Lekcje gry na keyboardzie dla początkujących

Keyboard to świetny wybór do nauki gry na instrumencie klawiszowym. Łączy w sobie wiele praktycznych funkcji, z których główną jest obecność automatycznego akompaniamentu. Różnią się one sposobami generowania dźwięków i rodzajami wykorzystywanych technologii. Każdy typ ma swoją własną charakterystykę, ale zasady gry są podobne.

Nauka gry na keyboardzie jest łatwa w warunkach domowych. Lekcje wideo zapoznają z instrumentem, nauczą grać popularne melodie i tworzyć własne utwory ze słuchu lub z nut.


Podstawy

Pierwsza lekcja muzyczna rozpoczyna się od nauki kluczowych pojęć. Zasadniczą wiedzę na temat podstawowych dźwięków, akordów, tonów i półtonów można łatwo zdobyć w ciągu 20 minut, oglądając oryginalną lekcję wideo.


Wprowadzenie

Lekcja wprowadzająca początkujących w podstawy - nuty, rozmieszczenie klawiszy. Widzowie zapoznają się z systemami oznaczania dźwięków, brzmieniem czarnych i białych klawiszy oraz graniem nut. Tutorial pomoże osobom, które po raz pierwszy decydują się na naukę gry od podstaw, zrozumieć zasady czytania i grania nut, poznać nazwy, przystosować się do pracy z klawiszami.


Krótki poradnik

Tutorial dla początkujących, który pozwala zapoznać się z instrumentem - dźwiękami klawiatury, rodzajami rejestrów, odnajdywaniem pierwszych nut. Autor pokazuje jak zagrać kilka prostych melodii.


Gra od podstaw

Głównym zadaniem na pierwszym etapie nauki jest oswojenie się z instrumentem. Zrozumienie, który klawisz odpowiada której nucie i nauczenie się, jak płynnie łączyć nuty.


Nazwy i symbole akordów

Gdy już nauczysz się podstawowych nut, zacznij uczyć się akordów. Akordy są kombinacją kilku (trzech lub więcej) dźwięków o różnych wysokościach i są ważnym elementem nauki muzycznej. 

Po szczegółowej lekcji z muzykiem, akordy przestaną wydawać się tajemnicze i staną się zrozumiałe dla gry na instrumencie.


Granie akordów

Wystarczy kilka akordów, aby zagrać wspaniałą melodię.


Łatwe melodie

Tutoriale do nauki grania prostych piosenek na keyboardzie. Autor demonstruje partie obu rąk, pozwalając uczącemu się na sekwencyjne opanowanie ruchów.

Samouczki są przeznaczone dla osób na początku procesu nauki - wyjaśnienia są szczegółowe i sekwencyjne.


Klucz wiolinowy i basowy

Klucze wiolinowe i basowe pełnią ważną funkcję w zapisie nutowym. Wideo z lektorem pomoże zrozumieć zasady notacji pięciolinii. Warto od razu zauważyć: znacznie łatwiej jest zapamiętać notację muzyczną niż tabliczkę mnożenia. Wystarczy raz obejrzeć krótką lekcję.


Nauka czytania nut

Proces grania na instrumencie na podstawie zapisu nutowego przypomina czytanie książki i jednoczesne uczęszczanie na zajęcia fitness lub taneczne. Nuty zawierają zdania, frazy, intonację i fabułę z początkiem, punktem kulminacyjnym i zakończeniem. W tym samym czasie gracz liczy rytm na głos lub do siebie i wykorzystuje mechaniczną pamięć mięśniową, podobnie jak podczas ćwiczeń fizycznych.


Sto lat

Każde naciśnięcie klawisza jest opatrzone adnotacją - przydatne dla osób, które dobrze rozumieją polecenia głosowe i wiedzą, jak je wykonywać. Melodia jest rozkładana kawałek po kawałku, a następnie łączona w piosenkę.


Kolędy

Autor stoi na stanowisku, że teoria nie jest umiejętnością pierwszej potrzeby - instrument prawie wszystko robi sam, trzeba tylko trochę pomóc. W filmie znajdują się praktyczne wskazówki, które łatwo włączyć do swojego repertuaru.


Krokodyl

Zalecane jest najpierw wysłuchanie całej piosenki, a następnie uczenie się obu rąk osobno.


Tutoriale

Jasne, szczegółowe instrukcje z wyraźnymi przykładami pomagają szybko zrozumieć i zapamiętać technikę.


Niedźwiedź

Po krótkim obejrzeniu lekcji wideo nauczysz się najważniejszej rzeczy - techniki gry. Z takim kapitałem początkowym będziesz w stanie tworzyć własne kompozycje. 


Gra na dwie ręce

Początkujący muzyk wykonuje wszystkie ruchy miarowo i dokładnie, używając tylko jednej ręki do naciskania klawiszy. Trudności pojawiają się podczas koncentrowania się na jednoczesnych ruchach obu rąk.


Wybór instrumentu

Z wideo dowiesz się, jaki instrument klawiszowy najlepiej wybrać - keyboard, pianino czy syntezator. Syntezatory przypominają wyglądem pianina i są używane do syntezy dźwięków, w tym elementów niemuzycznych, takich jak głosy ptaków, szum morza, pociągu i helikoptera. Keyboard to instrument wyposażony w automatyczny system akompaniamentu.


Wybór keyboardu

Na rynku instrumentów muzycznych możesz wybrać keyboard czy syntezator na każdy gust. Różne firmy samodzielnie dostosowują funkcjonalność. Brzmienie, dodatki, barwa, tonalność to wszystko musi być starannie dobrane.


Wybór syntezatora

Syntezatory przypominają wyglądem pianina i są wykorzystywane do syntezy dźwięków, w tym elementów niemuzycznych, takich jak głosy ptaków, szum morza, odgłosy pociągów, helikopterów itp. Różnią się one sposobem generowania dźwięków. Ze względu na rodzaj technologii dzielą się na: fotoelektroniczne, wirtualno-analogowe i cyfrowe.


1 625
21 wideo