Lekcje beatbox dla początkujących

Beatbox to technika wykonywania muzyki bez pomocy instrumentów czy tradycyjnego wokalu. Beatboxerzy wykorzystują własny aparat mowy (usta, wargi, język i więzadła), aby w oryginalny sposób dostarczyć dźwięki. Ćwiczenia służą jako super trening poprawiający dykcję, świetna gimnastyka twarzy i najprostszy sposób na zwrócenie na siebie uwagi.

Najlepsze darmowe lekcje beatboxu z Youtube pomogą samodzielnie opanować unikalny sposób wykonywania dźwięków i rozwinąć rzadkie umiejętności od podstaw w domu.


Podstawy 

Beatbox zaczyna się od umiejętności imitowania dźwięków. Profesjonaliści zalecają, aby początkujący przechodzili od najprostszych dźwięków do bardziej złożonych.


Rozgrzewka

Ćwiczenia powinny zaczynać się od rozgrzewki. Mięśnie gardła, języka i ust, podobnie jak mięśnie w sporcie, również wymagają odpowiedniego przygotowania do wysiłku.


Pierwsze ćwiczenia

Zaczynamy od najprostszych, lecz już brzmiących świetnie dźwięków, które usłyszymy w procesie wymówienia standardowych liter. To będzie coś podobnego do alternatywy z użyciem instrumentów no bez wykorzystania specjalnych narzędzi. W związku z tym, że tylko zaczynamy naukę każde ćwiczenie powtarzamy wielokrotnie. W taki sposób poziom wiedzy, a również jakości wzrośnie szybciej.


Stopa P

Ważny rodzaj dźwięku. Jest on używany często i z wielką intensywnością, bo ma przyjemne i miękkie brzmienie. Dla dokładnego wykonania ćwiczenia należy zwrócić uwagę na to, aby wdychać więcej powietrza (stanowi to podstawę głośności i wyrazistości). Najlepiej rozwijać swoje umiejętności w ciszy, aby dobrze słyszeć, w czym jesteś dobry, a na co musisz skierować większą atencję.


Hi-Hat T

Bity Hip Hop polegają na dodaniu takich dźwięków i to całkiem uzasadnione, bo taka opcja pozytywnie wpływa na wynik, podnosi uczucie tempu, a jednocześnie robi melodię przyjemną. Sam T krótki i jego trudno rozróżnić. Wykorzystamy z niego jako drugorzędnego, lecz trzeba robić to starannie. Największego piku piękności T osiąga tylko przez maksymalną koncentrację.


PFF

Początkujący beatboxer powinien znać i umieć naśladować brzmienie najpopularniejszych instrumentów perkusyjnych.


Inward K

Tak zwany KEH możemy zrobić na wdechu. Przez wydech łatwo kontrolować moment kulminacyjny. Profesjonalne muzyki lubią ten dźwięk, ale warto powiedzieć, że to nie same prosto rozwiązanie. Praktyka tutaj niezbędna. Przez kontrolę strumień wychodzącego powietrza dopuszczalne zmieniać głośność, objętość i czystość brzmienia.


Outward K

Innymi słowy, mamy do czynienia wymowę litery K. Robimy to w sposób, który łączy napięcie języku około gardła i jednoczesnego robienia dźwięku. Przydatny sposób imitacji i jeden z najprostszych do poznania dlatego warto go mieć w swojej bazie wiedzy.


BAS

Bas jest integralną częścią każdej melodii tanecznej, a wszyscy beatboxerzy są zdolni do znacznie większej kreatywności i nowych osiągnięć, gdy uda im się odtworzyć taki element..


Crab Scratch

Taki dźwięk możemy uzyskać tylko za pomocą stosowania ręki. W szczególności potrzebujemy wdychać powietrze przez palce, które wcześniej postawili w odpowiedni sposób.

W rzeczywistości łatwo i szybko można to wykonać.


Jakość i głośność

W procesie gry trzeba trzymać równowagę. Początkujący czasami wymuszone wybierać coś jedno, bo trudno odtwarzać czystą melodię i podnieść jej głośność do wysokiego poziomu. Dla sytuacji takiego rodzaju jednak istnieje technika treningu i ona w stanie zrobić brzmienie wyraźniej.


Kropelka

Zwykły no ciekawy element pasujący do melodii z wysokim tempem i w pewnych przypadkach go realnie integrować we wszelkie warianty tempu, lecz ważne, żeby osoba czuła, gdy nastąpi ten poprawny monet do używania.


Lip Roll

Czym więcej potrafimy grać tym więcej popularnych i ciekawych piosenek możemy kopiować i tak samo wymyślić coś unikalnego. Do nauki dostępny dziesiątki opcji. Od początku ma sens skupić się na najpiękniejszych dla siebie, a dalej już nieustannie rozwijać swoją wiedzę.


Filozofia

Opanować metody to znaczy wiedzieć jak robić odrębne dźwięki, lecz żeby grać muzykę musimy rozumieć jak najbardziej wygodnie i efektywnie ich łączyć.


Oddychanie

Film szkoleniowy pokazuje jak prawidłowo oddychać.


Podstawowe dźwięki


Syrena


Swing


Drum and bass


Bas loopy


Hollow Clop


Db kick


Wskazówki


Perkusja


Trening


Ćwiczenia przez każdy dzień będą wpływać pozytywnie na sukces, a po poznaniu podstaw łatwo zacząć dodatkowo korzystać ze specjalnego sprzętu, aby przedstawiać dla słuchaczy unikalne rytmy.


866
25 wideo