Lekcje tańca dla początkujących

Taniec powstał wraz z pojawieniem się ludzkości. W starożytnym świecie ruchy taneczne były częścią rytuałów, później ewoluowały w sztukę piękną. Umiejętność dobrego poruszania się dodaje uroku i działa hipnotycznie na otoczenie. Zajęcia taneczne sprzyjają zdrowiu fizycznemu i emocjonalnemu, dodają energii i optymizmu.

Nowoczesna choreografia zakłada umiejętność tańczenia do wszystkich rodzajów rytmów: od ognistej latino i klubowego disco po zmysłowy chillout. Wybraliśmy 30 najlepszych darmowych lekcji wideo tańca różnych gatunków dla kobiet i mężczyzn.


Podstawowe ruchy taneczne

Słyszenie rytmu i utrzymanie tempa jest bardzo ważne dla tancerza. Sesja treningowa oferuje efektywny trening na prostych krokach i ruchach bioder. Elementy świetnie nadają się do rozgrzewki przed zajęciami, rozluźnienia ciasnoty i napięcia mięśniowego, wyzwolenia ruchów, przygotowania ciała do obciążenia tanecznego.


Trening taneczny na każdy dzień

Wideo do domowego treningu tańca na każdy dzień – aktywnego i zabawnego. Dodaje energii przez długi czas.


Taniec klubowy: podstawowe ruchy

Prosty i skuteczny trening dla początkujących oparty na podstawowych krokach i ruchach rąk. Łączenie łatwych elementów ruchowych świetnie nadaje się do ćwiczenia poczucia rytmu i stylu tańca. Wielokrotne powtarzanie kombinacji ruchów w dynamicznym tempie pomoże złapać zastrzyk energii i dobrego nastroju, a także wytrenować ciało w poruszaniu się i utrzymywaniu równowagi.


Jak tańczyć na dyskotece dziewczynie

Lekcja jest odpowiednia dla tych, którzy chcą nauczyć się czuć się komfortowo na dyskotece lub imprezie bez umiejętności choreograficznych.


Lekcja prostego tańca dla kobiet

Zajęcia są odpowiednie dla początkujących i profesjonalistów chcących dodać nowe ruchy do swojego bagażu tanecznego.


Ćwiczenia taneczne w domu

Trening nadaje się dla tancerek wszystkich stylów, które chcą nauczyć się czuć ciało, tańczyć kobieco i z gracją do każdej muzyki. Ćwiczenia są odpowiednie do codziennego wykonywania w domu, bez obecności lustra. Obejmuje podstawowe ruchy ciała, ramion i bioder.


Atrakcyjne ruchy

Najbardziej odpowiednia wersja seksownej choreografii na klubowy parkiet. Naucz się pewnie tańczyć proponowaną kombinację, a opanowane ruchy wykorzystuj we własnej kolejności, rozrzedzając je innymi.


Jazz funk

Jazz funk to młody kierunek taneczny do klubu i na imprezy, odpowiedni dla dziewczyn i chłopaków. Choreografia stanowi funkową mieszankę jazzu, hip-hopu, strip-plastiku i vogue. Zajęcia z Jazz funku dają możliwość wyjścia poza określony kierunek i w pełni uwolnić swój taneczny potencjał, tworząc styl i manierę według własnego gustu. Lekcja online z choreografem szkoły tańca nauczy podstawowych kroków i ruchów rąk, głowy i bioder. Na koniec wideo początkujący nauczą się mini tańca jazz funk.


Nauka tańca nogami

Prosty film instruktażowy z aktywnymi i rwącymi się ruchami nóg.


Podstawy tańca towarzyskiego

Nagranie transmisji z zajęć w DanceBook Academy. Trenerzy pokażą podstawowe kroki dla początkujących, na podstawie których będzie można stworzyć swój pierwszy taniec towarzyski. Zwrócona zostanie uwaga na postawę, prawidłowe trzymanie rąk i ruch nóg.


Nauka tańca hip hop w 20 minut

Dzięki ćwiczeniom online szybko nauczysz się poruszać ze stylem do każdej muzyki, co da poczucie pewności potrzebnej do uczestniczenia w zajęciach tanecznych i imprezach.


Tango argentyńskie

Tango to energiczny i improwizowany taniec składający się z kroków, które można ćwiczyć również w domu.


Rumba

Rumba to kubański taniec towarzyski o afrykańskich korzeniach. Cechy wyróżniające rumbę to rytm, płynne atrakcyjne ruchy, które wykonywane są w połączeniu z szerokim krokiem.


Cha-Cha-Cha

Cha-cha-cha narodziła się na Kubie w latach pięćdziesiątych XX wieku. Jest to piękny i ekspresyjny taniec latynoamerykański, w którym szczególną rolę odgrywają kobiety.


Flamenco

Flamenco to tradycyjny styl muzyki i tańca pochodzący z hiszpańskiej Andaluzji, w którym taniec, śpiew i gitara mają równe znaczenie. W lekcji wprowadzającej wyjaśnione są: rytm flamenco, podstawowe ruchy, gesty i stukanie.


Salsa i bachata

Jeśli zastanawiasz się, jaką aktywność fizyczną możesz wykonywać w domu za darmo, weź pod uwagę na przykład tańce latynoamerykańskie - salsę i bachatę - podstawowe kroki możesz opanować w kilka minut. Te dwa tańce są do siebie bardzo podobne, mają taką samą technikę ruchu, ale istnieją różnice: bachata jest tańcem znacznie wolniejszym.


K-pop

K-pop, czyli ”koreański pop”, to ogromna kultura, która szybko się rozwija i staje coraz bardziej popularna. K-pop choreografia jest połączeniem różnych elementów współczesnych stylów tanecznych: hip-hop, jazz funk, house, dancehall i innych. Z krótkiego poradniku dla początkujących poznamy kilka podstawowych ruchów tego stylu.


Taniec jazzowy

Taniec jazzowy – nazwa szerokiego zakresu stylów tanecznych: Boogie Woogie, Jive, West Coast Swing oraz innych.


Sensual Dance

Sensual Dance to czarujący taniec, który pokazuje piękno i możliwości ciała. Ten film instruktażowy stanowi wprowadzenie krok po kroku do tego zmysłowego tańca.


Lady Styling

Lekcja online jak nauczyć się atrakcyjnego tańca nowoczesnego z muzyką relaksacyjną. W układzie choreograficznym występują na przemian płynne i ostre ruchy. Trening przeznaczony jest dla tancerzy z minimalnym doświadczeniem, którzy znają podstawy. Osoby początkujące mogą poznać i opanować ruchy poprzez pauzowanie filmu. Proponowane ruchy taneczne są uniwersalne i mogą być wykonywane w średnich, wolnych i szybkich tempach do dowolnej muzyki klubowej.


 Rock 'n' roll

Świetny sposób na zabawę z partnerem na wszelkiego rodzaju imprezach. Czy to wesele, czy jakikolwiek wyjątkowy wieczór.


Zumba

Krótki filmik z wyjaśnieniem krok po kroku pomoże szybko nauczyć się kilku ruchów Zumby.


Shuffle

Taniec nowoczesny często spotykany w teledyskach. Nacisk w Shuffle Dance kładzie się na stopy.


Walc wiedeński

Klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Walc może być tańczony zarówno przez dzieci, jak i osoby starsze. Jest to zestaw niezwykle relaksujących, pięknych ruchów do muzyki. Idealny na bale, uroczyste wieczory, wesela i inne imprezy okolicznościowe. Choreografia opiera się na kilku standardowych krokach i wsparciu partnera.


Twerk od podstaw

Na bazie fragmentów tańca Twerk można stworzyć własny taniec lub improwizować. Zajęcia przeznaczone są dla osób absolutnie początkujących i przebiegają zgodnie z klubową rutyną taneczną: nauka ruchów krok po kroku w wolnym tempie, łączenie i powtarzanie ich w szybkim tempie.


Vogue

Styl vogue dance to przede wszystkim płomienność, manieryzm, zaakcentowana uwodzicielskość i improwizacja.


Samba

Elastyczność i plastyczność są jak głos: mogą być dane przy urodzeniu lub rozwinięte poprzez ćwiczenia. Dobra plastyczność sprawia, że ruchy są lekkie i pełne gracji, co pozwala na wykonywanie kroków tanecznych bez wysiłku i trudu.


Pole dance

Nauka pole dance wymaga dobrej kondycji fizycznej.


Balet

Balet to jeden z najpopularniejszych tańców klasycznych na świecie.


Improwizacje

Zajęcia z choreografii to zazwyczaj nauka układów tanecznych. O wiele bardziej przydatna jest nauka improwizacji. Improwizacja jest uważana za najwyższy stopień opanowania tej sztuki. Dzięki kilku lekcjom początkujący będą w stanie stworzyć własny układ choreograficzny i sposób tańca.


261
30 wideo