Darmowe kursy angielskiego dla dzieci online

Dzieci łatwo zapamiętują wszystkie rodzaje informacji, jeśli są one przekazywane w odpowiedni sposób. W przypadku języka angielskiego oznacza to, że lekcje powinny być wesołe, zabawne, regularne (2-4 razy w tygodniu) i konsekwentne (najpierw najprostsze słowa, a z czasem zasady gramatyczne). Ponadto nieodłącznym elementem lekcji powinna być pochwała za włożony wysiłek i osiągnięcia.

Wybierając materiały do nauki dla dziecka, należy zwrócić uwagę na grupę wiekową, dla której dana metoda online jest przeznaczona. W końcu coś, co zachwyca trzylatka, może wydawać się nieinteresujące dla pierwszoklasisty. Zebraliśmy najlepsze darmowe strony internetowe dla dzieci w różnym wieku, które pomogą nauczyć się języka angielskiego w domu.


Anglomaniacy

Anglomaniacy.pl — źródło darmowej nauki najbardziej przydatnych słówek w języku angielskim. Są one utrwalane w pamięci dziecka poprzez przechodzenie przez każdy temat w pięciu etapach. Każdy etap pomaga rozwijać inną umiejętność, od zapamiętywania słownictwa po tłumaczenie. Dla dzieci w wieku 4-10 lat przygotowano odpowiednie ilustrowane lekcje dotyczące liczb (1-100), alfabetu, a także jednostek tematycznych dotyczących rodziny, kolorów, zwierząt domowych, owoców i warzyw, ubrań i zawodów. Powyższe ćwiczenia są również odpowiednie dla młodszych uczniów, którzy nie uczyli się wcześniej języka angielskiego. Po tych lekcjach można przejść do bardziej złożonych lekcji gramatyki, których jest ponad 10.


ZdobywcyWiedzy

ZdobywcyWiedzy.pl — serwis przeznaczony do nauczania młodych użytkowników w różnych kierunkach, w tym języka angielskiego. Jedna z nielicznych stron, gdzie dzieci w wieku 3-6 lat mogą uczyć się języka bez opieki dorosłych dzięki prostym interaktywnym lekcjom i bezpiecznemu środowisku (bez reklam i linków zewnętrznych). Wszystkie ćwiczenia są głosowe, dziecko musi jedynie umieć "kliknąć" na przycisk o określonym kolorze i "przeciągnąć" elementy obrazków. Na ekranie wyświetlane są proste zadania z kategorii "Ucz się słów" (jedzenie, instrumenty muzyczne, transport, kolory, zwierzęta, święta itp). W ramach bezpłatnego pakietu codziennie dostępnych jest około kilkunastu zadań online, co wystarcza na lekcje wprowadzające.


Digital Dialects

Digitaldialects.com — wybór gier internetowych dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Można się uczyć, grając z przyjaciółmi lub rodzicami. Biorąc udział w prostych quizach, dzieci poznają brzmienie liter i ich zapis, uczą się liczyć, zapamiętują nazwy kolorów, owoców i warzyw, zwierząt i części ciała.


Nauka po Prostu

Angielski z Bajkami — playlista z kanału youtube Nauka po Prostu. Nazwa wyboru wynika z tego, że zawiera on bajki i filmy edukacyjne. Jest to seria do nauki języka angielskiego dla tych, którzy dopiero zaczynają się przyłączać do oglądania "kreskówek". Historyjki, w których dziewczynka i jej przyjaciele uczą się słów i liczenia, z pewnością przyciągną uwagę maluchów, ponieważ bohaterowie serii nieustannie znajdują się w zabawnych sytuacjach: szukają skarbu, odwiedzają ciekawe miejsca lub biorą udział w wesołej wyprawie. Słowa są nauczane w sposób prosty, a każdy odcinek zawiera odpowiednią ilość materiału, który na pewno zostanie przyswojony przez najmłodszych widzów.


British Council

Learnenglishkids.britishcouncil.org — większość metod online dla dzieci jest o tyle dobra, że z powodzeniem mogą z nich korzystać także dorośli, którzy chcą się uczyć od podstaw. Nie działa to jednak w drugą stronę: nie zaleca się uczenia maluchów nowego języka za pomocą programów dla początkujących i dorosłych. Ponieważ bez elementów gry, jasnych materiałów wizualnych i prostych, zrozumiałych objaśnień zajęć, nie da się utrzymać uwagi najmłodszych uczniów i osiągnąć pożądanych postępów w nauce.


New Bingo

Dla dzieci - zestaw lekcji wideo opartych na zadaniach z podręcznika "New Bingo". W każdym samouczku myszy uczą się języka angielskiego. Odbiorcami kilkunastu lekcji po 2-3 minuty każda są dzieci w wieku 7-10 lat.


Starfall

Starfall.com — kolejna bezpłatna witryna z menu w języku angielskim. Od 2002 roku jego twórcy oferują bezpłatne programy dla przedszkolaków, grup przedszkolnych oraz uczniów klas I i II. Strona składa się z czterech części. Pierwsza z nich, ABCs, uczy alfabetu za pomocą filmów i piosenek. Learn to read oferuje 15 lekcji, które obejmują kombinacje liter. It’s fun to read - nauka czytania w formie zabawy, w tym rymowanki i zagadki. I’m reading - lista ciekawych opowiadań do czytania dla dzieci. Klikając na słowo w tekście, dziecko słyszy, jak jest ono wymawiane głosem odpowiedniej postaci.


Duolingo

Duolingo — kompleksowy serwis i aplikacja, które służą do wzbogacania słownictwa. Nadaje się dla dzieci, które potrafią już samodzielnie analizować informacje. Materiały z kolorowymi animacjami i żywymi obrazkami. Dzieci w wieku 8-9 lat i starsze będą mogły skorzystać z tej metody jako dodatkowego narzędzia do nauki. Wskazując kursorem na wyrażenie, słowo lub obrazek, uczeń widzi na monitorze poprawną pisownię odpowiedniej jednostki leksykalnej i słyszy jej wymowę.


English for kids

English-4kids.com — strona dla dzieci w wieku 4-6 lat zawierająca różnorodne treści. Dla młodych odbiorców przygotowano materiały i ćwiczenia z takich kategorii, jak alfabet i dźwięki, słownictwo, gramatyka, poezja i liczenie. Języka angielskiego można się również nauczyć, czytając opowiadania, słuchając piosenek i oglądając kreskówki. Dostępne są nieskomplikowane gry online, a dorośli docenią wybór żywych, poruszających gier z dziećmi, w których szczegółowo opisano zasady każdej z nich.


Darmowa lekcja

Darmowa lekcja (dla dzieci w wieku 4-12 lat) — próbna lekcja języka angielskiego w Novakids pozwoli określić poziom wiedzy dziecka, wyjaśni korzyści płynące z nauki online i zanurzenia się w języku, maksymalnie zainteresuje dziecko i zapewni pełną lekcję w formie zabawowej. Osoby zainteresowane mogą za niewielką opłatą kontynuować program w domu (z dowolnego miejsca na świecie) z doświadczonymi nauczycielami, native speakerami.


Lingualeo

Lingualeo.com — strona internetowa i aplikacja angielskiego do nauki dla dzieci i dorosłych. Menu na stronie nie jest bardzo łatwe, dlatego osoba dorosła powinna na początku przynajmniej w minimalnym stopniu pomagać dziecku. W części poświęconej zajęciom znajdują się tematyczne zadania dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, uczniów szkół średnich i nastolatków, a także filmy i wskazówki. W bloku zabaw znajdują się gry online wprowadzające proste konstrukcje gramatyczne i minimalne słownictwo. Znajduje się tam zestaw symulatorów i quizów - strony z zadaniami do wykonania.


Squla

Squla.pl — serwis internetowy w języku polskim, którego głównym celem jest ułatwienie nauki dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym. Oferowane zajęcia online z języka angielskiego są najbardziej zgodne z programem nauczania w szkole. Podział na klasy jest jednak relatywny, ponieważ można się skupić na konkretnych obszarach słownictwa i gramatyki, które interesują uczniów, a nie na roku nauki. Tematy są uzupełniane lekcjami wideo, informacjami tekstowymi, symulatorami, quizami i pytaniami sprawdzającymi wiedzę. 


Zobacz także: 50 darmowych lekcji angielskiego dla dzieci


8 183