10 najlepszych darmowych aplikacji do gry w warcaby

Uwielbiane w dzieciństwie warcaby są cenione w dorosłym życiu za połączenie zabawy i względnej prostoty. Jednocześnie jest to świetne ćwiczenie umysłowe, które stało się jeszcze bardziej dostępne wraz z pojawieniem się nowoczesnych technologii. Z pomocą aplikacji można grać w dowolnym miejscu, dołączając do wielomilionowej armii fanów warcabów i z łatwością znajdując odpowiednich przeciwników.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do gry w warcaby na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Warcaby

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do gry w warcaby z komputerem na różnych poziomach lub online przeciwko użytkownikom serwisu. Dzięki systemowi podpowiedzi program idealnie nadaje się dla początkujących. Obsługiwane są popularne odmiany warcabów: polski, amerykański, międzynarodowy, turecki i hiszpański. Oprócz tradycyjnej bitwy dla jednego lub wielu uczestników, Checkers Online oferuje tryb "Blitz", w którym rozgrywka trwa trzy minuty, a ponadto dodawane są dwie sekundy na każdy ruch. Możliwe jest granie w warcaby offline we dwoje, na przykład z przyjacielem lub kimś z rodziny. Dla pewnych siebie graczy dostępne są turnieje. Profil i wygląd podlegają personalizacji. Interfejs programu w języku polskim. W TOP-100 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Planszowe". Ponad sto milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (1,35 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Checkers

Brak współgracza nie jest już problemem z Checkers: charakteryzujący się prostym interfejsem i wysokiej jakości grafiką, program oferuje, oprócz zwykłej gry dwuosobowej, pojedyncze rozgrywki ze sztuczną inteligencją. Użyteczną cechą oprogramowania jest jego rozbudowana personalizacja: można tworzyć własne zasady i grać zgodnie z nimi. Istnieje 8 wariantów wyglądu z różnymi szachownicami i 5 wersji szachów - od angielskich po hiszpańskie. Do wyboru użytkownika jest pięć poziomów trudności - od początkującego do mistrza. Gracze mają dostęp do samouczków, specjalnego trybu treningowego, mogą brać udział w turniejach i śledzić swoje postępy za pomocą systemu osiągnięć. Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,7 (9,66 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Warcaby – Online i Offline

Aplikacja łączy fanów warcabów ze wszystkich kontynentów i daje możliwość spotkania się z dowolnym z nich przy wirtualnej planszy. Użytkownicy mogą również grać z komputerem, wybierając jeden z 5 poziomów trudności, lub zmierzyć się z przyjaciółmi. Dostępnych jest wiele odmian warcabów: amerykańskie, tureckie, rosyjskie, czeskie, tajskie, hiszpańskie, włoskie, brazylijskie i międzynarodowe. Rozgrywki można omawiać z innymi graczami na czacie online. Dodatkową zachętą stanowi awans w rankingu serwisu oraz system nagród i zachęt. Oprogramowanie z piękną grafiką i efektami dźwiękowymi działa zarówno w trybie online, jak i offline. Wśród 50 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Planszowe". Ponad 10 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,5 (149 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Lidraughts

Dla początkujących lidraughts będzie przewodnikiem po grze w warcaby, a dla doświadczonych graczy oprogramowanie będzie kieszonkowym partnerem treningowym, który pomoże przygotować się do zawodów. Uczestnik może przyjąć przepisy międzynarodowej, angielskiej lub innej wersji warcabów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć własną wariację zasad i trzymać się jej. Dla tych, którzy chcą się zrelaksować lub nauczyć nowych technik, polecany jest tryb dla jednego gracza, natomiast ci, którzy chcieliby podnieść poziom adrenaliny i przygotować się do turnieju, mogą zmierzyć się z tysiącami graczy online z całego świata. Lidraughts ma potężny silnik i system analizowania gry. Dostępne są treningowe łamigłówki z warcabami. Można grać w trybach bullet, blitz, klasycznym i korespondencyjnym. Aplikacja jest całkowicie darmowa, bez reklam, stworzona na zasadach open source. Ponad 50 tysięcy pobrań. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (758 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Warcaby Online

Prosta i funkcjonalna aplikacja do gry w warcaby. Jeśli użytkownik chce komunikować się z innymi graczami, Checkers Online zapewnia taką możliwość: oprogramowanie zawiera messenger, który pozwala na wymianę replik i emotikonów. W trybie online uczestnicy rozgrywają mecze z losowymi przeciwnikami z dowolnego miejsca na świecie, a offline - walczą z komputerem lub jednym lub dwoma partnerami przy użyciu jednego urządzenia. Porównanie statystyk gier z wynikami tabeli liderów pomoże obiektywnie ocenić swój poziom. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (2,38 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


English Checkers

Obecność asystenta gry, który podpowiada udane ruchy, nie jest jedynym plusem, który sprawił, że aplikacja stała się atrakcyjna dla milionów użytkowników. Popularność Checkers wynika też z szerokiej gamy dostępnych możliwości, w tym 12 odmian gry (od znanych amerykańskich i międzynarodowych po egzotyczne tajskie i nigeryjskie), 10 poziomów trudności, funkcji automatycznego zapisywania, 7 wariantów wyglądu, wysokiej jakości efektów dźwiękowych. Przyjazny interfejs pozwala na szybką orientację i komfortową grę. Program działa w trybie offline. Ponad 100 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (679 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Warcaby

Bezpłatna aplikacja do gry w warcaby. Lekka muzyka w tle i elegancka grafika nadają aplikacji szczególnego uroku. Jest odpowiednia dla szerokiego grona graczy, od mistrzów po początkujących, i może być używana zarówno do rozwijania strategii warcabowej, jak i do opanowania tajników gry. Sztuczna inteligencja odgrywa rolę trenera, którego można dostosować do poziomu umiejętności użytkownika, podczas gdy początkujący poczują się pewniej, korzystając z funkcji podpowiedzi. Różnorodne opcje wyglądu i ciągłe bezpłatne aktualizacje z nowymi motywami i funkcjami odświeżają doświadczenie i eliminują nudę. Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,4 (22,4 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Checkers Online

Darmowa aplikacja do klasycznej gry w warcaby. Wśród zalet oprogramowania można wymienić piękną realistyczną trójwymiarową grafikę, ponad 10 wariantów wyglądu planszy, pięć poziomów trudności, wyświetlanie szczegółowych statystyk w profilu. Gracze mogą wyszukiwać odpowiednich rywali online lub grać offline przeciwko sztucznej inteligencji. Do wyboru są również szybkie warcaby. Przyjazny i czytelny interfejs. Ponad 10 000 ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (4,38 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Checkers Clash

Program pozwala na rozgrywki dwuosobowe ze znajomymi i nowymi graczami, a także pojedynki warcabowe z komputerem, które pomagają rozwijać strategie i umiejętności logiczne. Mecze PvP w czasie rzeczywistym z graczami na dowolnym poziomie z całego świata pozwolą użytkownikowi zwiększyć ranking i zdobyć nagrody. W Checkers Clash można grać w warcaby klasyczne, międzynarodowe, angielskie i amerykańskie oraz wybierać różne rozmiary planszy - od 8x8 do 10x10. W grze dostępny jest system bonusów. Dostęp do sieci nie jest wymagany. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 3,8 (12,1 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


King of Checkers

Dzięki tej aplikacji nie potrzebujesz wi-fi, aby doskonalić swoje umiejętności w bitwach ze sztuczną inteligencją lub rywalizować z przyjacielem, grając w warcaby amerykańskie lub międzynarodowe na jednym smartfonie. King of Checkers jest przeznaczony dla graczy z różnym doświadczeniem i pozwala wybrać jeden z 4 poziomów trudności. Tabela liderów i system osiągnięć służą jako wyraźne potwierdzenie sukcesu w grze. Dostępna jest opcja "Zaproś znajomego". Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 3,5 (7,64 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


982