Lekcje tańca Hip-Hop dla początkujących

Hip-hop narodził się na początku ubiegłego wieku w biednych amerykańskich dzielnicach. Stał się popularny wśród młodych ludzi, łącząc filozofię Afroamerykanów, elementy Breakdance, jazzu i innych tańców, wyrażając wolność, emocje, pasję i dając wykonawcy możliwość improwizacji.

Wybraliśmy najlepsze darmowe lekcje tańca Hip-Hop do samodzielniej nauki w domu.


Podstawowe kroki

Po rozgrzewce rozpoczyna się nauka podstawowych kroków. Należy zacząć w pozycji stojącej, wykonując zgięcia boczne i poruszając nogami. Nie trzeba starać się robić wszystkiego idealnie, najważniejsze jest utrzymanie stałego rytmu. Trener po prostu udziela rad, a każdy ćwiczy mechanikę we własnym zakresie. Na początek nauczysz się zasadniczych ruchów, łącząc je najpierw w proste, a potem w bardziej złożone kombinacje. 


Ruchy w Hip-Hopie

Lekcje prezentują kolejne ruchy, które łatwo wykonać, stąpając z boku na bok w tej samej kolejności lub przeskakując. Skuteczne będzie również przypadkowe krzyżowanie nóg lub tworzenie iluzji biegu.


Nogi i tułów

W wideo zostanie wyjaśnionych kilka prostych ruchów dla początkujących, składających się z kombinacji zgięć ciała i kroków, które po osiągnięciu automatyzmu można połączyć w taniec.


Fale i ślizganie

Mechanika wykonania ruchu "fala" polega na przesunięciu wszystkich części ciała do tyłu w określonej kolejności, a następnie ich wyrównaniu. W celu udoskonalenia koordynacji warto skorzystać z lustra.


Praca bioder

Obciążenia bioder są aktywnie wykorzystywane w tańcu hip-hop. 


Skoki

Przeskoki ze stojącej pozycji do półprzysiadu na piętach - ruch ten pomaga zmienić tempo, zakończyć cykl taneczny lub rozwinąć występ.


Spadanie do przodu i obracanie się

Istnieje specjalna choreografia, która pomaga wypełnić puste chwile podczas tańca, nie tracąc jakości ruchu w i rytmu muzyki.


Kombinacje

Wykorzystanie wszystkich części ciała w tańcu ma sens: zwiększa atrakcyjność ruchu, czyni występ pełniejszym, ułatwia dostosowanie stylu do rytmu.


Teoria

W przypadku profesjonalnych występów warto rozplanować scenariusz tańca, w którym należy przemyśleć kolejność wykonania poszczególnych elementów.


Nauka hip hop

Nowoczesnym stylem w tańcu, który może być twardy, sportowy, a w razie potrzeby zmienić się w zmysłowy i delikatny, jest zdecydowanie hip-hop. Wynika to z wysokiego połączenia złożonych ruchów z tendencjami ulicznymi i charakterystyczną dla baletu gracją.


Smurf

W nagraniu trener przedstawia prosty ruch początkowy, który można wykonać w sposób automatyczny.


Shamrock


Guess


Fila


All bee


Rope dance


Prosta kombinacja


Pomysł na taniec

Kiedy już opanujesz podstawowe ruchy, natychmiast spróbuj zastosować w praktyce to, czego się nauczyłeś. Jeżeli brakuje jeszcze własnych pomysłów, można powtarzać za profesjonalistami.


Tutoriale

Regularne zajęcia to świetny sposób na poprawę sprawności fizycznej, poznanie nowych ludzi, aktywny tryb życia, udział w bitwach, poczucie pewności siebie na parkiecie, wymyślanie własnych wariacji. Głównym atutem jest możliwość improwizacji, wymyślania własnych numerów choreograficznych.


Dla dzieci i młodzieży

Ćwiczenia poprawiają kontrolę nad ciałem dziecka i jego sprawność. Kompleks ten może być stosowany jako rozgrzewka przed poważniejszym treningiem. Program skierowany jest do dzieci w wieku 7-15 lat.


1 834
24 wideo