Lekcje tańca tango dla początkujących

Tango to taniec towarzyski wykonywany pod rytmiczną, energiczną muzykę. Współczesna wersja powstała w latach 80. XIX wieku na granicy Argentyny i Urugwaju. Jest standardem gracji, pasji, emocjonalności i piękna.

Wybraliśmy najlepsze darmowe lekcje tańca Tango do samodzielniej nauki w domu.


Szybka nauka w 40 minut

Anna Iberszer i Piotr Woźniak, zawodowi tancerze z 15-letnim doświadczeniem, udzielają pierwszej lekcji, która rozpocznie regularne ćwiczenia. Osoby zajęte mogą ograniczyć się do tej lekcji - nie da się pokazać klasy na parkiecie, ale można zatańczyć w odpowiednim rytmie. Prowadzący pokażą trochę o prawidłowym ułożeniu stóp, rąk i ciała w uścisku oraz podstawowe ruchy na parkiecie, które są proste i przystępne, odpowiednie dla osób nieprzygotowanych


Pierwsze kroki

Trenerzy poświęcili około 20 minut na wyjaśnienie podstawowych zasad tanga. Wszystko, co jest potrzebne do amatorskich występów. Po kilkudniowych ćwiczeniach można śmiało wykorzystać umiejętności na parkiecie.


Kołyska i odbitki

Instruktorzy zademonstrują technikę kołysania. Cunita pomoże obrócić się, uniknąć zderzenia z inną parą i zatrzymać się. Wygląda to jak kroki lub na boki zbliżone do kołysania. Może być stosowana w różnych kombinacjach dla uzyskania zwrotności.


Baldosa

W lekcji zostanie przedstawiona łatwa do wykonania figura prostokąt (baldosa), która składa się z sześciu kroków. Poznacie również elegancki sposób zapraszania do tanga - cabeceo.


Ocho przednie

Ocho (ósemka) jest wykonywana wyłącznie przez kobietę i występuje w dwóch formach, do tyłu (wykonywana stopą dalszą od mężczyzny) i do przodu (wykonywana stopą bliższą mężczyźnie).


Ocho tylne

Technika ta wizualnie przypomina liczbę 8, od której bierze swoją nazwę. Ważne jest, aby przestrzegać kolejności wykonywania ruchów ciała - nauczyciel wyjaśni zasadę, pokaże osobno i w parach.


Przyspieszenie

Chcąc dodać tańcowi dynamiki i atrakcyjności, można stosować przyspieszenia.


Przydatne szczegóły

Wideo podzielone jest na dwie części. Pierwsza opowiada o imprezach tangowych zwanych milongami. Imprezy te mają swoją etykietę i zasady (códigos), do których stosują się wszyscy tancerze na całym świecie. W drugiej części dowiesz się o kanapce i izolacji.


Nowe kroki

Nauka nowych ruchów pomaga poznać swoje ciało, nauczyć się synchronicznego poruszania po parkiecie i zrozumieć, które mięśnie pracują w wybranym momencie.


Krzyżyk

Krzyżyk to jedna z podstawowych figur w tangu. Jedna stopa krzyżuje się z drugą. W języku hiszpańskim może być nazywany "cruzada", "cruce", "trabada". W wideo Asia i Marcin również wprowadzają w świat tangowego stroju imprezowego.


Odbitki boczne

Lekcja dla tych, którzy chcą opanować wszystkie szczegóły i niuanse, wyeliminować błędy i poważnie przygotować się do dalszej nauki.


Solo

Gdy brakuje drugiej osoby do nauki, nie ma problemu i można samodzielnie opanować właściwy taniec. Podstawowe ruchy są takie same niezależnie od tego, czy w towarzystwie jest druga osoba, czy nie.


Pełny obrót

Oczywiście w tym stylu jest kilka naprawdę spektakularnych technik, które sprawiają, że jest on tak popularny na całym świecie. Najbardziej efektowna jest technika pełnego obrotu. Zasadą jest stopniowy, ale ciągły ruch poprzez serię ruchów wtórnych. Wspaniały sposób interakcji z muzyką.


Przesunięcie z krzyżem


Kobiety będą musiały zaopatrzyć się w specjalne buty. Istnieje kilka kryteriów wyboru, które należy wziąć pod uwagę:

  • buty muszą być bardziej miękkie niż zwykłe obuwie uliczne, 
  • obcas o wysokości 7,5 - 10 cm,
  • dopuszczalne są również modele z otwartą lub zamkniętą piętą (ta ostatnia pomaga utrzymać równowagę).

Do sprawdzenia stabilności służy mały trik: po postawieniu butów obok siebie na płaskiej powierzchni nie powinny się one chwiać.


997
14 wideo