Lekcje tańca Twerk dla początkujących

Twerkowanie zyskało ostatnio światową popularność dzięki Miley Cyrus, piosenkarce, która w 2013 roku wykonała "trzęsienie". Styl ten jest pochodną hip-hopu, wywodzi się z tradycyjnych tańców plemion afrykańskich, a ukształtował się ostatecznie w latach 90. w Nowym Orleanie. Przedstawia on ponętne ruchy ciała, które kiedyś stosowały kobiety o bujnych kształtach, aby kusić mężczyzn. Większość mistrzów to samouki, dla których podręcznikiem były ich ulubione teledyski i wideoblogi.

Możesz opanować twerk od podstaw do perfekcji samodzielnie w domu. Wybrane darmowe lekcje wideo twerkowania nauczą cię podstawowych ruchów i wstrząsów, pomogą wzmocnić mięśnie i schudnąć.


Klasyczny shake

Najlepiej zacząć od nauki najpopularniejszych i najłatwiejszych ruchów. W tym przypadku należy umieścić stopy na szerokości ramion i utrzymać tułów w jednej linii prostej. Aby stworzyć efekt "shake'a", wykonuj krótkie, szybkie ruchy obrotowe bioder z boku na bok.

  • Decydując się na ćwiczenia, należy przygotować "odpowiednie" ubranie. Klasyczny zestaw składa się z krótkich (ważne) luźnych spodenek, topu, trenerów i nakolanników.


BootyPoppin

Aby opanować ruch BootyPoppin, należy "uwolnić" dolną część ciała od grawitacji: przenieść ciężar ciała na środek i odchylić biodra do tyłu, aby umożliwić swobodę ruchu, i natychmiast przesunąć część ciała do punktu powyżej lub poniżej obecnego. Trzeba zachowywać równowagę i pozwolić, by cały nacisk ciężaru spłynął na kolana. Nie przechylaj się do przodu ani do tyłu, gdyż prowadzi to do uczucia utraty równowagi. Następnie wykonaj krótkie uniesienie bioder z jednoczesnym wygięciem pleców na zewnątrz i po chwili wróć do pozycji wyjściowej.


Bounce

Aby wykonać ruch Bounce, rozstaw szeroko nogi ze stopami i kolanami skierowanymi na zewnątrz. Następnie gwałtownie podnieś górną część ciała siłą bioder. Stanowi to bardzo atrakcyjny element tańca Twerk, zwłaszcza jeśli wykonujemy go szybko i nie przesadzamy z trajektorią ruchu.


Przeskoki

Lekcja wyjaśnia metodę wykonywania przeskoków dla osób próbujących nauczyć się twerkowania na własną rękę. Dla widza techniki wydają się łatwe, ale tancerz podlega dużemu obciążeniu - trzeba ćwiczyć regularnie, stopniowo zwiększając tempo.


Whine

Do skręcania bioder potrzebna będzie specjalna technika. Przy prawidłowym wykonaniu trzeba przenieść energię z jednej nogi na drugą, na przemian je wyprostowując i zginając. W pozycji półsiedzącej wygląda to naturalnie, ale wymaga umiejętności podążania za rytmem i unikania zamieszania spowodowanego powtórzeniami.


TikTok

Ruch wykonujemy w pozycji półsiedzącej, utrzymując ciężar ciała w równowadze poprzez kolana i stopy. Tyłek powinien być odchylony, a reszta ciała przesunięta do środka. Podczas tańca obie nogi powinny być cały czas w lekkim zgięciu, ale każda z nich będzie wyprostowana, ale nie do końca. W ten sposób powstaje efektowny ruch o nazwie TikTok.


Wkrętak

Ruch ten pozwala na pokazanie efektu wibracji wszystkich tkanek miękkich w nogach, a także umożliwia tancerzowi stosunkowo swobodne poruszanie się, co otwiera możliwości choreografii w trybie improwizacji. Od bystrości zakrętów zależy sukces wykonania.


Ruchy na dole

W pozycji "Niedźwiedzia" uwaga widza powinna być skupiona na biodrach, a więc tyłek powinien znajdować się nad głową. Nogi należy ustawić szerzej niż ramiona.


Na kolanach

Aby tańczyć Twerka na kolanach, trzeba kupić specjalne ochraniacze. Tymczasowo zamiast sprzętu ochronnego można używać małych ręczników. Wszystkie ruchy wykonywane są na podłodze.


Taniec

Opanowanie standardowych ruchów ciała w pojedynkę to połowa sukcesu. Trzeba nauczyć się łączyć ich w spójny taniec dostosowany do muzyki.


Tutoriale

Regularne ćwiczenia pozwalają napompować mięśnie, nauczyć się nad nimi panować, pozwalają zrzucić zbędne kilogramy, pozbyć się nieśmiałości, otrzymać zastrzyk pozytywnego nastroju.


1 993
12 wideo