10 najlepszych aplikacji do nauki angielskiego dla dzieci

Im wcześniej dziecko rozpocznie naukę angielskiego, tym lepsze będą jej rezultaty: przyswajanie języków obcych w dzieciństwie przebiega znacznie szybciej niż u dorosłych. W rozwiązaniu tego problemu mogą pomóc interaktywne aplikacje na gadżety mobilne, które pozwalają na uczenie się języka w formie gry, a zapoznanie się ze słownictwem i gramatyką zamieniają w rozrywkę.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka angielskiego dla dzieci na telefony komórkowe, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Buddy

Twórcy aplikacji porównują go do idealnego korepetytora dla maluchów: nigdy się nie męczy, nigdy się nie denerwuje i zawsze jest gotowy do zabawy. Buddy nadaje się dla dzieci już w wieku od 3 lat: bawiąc się z nim dziecko nie zauważy, jak szybko będzie mówić po angielsku. Z pomocą wirtualnego opiekuna maluch z łatwością zapamięta ponad 1000 jednostek podstawowego słownictwa, podzielonych na 14 tematów i nauczy się je poprawnie wymawiać. Zakres tematów i słownictwa jest stale poszerzany.

Oprócz komunikacji, program daje także możliwość utrwalenia wiedzy ucznia dzięki filmikom w języku angielskim. Buddy posiada symulatory wymowy i dialogi audio do słuchania obcej mowy. Kurs został opracowany przez native speakerów. W czołowej trzydziestce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 10 milionów ściągnięć. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (504 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Monkey Junior

Ta wielokrotnie nagradzana aplikacja nie ma dolnej granicy wieku: nadaje się nawet dla niemowląt w wieku sześciu miesięcy. Dzięki Monkey Junior dziecko nauczy się ponad 1000 słów w ciągu roku (poświęcając na to od 4 do 12 minut dziennie). Jednym z głównych celów jest opanowanie przez dziecko umiejętności czytania, pisania i rozumienia znaczenia słów, używania ich w odpowiednim kontekście oraz poprawa wymowy. W osiągnięciu tego celu pomaga mnóstwo interaktywnych gier edukacyjnych i klipów wideo, ponad 10 300 nagrań audio oraz przyjemny, jasny interfejs.

Treść dzieli się na 56 tematów i obejmuje wszystkie poziomy słownictwa. Charakterystyczne cechy Monkey Junior - maksymalna personalizacja nauki, cotygodniowe aktualizacje i skupienie się na amerykańskim angielskim - sprawiły, że stał się on popularny w ponad 108 krajach świata. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (102 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Lingokids

Lingokids - jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych dla dzieci. Autorzy programu postrzegają naukę jako część naturalnego procesu poznawania świata i proponują jej stymulowanie za pomocą zabawnych mini-gier, filmików, quizów oraz książek i piosenek. Nauka języka odbywa się etapami, zaczynając od rozpoznawania i pisania liter i stopniowo przechodząc do bardziej złożonych tematów. Bardzo prosty i intuicyjny interfejs sprawia, że Lingokids jest odpowiedni zarówno dla bardzo małych dzieci w wieku 1,5-2 lat, jak i dla 8-latków.

Oprócz angielskiego dziecko może uczyć się historii, matematyki i innych przedmiotów, a także rysować, medytować, tańczyć, a nawet tworzyć własną muzykę. Sekcja dla rodziców pozwala śledzić postępy dziecka i dopasowywać je do zadań. Tylko część treści jest dostępna za darmo. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego okresu próbnego. W TOP-50 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad 10 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (165 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


ABC Kids

Przejście od mówienia do pisania może być dla maluchów wyzwaniem, dlatego ABC Kids proponuje naukę pisania liter po prostu poprzez dotykanie ekranu. Oprogramowanie to seria gier, które pomagają uczniom rozpoznawać litery, kojarzyć je z dźwiękami i używać alfabetu. Za wykonanie zadań dzieciaki są nagradzane wirtualnymi naklejkami i zabawkami. W ustawieniach znajduje się "tryb nauczyciela" dla dorosłych, który daje kontrolę nad procesem nauczania i pozwala śledzić sukcesy ucznia. Interfejs zapobiega przypadkowemu wycofaniu się z programu ze strony dziecka. Działa w trybie offline. Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,2 (76,4 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


EWA Kids

Twórcy oprogramowania postawili na gamifikację: dzieci w wieku 5-12 lat będą mogły uczyć się języka angielskiego podczas swobodnej interakcji z ulubionymi bohaterami kreskówek i seriali, grając w gry edukacyjne i zapoznając się z ciekawymi książkami z kolorowymi ilustracjami. Głównym celem EWA Kids jest poszerzanie słownictwa: aby osiągnąć ten cel, w grze znajduje się ponad tysiąc ilustrowanych fiszek z nowymi słowami. Poziom początkujący można osiągnąć już po 30 dniach (w sumie są trzy poziomy szkolenia, w tym zaawansowany). Bezpłatnie dostępna jest tylko część materiałów kursu. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (1,75 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


EduKitty

Główną cechą aplikacji jest różnorodność materiałów dydaktycznych. Znajdują się w niej piosenki do nauki alfabetu z zabawnymi animacjami, gry edukacyjne, 3 zestawy fiszek oraz ortograficzne zagadki głosowe. Za każde małe osiągnięcie uczeń otrzymuje nagrodę, a zabawny kot 3D pomaga mu rozgryźć ćwiczenia. W rezultacie dzieci bez wysiłku poznają alfabet, rozwijają umiejętność pisania, poszerzają słownictwo i uczą się prawidłowej wymowy głosek. Zalecane dla dzieci w wieku 2-7 lat. Ponad 50 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (283 opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Mondly for Kids

Nie tylko zapamiętywanie słów i reguł, ale fascynująca podróż językowa: tak twórcy Mondly for Kids widzą proces nauki. Każda z 77 lekcji to mała przygoda, która pozwala zanurzyć się w jednym z 11 tematów (Natura, Rodzina, Zwierzęta, Części ciała, Liczby, Sport itp.). Fiszki dla dzieci, gry słowne, efekty dźwiękowe i żywa animacja pobudzają wyobraźnię dziecka i umożliwiają mu przyswajanie informacji bez nadmiernego wysiłku umysłowego. Dodatkowym atutem jest możliwość interaktywnej komunikacji z native speakerami. Można wybrać między brytyjskim i amerykańskim angielskim. Codziennie darmowe lekcje. Ponad 500 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (7,76 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LearnEnglish Kids

Zaprojektowany z myślą o młodszych uczniach kurs płynnie łączy dużą ilość materiału (gramatyka, słuchanie, pisownia, mówienie) z elementami rozrywkowymi w postaci piosenek, zabaw i historyjek wideo. Dzieci mogą nagrać własną wymowę słów i porównać ją z wzorcem. Nauka oparta jest na zasadzie stopniowego wzrostu trudności i może odbywać się w trybie offline. Zawiera ponad 100 filmów w wysokiej jakości. Zalecany wiek uczniów to 6-11 lat. Aplikacja LearnEnglish Kids została stworzona przez British Council. Jest to światowa organizacja posiadająca ośrodki nauki języka angielskiego w ponad 100 krajach. Ponad 100 tysięcy pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (366 głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Angielski dla dzieci. Fixies

Fani serialu dla dzieci Fiksiki będą zachwyceni: nie tylko spotkają swoich ulubionych bohaterów, ale zaczną budować z nimi nowe miasto. Program został zaprojektowany z uwzględnieniem psychologii dzieci w wieku 5-11 lat i zawiera ponad 35 mini-gier zaprojektowanych tak, aby pomóc im w nauce podstawowego słownictwa angielskiego. System nagród wzmacnia motywację uczniów. Program działa bez połączenia z internetem. Aplikacja posiada płatną część, która zapewnia dodatkowe funkcje, ale większość gier jest darmowa. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (23,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


English for Kids

Program do nauki języka angielskiego, przeznaczony dla dzieci w wieku 5-10 lat. Nie wymaga zapamiętywania reguł na pamięć: materiał przyswaja się naturalnie poprzez powtarzanie. Zawiera 30 lekcji pozwalających na zapoznanie się z 250 słówkami, wszystkie narrowane przez native speakerów. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymują monety, które odblokowują dostęp do ciekawych gier. Dodatkowe plusy aplikacji to mnóstwo kolorowych ilustracji i nieskomplikowany interfejs. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 3,6 (4,43 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe kursy angielskiego dla dzieci online


7 437