństwo poczuć się źle, a nawet stracić równowagę i upaść. Wykonawca musi podejść do robienia cyklu maksymalnie poważnie, bo wyniki zależą całkowicie od ostrożności i staranności człowieka.


Trening na każdy dzień

Trening BodyFlex - wykonywany w domu na macie gimnastycznej. Obserwuj, jak się czujesz podczas treningu i postępuj dokładnie według instrukcji. Pamiętaj: szybkość uzyskiwania efektów jest indywidualna dla każdego. 

Regularne ćwiczenia w każdym przypadku będą miały wpływ na talię i ogólne samopoczucie.


Vacuum

Jak szybko dojść do formy i wzmocnić swoje ciało? Odpowiedź znajdziesz w tym wideo z treningu mięśni brzucha. Dzięki technice Vacuum skuteczność ćwiczeń wzrasta wielokrotnie, a pierwsze zmiany stają się zauważalne już po kilku dniach. Trening zajmuje minimum czasu, a przyniesie nieocenione korzyści dla sylwetki i całego ciała.


1 162
17 wideo