Lekcje gry na keyboardzie dla początkujących

Keyboard to świetny wybór do nauki gry na instrumencie klawiszowym. Łączy w sobie wiele praktycznych funkcji. Różnią się sposobem generowania dźwięków i rodzajami zastosowanej technologii. Każdy typ ma swoje cechy, ale zasady gry są podobne.

Lekcje wideo pomogą nauczyć się grać na keyboardzie (syntezatorze) od podstaw, wybierać ze słuchu ulubione ścieżki dźwiękowe i tworzyć własne kompozycje.


Wybór instrumentu

Z wideo dowiesz się, jaki instrument klawiszowy najlepiej wybrać - keyboard, pianino czy syntezator.


Nauka gry na keyboardzie

Ten film oferuje zapoznanie się z najciekawszymi zawiłościami branży muzycznej. Młody człowiek nauczy poruszać się po klawiszach i rozróżniać dźwięk. Kąt nachylenia kamery najlepiej pokazuje wygląd powierzchni roboczej instrumentu. Przy takiej klasie mistrzowskiej trudno popełnić błąd, naciskając klawisze.


Podstawy

Lekcja wprowadzająca, która zapoznaje początkujących z podstawami - oktawami, ich rozmieszczeniem, wyświetlaniem i notacją muzyczną. Słuchacze zapoznają się z systemami oznaczania dźwięków, liniałami strunowymi, różnicą między kluczem wiolinowym i basowym, brzmieniem czarnych i białych klawiszy, odtwarzaniem nut oraz zastosowaniem taktyki kontrolnej. Ten przewodnik do samodzielnej nauki pomoże początkującym muzykom zrozumieć, jak czytać i grać nuty, nauczyć się ich nazw i przyzwyczaić do pracy z klawiszami.


Klawiatura dla początkujących

Ogromna liczba klawiszy przeraża początkującego muzyka. Na pierwszy rzut oka wydaje się to bardzo skomplikowane i jak najbardziej odległe od rzeczywistości. Lekcja została zaprojektowana w formacie zrozumiałym nawet dla dziecka.


Klucz wiolinowy i basowy

Ta fascynująca lekcja wideo uczy, jak czytać nuty na pięciolinii. Klucze wiolinowe i basowe mają swoją ważną funkcję w notacji muzycznej. Warto zapoznać się z nimi bliżej.

Ta wiedza pozwoli lepiej grać melodie z wykorzystaniem notacji muzycznej. Na początku wygląda to skomplikowanie, ale kiedy już opanujesz teorię, wtedy praktyka będzie czystą przyjemnością.


Nauka czytania nut

Pierwszą rzeczą, którą należy zrozumieć i zapamiętać są nuty. Trudne tylko na pierwszy rzut oka. Lekcja pokazuje, że bez dużej pracy i doświadczenia możesz zostać doskonałym muzykiem. Zaznacz klawisze dla wygody, aby wszystko było wyraźnie zapamiętane.

Na początku możesz skorzystać z podpowiedzi, a następnie spróbować skomplikować zadanie. Po zrozumieniu notacji muzycznej, wszystko inne jest kwestią techniki.


Granie akordów

Akordy są kombinacją kilku nut naraz, zwykle trzech lub więcej. Istnieje kilka kategorii i odmian. Z każdym trzeba się zająć.

Filmy zostały zaprojektowane tak, aby nauka akordów była zabawą, a nie nudnym rutynowym zapamiętywaniem.

Wystarczy kilka akordów, aby zagrać wspaniałą melodię.


Proste piosenki

Staraj się o więcej, zaczynając od mniej. Zacznij zapamiętywać najprostsze i najłatwiejsze piosenki. Proponowany film przedstawia informacje w przystępny sposób. Obserwuj swoje ręce, rytm, dźwięk i nuty. 

Dla początkującego potrzebujesz szczególnej koncentracji na podstawowych rzeczach w grze.


Gra od podstaw

Nowe hobby zawsze zaczyna się od zerowej wiedzy. Ale z każdą lekcją profesjonalizm będzie rósł. 


Gra na dwie ręce

Początkujący muzyk wykonuje wszystkie ruchy miarowo i dokładnie, używając tylko jednej ręki do naciskania klawiszy. Trudności pojawiają się przy koncentracji na jednoczesnych ruchach kilku palców.


Nazwy i symbole akordów

W graniu melodii dużą rolę odgrywają uderzenia i bity. Prosty filmik wzbogaci doświadczenie muzyka o nowe terminy.


Pokonaj 3 nuty

Gra na keyboardzie to czysta przyjemność. Przygotuj się wcześniej, ucz się na lekcjach mistrzowskich, aby zagrać w najprostsze. Rytmy, akordy, tonacje nowych słów i znaczeń oczywiście można zgubić, ale gdy tylko wyobrażasz sobie wirtuozerię gry, do której dążysz, emocje natychmiast ustępują.


Jaki keyboard wybrać

Na rynku instrumentów muzycznych możesz wybrać keyboard czy syntezator na każdy gust. Różne firmy samodzielnie dostosowują funkcjonalność. Brzmienie, dodatki, barwa, tonalność to wszystko musi być starannie dobrane.

Jeśli chodzi o syntezator, pojawia się tu sporo technicznych rozcieńczeń. Bębny, gitara, śpiew ptaków, piski, stukania i wiele więcej, na co wystarczyła wyobraźnia twórców, zebrane w jednym muzycznym cudzie.


Tutoriale

Jasne, szczegółowe instrukcje z wyraźnymi przykładami pomagają szybko zrozumieć i zapamiętać technikę.


Sto lat

Każde naciśnięcie klawisza jest opatrzone adnotacją - przydatne dla osób, które dobrze rozumieją polecenia głosowe i wiedzą, jak je wykonywać. Melodia jest rozkładana kawałek po kawałku, a następnie łączona w piosenkę.


Kolędy

Autor stoi na stanowisku, że teoria nie jest umiejętnością pierwszej potrzeby - instrument prawie wszystko robi sam, trzeba tylko trochę pomóc. W filmie znajdują się praktyczne wskazówki, które łatwo włączyć do swojego repertuaru.


Krokodyl

Zalecane jest najpierw wysłuchanie całej piosenki, a następnie uczenie się obu rąk osobno.


Niedźwiedź

Samouczek zawiera ćwiczenia oraz wskazówki dotyczące łączenia gry i zapamiętywania ważnych elementów.


Wlazł kotek na płotek


Jingle Bells


Jeż


Happy Birthday


Palcowanie


Po krótkim czasie oglądania lekcji wideo naucz się najważniejszej rzeczy - techniki gry. Dzięki temu kapitałowi początkowemu możesz tworzyć własne kompozycje. Graj dla zabawy, doskonal się dla sztuki, dąż do wyższej wiedzy dla wewnętrznej harmonii.


675
30 wideo